KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Wydarzenia i komentarze z Jasła
xmax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 268
Rejestracja: 2 maja 2011, 10:53

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: xmax »

yorker pisze:Był jeden człowiek, któremu wielu proponowało start w poprzednich wyborach na burmistrza, ale nie dał się namówić... Ja wtedy tego nie rozumiałem, bo ów kandydat na kandydata miał spore szanse wygrać, ale on odrzucił nawet mozliwośc spróbowania. Dopiero jak stałem się bezpartyjny zrozumiałem dlaczego on nie chciał wtedy wikłać się w politykę.
W tym naszym grajdole nie ma miejsca na ocenie merytoryczną kandydata, jest wielka walka polityczna ludzi, którzy w wiekszości do niczego innego sie nie nadają. Nic nie potrafią. Bez polityki nie mieliby co jeść! Normalnemu człowiekowi, który ma rodzine, jakiś konkretny dorobek intelektualny, jest w mieście poważany, nie opłaca się w sensie mentalnym, moralnym poświęcać swego imienia na codzienną walkę polityczną. Normalny, zwykły człowiek chce czystych zasad, spokoju, pracy i działania dla ludzi z potrzeby serca, bo to jest fajne.

Co zrobić, żeby znaleść takiego bezpartyjnego kandydata, z którego moglibyśmy być dumi? Trzeba by starać się zmieniać standardy rządzące naszą miejską polityką, a to jest raczej bardzo trudne.
Yorker, jesli nie chcesz tu podac tej osoby, to daj mi na prv - na pewno nie zdradze, a ciekaw jestem bardzo..
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: Jozin »

Heheh, dobry żart z tym Podkulskim :) A co on by z tego miał ? Dla takiego gościa pierdzenie w stolec burmistrza to była by zwykła strata czasu..... No może jakby był już w wieku poprodukcyjnym, miliony z galerii wpływały by na konto to wtedy dla zabicia czasu mógłby sie w to pobawić....
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: dragoness »

Po pierwsze to ktoś taki o kim piszecie musi chcieć wystartować w wyborach żeby móc go wybrać,
I zaryzykować wiadra pomyj wylewane przez "zorientowanych" wyborców. Babrać się wtym gnoju, szumnie zwanym polityką lokalną. Dla większości stołek burmistrza jest odskocznią do parlamentu, lub sposobem na wyrobienie sobie znajomości, aby w razie przegranej w kolejnej kadencji miękko wylądować.
burmistrzów mających tych samych radnych których trzeba opieprzyć,by zagłosowali jak trzeba w sprawie żłobka czy zagospodarowania przestrzennego.
i tu jest pies pogrzebany. Burmistrz jest wykonawcą uchwał Rady Miasta, a radę mamy, jaką mamy. Od lat praktycznie taką samą, bez umiejętności czytania ze zrozumieniem, wypierdującą dziury w stołkach i przysypiającą na sesjach.
yorker
VIP
VIP
Posty: 1103
Rejestracja: 14 sierpnia 2006, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: yorker »

xmax pisze:
yorker pisze:Był jeden człowiek, któremu wielu proponowało start w poprzednich wyborach na burmistrza, ale nie dał się namówić... Ja wtedy tego nie rozumiałem, bo ów kandydat na kandydata miał spore szanse wygrać, ale on odrzucił nawet mozliwośc spróbowania. Dopiero jak stałem się bezpartyjny zrozumiałem dlaczego on nie chciał wtedy wikłać się w politykę.
W tym naszym grajdole nie ma miejsca na ocenie merytoryczną kandydata, jest wielka walka polityczna ludzi, którzy w wiekszości do niczego innego sie nie nadają. Nic nie potrafią. Bez polityki nie mieliby co jeść! Normalnemu człowiekowi, który ma rodzine, jakiś konkretny dorobek intelektualny, jest w mieście poważany, nie opłaca się w sensie mentalnym, moralnym poświęcać swego imienia na codzienną walkę polityczną. Normalny, zwykły człowiek chce czystych zasad, spokoju, pracy i działania dla ludzi z potrzeby serca, bo to jest fajne.

Co zrobić, żeby znaleść takiego bezpartyjnego kandydata, z którego moglibyśmy być dumi? Trzeba by starać się zmieniać standardy rządzące naszą miejską polityką, a to jest raczej bardzo trudne.
Yorker, jesli nie chcesz tu podac tej osoby, to daj mi na prv - na pewno nie zdradze, a ciekaw jestem bardzo..
Nie napisałem tego, aby robić temu człowiekowi "reklamę". Napisałem by pokazać, że w Jaśle są ludzie wykształceni, ze sporym dorobkiem intelektualnym, ze znajomościami w Polsce i Europie. Tacy ludzi mogliby być radnymi, burmistrzami, ale mierzi ich lokalne partyjniactwo, kopanie dołów, knucie, opluwanie, wszystko to co klasyk nazwał szambem.

