Jaką książkę Sci-Fi lub Fantasy polecacie?

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Jaką książkę Sci-Fi lub Fantasy polecacie?

Post autor: dragoness »

CrazyHappy pisze:polecam trylogię husycką Sapkowskiego :) poza wrednym zakończeniem to świetna pozycja fantasy
"Żmija"też jest dobra.
vindsaya55
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2015, 19:00

Re: Jaką książkę Sci-Fi lub Fantasy polecacie?

Post autor: vindsaya55 »

Warto przeczytać niektóre tomy z cyklu Honor Harrington jest to sci-fi :)
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Jaką książkę Sci-Fi lub Fantasy polecacie?

Post autor: piotrek »

z gatunku Sci-Fi lub Fantasy to jest też konstytucja POlski
dominika86
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 2 stycznia 2016, 23:46

Re: Jaką książkę Sci-Fi lub Fantasy polecacie?

Post autor: dominika86 »

A jaką książkę na prezent dla 14 latka?
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Jaką książkę Sci-Fi lub Fantasy polecacie?

Post autor: dragoness »

dominika86 pisze:A jaką książkę na prezent dla 14 latka?
Percy Jackson i złodziej pioruna, a potem resztę cyklu.
Dussiolek
Obyty
Obyty
Posty: 57
Rejestracja: 14 maja 2013, 18:50

Re: Jaką książkę Sci-Fi lub Fantasy polecacie?

Post autor: Dussiolek »

ja polecam cykl Brama Śmierci autorstwa Margaret Weis i Tracy'ego Hickmana- bardzo fajne fantasy. W Polsce ukazały się cztery tomy:
Arianus – Kraina Powietrza
Pryan – Kraina Ognia
Abarrach – Kraina Kamienia
Chelestra – Kraina Wody
Jest tam wszystko: smoki, elfy, krasnoludy, wojny, przyjaźń, miłość.. :hurra: :hyhy:
lusio
Weteran
Weteran
Posty: 76
Rejestracja: 14 stycznia 2013, 00:30

Re: Jaką książkę Sci-Fi lub Fantasy polecacie?

Post autor: lusio »

Czytam w tej chwili "Wiek cudów" Karen Thompson Walker:) I pomimo tego, że to książka dla młodszego czytelnika, bardzo mi się podoba :)
sara15
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 6 marca 2015, 15:43

Re: Jaką książkę Sci-Fi lub Fantasy polecacie?

Post autor: sara15 »

Ze swojej strony mogę polecić projekt "Metro 2033". Postapokaliptyczna fantastyka gdzie akcja dzieje się na wschodzie w Rosji.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Jaką książkę Sci-Fi lub Fantasy polecacie?

Post autor: dragoness »

Michał Gołkowski "Błoto" i "Chwała" - historia alternatywna I wojny.
kolorowaanka
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 1 sierpnia 2013, 13:45

Re: Jaką książkę Sci-Fi lub Fantasy polecacie?

Post autor: kolorowaanka »

Ja polecam wszystko co jest napisane przez Stanisława Lema. Od "Opowieści o pilocie Pirxie" po "Fiasko". Jak byłam nastolatką, to się w tym zaczytywałam, a teraz mój syn jest tak samo zafascynowany. Mimo, że to starsza literatura, to jednak jest ponadczasowa. Jeśli lubisz tematykę si-fi, na pewno Ci się spodoba.
Krisek
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 8 lipca 2016, 08:11

Re: Jaką książkę Sci-Fi lub Fantasy polecacie?

Post autor: Krisek »

Cykl Oko Jelenia oraz cykl Kuzynki Andrzeja Pilpiuka. Świetne serie, które nawiązują do kultury i wierzeń poprzednich wieków w europie( o czym nie mówią w szkole. Np rozwinięty wątek Hanzy - organizacja która w średniowieczu miała ponad 300 neutralnych placówek z własnymi strefami podatkowymi w największych portach europy )
kolorowaanka
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 1 sierpnia 2013, 13:45

Re: Jaką książkę Sci-Fi lub Fantasy polecacie?

