KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Wydarzenia i komentarze z Jasła
Podolski
Obyty
Obyty
Posty: 57
Rejestracja: 29 marca 2013, 00:36

KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: Podolski »

Jeżeli w jakiś stopniu zależy Ci na tym, żeby Jasło było „mocne” przeczytaj mój wpis (najkrócej jak się dało:), lecz jeśli Cię to nie interesuje – odejdź w pokoju:)


Jako osobie, której bardzo zależy żeby Jasło było silnym i liczącym się miastem w regionie, chciałbym poruszyć temat RZĄDZĄCYCH.


1. BURMISTRZ MIASTA JASŁA
Czy obecny Burmistrz to osoba na właściwym miejscu?... z odpowiednimi predyspozycjami / kwalifikacjami, żeby zarządzać tak dużym miastem?
(obecnie ok. 37 tyś. mieszkańców – tendencja spadkowa).
Żeby miasto było „silne” należy przyciągać inwestorów z zewnątrz (najlepiej duże firmy), bo tylko one gwarantują wiele miejsc pracy, a co za tym idzie lepsze warunki życia dla mieszkańców.
Według mnie funkcja Burmistrza niczym nie różni się obecnie od stanowiska prezesa dużego przedsiębiorstwa.

MOŻE ZAMIAST POLITYKOM, W NAJBLIŻSZYCH WYBORACH POWINNO DAĆ SIĘ SZANSĘ JAKIEMUŚ EKONOMIŚCIE / PRZEDSIĘBIORCY, KTÓRY MA DOŚWIADCZENIE I SUKCESY W ZARZĄDZANIU ?!

Ludzie bez końca wybierają polityków (im już dziękujemy!), którzy przed wyborami pięknie obiecują w myśl zasady : „Obiecać nic nie kosztuje” a gdy zdobędą „stołek” wypinają cztery litery na osoby które je poparły…

Pojawia się pytanie:
Czy Burmistrz – Pan Andrzej Czernecki ma odpowiednie wykształcenie i doświadczenie, żeby zasiadać na tak prestiżowym stanowisku???
Może ktoś przybliży :
- sylwetkę Pana Czerneckiego (takie krótkie CV).
- co zrobił przez dwie kadencje, dla miasta Jasła ?
- co obiecał i czego NIE ZROBIŁ?
Być może jest miłą i sympatyczną osobą, lecz czy zna się na zarządzaniu???

NIE WIERZĘ, że w 37 tysięcznym Jaśle nie ma inteligentnych ludzi, mających świetne CV, znających się na zarządzaniu i przedsiębiorczości (języki obce też mile widziane)
Być może ktoś takich zna?
Proszę o propozycje czytających ten wpis.

Niedawna sytuacja zwana: „zaczniemy wojnę z prezesem GAMRATU” pokazała kto ma realną władze (ten niestety, kto ma pieniądze)
Przypomnę: Burmistrz i Radni Jasła blokowali pewna inwestycję … lecz gdy prezes GAMRATU uderzył pięścią w stół to jednogłośnie zagłosowali, pod jego dyktando.
Ta sytuacja najlepiej ukazuje "SIŁĘ" rządzących Jasłem.

Tak naprawdę od Burmistrza wszystko się zaczyna … i jeżeli będzie to silna osoba (mająca tzw. „jaja”) miasto, mieszkańcy jak i wszystkie okoliczne miejscowości tylko na tym zyskają !!!


2. RADNI MIASTA JASŁA
Kim są te osoby i jaki wkład mają w rozwój i pozycję Jasła w regionie?
Proszę o sylwetki i osiągnięcia.
Moim zdaniem, większość to partyjni kolesie z poprzedniej epoki (PRLu) świadomie lub nieświadomie blokujący rozwój miasta.
Jeżeli chcą się sprzeczać na tle partyjnym (a w związku z tym wstrzymywać inwestycje), to ich miejsce jest w Sejmie.
Miasto Jasło potrzebuje „świeżości” … czyli młodych i zdolnych ludzi z nowymi pomysłami, odpowiednim przygotowaniem i zaangażowaniem.


