Kolarstwo szosowe

wszystkie inne sporty, Rugby, Siatkówka, Baseball, Tenis, Judo, Karate
piotrs
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 342
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 18:29

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: piotrs »

Ja nie jeżdzę,ale lubię kolarstwo szosowe.Zawsze oglądam 3 wielkie pętle,MŚ,nasz narodowy tour,a klasyki dorywczo.Szczególnie lubię oglądać etaty górskie. :ok:
Awatar użytkownika
szosa88
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 2 lipca 2010, 10:19

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: szosa88 »

Zapowiada się ciepły weekend, bo w niedziele nawet do 13 stopni. Proponuje inicjacje sezonu 2011 :) (wiem, że co niektórzy już są "w pełni" sezonu hehe)

Może wybierzemy się w niedziele na jakąś rundę?
Chętnych proszę o zgłaszanie i myśle, że do zobaczenia ;) :hyhy:
kamikaze

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: kamikaze »

Co niedziele o 10 godzinie ekipa bikerów z Jasła startuje z rynku na 2 - 3 godzinną przejażdżkę. Wycieczka typowo szosowa. Trasa do uzgodnienia na miejscu. Wszystkich chętnych zapraszamy.
wojciech
Weteran
Weteran
Posty: 76
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 20:36

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: wojciech »

kamikaze pisze: Wycieczka typowo szosowa.
Typowo w zimie. Potem różnie bywa, bo jednak startują mtb, ale zasadniczo w tym roku mnóstwo osób z jsc będzie też jeździło na szosach, treningowo, ale może o jakieś zawody też zahaczy.
Awatar użytkownika
szosa88
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 2 lipca 2010, 10:19

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: szosa88 »

Czyli rozumiem, że można się z wami załapać na jakąś przejażdżke :)

W takim razie jeśli pogoda dopisze, to do zobaczenia :)
wojciech
Weteran
Weteran
Posty: 76
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 20:36

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: wojciech »

szosa88 pisze:Czyli rozumiem, że można się z wami załapać na jakąś przejażdżke :)

W takim razie jeśli pogoda dopisze, to do zobaczenia :)
Pewnie, że tak, tylko że będziemy na góralach i możesz nawet się nie spocić :)
Awatar użytkownika
szosa88
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 2 lipca 2010, 10:19

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: szosa88 »

Witam

Może chętny ktoś dzisiaj na jakaś krótką trase ? :hyhy:
rycja
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 20 czerwca 2011, 18:53

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: rycja »

Bradzo fajna trasa z Jasła w przez:Jareniówkę, Opacie, Bączal, Lipnicę górna i dolną, wróblowę i Gamrat z powrotem do Jasła lub troszkę dalej po wróblowej na Kołaczyce, Bieździedzę, Bieździadkę, Lublicę, Sieklówkę, Lublę,Warzyce :D
Lelum
Weteran
Weteran
Posty: 73
Rejestracja: 26 lipca 2010, 07:59

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: Lelum »

@rycja - ja też jeżdżę tą trasą tylko akurat w drugą stronę - Gamrat - Wróblowa - Lipnica Dolna - Opacie - Jareniówka. Można w Lipnicy stracić płuca na tej niekończącej się górce ;)
malinek10
Guru
Guru
Posty: 132
Rejestracja: 2 lutego 2010, 20:30

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: malinek10 »

A może ma ktoś z Was do sprzedania rower szosowy typową kolarzówką, chętnie kupię.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
szosa88
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 2 lipca 2010, 10:19

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: szosa88 »

Wreszcie coś ruszyło z tematem i bardzo dobrze :)

Po raz wtóry zachęcam do spotkania się w któryś piękny dzień i przejechania wspólnie jakiejś trasy :)
W grupie raźniej ;)

pozdrawiam
Lelum
Weteran
Weteran
Posty: 73
Rejestracja: 26 lipca 2010, 07:59

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: Lelum »

@szosa88 - zerknij na http://jaslobike.pl/ - strona Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Na forum umawiają się na wspólne treningi - może warto byś się zainteresował ich stowarzyszeniem.
Co do wspólnej jazdy ja jeżdżę na góralu i nie bardzo wyobrażam sobie jechać na równi z szosówką ;)

Ogólnie w Jaśle i na wszelkich trasach dookoła Jasła można spotkać mnóstwo rowerzystów wszelakiej maści :)
wojciech
Weteran
Weteran
Posty: 76
Rejestracja: 20 czerwca 2009, 20:36

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: wojciech »

Lelum pisze:@szosa88 - zerknij na http://jaslobike.pl/ - strona Jasielskiego Stowarzyszenia Cyklistów. Na forum umawiają się na wspólne treningi - może warto byś się zainteresował ich stowarzyszeniem.
Co do wspólnej jazdy ja jeżdżę na góralu i nie bardzo wyobrażam sobie jechać na równi z szosówką ;)

Ogólnie w Jaśle i na wszelkich trasach dookoła Jasła można spotkać mnóstwo rowerzystów wszelakiej maści :)
Zgadza się. Zapraszam do nas na forum. A także w każdą niedzielę o 10 na rynek. Prawie zawsze są też szosowcy. Akurat teraz jest czas licznych zawodów i większość osób jeździ na maratony i zawody XC, ale zasadniczo, to zawsze zbierze się mniejsza lub większa grupka. Jak nie ma zawodów i jest świetna pogoda, to nawet ok. 20 osób :)
rycja
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 20 czerwca 2011, 18:53

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: rycja »

Lelum
Ja też jeżdżę od Gamratu:D Górka jest jeszcze nie najgorsza, chociaż ciągnię się długo... Dla mnie najgorsze są jednak psy przy drodze... Mam dużą ochotę jechać teraz na kołaczyce lubla=>warzyce... A ty polecasz jeszcze jakieś trasy...?
Lelum
Weteran
Weteran
Posty: 73
Rejestracja: 26 lipca 2010, 07:59

Re: Kolarstwo szosowe

Post autor: Lelum »

Dopiero poznaje tereny dookoła Jasła. Mogę co najwyżej odradzić jedną trasę - Wolica - Czeluśnica - Tarnowiec - Umieszcz - Jasło. W Wolicy i Czeluśnicy są tak tragiczne drogi, że odechciewa się jechać dalej. Wyczytałem wczoraj, że mają być remontowane, także jest nadzieja na poprawę.

Jak szukam trasy na przejażdżkę otwieram Google Maps i kreślę sobie trasę adekwatną do czasu, jaki mogę poświęcić, pogody itd. Można sobie zaplanować trasę wedle potrzeb prawie co do kilometra. Co do tras to można uderzyć na Osobnicę - Cieklin - Dębowiec - Jasło. Na początku jest droga rozkopana, nie nadaję się na jazdę szosówką.

Poza tym polecam stronę http://pedaluj.pl/ - można samemu dodawać trasy wraz z opisem. Na razie wokół Jasła nie ma za dużo tras, ale myślę, że jak więcej ludzi będzie wiedziało o tej stronie to się to zmieni.
ODPOWIEDZ