Post autor: kolorowaanka »

Super, dzięki za polecenie. Jak skończę czytać "Listy niezapomniane", to się może za to zabiorę.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18309
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Jaką książkę Sci-Fi lub Fantasy polecacie?

Post autor: dragoness »

kajen pisze:Gra Endera - świetna książka rozpoczynająca świetną serię.
--
Studia podyplomowe warszawa
Powstały ze trzy prequele. "W przededniu", "Pożoga" i "Przesilenie". Więc to raczej środek serii.
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: Jaką książkę Sci-Fi lub Fantasy polecacie?

Post autor: Tulix »

To może ja polecę od siebie coś epickiego z półki dark fantasy - To jest co prawda komiks (japoński) ale jakością dorównuje naszemu Wiedźminowi i oczywiście jest 18+ - "Berserk"
Świat stworzony przez autora rozmachem dorównuje najbardziej epickim produkcjom fantasy. Miałby może dużo wspólnego z Tolkienowskim światem, gdyby nie to ze to jest bardzo mroczny i wypełniony elementami "Gore" (czyli po polsku trochę rzeźnia czasem:).

(Główny bohater zostaje znaleziony jako niemowlę pod drzewem, leżąc pod wiszącymi zwłokami swojej matki (czyli urodził się tuż po tym jak ktoś dokonał rzezi w małej wiosce). Przejeżdżający w kolumnie żołnierzy rycerz Gambino postanawia go przygarnąć (nakazując swojej służce żeby się nim zaopiekowała), mimo że wszyscy wokół uważają malucha za diabelskie dziecko (jako że zrodzone z ludzkich zwłok)
Gambino z czasem trenuje chłopca ale jest dla niego wręcz nieludzko surowy i bezlitosny (już trzylatkowi nakazuje trenowac z pełnowymiarowym mieczem) zakładająć ze maluch będzie razem z nim zarabiał na wojnach (oczywiscie zabierając mu wynagrodzenie wzamian za "opiekę", a jak chłopak zginie to nie będzie dla niego żadna strata). Tak na przestrzeni lat chlopiec rosnąc stwierdza ze ów pełnowymiarowy miecz to dla niego za mało, i zaczyna szukać większego oręża.
Z biegiem czasu chłopak okazuje się wyśmienitym rębajłem (nosząc dwumetrowy ciężki miecz czasem potrafi rozłożyć spory oddział) i opuszcza Gambino (mniejsza w jakich okolicznościach, nie chcę za dużo spoilerować). Gatts ze swoimi nadprzeciętnymi umiejętnościami nie ma spokoju - szybko interesuje się nim pewna banda najemników pod wodzą Gryffina, który słynie z tego że nikt mu nigdy nie odmawia i jak czegoś pragnie - dostanie tego za wszelką cenę. Tym sposobem Gatts (bo tak ma nasz bohater na imię) zostaje najemnikiem w Drużynie Jastrzębia nie zdając sobie sprawy, w jak mroczne i demoniczne sprawy się wplątuje (Gryffin jest w posiadaniu "jaja kóla" - magicznego amuletu który w zamian za dusze jego i członków oddziału daje im władzę i pomyślność w każdym wojennym działaniu, oczywiście do czasu. I to jest zaledwie wstęp do całej historii, komiks jest w fazie tworzenia nieustannie od roku 1988 i końca nie widać)

Szczerze polecam.
WacK
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 31 października 2016, 22:15

Re: Jaką książkę Sci-Fi lub Fantasy polecacie?

Post autor: WacK »

Tulix pisze:To jest co prawda komiks (japoński) ale jakością dorównuje naszemu Wiedźminowi i oczywiście jest 18+ - "Berserk"
Czy dorównuje? To prawda, że Berserk jest świetny, ale świat w nim przedstawiany IMO nie jest zanadto rozbudowany, jak na fantasy.
ODPOWIEDZ