3. EDUKACJA
W mieście znajduje się kilka bardzo dobrych szkół (zaczynając od podstawowych – kończąc na średnich)
Pytanie: jak za kilka lat będzie wyglądała sytuacja, w tychże placówkach jeżeli mnóstwo młodych mieszkańców Jasła w tzw. „wieku produkcyjnym” (jak i okolicznych miejscowości) wyjeżdża (z powodu braku perspektyw i pracy) za granicę i tam rodzą się dzieci?
Co stanie się z nauczycielami, którzy w związku z tym stracą pracę ?
Czy ktoś próbuje otworzyć przed młodymi jakieś „możliwości rozwoju” w mieście Jaśle???
Ktoś ma jakiś plan na przyszłe lata?


4. SZPITAL
Sytuacja podobna jak w Urzędzie Miasta.
Dlaczego jedne szpitale radzą sobie dobrze (generują zyski) a inne toną w długach?
Wina pacjentów??? …. A może zarządzających (lub osób wybierających kierownictwo szpitala)


5. STRAŻ MIEJSKA
Czy zadaniem Straży Miejskiej jest (z polecenia Urzędu Miasta) „gnębienie” własnych mieszkańców foto-radarem (ulubionym narzędziem zarobku Burmistrza i Radnych) ???
Nie można postawić kilku foto-radarów NA STAŁE pomalowanych na żółto w miejscach najbardziej niebezpiecznych (jak szkoły, skrzyżowania)???
Łapaniem piratów i pilnowaniem bezpieczeństwa na drogach / ulicach niech zajmie się POLICJA.
Strażnicy miejscy powinni być uprzejmi dla własnych mieszkańców, spacerować ulicami (najlepiej się do nich uśmiechać:) – po prostu pilnować ich bezpieczeństwa i im służyć.
Być może się mylę …


6. SPORT
Dlaczego miasto Jasło tak słabo wspiera takie dziedziny jak np.:
- KLUB PIŁKARSKI (Czarni Jasło)
Przykładem dobrego wsparcia może być Sandencja Nowy Sącz, która o mały włos przez dwa ostatnie sezony nie awansowała do Ekstraklasy (najwyższa klasa rozgrywek)
Miasto ok. 84 tysiące mieszkańców. Dlaczego tam się da, a w Jaśle nie?
Wszyscy w Polsce mogliby usłyszeć o Jaśle… a gdzie jesteśmy teraz?
- KLUBY SIATKARSKIE
Nasz region ma duże tradycje, lecz ciągle brakuje pieniędzy na szkolenie młodzieży.
- JUDO – mnóstwo sukcesów, ale też się nie przelewa.

… i wiele innych dyscyplin !
Gdzie wszyscy mają trenować? W tym przestarzałym „kurniku” zwanym „hala MOSiR”?
Miasto Jasło powinno być stać na wybudowanie hali z prawdziwego zdarzenia, umożliwiającej rozwój różnych dyscyplin, jak i organizację koncertów.
(Tak naprawdę w Jaśle nic się nie dzieje …)

ODPOWIEDŹ JEST PROSTA – BO MIASTO JASŁO JEST BIEDNE „JAK MYSZ KOŚCIELNA” !

Najlepiej obiecać przed wyborami … ile to się nie zainwestuje w sport (i nie tylko), a później mówić : „Sorry, nie ma kasy”

Może ktoś tutaj powiedzieć, w jaki obecnie miasto Jasło znajduje się długu???


Ryba PSUJE się od głowy – czy nie należy o tym pomyśleć dając kolejną szansę politykom - którzy „wspaniali” są tylko przed wyborami ???

W CHWILI OBECNEJ JEST DEMOKRACJA.
NIKT NIE JEST "PRZYSPAWANY DO STOŁKA" !!!
TO MIESZKAŃCY DECYDUJĄ, KTO NIMI "RZĄDZI"


Pozdrawiam wszystkich i liczę na rzeczową i sensowną dyskusję !
Awatar użytkownika
GCN
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 267
Rejestracja: 30 lipca 2008, 18:39

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: GCN »

Bardzo dobrze to ująłeś. Podpisuję się pod tym obiema rękami. Ale burmistrz i radni wybrani zostali w demokratycznych wyborach, czyli mieszkańcy tego chcieli. Nie wiem jaka był frekwencja wyborcza, ale na pewno nie większa niż 40%. Niech do następnych wyborów idą wszyscy i wybiorą kogoś takiego, o kim piszesz. Jak znam polaków to nie pójdą i po wyborach nadal będą narzekać.
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: krolik »

Jak na razie to wszystko pada, firmy kupuja obcokrajowcy , zwalniaja pracownikow. Według mnie jest bardzo zle.
Awatar użytkownika
zielony87
VIP
VIP
Posty: 1395
Rejestracja: 27 lutego 2013, 22:08

