Jasło potrzebuje zmian!

Wydarzenia i komentarze z Jasła

Moderatorzy: hanka, paul_proteus

Jocke
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 384
Rejestracja: 16 września 2009, 12:40

Jasło potrzebuje zmian!

Post autor: Jocke » 7 lipca 2020, 12:42

Polecam post udostępniony dziś na Facebooku przez "Konfederacja Jasło"

https://www.facebook.com/10901569058430 ... 496829254/

Włos
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 314
Rejestracja: 12 czerwca 2015, 09:00

Re: Jasło potrzebuje zmian!

Post autor: Włos » 8 lipca 2020, 06:43

Nigdy żadnych zmian tu nie będzie. Trzeba by wysedlic 1/3 ludzi którzy są pozatrudmiani na państwowych wygodnych etatach. Ta wioska zyje z zatrudniania się nawzajem na etatach urzędowych.

dyzio65
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 18 grudnia 2010, 20:01

Konfederacja kłamie

Post autor: dyzio65 » 8 lipca 2020, 08:29

W odezwie skierowanej do mieszkańców "Jasło potrzebuje zmian" w której zarzuca się władzom Miasta brak dbałości o interesy mieszkańców padło sformułowanie dot. zakładów pracy: "doprowadzono na bankructwa" i tu zostały wymienione nazwy firm. w tym m.in. Gamrat, Pektowin i Huta Szkła Jasło. Kłamstwem jest że te firmy zbankrutowały, bo nadal istnieją i się rozwijają, zmieniły tylko właścicieli. Na przykładzie choćby Gamratu należy stwierdzić, że firma ta nadal zatrudnia prawie 300 pracowników i produkuje to co wcześniej, czyli rynny, rury, węże i podsufitki. Po prywatyzacji, owszem część produkcji została sprzedana, ale dzięki temu pojawił się kapitał zagraniczny, który inwestuje i rozwija firmy. Są to np. Tarkett - produkcja wykładzin, Veolia - kotłownia i inne. Na zbędnych dla Gamratu terenach i budynkach powstało wiele firm, które zatrudniają łącznie ponad 1000 pracowników. Działają tam m.in: ZPS-produkcja dla wojska, Tanronpak, El-Mech-Plast, GUARDI, Solgam, Centrum - duży producent wanien, Arbet-styropian, Dom z Bieszczad, Gamrat WPC i kilka innych. Można się przejechać przez teren Gamratu drogą którą przejął Urząd Miasta i udostępnił dla wszystkich, aby zobaczyć to "bankructwo Gamratu". Konfederacja, dość kłamstw i populizmu !

luc_ponownie
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 361
Rejestracja: 4 lipca 2018, 17:48

Re: Jasło potrzebuje zmian!

Post autor: luc_ponownie » 11 lipca 2020, 17:13

No chyba nie do końca to takie kłamstwo czy populizm:
https://www.parkiet.com/Budownictwo-i-D ... wniku.html
Jeśli chodzi o Pektowin - nie ma przecież już żadnego Pektowinu,jest Naturex.
A jeśli chodzi o Hutę - podlegała pod Krosno ? Podlegała. Było Krosno w stanie upadłości (a może dalej jest ?) No tak. To co Pan pitolisz ?
Na zbędnych dla Gamratu terenach i budynkach powstało wiele firm, które zatrudniają łącznie ponad 1000 pracowników. Działają tam m.in: ZPS-produkcja dla wojska, Tanronpak, El-Mech-Plast, GUARDI, Solgam, Centrum - duży producent wanien, Arbet-styropian, Dom z Bieszczad, Gamrat WPC i kilka innych.
I jaka w tym niby "zasługa" miasta ? Podobnie jest z rafinerią - na teren firmy która "się zwinęła" (oczywiście "sama,bez pomocy ludzi władzy") wprowadziły się drobne spółki i spółeczki, no może miasto wydzierżawiło im ten teren.Tyle. Taki to wasz sukces jak to gdy ktoś samodzielnie jakimś cudem w Jasielskim znajdzie pracę sam i się wyrejestruje to "jest to sukces urzędników urzędu pracy" nawet wtedy,gdy nie wiedzieli że dana firma szuka pracownika.

ODPOWIEDZ