U Schabińskiej dawna restauracja Perła

Wydarzenia i komentarze z Jasła
czarna1966
Guru
Guru
Posty: 136
Rejestracja: 17 października 2012, 20:33

Re: U Schabińskiej dawna restauracja Perła

Post autor: czarna1966 »

Byłam na spotkaniu z egzorcystą ,a przy okazji chciałam na własne oczy zobaczyć zmiany rewolucyjne w Perle! Powiem krótko na realizację zamówienia czeka się ponad 30 min ,kelnerka chodzi nadąsana jak by pracowała za karę po czym przynosi letnie jedzenie ,które było zupełnie przyzwoite choć bez rewelacji mogłabym powiedzieć ,że jeszcze tam kiedyś zaglądnę ,ale tak niestety już tam nie pójdę:(ceny ...barszcz z ziemniakami 9zł,pierogi 20szt 15zł gołąbki ziemniaczane 2szt 10zł herbata 5zł.Lokal wygląda fajnie ,ale to za mało,aby byli goście :( może miałam pecha?
Amy30
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 8 listopada 2011, 22:21

Re: U Schabińskiej dawna restauracja Perła

Post autor: Amy30 »

Ja również byłam wczoraj w restauracji i nie uważam żeby ktokolwiek chodził tam nadąsany. Jedzenie jest naprawdę lepsze od tego które było wcześniej (też miałam okazję jeść tam barszcz czerwony i był bardzo dobry. Gołąbki też ok) i nie ma co na siłę tworzyć problemów - bo za długo, bo za zimne....Pani z postu powyżej cały wieczór na wszystko kręciła nosem... Niestety, siedziałam wystarczająco blisko żeby słyszeć wszelkie komentarze. No ale wszystkim się nie dogodzi....
czarna1966
Guru
Guru
Posty: 136
Rejestracja: 17 października 2012, 20:33

Re: U Schabińskiej dawna restauracja Perła

Post autor: czarna1966 »

Żeby była jasność nikt siedzący obok nic nie konusmował oprócz piwka pewni z sokiem !Więc śmiem sądzić ,ze wypowiedź należy pewnie do którejś z pan z obsługi:( a jak chodzi o ścisłość to napisałam ,że jedzenie jest ok .wada polegała na tym ,że po prostu dość że czeka się długo na złożone zamówienie to dostaje się zimne potrawy :( Tyle i nie ma co dyskutować ,taka jest prawda.
wodzu
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 283
Rejestracja: 2 stycznia 2009, 19:35

Re: U Schabińskiej dawna restauracja Perła

Post autor: wodzu »

to już niedługo pani Magda Gessler znów odwiedzi jasielską restauracje w celu nazwijmy to "kontroli". Ciekawe jakie będą efekty tej wizytacji i czy spotka mieszkańców delektujących się smakami? :)
Anek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 270
Rejestracja: 16 listopada 2009, 18:13

Re: U Schabińskiej dawna restauracja Perła

Post autor: Anek »

czarna1966 pisze:Żeby była jasność nikt siedzący obok nic nie konusmował oprócz piwka pewni z sokiem !Więc śmiem sądzić ,ze wypowiedź należy pewnie do którejś z pan z obsługi:( a jak chodzi o ścisłość to napisałam ,że jedzenie jest ok .wada polegała na tym ,że po prostu dość że czeka się długo na złożone zamówienie to dostaje się zimne potrawy :( Tyle i nie ma co dyskutować ,taka jest prawda.

