czytadło na jesien..

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
gekeru28
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 30 sierpnia 2012, 12:43

Re: czytadło na jesien..

Post autor: gekeru28 »

50 twarzy greya, ciemniejsz strona greya i nowe oblicze greya :) gorąco polecam
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: czytadło na jesien..

Post autor: dragoness »

Mrok i Superpaństwo Briana Aldissa. Niestety, bardzo aktualne.
mila87
Weteran
Weteran
Posty: 74
Rejestracja: 11 lutego 2014, 20:42

Re: czytadło na jesien..

Post autor: mila87 »

Polecam serię Arabska Żona, Córka, Księżniczka i Krew. Bardzo przyjemne czytadło:)
mila87
Weteran
Weteran
Posty: 74
Rejestracja: 11 lutego 2014, 20:42

Re: czytadło na jesien..

Post autor: mila87 »

Polecam jeszcze Kobiety Kaddafiego i Porwana i sprzedana - są to książki oparte na faktach autentycznych
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: czytadło na jesien..

Post autor: dragoness »

mila87 pisze:Polecam jeszcze Kobiety Kaddafiego i Porwana i sprzedana - są to książki oparte na faktach autentycznych
A są inne? No, oprócz tych w TVN? Znaczy fakty ;) Ad rem; Na faktach oparte są wszystkie historyczne książki Bidwella.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: czytadło na jesien..

Post autor: antykieckowy »

creme pisze:Saga "Millenium" Stiega Larssona wciąga potwornie! trzy opasłe tomy pochłonęłam w niecały tydzień . Idealne zajęcie na długie, już nie jesienne a zimowe wieczory1 jednak ostrzegam - od tej książki naprawdę nie można się oderwać dlatego może lepiej nie zaczynać jesli ma sie niewiele czasu :)))
Właśnie się zastanawiałem czy sobie jej nie sprawić bo akurat seria skandynawskich kryminałów wyszła na rynek i kosztuje parę złotych.

Ja ostatnio przekonuję się do polskiej literatury i jak na razie tylko Jarosław Sokół mnie mile zaskoczył swoją trylogią "Czas Honoru" - dobrze wydane pieniądze. A jeśli ktoś jest fanem serialu to tym bardziej powinien zaznajomić się z wersją książkową bo niemalże wszystko się różni, taka alternatywna historia.
Próbowałem też Dołęgi, bo dragoness twierdziła, że warto ale po "Dyzmie" jakoś nie jestem przekonany... przede mną "Znachor".
Architekt
VIP
VIP
Posty: 580
Rejestracja: 21 września 2009, 18:09

Re: czytadło na jesien..

Post autor: Architekt »

Eckhart Tolle
"Potęga teraźniejszości"
"Nowa ziemia"

oczywiście to bestsellery
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: czytadło na jesien..

Post autor: dragoness »

antykieckowy pisze:
creme pisze:Saga "Millenium" Stiega Larssona wciąga potwornie! trzy opasłe tomy pochłonęłam w niecały tydzień . Idealne zajęcie na długie, już nie jesienne a zimowe wieczory1 jednak ostrzegam - od tej książki naprawdę nie można się oderwać dlatego może lepiej nie zaczynać jesli ma sie niewiele czasu :)))
Właśnie się zastanawiałem czy sobie jej nie sprawić bo akurat seria skandynawskich kryminałów wyszła na rynek i kosztuje parę złotych.

Ja ostatnio przekonuję się do polskiej literatury i jak na razie tylko Jarosław Sokół mnie mile zaskoczył swoją trylogią "Czas Honoru" - dobrze wydane pieniądze. A jeśli ktoś jest fanem serialu to tym bardziej powinien zaznajomić się z wersją książkową bo niemalże wszystko się różni, taka alternatywna historia.
Próbowałem też Dołęgi, bo dragoness twierdziła, że warto ale po "Dyzmie" jakoś nie jestem przekonany... przede mną "Znachor".
"Znachor" to czytadło, natomiast "Pamiętnik pani Hanki" po prostu cudo! Szczególnie antykieckowemu polecam :hyhy:
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: czytadło na jesien..

Post autor: jjaa18+ »

polecam trzy czesci "50 twarzy greya" książka wyłącznie dla dorosłych ...czytałam trzy razy nie idzie sie oderwać ...
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: czytadło na jesien..

Post autor: dragoness »

jjaa18+ pisze:polecam trzy czesci "50 twarzy greya" książka wyłącznie dla dorosłych ...czytałam trzy razy nie idzie sie oderwać ...
Przeczytałam fragment i widocznie nie jestem wystarczająco "dorosła" :rotfl: Za to poszłam dzisiaj do SPARu i na wyprzedaży zakupiłam "Wielcy zdrajcy. Od Piastów do PRLu", "Miłość i polityka Najsłynniejsze pary", a w Empiku "Hrabinę" o Elżbiecie Batory, "Sen Kleopatry" i "Zakazaną królową" o Katarzynie Valois.
jjaa18+
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 326
Rejestracja: 22 października 2011, 15:32

Re: czytadło na jesien..

Post autor: jjaa18+ »

napisałam ze dla dorosłych bo to książka perwersyjna i erotyczna dużo sie dzieje ..ale nie każdemu może sie podobać ,każdy ma inny gust polecam również "kolekcjoner dzieci"Sabine Thiesler,"Wrześniowe dziewczynki"Maureen Lee,"Śnieżka musi umrzeć"Nele Neuhaus
Róża-6334
Weteran
Weteran
Posty: 72
Rejestracja: 17 listopada 2016, 08:44

Re: czytadło na jesien..

Post autor: Róża-6334 »

Polecam książki Katarzyny Bondy, np. "Tylko martwi nie kłamią", świetne kryminały.
Ania_870
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 10 stycznia 2018, 15:46

Re: czytadło na jesien..

Post autor: Ania_870 »

tak tak bardzo fajnie ta pani pisze. Ja lubię tez Chmielewską z polskich autorów.
Marzena992
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 1 marca 2018, 10:52
Lokalizacja: Jasło

Re: czytadło na jesien..

Post autor: Marzena992 »

a ja teraz czytam 4 tom sagi Millenium „Co nas nie zabije...” Dobrze się czyta aczkolwiek czuć że to już nie jest styl Larsona.
nocoty
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 21 marca 2018, 10:23

Re: czytadło na jesien..

Post autor: nocoty »

mi się jesienią ciężko czyta, wolę przy świetle dziennym gdzie jesienią go mało.
ODPOWIEDZ