Kandydata na burmistrza wystawia zazwyczaj jakaś partia lub ugruntowane lokalnie stowarzyszenie polityczne. Obydwa rodzaje tworów rządają od swoich kandydatów posłuszeństwa, zawierania koalicji "z tymi, a nie z tamtymi". Człowiek światły, tolerancyjny, otwarty nie pozwoli nałożyć sobie takich ograniczeń. Bo przecież jeśli decyduje się na wejście do polityki to dla dobra mieszkanców miasta, dla pracy u podstaw, a nie po to, żeby się żreć z "tamtymi".
szybki811
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 7 września 2012, 21:15

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: szybki811 »

Kto odpowiada za to,że zamiast w Jaśle,w Mielcu jest ogromny zakład płyt wiórowych Kronospan pracujący na maszynach z Jasła po rozgrabionym Fornalu,gdzie na dzień dzisiejszy pracuje tam setki ludzi-gdzie był wtedy burmistrz i rada miasta jak niemiec chciał negocjować o postawieniu tej inwestycji?
Podolski
Obyty
Obyty
Posty: 57
Rejestracja: 29 marca 2013, 00:36

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: Podolski »

yorker pisze:Burmistrz to przede wszystkim charakter, podejście do ludzi, do spraw miasta, troska, dotrzymywanie słowa.
Pięknie to ująłeś !
Zauważcie Państwo jedną rzecz, a mianowicie dlaczego "kandydaci niezależni" tak świetnie zarządzają miastami ???
Czyżby nie musieli nikomu się tłumaczyć (władzą partii do których należą, dzięki której dostali się na "stołek") ??? ... i są po prostu "wolnymi" ludźmi w podejmowaniu decyzji ???

Przykłady?
Proszę bardzo (nie chodzi o porównywanie miast, tylko przykłady kandydatów niezależnych):
- Wojciech Szczurek prezydent Gdyni
- Rafał Dutkiewicz prezydent Wrocławia
- Jacek Majchrowski prezydent Krakowa (nieprzerwanie od 2002 roku)
- Piotr Przytocki prezydent Krosna
.... i wiele innych kandydatów

Jakie te miasta są zarządzane i jak się rozwijają - nikomu chyba nie trzeba tłumaczyć ...
Nadal będę się upierał, że funkcja Burmistrza jest istotna w kontekście rozwoju miasta (podejmuje on ostateczne decyzje .. po Radzie Miasta)
xmax pisze:"Nie ma jednej osoby, ktora dokona tutaj cudu...
A co do zamysłu autora tematu - forum nie tylko po to jest by wylewac pomyje na głowe osób o odmiennych pogladach, ale byc może po to, by coś wymyślić...wiem, ze to utopijne, ale ...
W innych miastach też zapewne tak się mówiło, gdy ktoś podejmował inicjatywę odsunięcia "politycznych" kandydatów.
Nie udało się???
UDAŁO !!! ... i wszyscy na tym zyskali (zwłaszcza zwykli mieszkańcy, bo o nich tu chodzi)
dragoness pisze:Burmistrz jest wykonawcą uchwał Rady Miasta, a radę mamy, jaką mamy. Od lat praktycznie taką samą, bez umiejętności czytania ze zrozumieniem, wypierdującą dziury w stołkach i przysypiającą na sesjach.
Rada Miasta to bardzo istotna "instytucja" mająca realny wpływ na losy miasta (jego pogrążaniu, lub rozwoju)
Należy bacznie zwrócić uwagę kogo wybieramy.
Przeanalizujmy również odpowiednie nazwiska kandydatów na Radnych Miasta Jasła.
Mocna i kompetentna Rada, to również mocny Burmistrz ... a co za tym idzie MOCNE MIASTO JASŁO !!!

Padają nazwiska "polityków" na kandydatów.
Możemy je tutaj rozpatrywać (w kontekście potencjalnej konkurencji) dla NASZEGO wspólnego kandydata NIEZALEŻNEGO którego wspólnymi siłami znajdziemy (w co głęboko wierzę !)

PONAWIAM PROŚBĘ O PODAWANIE KANDYDATÓW (NAZWISK) ZARÓWNO NA STANOWISKO BURMISTRZA, JAK I RADNYCH MIASTA.
Proszę o konkretne osoby, które na to szczególnie zasługują swoją postawą, zaangażowaniem i sukcesami zawodowymi.

