godne polecenia

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: godne polecenia

Post autor: dragoness »

Czarny Lotos pisze:Tak sobie ostatnio czytałem wszystkoe posty w tym temacia i stwierdziłem, że dawno nic nie czytałem :| - skusiłem się na Kinga "Wielki Marsz"

Poprostu BOMBA :padam: polecam wszystkim - czytałem ją po nocach, niedawała mi spać bo byłem ciekawy co dalej:

"I bałem się sam, że dostane ostrzeżenia" - kto czytał to wie o czym mówię :hyhy:

Polecam wszystkim :ok: :ok:
Jeśli podobał Ci się "Wielki Marsz", to przeczytaj "Bastion" King'a ,a także "Głód" i "Zarazę" Mastertona.
Anuskaaa18
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: Trzeci wymiar

Re: godne polecenia

Post autor: Anuskaaa18 »

Dla miłośników kryminałów - cała seria książek Harlana Cobena. Fajnie się czyta, nie można się oderwać :super: polecam
Awatar użytkownika
szara eminencja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 331
Rejestracja: 27 kwietnia 2007, 22:29
Lokalizacja: Niewidomsko

Re: godne polecenia

Post autor: szara eminencja »

Jestem właśnie w trakcie lektury książki "Szalbierz. Powieść awanturnicza z XIII wieku".Jest to debiut Tomasza Łysiaka i jak na razie zapowiada się ciekawie.

"Rok 1237. na wschodzie zbierają się ordy, by zalać Polskę, niczym armia z piekieł. Ludzie mówią o ich okrucieństwie, w sercach czai się lęk. Wędrowny szalbierz, kuglarz i sprzedawca fałszywych relikwii przemierza kraj. Gdy na jego drodze staje milczący chłopiec, wszystko w szalbierskim życiu się odmienia, porywa go wir niesamowitych wydarzeń. Przepowiednia mówi, że będzie jednym z Siedmiu, którzy ocalą kraj przed piekielna nawałą..."

Więcej o książce: www.szalbierz.pl
Awatar użytkownika
klapouch
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 2 marca 2009, 13:54

Re: godne polecenia

Post autor: klapouch »

dragoness pisze:Jeśli podobał Ci się "Wielki Marsz", to przeczytaj "Bastion" King'a ,a także "Głód" i "Zarazę" Mastertona.
Masterton - uwielbiam :serce: I naprawdę polecam dla fanów horrorów i tym podobnych :ok:

A mnie z ostatnio przeczytanych spodobały się "Przypadek Adolfa H." Erica-Emmanuela Schmitt'a (dwie przeplatające się historie, jedna typu: 'co by było gdyby H. dostał się na ASP) oraz "SOS" Jerzego Surdykowskiego :)
Konto usunięte

Re: godne polecenia

Post autor: Konto usunięte »

A ja tak od siebie dodam autorów i tytuły ich książek,które wywarły na mnie ogromne wrażenie ;) (tj.z gatunku pasjonujące i inteligentne thrillery psychologiczne) ;
1.Stephen White-,,Teatr Zła'' ; ,,Biała Śmierć'' ; ,,Rodzaj Śmierci''
2.Jonathan Kellerman-,,Z zimną krwią'' ; ,,Terapia'' ; ,,Obsesja'' ; ,,Nad Krawędzią''.
Jest jeszcze Patrick Redmond i wielu innych doskonałych pisarzy,ale Ci dwaj pierwsi największe wywarli na mnie wrażenie :ok:
edaa10
Guru
Guru
Posty: 178
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 15:20
Lokalizacja: Jasło

Re: godne polecenia

Post autor: edaa10 »

również polecam książki Harlana Cobena i Jonathana Kellermana :ok: :ok:
od siebie dodam jeszcze: Jeffery Deaver - Kolekcjoner kości ,Tańczący trumniarz i serie książek Kathy Reichs ( na podstawie których jest ten serial "kości", przyznam szczerze że najpierw przeczytałam a później oglądnęłam jakiś odcinek - bez porównania. Polecam przeczytać zwłaszcza 'Deja Dead') :cool: :cool:
Awatar użytkownika
Skała
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 1 stycznia 2010, 21:04

Re: godne polecenia

Post autor: Skała »

Z mojej strony mogę dodać książki typu fantasy jak ktoś lubi:
Aleksander Rudazow-"Arcymag"
Susanna Clarke-"Jonathan Strange i pan Norrell"
R.A.Salvatore-"Trylogia Mrocznego Elfa"
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: godne polecenia

Post autor: dragoness »

Dla miłośników "space opery", cykl Honor Harrington Webera i cykl, na którym się wzorował Horatio Hornblower C.S. Forrestera.
Awatar użytkownika
maciek_11
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 334
Rejestracja: 7 października 2009, 19:56

Re: godne polecenia

Post autor: maciek_11 »

Stowarzyszenie Umarłych Poetów - N.H. Kleinbaum
Awatar użytkownika
Union
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 211
Rejestracja: 22 stycznia 2009, 21:08

Re: godne polecenia

Post autor: Union »

Anioły i demony - książka lepsza nawet od filmu.
Awatar użytkownika
XbogodanX
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 6 lutego 2010, 20:29
Lokalizacja: wszędzie gdzie trzeba :)

Re: godne polecenia

Post autor: XbogodanX »

Masterton , Tolkien . Pilipiuk . Coelho , Coben . Łukasz Gołebiewski
i wiele wiele innych Bernard Werber , Robert Ludlum
dopisze jeszcze keidyś inne ciekawe:)
Awatar użytkownika
Jar1125
Mistrz
Mistrz
Posty: 96
Rejestracja: 23 września 2007, 19:46
Lokalizacja: Jasło

Re: godne polecenia

Post autor: Jar1125 »

Union pisze:Anioły i demony - książka lepsza nawet od filmu.
Książka jest zawsze lepsza od ekranizacji.
Ja właśnie przeczytałem trylogię ''Millenium'' Stiega Larssona i muszę przyznać, że jest to najlepsze co czytałem ostatnimi laty - polecam.
Ryszard L.S.
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 410
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 17:10
Lokalizacja: z piwnicy sąsiada

Re: godne polecenia

Post autor: Ryszard L.S. »

Mark Twight "Całuj albo zabij"! Urzekło mnie zwłaszcza zdanie: wspinaczka to jak uprawianie seksu ze śmiercią ;)
Awatar użytkownika
Akari
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 18 grudnia 2009, 17:41
Lokalizacja: Osobnica

Re: godne polecenia

Post autor: Akari »

A ja polecam sagę "Zmierzch" Stephani Meyer. Naprawdę dobra seria, ale myślę że to głownie coś dla dziewczyn, choć kto wie? ;P Przeczytałam wszystkie 4 tomy i mam ogromny niedosyt. Muszę jeszcze tylko zaznaczyć ze jeśli ktoś oglądał tylko film "Zmierzch" to niech się nim nie sugeruje bo w porównaniu z książką to niebo a ziemia, według mnie jedna wielka komercha, w dodatku źle opowiedziana. Do puki nie przeczytałam książek w ogóle nie mogłam załapać o co tyle szumu, ale już wiem :P
Ostatnio zmieniony 27 marca 2010, 22:30 przez Akari, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: godne polecenia

Post autor: dragoness »

"Opowieści z Wilżyńskiej doliny" Anny Brzezińskiej. Babunia Jagódka jest absolutnie odjazdowa!!
ODPOWIEDZ