godne polecenia

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Awatar użytkownika
Kapsuta Kiszona
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 482
Rejestracja: 24 listopada 2006, 22:53
Lokalizacja: Jasło / Bielsko-Biała

Re: godne polecenia

Post autor: Kapsuta Kiszona »

Seria o Książętach Przeklętych Maurice Druona mnie ostatnio wciągnęła oraz Kolumbowie Rocznik 20 autora zapomniałem :P Bodajrze Roman Bratny. Polecam :)
ann
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 27 lipca 2007, 21:27
Lokalizacja: z bliska

Re: godne polecenia

Post autor: ann »

"Kolumbowie Rocznik 20" autor Roman Bratny :)

jestem zaskoczona, że ta pozycja ukazała się tutaj..... dla wielu takie ksiązki kończą swój żywot na zakurzonej bibliotecznej półce... a szkoda :)

jest mnóstwo dobrej literatury i trudno się zdecydować na jedną lub dwie ksiązki

może coś dla kobiet Sylvia Plath "Szklany klosz" warto poświęcić chwile, polecam :)
Awatar użytkownika
Kapsuta Kiszona
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 482
Rejestracja: 24 listopada 2006, 22:53
Lokalizacja: Jasło / Bielsko-Biała

Re: godne polecenia

Post autor: Kapsuta Kiszona »

A jednak. Odświeżam swoje ulubione książki na nowo. Dziś np. po spacerze na cmentarz zasiedliśmy z Aśką przy zielonej herbacie pod kocem i czytaliśmy:
Ja: Znachor - Profesor Wilczur Tadeusza Dołęgi - Mostowicza
Aśka: Przygody Dobrego Wojaka Szwejka Jarosława Haseka.
Polecamy! :)
frey
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 22 lutego 2007, 20:36
Lokalizacja: dąkS

Re: godne polecenia

Post autor: frey »

Jerzy Kosiński => Malowany Ptak
sprawiedliwy
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 26 listopada 2007, 16:08
Lokalizacja: jaslo

Re: godne polecenia

Post autor: sprawiedliwy »

aaa
KN@
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 12 lipca 2008, 11:43

Re: godne polecenia

Post autor: KN@ »

lato o co ci chodzi z tym hitlerem kyo by czytal takie ksiazki o hitlerze psychopacie
Awatar użytkownika
szara eminencja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 331
Rejestracja: 27 kwietnia 2007, 22:29
Lokalizacja: Niewidomsko

Re: godne polecenia

Post autor: szara eminencja »

KN@ pisze:lato o co ci chodzi z tym hitlerem kyo by czytal takie ksiazki o hitlerze psychopacie
Czasami lepiej jest milczeć :wstyd:

A wracając do tematu to niedawno czytałem "Melanże z Żyletką" Łukasza Gołębiowskiego i powiem że całkiem niezłe.

Recenzja:
"Wszystko w tej książce rozgrywa się w niezwykłym tempie ? upadek i degradacja młodej dziewczyny, która decyduje się na życie pod jednym dachem ze znacznie od siebie starszym alkoholikiem. ?Melanże z Żyletką? to świat kłamstw, złudzeń i niespełnionych pragnień.

W tej opowieści nie ma miejsca na normalną miłość, gdyż przestrzeń pomiędzy kochankami wypełniona jest toksycznym uzależnieniem. W powieści nie brakuje scen drastycznych, opisów seksualnych zbliżeń, libacji i narkotykowych transów, ale jest też nuta sentymentalnej pogoni za lepszym życiem, za wolnością, potrzebą akceptacji... wreszcie i miłości, cóż że niespełnionej. Miłości, która wyraża się przez potrzebę zawładnięcia, posiadania całkowitej kontroli... ale i pełnej obaw, wycofania. Bo obydwoje szukają miłości idealnej, wszechzaspokajającej, nie znajdując jej popadają w coraz większą degradację. Miłość przykryta jest tu perwersją. Magnetyzuje ogromna siła pragnień bohaterów, którzy chcą wszystkiego, a zostają z niczym."
Despekt
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 8 lipca 2008, 19:15
Lokalizacja: tam z tyłu, po prawej stronie

Re: godne polecenia

Post autor: Despekt »

Ogólnie polecam całą serię "Świat Dysku" autorstwa Terry'ego Pratchetta plus jego książki napisane we współpracy z innymi autorami np "Dobry omen". A z krajowej literatury ostatnio dorwałem "Diabła łańcuckiego" pióra Jacka L. Komudy. Gorąco polecam, jeśli ktoś lubi tzw. "Thrillery historyczne".
Awatar użytkownika
Czarny Lotos
VIP
VIP
Posty: 1100
Rejestracja: 13 października 2006, 18:12
Lokalizacja: Jasło

