co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
sebmroz
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 15 lipca 2013, 09:15

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: sebmroz »

Właśnie sobie przypomniałem o millenium, czytałam kilka lat temu, ale znów chce sobie przypomnieć. Zamówiłam sobie http://alegratka.pl/ogloszenie/trylogia ... 0c4378fa16 całkiem okazyjna cena.Bardzo lubię te skandynawskie kryminały.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: dragoness »

dragoness pisze:
morian pisze:z nowszych rzeczy- duże wrażenie zrobiło mnie takeshi cień śmierci kossakowskie, tu polecam wywiad z autorką, ogólnie książki inspirowana jest japonią oraz filmami tarantino, dość egzotyczne połączenie, ale ciekawe
Dlaczego egzotyczne, skoro Tarantino w "Kill Bill'u" inspirował się Japonią? Swoją drogą też zamierzam się skusić, ale najpierw pożyczę z biblioteki, żeby zobaczyć, czy warto kupić.
Przeczytałam, się skuszę, zwłaszcza że akurat są wyprzedaże. Nie napiszę gdzie, bo to łatwo sprawdzić. Wyszła też czwarta część "Pomnika cesarzowej Achai" i fajne kompendium "Damy złotego wieku". Jednym słowem finansowy dramat :zdegustowany:
baraaaan
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 30 października 2014, 14:24

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: baraaaan »

Jeśli chodzi o literaturę współczesną to bardzo polecam Herthę Muller, zasłużona niemiecka noblistka z korzeniami rumuńskimi. Ma niepowtarzalny styl.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: antykieckowy »

Jak ktoś lubi klimaty post apokaliptyczne to polecam:

"Sekundę za późno" - William Forstchen (o tym co się stanie gdy zabierzemy ludziom jedną rzecz - prąd)
"Ludzkie dzieci" - P.D. James (o świecie bez dzieci)

klimaty apokalipsy zombie:
Wszystkie książki Kirkmana z cyklu The Walking Dead m.in. Droga Do Woodbery, Narodziny Gubernatora, Upadek Gubernatora

niebawem ma też wyjść "Dying Light. Aleja Koszmarów" (Raymond Benson) jako prequel do gry Dying Light.

Oczywiście King z jego "Komórką" i "Bastionem".
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: dragoness »

antykieckowy pisze:Jak ktoś lubi klimaty post apokaliptyczne to polecam:

"Sekundę za późno" - William Forstchen (o tym co się stanie gdy zabierzemy ludziom jedną rzecz - prąd)
"Ludzkie dzieci" - P.D. James (o świecie bez dzieci)

klimaty apokalipsy zombie:
Wszystkie książki Kirkmana z cyklu The Walking Dead m.in. Droga Do Woodbery, Narodziny Gubernatora, Upadek Gubernatora

niebawem ma też wyjść "Dying Light. Aleja Koszmarów" (Raymond Benson) jako prequel do gry Dying Light.

Oczywiście King z jego "Komórką" i "Bastionem".
"Miasto Ślepców" Jose Saramago też się tu ładnie załapuje.
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: luc »

dragoness pisze:
antykieckowy pisze:Jak ktoś lubi klimaty post apokaliptyczne to polecam:

"Sekundę za późno" - William Forstchen (o tym co się stanie gdy zabierzemy ludziom jedną rzecz - prąd)
"Ludzkie dzieci" - P.D. James (o świecie bez dzieci)

klimaty apokalipsy zombie:
Wszystkie książki Kirkmana z cyklu The Walking Dead m.in. Droga Do Woodbery, Narodziny Gubernatora, Upadek Gubernatora

niebawem ma też wyjść "Dying Light. Aleja Koszmarów" (Raymond Benson) jako prequel do gry Dying Light.

Oczywiście King z jego "Komórką" i "Bastionem".
"Miasto Ślepców" Jose Saramago też się tu ładnie załapuje.
No nie do końca.José Saramago to zupełnie inny rodzaj literatury...