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: zielony87 »

krolik pisze:Jak na razie to wszystko pada, firmy kupuja obcokrajowcy , zwalniaja pracownikow. Według mnie jest bardzo zle.
To że kupują obcokrajowcy nie jest zawsze złe.Złe jest to,że likwidują oni u nas firmy.
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: Jozin »

To co napisałeś miało by ręce i nogi gdyby nie Ciemnogród jakim jest nasze miasto. Prosty przykład- gdy ciemnogrodzianie widza nazwisko na literkę Z to totalnie głupieją.
Wspominasz coś o demokracji ??? przypomnij sobie uzupełniające wybory do Senatu przeprowadzone w stylu demokracji rodem z Białorusi czy Korei Północnej. Co to za wybory gdy do wyboru masz jednego kandydata ???? A potem na stronie tegoż kandydata można przeczytać taką propagandę :"...została wybrana do Senatu w wyborach uzupełniających przeprowadzonych 20 czerwca 2010 r. zdobywając blisko 270 tys. głosów." I oczywiście pominięto ten nieistotny szczegół, że nie było innych kandydatów... Teraz podobno synek szykowany jest na Burmistrza.
W taki sposób Jasło przeradza się w folwark rządzony przez rodzinę namaszczoną do rządzenia...... Takie działania+ciemniogród skutecznie utrudniają wyjście miasta z marazmu.
Pomysł na profesjonalnego zarządcę jest jak najbardziej ok., taki model funkcjonuje np. w Stanach Zjednoczonych ale gdzie nam do nich..... Niestety marne są szanse, że trafi nam się kandydat ze sporym doświadczeniem w biznesie bo co miasto miało by jemu do zaoferowania ? Nie podejrzewam, że znalazł by się taki społecznik.....
Łatwiej niż na Twoje pytanie jest powiedzieć kto nie powinien rządzić Jasłem.....
byku89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 262
Rejestracja: 11 kwietnia 2010, 21:08

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: byku89 »

Trzeba zbudować strefę ekonomiczną. Ja (nie mam potrzebnego wykształcenia więc przepraszam za teorie które wydają się być bezsensowne). Ale wg mnie miasto powinno wykupić tereny wokół" ślepej drogi" w warzycach, następnie te tereny dać za symboliczną złotówkę iwestorom ( pobudują się w darmowym miejscu np 10 lat gratis, pod warunkiem że wybudują ich siedziby miejscowe firmy), wtedy zatrudnią ludzi z okolicy, miasto nie będzie naliczało dramatycznych podatków ( a i tak zarobi bo mieszkańcy tam pracujący będą płacić podatki do UM), więc czym taniej miasto odda ziemie pod inwestycje tym wieksza korzyść powinna być dla wszystkich (taka moja wizja, wiem że pewnie niezbyt logiczna)
Podolski
Obyty
Obyty
Posty: 57
Rejestracja: 29 marca 2013, 00:36

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: Podolski »

GCN pisze:Bardzo dobrze to ująłeś. Podpisuję się pod tym obiema rękami. Ale burmistrz i radni wybrani zostali w demokratycznych wyborach, czyli mieszkańcy tego chcieli. Nie wiem jaka był frekwencja wyborcza, ale na pewno nie większa niż 40%. Niech do następnych wyborów idą wszyscy i wybiorą kogoś takiego, o kim piszesz. Jak znam polaków to nie pójdą i po wyborach nadal będą narzekać.
Dokładnie, zostali wybrani.
Przez kogo?
Wątpię, że przez młodych mieszkańców.
Każdy młody ma w d... wybory, a potem rządzi, kto rządzi...
Nie dziwię się w ogóle, gdyż również nie znoszę polityki.
Lecz jeżeli młodzi potrafią "skrzyknąć" się na Facebook'u (którego fanem nie jestem) i wyjść z jakąś inicjatywą licząca kilka tysięcy wpisów poparcia,
...dlaczego nie można raz na kilka lat iść, wrzucić kartkę do urny (oczywiście na chwilę obecną nie ma jeszcze kandydata) i pogonić "tych co pięknie obiecują, a g.... robią dla Jasła)

Najczęściej na wybory chodzą starsi, którzy ciągle "łykają" te bzdury, które wciskają im politycy ... i jak to się kończy - wszyscy widzą !
Każdy narzeka, a nic nie robi.
Może czas to zmienić ... a nie cały czas mówić że się nie da....
WSZYSTKO SIĘ DA, TYLKO TRZEBA CHCIEĆ !!!

