"Jeżycjada" - M. Musierowicz

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Mała Ja
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 8 lutego 2007, 14:41
Lokalizacja: xD

"Jeżycjada" - M. Musierowicz

Post autor: Mała Ja »

Czytaliście? W mojej rodzinie to ciotki czytają to książka za książką. Ja również kiedyś się za to łapnełam i pochłonełam wszystkie książki aż do "Czarnej Polewki"! .

A wy? Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Kapsuta Kiszona
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 482
Rejestracja: 24 listopada 2006, 22:53
Lokalizacja: Jasło / Bielsko-Biała

Re: "Jeżycjada" - M. Musierowicz

Post autor: Kapsuta Kiszona »

A tak jakoś pokochałem tą serię. Niby to babskie książki, czy tam nie wiem co, ale ja polecam. Wszytskim młodym ludkom. Dużo mi dała ta seria do zrozumienia, nauczyła wielu rzeczy.

Jeżycjada uczy, ale gdzie tam by sie jakiemu osłowi chciało w naszych czasach sięgnąć po serię która liczy około mnóstwo książek i na dodatek napisała baba...

Ja polecam! :ok:
Awatar użytkownika
sikoreczka
Guru
Guru
Posty: 104
Rejestracja: 8 lipca 2006, 20:23
Lokalizacja: z gniazda :)

Re: "Jeżycjada" - M. Musierowicz

Post autor: sikoreczka »

Ja też jestem fanką "Jezycjady" . Dlaczego ? Bo z kart książek Małgorzaty Musierowicz emanowało zawsze ciepło i miłość, którymi można było owinąć się jak ciepłym kocykiem, i zatracić się w ich lekturze. Bo pokazywała świat niezamożnych, niezaradych, a jednocześnie tak pięknie kochających się ludzi , który wielokrotnie był dla mnie odskocznią od szarej rzeczywistości.
Mogłabym tak pisać i pisać.... w nieskończoność. I tak nie oddałabym wszystkiego co o tym sądzę.
Gorąco polecam :)
Tai
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 10 lutego 2007, 13:51
Lokalizacja: z okolicy

Re: "Jeżycjada" - M. Musierowicz

Post autor: Tai »

Ja też bardzo lubię Jeżycjadę, ta seria ma w sobie coś więcej niż inne skierowane raczej do nastolatków :)

Obecnie próbuję wypożyczyć część, która jest po "Imieninach" :)
madziaszek404
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 2 lutego 2007, 17:12
Lokalizacja: z angli

Re: "Jeżycjada" - M. Musierowicz

Post autor: madziaszek404 »

a dla mnie osatnia ksiazka jaka przeczytalam i mi sie spodobala bylo "11 minut"Paolo Coelo!!polecam
Awatar użytkownika
wuju
VIP
VIP
Posty: 620
Rejestracja: 22 czerwca 2006, 03:54
Lokalizacja: Jasło, Lublin

Re: "Jeżycjada" - M. Musierowicz

Post autor: wuju »

madziaszek404, ----> viewtopic.php?t=767
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: "Jeżycjada" - M. Musierowicz

Post autor: Jagoda Fioletowa »

Ja niestety nie przeczytalam wszystkich ksiazek ze zbioru "Jezycjada". :( Ale mam nadzieje, ze kiedys do nich worce. Tak juz od poczatku do konca, bo poki co znam tylko "Opium w rosole" i "Brulion Bebe B." Ale juz teraz moge powiedziec, ze warto siegnac po te ksiazki. Przyjemnie sie je czyta, a duzy plus maja u mnie za to, ze akcja kazdej z nich rozgrywa sie obok akcji w drugiej ksiazce. Wszystkie sa ze soba powiazane i rezultacie tworza jedna wielka ksiazke :) :ok: Polecam!
Awatar użytkownika
maly jimmi
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 1 czerwca 2013, 11:31
Lokalizacja: Jasło

Re: "Jeżycjada" - M. Musierowicz

Post autor: maly jimmi »

Pierwszy raz sięgnęłam po serie w szkole podstawowej. Od tego czasu minęło sporo lat,a ja wciąż wracam ;) Musierowicz pisze świetnym stylem. W lekki,żartobliwy sposób uczy i wychowuje. Ostatnia z tej serii "McDusia" ma w sobie ten klimat, jednak to nie to, co pierwsze opowiadania o rodzinie Borejków.
Lubię,lubię,lubię i wracać będę nawet za 10 lat!
sebmroz
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 15 lipca 2013, 09:15

Re: "Jeżycjada" - M. Musierowicz

Post autor: sebmroz »

Ja pamiętam jedynie ze szkoły "Kłamczuchę" i "Kwiat kalafiora". Wiem , że moja siostra swojego czasu uwielbiała te książki i raz zażyczyła sobie na gwiazdkę całą serię :D
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: "Jeżycjada" - M. Musierowicz

Post autor: avicularia »

Nigdy nie mogłam tej serii przeczytać. Wolałam Siesicką. Teraz to w ogóle niejestem pewna czy jakaś nastolatka sięgnie po książki Musierowiczowej lub mojej ulubionej Siesickiej. Nikt tam nikogo nie zabija, nie strasz,y nie świeci doopą, nie przeklina i o zgrozo prawadzą normalne życie rodzinne :szok: Toż to nuda ;)
sebmroz
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 15 lipca 2013, 09:15

Re: "Jeżycjada" - M. Musierowicz

Post autor: sebmroz »

avicularia pisze:Nigdy nie mogłam tej serii przeczytać. Wolałam Siesicką. Teraz to w ogóle niejestem pewna czy jakaś nastolatka sięgnie po książki Musierowiczowej lub mojej ulubionej Siesickiej. Nikt tam nikogo nie zabija, nie strasz,y nie świeci doopą, nie przeklina i o zgrozo prawadzą normalne życie rodzinne :szok: Toż to nuda ;)
Ja także nie chciałem czytać książek szkolnych, ale wiadomo nie było internetu i trzeba było.
olekowicz
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 29 sierpnia 2013, 17:42

Re: "Jeżycjada" - M. Musierowicz

Post autor: olekowicz »

Przeczytałem jedynie "kwiat kalafiora". Dużo dobrego słyszałem o innych książkach tej autorki, ale jakoś nie zajrzałem do kolejnych. Chyba muszę to nadrobić.
sebmroz
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 15 lipca 2013, 09:15

Re: "Jeżycjada" - M. Musierowicz

Post autor: sebmroz »

olekowicz pisze:Przeczytałem jedynie "kwiat kalafiora". Dużo dobrego słyszałem o innych książkach tej autorki, ale jakoś nie zajrzałem do kolejnych. Chyba muszę to nadrobić.
"Kwiat Kalafiora" był chyba o najstarszej siostrze Gabrysi :) Fajna książka :D
Awatar użytkownika
fraszka
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 6 kwietnia 2014, 22:39

Re: "Jeżycjada" - M. Musierowicz

Post autor: fraszka »

Tylko jedną jej książkę czytałam, nie jestem wielką fanką, ale podobno trzeba się przekonać. A może to nie dla mnie po prostu:)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: "Jeżycjada" - M. Musierowicz

Post autor: dragoness »

makarena00 pisze:bardzo lubię Jeżycjadę, pomimo, a może właśnie dlatego, że bohaterowie są bardzo pozytywni, inteligentni i ciepli, sytuacje bardzo różne od śmiesznych po trudne, ale bohaterowie sobie z nimi radzą :)
Cudowny cykl. Przywraca wiarę w ludzi.
ODPOWIEDZ