Swoją drogą "Sekundę za późno" ciągle się może zdarzyć.Nie tylko nam w Polsce z winy rządu,ale całej cywilizacji obiektywnie.No ale jak rządzą przygłupy chcące tylko trzepać kasę to będzie jak będzie, jeden rozbłysk słoneczny i (nie)odpowiedni koronalny wyrzut masy a będzie "po ptokach" - witamy w radioaktywnym średniowieczu :/
http://zmianysolarne.pl/wiadomosc/wielk ... -xix-wieku
Ostatnio zmieniony 16 stycznia 2015, 19:35 przez luc, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: dragoness »

No to "Dzień Tryfidów" Wyndhama.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: antykieckowy »

dragoness pisze: "Miasto Ślepców" Jose Saramago też się tu ładnie załapuje.
Z opisu przypomina mi film "Eksperyment" więc, mimo że nie bardzo pasuje do apokalipsy to może być ciekawa lektura.
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: luc »

Ciekawa - owszem,ale to rodzaj obyczajówki bliżej typu "Dżuma" Camusa. Może ci spasuje.

Jak dla mnie posucha ostatnio z tego typu książkami. Ot czytam znowu "Wojnę w Blasku Dnia" ;)
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: dragoness »

luc pisze:Ciekawa - owszem,ale to rodzaj obyczajówki bliżej typu "Dżuma" Camusa. Może ci spasuje.

Jak dla mnie posucha ostatnio z tego typu książkami. Ot czytam znowu "Wojnę w Blasku Dnia" ;)
Jak posucha z postapokalipsą, no to może "Głód", "Zaraza" i "Susza", Mastertona?
paulina1805
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 13 stycznia 2015, 13:10

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: paulina1805 »

ja polecam ,Charlie'' lub ,,W śnieżną noc '' teraz mam ochotę kupić książkę -Jesteś cudem ponoć fajna
fato
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 13 stycznia 2015, 13:11

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: fato »

Trylogia "Igrzyska Śmierci", "Zostań, jeśli kochasz", "Gwiazd naszych wina". Ekranizacje tych książek też polecam :)
fato
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 13 stycznia 2015, 13:11

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: fato »

Jak ma się więcej czasu to można poczytać "Harrego Pottera"
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: luc »

dragoness pisze:
luc pisze:Ciekawa - owszem,ale to rodzaj obyczajówki bliżej typu "Dżuma" Camusa. Może ci spasuje.

Jak dla mnie posucha ostatnio z tego typu książkami. Ot czytam znowu "Wojnę w Blasku Dnia" ;)
Jak posucha z postapokalipsą, no to może "Głód", "Zaraza" i "Susza", Mastertona?
Oj miałem na myśli raczej fakt,że z czytalnymi książkami,nie samą postapokalipsą,ale Masteron dobrze pisze, więc w sumie dziękuję.

Jak się ma "więcej czasu", to zamiast Pottera można spróbować przebrnąć przez cały cykl o Honor Harrington jak się go nie czytało (+ dodatki ;) ), albo przez aktualne tomy "Schronienia" chociaż (6 po Polsku,7 na razie tylko po angielsku).Potter ? 5 tomów i to drukowane za dużą czcionką ? Co to jest... No chyba,ze chodzi o wersję anglojęzyczną,wtedy ok,rozumiem.Wtedy to trzeba trochę pracy włożyć by przeczytać choć kilka rozdziałów poprawnie na dzień.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: co lubicie czytać , jakie są nowe fajne książki ???

Post autor: dragoness »

Przy "Schronieniu" utknęłam na czwartym tomie, muszę odpocząć trochę od XVII-towiecznej polityki p.t. Anglia kontra reszta świata :hyhy: A jak o space operę chodzi, to polecam "Starship" Resnicka, no i oczywiście obie części "W poszukiwaniu..." ale to już paranormalny Philip Marlowe.
ODPOWIEDZ