krolik pisze:Jak na razie to wszystko pada, firmy kupuja obcokrajowcy , zwalniaja pracownikow. Według mnie jest bardzo zle.
Dlaczego pada?
PEKTOWIN dlaczego upadł ?
Czyżby był dobrze zarządzany i miał dobry marketing ?
Tak się kończy era przestarzałych wzorców zarządzania ....
Jozin pisze:Pomysł na profesjonalnego zarządcę jest jak najbardziej ok., taki model funkcjonuje np. w Stanach Zjednoczonych ale gdzie nam do nich..... Niestety marne są szanse, że trafi nam się kandydat ze sporym doświadczeniem w biznesie bo co miasto miało by jemu do zaoferowania ? Nie podejrzewam, że znalazł by się taki społecznik.....
Łatwiej niż na Twoje pytanie jest powiedzieć kto nie powinien rządzić Jasłem.....
Lepiej koncentrować się na tym co ma być, bo Wisłoki kijem nie cofniemy.
Jestem pewien, że każdy zna odpowiednią osobę, którą może tu (na forum) zaproponować.
Metodą selekcji (na podstawie umiejętności i kwalifikacji można wybrać najlepszą) ...i o ile się zgodzi kandydować ją poprzeć.
byku89 pisze:Trzeba zbudować strefę ekonomiczną. Ja (nie mam potrzebnego wykształcenia więc przepraszam za teorie które wydają się być bezsensowne). Ale wg mnie miasto powinno wykupić tereny wokół" ślepej drogi" w warzycach, następnie te tereny dać za symboliczną złotówkę iwestorom ( pobudują się w darmowym miejscu np 10 lat gratis, pod warunkiem że wybudują ich siedziby miejscowe firmy), wtedy zatrudnią ludzi z okolicy, miasto nie będzie naliczało dramatycznych podatków ( a i tak zarobi bo mieszkańcy tam pracujący będą płacić podatki do UM), więc czym taniej miasto odda ziemie pod inwestycje tym wieksza korzyść powinna być dla wszystkich (taka moja wizja, wiem że pewnie niezbyt logiczna)
Zgadza się.
Miedzy Jasłem a Warzycami już od DAWNA powinna być dobrze przygotowana pod inwestycje STREFA EKONOMICZNA.
Wytyczone działki (uzbrojone) a ogłoszenia dla inwestorów rozesłane po całej Polsce i nie tylko.
Oczywiście duże ulgi podatkowe zaproponowane przez UM, przyciągnąć mogłyby inwestycje (ale co o tym mogą wiedzieć "leśne dziadki") ?!
Miasto (na początku) może mieć z tego symboliczne zyski, ale ludzie mieliby pracę - tym samym wydawali pieniądze / płacili podatki i tak inwestowali w rozwój Jasła.
Te pieniądze (wcześniej czy później) wróciłyby do kasy UM.
bello_di_notte
Obyty
Obyty
Posty: 53
Rejestracja: 13 października 2012, 20:26

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: bello_di_notte »

Z grubsza przeczytałem ten populistyczny tekst, ale jak zobaczyłem zestawienie Nowego Sącza z Jasłem, to stwierdziłem, że ktoś tu ma daleko do rzeczywistości. Chłopie, czy Ty masz pojęcie kto mieszka w Nowym Sączu i jakiego kalibru firmy się stamtąd wywodzą? To jest miasto, w którym jest wielu bogatych, zaradnych i wykształconych ludzi, którzy po studiach np. w Krakowie nie mają problemu z powrotem do swojego rodzinnego miasta. Do takiego Jasła dziś praktyczne nikt wracać nie chce, bo nie ma po co. Obstawiam, że ta różnica będzie się dalej pogłębiać na niekorzyść Jasła. Miasto mające ponad dwa razy mniej ludności niż rzeczony NS nigdy tym Nowym Sączem się nie stanie. Można oczywiście brać za przykład choćby Krosno i robić wszystko, żeby ludziom żyło się tutaj lepiej, ale pewnych rzeczy nie przeskoczysz.
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: andrzej_ar »

Ale jakie ulgi poza podatkiem od nieruchomości masz na myśli?

Jakież to ulgi inne miasto może dać?
Zdajesz sobie sprawę że taka pomoc może tylko rozśmieszyć inwestora?

