Kolka niemowlęca

O wszystkim, czyli o niczym...
pysia21
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 22 września 2011, 20:04

Kolka niemowlęca

Post autor: pysia21 »

:( Witam , mam problem od 6 dni moją małą 5 tygodniową córeczkę zaczęły męczyć kolki :rozpacz: , jest bardzo niespokojna, nie chce za dużo jeść , pręży się i bardzo płacze i co najgorsze nic ją nie uspokaja ( noszenie na rączkach, śpiewanie , kołysanie) .Pediatra zmieniła jej mleko bo twierdzi że to główny powód ale ja nie widzę poprawy.Proszę o jakieś rady , lub dobre środki (leki)które są pomocne w takich napadach kolek.Dodam że podaję małej kropelki Espumisan ,kupiłam butelki antykolkowe ale to nie pomaga .
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: Kolka niemowlęca

Post autor: andrzej_ar »

od Espumisanu lepszy jest Bobotic/Bobotik (jakoś tak) - ma wyższe stężenie simetikonu od espumisanu i esputikonu. Podajemy przed każdym posiłkiem. Do tego standardowo masowanie brzuszka, ogrzewanie brzuszka delikatnie suszarką żeby nie poparzyć przypadkiem (ciepło i hałas - uspokajają),
Awatar użytkownika
antylopa
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 21 grudnia 2011, 00:27

Re: Kolka niemowlęca

Post autor: antylopa »

A nam na kolki bardzo pomagały czopki viburcol, które szybko przynosiły maluchowi ulgę i działały uspokajająco. Jest to lek ziołowy homeopatyczny, więc całkowicie bezpieczny. Przydatny też był, kiedy mały ząbkował i był bardzo rozdrażniony i marudny. Nie wiem tylko dlaczego wprowadzili go na receptę, skoro to środek homeopatyczny. Czy teraz wszystkie leki homeopatyczne są na receptę? Szukając jakiejś sensownej odpowiedzi, natknęłam się na taką petycję: http://www.facebook.com/events/213517425442928. Myślę, że warto oddać głos w tej sprawie, bo niedługo na witaminę C będziemy potrzebowali recepty :zly:
Flowerekk
Guru
Guru
Posty: 158
Rejestracja: 21 maja 2009, 18:00

Re: Kolka niemowlęca

Post autor: Flowerekk »

u nas pomógł espumisan 100, do tego dawałam młodemu probiotyk progaja, na rękach też się prężył, ale jak tylko włączyłam mu suszarkę, to się uspokajał. Wystarczył sam dźwięk suszarki, żeby sie uspokoił. Jeśli chodzi o viburcol, to mój pediatra przepisał nam go, ale zaznaczył, że dobrze jest stosować go w ostateczności, gdy już zupełnie nic nie pomaga. Na szczęście poradziliśmy sobie bez niego, a kolki przeszły jak młody miał 2,5 miesiąca.
tropikalna
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 16 lipca 2013, 19:51

Re: Kolka niemowlęca

Post autor: tropikalna »

Czytałam wczoraj wasze wątki i z racji, że mam aptekę pod nosem na osiedlu to kupiłam czopki Viburcol. Bez recepty i niska cena to dla mnie plus, ale to nie jest najwazniejsze jesli chodzi o male, cierpiace dziecko. Podalam dzisiaj przed spaniem 2 raz i... mam chwilę spokoju. Powinno przejść do rana, tak mi ulżyło. Dziekuje wam
ronisia
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 31 stycznia 2015, 20:00

Re: Kolka niemowlęca

Post autor: ronisia »

u mojej córci stosowałam Viburcol na polecenie pediatry, naprawdę pomagał i lekarz powiedział że to bardzo bezpieczny lek aby się nie obawiać stosować. Oczywiście z umiarem, podawałam max 1 dziennie. Nawet z homeopatią można przesadzić.
Julek_Juls
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 21 września 2020, 21:39

Re: Kolka niemowlęca

Post autor: Julek_Juls »

Espumisan się niestety nie sprawdza, a jest tak szeroko wszędzie reklamowany :( Esputicon to jedyne kropelki, które pomagają mojemu synkowi na dolegliwości brzuszkowe (a wypróbowaliśmy praktycznie wszystkie dostępne na rynku krajowym i nie tylko)
ODPOWIEDZ