Politycy - "GET OUT" !!!
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: Sun Tzu »

I zaryzykować wiadra pomyj wylewane przez "zorientowanych" wyborców. Babrać się wtym gnoju, szumnie zwanym polityką lokalną.
Dragoness - polityka to dokonywanie wyborów przy ograniczonych zasobach a nieograniczonych potrzebach. Dokonując zaś wyboru człowiek zawsze opowiada się po jednej ze stron a każda decyzja, która dotyczy ludzi jest kontrowersyjna. Likwidując np. szkołę do której uczęszcza 30 dzieci z jednej strony mamy ekonomię (bo utrzymywanie takiej szkoły jest nieracjonalne ekonomicznie, a pieniądze wydane tutaj można z większym pożytkiem wydać na coś innego) a z drugiej: nauczycieli (bo stracą pracę), obsługę (bo stracą pracę), rodziców (bo skomplikuje im to życie), względy prestiżowe (bo w małej miejscowości szkoła to jedyna instytucja kultury). Będąc radnym podejmujesz decyzję ważąc rację stron. Chcesz powiedzieć, że podejmowanie takich decyzji to "babranie się w gnoju"?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18364
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: dragoness »

Sun Tzu pisze:
I zaryzykować wiadra pomyj wylewane przez "zorientowanych" wyborców. Babrać się wtym gnoju, szumnie zwanym polityką lokalną.
Dragoness - polityka to dokonywanie wyborów przy ograniczonych zasobach a nieograniczonych potrzebach. Dokonując zaś wyboru człowiek zawsze opowiada się po jednej ze stron a każda decyzja, która dotyczy ludzi jest kontrowersyjna. Likwidując np. szkołę do której uczęszcza 30 dzieci z jednej strony mamy ekonomię (bo utrzymywanie takiej szkoły jest nieracjonalne ekonomicznie, a pieniądze wydane tutaj można z większym pożytkiem wydać na coś innego) a z drugiej: nauczycieli (bo stracą pracę), obsługę (bo stracą pracę), rodziców (bo skomplikuje im to życie), względy prestiżowe (bo w małej miejscowości szkoła to jedyna instytucja kultury). Będąc radnym podejmujesz decyzję ważąc rację stron. Chcesz powiedzieć, że podejmowanie takich decyzji to "babranie się w gnoju"?
Nie. Babranie się w gnoju, to na przykład usuwanie dyrektora szkoły w drodze "legalnego" i "uczciwego" konkursu tylko dlatego, że jest z innej opcji politycznej, a forsowany kandydat będzie pokornie wypełniał polecenia "pracodawcy". Ratowanie innej szkoły wszelkimi, nawet nielegalnymi środkami, bo dyrektorem jest zięć członka zarządu. Utrzymywanie za wszelką cenę określonej liczby klas w szkole, bo inaczej straci pracę członek rodziny. To nic, że w ten sposób poziom szkoły się obniża i młodzież ucieka do innych miast, prawda? Parę jeszcze innych przykładów babrania się mogłabym podać.
bello_di_notte
Obyty
Obyty
Posty: 53
Rejestracja: 13 października 2012, 20:26

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: bello_di_notte »

Ty tak na poważnie z tym Majchrowskim?
Podolski
Obyty
Obyty
Posty: 57
Rejestracja: 29 marca 2013, 00:36

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: Podolski »

bello_di_notte pisze:Ty tak na poważnie z tym Majchrowskim?
Widzę, że bardzo dużą uwagę zwracasz na szczegóły:)
Przyznaję, że akurat ta osoba nie jest "krystaliczna" ... ale kto w dzisiejszych czasach jest ???
Wszyscy mają jakieś wady i zalety.
Chodzi o to, żeby osoba której szukamy tych wad miała jak najmniej.
Podolski
Obyty
Obyty
Posty: 57
Rejestracja: 29 marca 2013, 00:36

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: Podolski »

_WHISKEY_ pisze:
Podolski pisze:... ale kto w dzisiejszych czasach jest ???
Ty - Słońce (nie pierdzące) tego forum !
:hurra:
Witam zabłąkanego "zawodowego fotografa" z wątku Fotograf weselny :)
PS. Prosimy o wpisy dotyczące tematu.
Awatar użytkownika
serjtankian
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 28 marca 2007, 18:18
Lokalizacja: Jasło

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: serjtankian »

_WHISKEY_ jak nie masz nic mądrego do powiedzenia to nie pisz.
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: _WHISKEY_ »

Jeżeli nie wiesz (a nie wiesz) dlaczego tak napisałem to się nie oddzywaj chłopaku.
Pocztaj sobie wpisy podolskiego - potem zabierz głos.
Durnia żelazem palić trzeba.
Awatar użytkownika
serjtankian
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 28 marca 2007, 18:18
Lokalizacja: Jasło

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: serjtankian »

Załatwiajcie swoje sprawy poza forum.
Tutaj ludzie chcą porozmawiać na ważny temat, a nie... zresztą. Co ja będę tłumaczył.. szkoda zachodu.

Wracając do tematu. Polecam stronę o inwestycjach w Jaśle - http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 7&page=177
Tutaj się pisze trochę szerzej na temat tego co się dzieje u nas w mieście i okolicach. Może kogoś zainteresuje.
Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2013, 20:30 przez serjtankian, łącznie zmieniany 1 raz.
_WHISKEY_
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 13 lutego 2011, 00:32

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: _WHISKEY_ »

Daruj sobie ton kolego.
To nie Ty decydujesz kto i gdzie załatwia swoje sprawy.
Jasne ?

Strona SKY... znana, lubiana i konkretna.
Polecam.
ODPOWIEDZ