Wiesz że największym inwestorom to się za darmo oddaje działki, pełne uzbrojenie, komunikację, zapewnia dostęp do rozrywki ale także zwolnienia z podatku dochodowego. Plus oczywiście dobre skomunikowanie z "resztą świata".

I cóż takie władze takiego "grajdołka" mogą zaoferować?
Podolski
Obyty
Obyty
Posty: 57
Rejestracja: 29 marca 2013, 00:36

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: Podolski »

bello_di_notte pisze:Z grubsza przeczytałem ten populistyczny tekst, ale jak zobaczyłem zestawienie Nowego Sącza z Jasłem, to stwierdziłem, że ktoś tu ma daleko do rzeczywistości. Chłopie, czy Ty masz pojęcie kto mieszka w Nowym Sączu i jakiego kalibru firmy się stamtąd wywodzą? To jest miasto, w którym jest wielu bogatych, zaradnych i wykształconych ludzi, którzy po studiach np. w Krakowie nie mają problemu z powrotem do swojego rodzinnego miasta. Do takiego Jasła dziś praktyczne nikt wracać nie chce, bo nie ma po co.
"Populistyczny" - jest dla osób, które uważają że "dobrze jest jak jest ... i niech tak zostanie"

W tej chwili do Jasła nie ma po co wracać - ZGADZAM SIĘ W 100%-tach.

Również jasielska młodzież studiuje m.in w Krakowie, Wrocławiu czy Rzeszowie ... i nie uważam by czymkolwiek ustępowała pod względem inteligencji czy umiejętności studentom z większych od Jasła miast.
Nowy Sącz (84 tyś mieszkańców - miasto drugie tyle większe niż nasze, dużo bogatsze) - ale myślę że godny przykład do naśladowania (nie porównywania) jak przyciągać kapitał, stwarzać im warunki rozwoju - inwestowania.
Należy brać przykład z tych dobrze zarządzanych (czyt. lepszych)
Takie miasta jak:
- Krosno (47 tyś)
- Dębica (47 tyś)
- Gorlice (27 tyś)
są praktycznie na tym samym poziomie bezrobocia jak Jasło (37 tyś), co za tym idzie nie są "wzorcami".
Według Twojego toku myślenia, nie należy nic robić, tylko przyglądać się ... i mówić, że NIC się nie da zrobić.
Uwierz mi, że jeżeli będzie odwaga,żeby coś ruszyć, cała ta "polityczna komuna" poszłaby z torbami.
bello_di_notte pisze:Obstawiam, że ta różnica będzie się dalej pogłębiać na niekorzyść Jasła. Miasto mające ponad dwa razy mniej ludności niż rzeczony NS nigdy tym Nowym Sączem się nie stanie. Można oczywiście brać za przykład choćby Krosno i robić wszystko, żeby ludziom żyło się tutaj lepiej, ale pewnych rzeczy nie przeskoczysz.
W chwili obecnej czas działa na niekorzyść Jasła.
Z takimi rządzącymi utknęliśmy w d..., i jeżeli nie wyjdziemy z tego marazmu, będzie coraz gorzej.
Ja sam niczego nie przeskoczę, ale uwierz mi, jeżeli są chęci i zaangażowanie (wielu osób) można góry przenosić.