Czy to, że siedział ktoś obok Pani wczoraj oznacza, nic nie jadł oznacza, że nie próbował tam dań po wizycie Pani Gessler?? Bo ja akurat jestem innego zdania. Bo byłam w tej restauracji wcześniej przed spotkaniem z egzorcystą w inny dzień i tam jadłam i swobodnie wczoraj mogłam tam pójść i nie zjeść nic a napisać to co napisano wyżej. Czy wtedy też zostałoby mi zarzucone że jestem z obsługi bo wypowiadam się a nic nie jadłam? Uważam, że jedzenie jest tam dobre dużo lepsze od poprzedniego, obsłuba bardzo miła. A co do cen nie uważam żeby było drogo jeżdzę trochę po Polsce i ceny znam, jak na warunki Jasielskie to naprawde ceny są jak najbardziej adekwatne. Skoro uważa Pani, że jest drogo proszę pokazać mi restaurację w Jaśle w któej takie dania są tańsze o ile w ogóle są. ZAZNACZAM nie jestem z obsugi i całą odpowiedzialnośćią oge pójść na konfrontację nawet w 4 oczy nie boję sie tego. I jestem przekonana, że osoba której zarzuca Pani, że się wypowiada jako obsługa również jest na to samo gotowa.
Jaślanka11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 206
Rejestracja: 27 stycznia 2010, 22:14

Re: U Schabińskiej dawna restauracja Perła

Post autor: Jaślanka11 »

Byłam tam przed "rewolucją" i wystarczy!!!! Może zmienili kuchnie, ale mentalności ludzi tam pracujących nie da się tak szybko zmienić. Tym bardziej, że nowe menu nad którym tu się Państwo rozpływacie, nie jest aż tak zachęcające, żeby zatrzeć tak przykre wrażenia z tego miejsca. Zaś artykuł, jaki wysmarowała pani Magda, przedstawiający nas jako kulinarne zad...e, w którym nie potrafią nawet gotować swoich regionalnych dań( a tak bardzo by chcieli) i żywią się w 50-ciu pizzeriach, to żałosna reklama dla restauracji, która zrobiła na niej "aż takie " piorunujące wrażenie. Niech tam nadal gości egzorcysta, karaoke i dancingi, a ja na obiad pojadę tam gdzie nie potrzebowali rewolucji żeby podawać dobre, polskie jedzenie.
Amy30
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 8 listopada 2011, 22:21

Re: U Schabińskiej dawna restauracja Perła

Post autor: Amy30 »

Nie napisałam, że wczoraj coś jadłam :). Byłam tam wcześniej żeby sprawdzić jakie zmiany zostały dokonane przez Panią Magdę :). Na spotkaniu faktycznie piłam grzane piwo (też dobre). Oczywiście nie jestem z obsługi o czym można się przekonać czytając moje wcześniejsze posty o Perle (negatywnie wypowiadałam się o poprzedniej kuchni w Perle). Jednak umiem docenić to, że jednak coś się zmieniło i właścicielowi jednak chyba zależy.
lenkamii
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 274
Rejestracja: 28 grudnia 2008, 21:14

Re: U Schabińskiej dawna restauracja Perła

Post autor: lenkamii »

Szkoda że wszytko podają praktycznie zimne....
Konrad Walczak
Mistrz
Mistrz
Posty: 92
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 09:12

Re: U Schabińskiej dawna restauracja Perła

Post autor: Konrad Walczak »

Czytam co powyżej i tak się zastanawiam czy w tym samy lokalu byłem. Właśnie wróciłem i muszę powiedzieć, że wszystko na najwyższym poziomie! Jedzonko cieplutkie i smaczne (polecam barszcz i schab), pani kelnerka (taka blondynka w krótkich włosach) uśmiechnięta. Fajny klimacik po "rewolucji" sie zrobił, w końcu gra muzyczka. Dla mnie jak najbardziej OK! I cytując kogoś z góry: nie jestem pracownikiem tego lokalu i nie jestem w żaden sposób związany z właścicielem, pracownikami, etc.
bobi0072
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 13 czerwca 2011, 08:30

Re: U Schabińskiej dawna restauracja Perła

Post autor: bobi0072 »

