Książki o tematyce historycznej

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
menua
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 24 marca 2015, 20:34

Re: Książki o tematyce historycznej

Post autor: menua »

lolkaaa pisze:Polecam Archipelag Gułag - obszerna książka ale bardzo ciekawa
zgadzam się, trzy ogromne tomy ale warto przez nie przebrnąć żeby przekonać się jak tragiczna była sytuacja rosyjskiego narodu w czasach stalinowskich, cała prawda o łagrach, które tak naprawdę ciągle tam istnieją, choć w mniejszej ilości..
Awatar użytkownika
Emily
VIP
VIP
Posty: 804
Rejestracja: 20 listopada 2011, 10:00
Lokalizacja: Jasło

Re: Książki o tematyce historycznej

Post autor: Emily »

"Hitler i Watykan" -Peter Godman.
lol666
Weteran
Weteran
Posty: 77
Rejestracja: 27 maja 2013, 19:19

Re: Książki o tematyce historycznej

Post autor: lol666 »

"Wspólny wróg" Rolfa-Dietera Müllera. Jest to co prawda książka, która miejscami ukazuje alternatywny przebieg historii i "co by było gdyby", ale z drugiej strony mocno bazuje na faktach. Polecam.
Awatar użytkownika
antykieckowy
VIP
VIP
Posty: 2992
Rejestracja: 21 stycznia 2011, 19:54

Re: Książki o tematyce historycznej

Post autor: antykieckowy »

Ziemkiewicz i Zychowicz, niby prawica ale czasem udaje im się napisać dobrą książkę. Przede wszystkim "Jakie piękne samobójstwo" Ziemkiewicza (jedyna jego książka godna uwagi) i "Obłęd 44" Zychowicza, mimo kilku błędów i pomylenia faktów dla pasjonata historii zdolnego do wychwycenia nieścisłości nabytek wart swojej ceny. Potem "Armia Podziemna" Bora Komorowskiego dla równowagi przekazu, "Tragiczne Decyzje" Zamojskiego i dla odmiany "Wisła jak krew czerwona" Jeffery'ego o angliku w ak. Na uwagę zasługuje też "Egzekutor" Dąmbskiego.


Z fabuły oczywiście "Czas honoru" Sokoła.
nocoty
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 21 marca 2018, 10:23

Re: Książki o tematyce historycznej

Post autor: nocoty »

ja lubię książki carla sagana ale to historia wszechświata bardziej niż tutaj naszej ziemskiej historii.
betson
Obyty
Obyty
Posty: 58
Rejestracja: 14 listopada 2018, 09:08

Re: Książki o tematyce historycznej

Post autor: betson »

Obrazek

Opowieść o tym, jak wygląda życie żołnierzy na wojnie. Nie tylko bitwa, ale również wszystko to, co dzieje się wcześniej. Od normalnych spraw wszystkich ludzi, bo walkę o przetrwanie. Całość realnie pokazana, bo autorem jest żołnierz, który ma za sobą służbę w Iranie i w Afganistanie.

Tutaj więcej info: https://hrosskar.blogspot.com/2019/03/k ... jones.html
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Książki o tematyce historycznej

Post autor: dragoness »

Wydawnictwo "Bellona" polecam.
lusio
Weteran
Weteran
Posty: 76
Rejestracja: 14 stycznia 2013, 00:30

Re: Książki o tematyce historycznej

Post autor: lusio »

Ja jestem ostatnio na etapie poznawania Gruzji. Zafascynowałam się tym krajem i mam nadzieję, że uda mi się w najbliższym czasie pojechać i zwiedzić ten fascynujący kraj. Z książek, czytam akurat "Gruzja - najpiękniejszy klejnot w carskiej koronie" (Gruzja pod panowaniem rosyjskim 1801-1917) :)
ODPOWIEDZ