Re: godne polecenia

Post autor: Czarny Lotos »

Tak sobie ostatnio czytałem wszystkoe posty w tym temacia i stwierdziłem, że dawno nic nie czytałem :| - skusiłem się na Kinga "Wielki Marsz"

Poprostu BOMBA :padam: polecam wszystkim - czytałem ją po nocach, niedawała mi spać bo byłem ciekawy co dalej:

"I bałem się sam, że dostane ostrzeżenia" - kto czytał to wie o czym mówię :hyhy:

Polecam wszystkim :ok: :ok:
reggaerulez
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 68
Rejestracja: 26 grudnia 2008, 14:00

Re: godne polecenia

Post autor: reggaerulez »

polecam ksiazki Wołoszanskiego
i ksiazke polskiego autora Achaja
Awatar użytkownika
nikita
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 422
Rejestracja: 10 listopada 2008, 17:31

Re: godne polecenia

Post autor: nikita »

Mnie bardzo intersują książki opisujące życie kobiet w krajach muzułmańskich, jak i również o samej kulturze islamu.

Oto kilka pozycji, które przeczytałam i polecam:
- "Tylko razem z córką" Betty Mahmoody (jeśli ktoś widział film, zapewniam, że w porównaniu z książką jest on naprawdę bardzo słaby)
- "Z miłości do dziecka" Betty Mahmoody
- "Sprzedane" Zana Mushen
- "Ukradziona twarz - miec 20 lat w Kabulu" Iatifa
- "Uwięziona" - Malika Ufkir, Michele Fitoussi
- "W niewoli algierskiego prawa" Anna Brahimi
- "Majjada, kobieta Iraku" J.P.Sasson
- "Czytając Lolitę w Teheranie" Azar Nafisi


i wiele, wiele innych :)
Awatar użytkownika
Kapsuta Kiszona
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 482
Rejestracja: 24 listopada 2006, 22:53
Lokalizacja: Jasło / Bielsko-Biała

Re: godne polecenia

Post autor: Kapsuta Kiszona »

Dawno temu czytałem książke, nie pamiętam tytułu, o kobiecie, która za spotkanie się z mężczyzną została podpalona przez rodzinę. Przerażąjące... :/
\m/
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 22
Rejestracja: 26 grudnia 2008, 10:39

Re: godne polecenia

Post autor: \m/ »

Mam pytanie. czytał ktoś z was ksiązke "PS.Kocham Cię" ??
Możecie podać tytuły książek o podobnej tematyce ?
Awatar użytkownika
szara eminencja
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 331
Rejestracja: 27 kwietnia 2007, 22:29
Lokalizacja: Niewidomsko

Re: godne polecenia

Post autor: szara eminencja »

Kiedyś w Beskidzie wpadła mi w ręce książka "Dumki Jacoba", nie miałem okazji jej skończyć ale przypomniałem sobie ostatnio o niej i postanowiłem ją znaleźć. I jest, można ją ściągnąć w formacie pdf:

tezeusz.pl/cms/tz/fileadmin/user_upload/ipsum/DUMKIDODRUKU.pdf

Ogólnie fajnie się czyta.

"...Ci, którzy szturmują pałace rychło w nich zamieszkują. Ci, którzy burzą, nie nauczą się tworzyć. Gdy kogoś nazwiemy swoim wrogiem, staniemy się jego lustrzanym odbiciem.Dlatego wojownik oczyszcza się przed walką i nie walczy z tym, kogo nie szanuje. A żeby w ogóle zostać wojownikiem-trzeba najpierw pokonać swój strach. Howgh!Trzeba się tylko uspokoić i patrzeć. Nie wściekać, nie bluzgać, nie machać ideowymi chorągiewkami. Menel, dyrektor, dewotka, skin, grzesznik, święty, złodziej, bogacz, glina, ksiądz, anarchista, nawet prezydent, papież i ciotka Paszczaka-każdy ma w sobie coś sympatycznego. Jeśli zobaczymy to w nich, odkryjemy też to w sobie. I wtedy będzie można powalczyć, już nie "przeciw", ale o coś naprawdę fajnego. Panie i Panowie. Wyluzujmy się. Ten sen może być naprawdę piękny. Na zdrowie!.. Jacob"
Awatar użytkownika
nikita
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 422
Rejestracja: 10 listopada 2008, 17:31

Re: godne polecenia

Post autor: nikita »

\m/ pisze:Mam pytanie. czytał ktoś z was ksiązke "PS.Kocham Cię" ??
Możecie podać tytuły książek o podobnej tematyce ?

Może "Coś niebieskiego" Emily Giffin ?
ODPOWIEDZ