andrzej_ar pisze:Ale jakie ulgi poza podatkiem od nieruchomości masz na myśli?
Jakież to ulgi inne miasto może dać?
Zdajesz sobie sprawę że taka pomoc może tylko rozśmieszyć inwestora?
Wiesz że największym inwestorom to się za darmo oddaje działki, pełne uzbrojenie, komunikację, zapewnia dostęp do rozrywki ale także zwolnienia z podatku dochodowego.
Pierwsze trzeba wyjść - z jakąkolwiek ofertą - żeby tylko zaczęli się interesować z zewnątrz to już będzie sukces.
Jeżeli znajdzie się konkretny, zainteresowany DUŻY, czy ŚREDNI przedsiębiorca (tworzący miejsca pracy), to władze miasta powinny mu przekazać działkę za darmo z "pocałowaniem ręki"... nie mówiąc o ulgach.
Na chwilę obecną Burmistrz i Radni Jasła myślą, że inwestorzy przyjdą do nich ... i będą prosić na kolanach, czy mogą w Jaśle otworzyć swój biznes.
Rządzący Jasłem już nie raz pokazali jak "dbają" o biznesmenów (przykład GAMRATu).
Pokazali jak są bezczynni gdy upadały m.in PEKTOWIN i JASIELSKA HUTA SZKŁA. Sprzedano je (lub zamierza się) za przysłowiową "czapkę śliw".
andrzej_ar pisze: Plus oczywiście dobre skomunikowanie z "resztą świata".
I cóż takie władze takiego "grajdołka" mogą zaoferować?
Wydaje mi się, że Jasło nie jest aż tak źle położone geograficznie (chodzi mi o region) - miasto leży na dobrym rozgałęzieniu.
Jeżeli chodzi o położenie na mapie kraju (wygląda to średnio).
Gdy autostrada A4 zostanie otwarta w całości (połączenie od strony Tarnowa i Rzeszowa), mogą pojawić się nowe możliwości dla Jasła (mimo że miasto nie leży bezpośrednio przy niej).
Należy takie możliwości wykorzystać, a nie przespać kolejną szansę.
Ciągle jesteśmy "prowincją", lecz cenowo (dla inwestorów) możemy być bardziej interesujący niż okolice większych miast (np Rzeszowa).
Awatar użytkownika
GCN
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 267
Rejestracja: 30 lipca 2008, 18:39

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: GCN »

Co do strefy ekonomicznej to podam przykład Mielca. Jakiś czas temu nic się tam nie działo a teraz Mielec kwitnie. W naszym Urzędzie pracy dosłownie kilka ofert a w mieleckim ponad 70.
pietrek1984
Obyty
Obyty
Posty: 52
Rejestracja: 7 maja 2011, 15:05

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: pietrek1984 »

Podolski pisze: Należy brać przykład z tych dobrze zarządzanych (czyt. lepszych)
Takie miasta jak:
- Krosno (47 tyś)
- Dębica (47 tyś)
- Gorlice (27 tyś)
są praktycznie na tym samym poziomie bezrobocia jak Jasło (37 tyś), co za tym idzie nie są "wzorcami".
Według Twojego toku myślenia, nie należy nic robić, tylko przyglądać się ... i mówić, że NIC się nie da zrobić.
Uwierz mi, że jeżeli będzie odwaga,żeby coś ruszyć, cała ta "polityczna komuna" poszłaby z torbami.
Gorlice są w dużo gorszej sytuacji niż Jasło.
Dębica jest zarządzana dużo gorzej niż Jasło nic się tam nie dzieje.
Przykład należy brać z miast północnego Podkarpacia: Stalowej Woli i Mielca. Tam są prężne strefy inwestycyjne. Jasło nie ma nic do zaoferowania dla turystów więc jedyną możliwością rozwoju jest przemysł. W mieście musi powstać strefa inwestycyjna i to jest najważniejszy priorytet!

Z tym że najlepiej żeby miastem rządziła osoba przedsiębiorcza w pełni się zgadzam. Dobrym przykładem jest Przemysł gdzie rządzi były dyrektor szpitala. Co jak co ale ilość funduszy europejskich ściągniętych przez Przemyśl robi wrażenie.
bello_di_notte
Obyty
Obyty
Posty: 53
Rejestracja: 13 października 2012, 20:26

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: bello_di_notte »

A czy ja napisałem, że jasielska młodzież ustępuje komukolwiek?! Ona - w odróżnieniu od tej nowosądeckiej - wraca mniej chętnie do swojego rodzinnego miasta i to jest zasadnicza różnica, o której wspomniałem. Ja mam dla Ciebie propozycję - pisz zwięźlej a bardziej rzeczowo i nie manipuluj. I jeszcze jedno - jeśli masz trudności z dostrzeżeniem wyraźniej róźnicy między Krosnem, a Jasłem, to o czym tu gadać?
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: wścieklica »

Ależ zadajecie pytania.... Kto powinien rządzić......?
Jak to - KTO ??? Wiadomo - NASI !!!
Jozin
VIP
VIP
Posty: 3847
Rejestracja: 22 lipca 2010, 23:01
Lokalizacja: pisowski Ciemnogród

Re: KTO POWINIEN RZĄDZIĆ JASŁEM ???

Post autor: Jozin »

wścieklica pisze:Ależ zadajecie pytania.... Kto powinien rządzić......?
Jak to - KTO ??? Wiadomo - NASI !!!
A ja bym był raczej za tym aby był to ktoś niepowiązany z klikami, dynastiami itp a w Jaśle to raczej niemożliwe....
ODPOWIEDZ