Wędkarstwo

wszystkie inne sporty, Rugby, Siatkówka, Baseball, Tenis, Judo, Karate
Mlody_1910
Weteran
Weteran
Posty: 70
Rejestracja: 20 października 2009, 19:36

Wędkarstwo

Post autor: Mlody_1910 »

Witam chciałbym rozpocząć temat o tak pięknym sporcie dla cieprpliwych jakim jest wędkarstwo . Chiałbym żebyście podzielili się swoimi przeżyciami z wypadów na rybki oraz opinii na temat poszczególnych łowisk.

Między innymi chciałbym zapytać czy ktoś kiedyś odwiedził łowisko w starym sączu ponieważ mam ochotę tam się wybrać i podobno pływają tam niezłe misiaczki .
konto usunięte

Re: Wędkarstwo

Post autor: konto usunięte »

Najlepsze łowisko w okolicach Jasła to rzeka Wisłoka. Stawy Wróblowa/Siepietnica/Ujazd są małe i tak oblegane przez wędkarzy że większych ryb tam prawie nie ma, poza tym są zaniedbane, szczególnie Ujazd. Z resztą opłacać je dodatkowo tylko po to żeby złowić śmierdzącego karpia to już wolę zjeść klenia z Wisłoki... Poza tym jak tylko przychodzi powódź to ryby wypływają ze stawów do rzek...
Evcia
Guru
Guru
Posty: 159
Rejestracja: 4 marca 2010, 21:04

Re: Wędkarstwo

Post autor: Evcia »

Witam . Chciałbym się podzieic moimi wrażeniami z dwuch tygodni spędzonych nad górnym stawem w Starym Sączy .
Łowisko nie jest łatwe . Licze górki podwodne i dno w znacznym stopniu porośnięte roślinnością nie ułatwia łowienia z brzegu! Najlepiej mieć ze sobą jakiś środek pływający tyu ponton. Na łowisku nie ma zakazu używania tego typu sprzętu , ale również nie ma możlwości wyporzyczenia . Z dominujących gatunków ryb to : karpie (rekord ok 25 kg) , amury (do 30 kg) , szczupak , sandacz , lesczcz , lin , i sum . Ja osobiście złowiłem tam tylko karpia na 6 kg . Ale mam nadzieje że jeszcze kiedyś tam pojade się odegrać .
Evcia
Guru
Guru
Posty: 159
Rejestracja: 4 marca 2010, 21:04

Re: Wędkarstwo

Post autor: Evcia »

Ps. wczoraj byłem na Wisłoce i złowiłem boenia na 60 cm :) . Mój perwszy!
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Wędkarstwo

Post autor: T135 »

to pokaż zdjęcie :cwaniak:
Awatar użytkownika
PrO.
Guru
Guru
Posty: 158
Rejestracja: 19 lipca 2008, 15:55
Lokalizacja: Krajowice/Jasło

Re: Wędkarstwo

Post autor: PrO. »

Wrzucac foty kto co złowił bedzie fajniej :D
Evcia
Guru
Guru
Posty: 159
Rejestracja: 4 marca 2010, 21:04

Re: Wędkarstwo

Post autor: Evcia »

Boleń 60 cm
Załączniki
SANY0126.JPG
Awatar użytkownika
Czarny Lotos
VIP
VIP
Posty: 1100
Rejestracja: 13 października 2006, 18:12
Lokalizacja: Jasło

Re: Wędkarstwo

Post autor: Czarny Lotos »

Ładna sztuka :ok:

W ogóle spoko temat myślę, że szybko się rozwinie :super:
Ja też kiedyś łowiłem w sumie 10 lat opłacałem kartę. Jednak teraz z braku czau od 2 lat nie uczestniczę w życiu wędkarskim :(
Ale z miłą chęcią będę tu zaglądał i wczytał wasze posty. Zresztą może znów zacznę łowić ;)
Evcia
Guru
Guru
Posty: 159
Rejestracja: 4 marca 2010, 21:04

Re: Wędkarstwo

Post autor: Evcia »

Czekam na Wasze zdjęcia z rybkami ?? Napiszcie gdzie, kiedy i jakie wymiary miały sztuki :)
wedkarz przyszlosci
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 17:51

Re: Wędkarstwo

Post autor: wedkarz przyszlosci »

Mieszkam na Mickiewicza przed Gamratem ,więc mam niedaleko do Wisłoki!!Jestem młodym wędkarzem mam dopiero 12 lat wędkuje od 1,5roku !!

Moim największym sukcesem jest złowienie okonia na 38cm 0,9kg!!
Oczywiście na Wisłoce wziął na gumę z mikado łowiłem kolo mostu w Krajowicach !!
Moim największym sukcesem na spławik jest Płoć złowiona na rosówkę która miała 0,72kg!!
Nie zrobiłem zdjęć,ponieważ nie wziąłem ze sobą aparatu !!Ale teraz będę pamiętać żeby wziąść !!!!
Niedługo jadę nad morze do Kołobrzegu pojadę na rejs na Bornholm może jakiegoś ładnego dorsza złowię !!


Życzę udanych łowów ,spotkania nad wodą,i połamania kija!!


Pozdrawiam ,Wedkarz przyszlosci
:) :) :) :looka:
kociamberek
VIP
VIP
Posty: 737
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 18:48

Re: Wędkarstwo

Post autor: kociamberek »

Korzystając z tego tematu chciałbym poznać Wasze opinie na temat zarządu koła i działającego przy nim klubu karpiowego, dokładniej chciałbym poznać Wasze zdanie na temat łowisk i we Wróblowej i Ujeździe
Ostatnio zmieniony 9 sierpnia 2010, 13:12 przez kociamberek, łącznie zmieniany 1 raz.
Evcia
Guru
Guru
Posty: 159
Rejestracja: 4 marca 2010, 21:04

Re: Wędkarstwo

Post autor: Evcia »

Ja myśle że temat jest nie na miejscu . Z powodu powodzi nie można dojechać do niektórych miast ( przynajmniej jakiś czas temu ) a ze względu na bliskośc drogi do rzeki jest to całkiem zrozumiałe. Pozatym dobrze że jest jaiś team karpiowy w Jąśle!
konto usunięte

Re: Wędkarstwo

Post autor: konto usunięte »

Evcia pisze:Boleń 60 cm
Nie wiedziałem nawet że w Jaśle są bolenie.. :)

Ja wczoraj na kracie złowiłem klenia na 45cm na woblera i szczupaka na blache i dużo okoni, niektóre nawet ładne....
konto usunięte

Re: Wędkarstwo

Post autor: konto usunięte »

kociamberek pisze:Korzystając z tego tematu chciałbym poznać Wasze opinie na temat zarządu koła i działającego przy nim klubu karpiowego, dokładniej chciałbym poznać Wasze zdanie na temat łowisk i we Wróblowej i Ujeździe
stawy na Wróblowej i Ujeździe to łowiska dla starych dziadów... z resztą kto normalny łowi karpie...
kociamberek
VIP
VIP
Posty: 737
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 18:48

Re: Wędkarstwo

Post autor: kociamberek »

stawy na Wróblowej i Ujeździe to łowiska dla starych dziadów... z resztą kto normalny łowi karpie...[/quote]

z tymi starymi dziadkami to się bardzo mylisz.... a kto łowi karpie - ano ten który jest pasjonatem ma pieniądze sprzęt i ma podstawową wiedzę na temat łowienia gruntowego
ODPOWIEDZ