Wraz ze znajomymi miałam nie przyjemność odwiedzić lokal "u Schabińskiej , co zastałem opisuję: przywitała nas przyjemna melodia ale stołu zapomniano posprzątać o czym świadczyły pozostawione resztki / okruchy pieczeni i chleba/, czystość sztućców też pozostawiała wiele do życzenia. Po około półgodzinnym oczekiwaniu podano czekajkę tj. niby domowe pieczywo z niby domowym smalczykiem który okazał się niejadalny /brak jakiegokolwiek smaku - nawet soli. Mało efektowny chłodny rosół którego smak przypominał nie osolone pomyje/brak smaku warzyw oraz mięsa- to była tłusta woda w której chyba sparzono schab przed pieczeniem. Barszcz też pozostawiał wiele do życzenia chłodny mało esencjonalny buraczane frytki twarde nie dogotowane ,zamiast kleksa gęstej wiejskiej lub ubitej śmietany zważone kwaśne mleko.Proziaki podeschnięte słabo wyrośnięte przed pieczeniem, za dużo sody zbyt wyczuwalny jej smak. Gołąbki totalna porażka bure odgrzewane z przed kilku dni, schab /speciał/ twardy, suchy, niedoprawiony, zimny podany z na wpół surową cebulą zamiast esencjonalnego sosu zlewka z blachy po pieczeniu osoba która to gotowała nie ma pojęcia o podstawach dobrej kuchni - porażka. Nawet ziemniaczki podano wczorajsze .Pani Magdo gdzie te przyprawy, te smaki z Pani programów -ta rewolucja poszła w złym kierunku! W Jaśle nie ma gdzie dobrze zjeść bez względu na cenę? Nie sądziłam że tak będzie wyglądać rewolucja - to raczej upadek!
drechu
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 217
Rejestracja: 16 września 2011, 21:19

Re: U Schabińskiej dawna restauracja Perła

Post autor: drechu »

no to Pani Magda będzie niezadowolona po rewizycie, ehh
Anna Wal
Ekspert
Ekspert
Posty: 85
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 09:15

Re: U Schabińskiej dawna restauracja Perła

Post autor: Anna Wal »

@bobi0072 Jedzie konkurencją na kilometr! A kim Ty jesteś, 3 posty przez pół roku :cisza: Pierwsza linijka i już się zgubiłam czy piszesz jako mężczyzna czy jako kobieta? Tak szczegółowy opis, że zaczęłam się zastanawiać czy za chwilę nie podasz składników potraw z podziałem na użyte przyprawy - robiłaś/eś notatki siedząc przy stole? Jadłeś/Jadłaś tyle rzeczy, które Ci nie smakowały! Każdy normalny człowiek po pierwszym a najdalej przy drugim daniu zakończyłby konsumpcję. A najciekawsze jest stwierdzenie, że w Jaśle nie ma gdzie dobrze zjeść.... A co z tymi pizzeriami? Może według Ciebie do restauracji trzeba wybrać się bliżej Kołaczyc czy Skołyszyna?
Widzę, że konkurencję bolą te rewolucję. Przestańcie sączyć jad! A co do upadku to w Twoim wykonaniu jest to upadek kultury. :krzeslem: :mur:
Awatar użytkownika
Pemek94
VIP
VIP
Posty: 1137
Rejestracja: 24 kwietnia 2008, 22:30
Lokalizacja: Jasło

Re: U Schabińskiej dawna restauracja Perła

Post autor: Pemek94 »

Skoro opinie tutejsze mają taki rozrzut jak ruska katiusza to może zastanówmy się co może być tego przyczyną? Ja widzę dwie możliwości: albo jest 2 kucharzy i jeden na prawdę zna się na rzeczy i robi to świetnie a drugi to jakiś amator lub też większość opinii tutaj nie jest wiarygodnych i polegają one tylko na reklamie lub antyreklamie tego lokalu. Jak myślicie jak jest? xD
czarna1966
Guru
Guru
Posty: 136
Rejestracja: 17 października 2012, 20:33

Re: U Schabińskiej dawna restauracja Perła

Post autor: czarna1966 »

Do Amy30..widzę ,że zmieniłaś zdanie ,a może wiesz na którego kucharza trafiłam? poczytaj swoja wypowiedz z 29 października:):):):) Pewnie ja źle trafiłam z tym zimnym jedzeniem:( chociaż widać ,ze nie tylko Ja.
czarna1966
Guru
Guru
Posty: 136
Rejestracja: 17 października 2012, 20:33

Re: U Schabińskiej dawna restauracja Perła

Post autor: czarna1966 »

Do Anek...poczytaj dokładnie Ja nie pisałam ,że jest drogo,:)podałam tylko ceny,a to jest różnica:)
ODPOWIEDZ