Premier League

Wszystko na temat piłki nożnej. Mecze, wyniki itp.
Żużel
Guru
Guru
Posty: 163
Rejestracja: 8 marca 2012, 18:43
Lokalizacja: Szczecin/Zaragoza- na emigracji :)

Premier League

Post autor: Żużel »

Jako nowy na forum a zarazem fan Arsenalu jak i całej angielskiej piłki chciałem założyć temat nt tejże ligi jak i całego angielskiego futbolu.

Dzisiaj zaczynamy okrągłą 30 kolejkę zmagań w Premiership. Rozkład jazdy na tą kolejkę prezentuje się tak:

SOBOTA:

Aston Villa vs Chelsea
Everton vs WBA
Fulham vs Norwich
Manchester City vs Sunderland
QPR vs Arsenal
Wigan vs Stoke
Wolves vs Bolton

NIEDZIELA:

Newcastle vs Liverpool
Tottenham vs Swansea

A kończymy w PONIEDZIAŁEK:
Blackburn vs Manchester United


Do końca sezonu pozostało 8 kolejek. Wydaje się że walka o mistrzostwo Anglii rozegra się pomiędzy zespołami z Manchesteru. Strata 3 Arsenalu do Citizens wynosi aż 12 punktów.
City podejmuje na Etihad Stadium drużynę okupującą 8 lokatę- Sunderland. Co ciekawe jesienią na Stadium of the Light to Czarne Koty wygrały niespodziewanie 1-0 po golu w końcówce spotkania. Niemniej mistrzostwo dla City to coś więcej tym bardziej, że walczą o nie ze swoim największym rywalem. Myślę że nie powinni mieć problemów z pokonaniem Sunderlandu dzisiejszego popołudnia

Kolejnym ciekawym sobotnim meczem jest pojedynem QPR z moim ukochanym Arsenalem. Goście w fenomenalnej formie co ukazuje 7 ligowych zwycięstw z rzędu. Dzisiaj też nie powinno być inaczej i Kanonierzy do tej serii dodadzą 1.

Wilki! ach te Wilki, co roku walczą o utrzymanie ale teraz nie jest już tak łatwo, jest wręcz tragicznie. 7 punktów straty do bezpiecznego miejsca które okupuje właśnie ich dzisiejszy rywal Bolton. Bukmacherzy stawiają raczej na ekipę z Molyneux ale ja sądze, że to jednak Bolton z Bogdanem na bramce zmiecie Wilki. Ktoś oglądał mecz pucharowy z Tottenhamem i widział jaką kapitalną robotę wykonywał bramkarz Boltonu między słupkami?

W niedzielę na St. James Park zagrają zespoły sąsiadujące ze sobą w tabeli. Newcastle ma 8 punktów przewagi nad Liverpoolem. Tutaj trudno wskazać zwycięzce. Liverpool gra fatalnie ale nie wiadomo kiedy się przełamie. Na stare śmieci wraca Andy Carroll który będzie chciał zaaplikować bramkę drużynie z północy Anglii.

Tottenham przed własną publicznością zagra ze Swansea. Koguty jeszcze niedawno liczące się w walce o mistrzostwo dostały mocnej zadyszki i tracą 3 punkty do Arsenalu a 5 oczek za nimi znajduje się Chelsea. Mecz z beniamnkiem z Walii wcale do łatwych należeć nie musi. Drużyna prowadzona przez Brendana Rodgersa wcale nie martwi się o spadek gdyż zajmuje... 10 pozycję w lidze ze stratą tylko 3 punktów do 7 Liverpoolu!

Kolejkę zakończy spotkanie Blackburn z United. Czerwone Diabły nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów w tym meczu. Rooney w formie goni w klasyfkacji strzelców v. Persiego. Nic innego jak zwyciestwo Man. Utd. W tym meczu

Zapraszam do kulturalnej rozmowy. W końcu angielska piłka to coś co nas łączy :)
mop123
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 8 sierpnia 2011, 19:32

Re: Premier League

Post autor: mop123 »

Tylko Chelsea Londyn ! :)
mooseq
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 18 stycznia 2012, 13:08

Re: Premier League

Post autor: mooseq »

Go go go the Gunners!! witam Cie :> nie wiem czy dam radę kulturalnie rozmawiać kiedy widzę w pierwszym składnie kolejny raz pod rząd Ramseya :P jeszce pół godziny, może się boss rozmyśli jeszcze :> Jesteś chyba pioerwszym fanem Arsenalu który się ujawnił na forum. oglądasz na C+ czy w internecie?
carlo07
VIP
VIP
Posty: 1154
Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 19:24
Lokalizacja: Jasło

Re: Premier League

Post autor: carlo07 »

Wreszcie ktoś założył temat mojej ulubionej ligi :D Ja od dziecka jestem fanem Manchesteru United i mimo fatalnej gry w Europie wciąż są w walce o mistrzostwo. Liczę że Arsenal urwie punkty City już wkrótce na Emirates :D
Żużel
Guru
Guru
Posty: 163
Rejestracja: 8 marca 2012, 18:43
Lokalizacja: Szczecin/Zaragoza- na emigracji :)

Re: Premier League

Post autor: Żużel »

:D Jako kibic Arsenalu wolę pomóc Czerwonym Diabłom niż City. Ten klub ma chociaż tradycję ;)
Go go go the Gunners!! witam Cie :> nie wiem czy dam radę kulturalnie rozmawiać kiedy widzę w pierwszym składnie kolejny raz pod rząd Ramseya jeszce pół godziny, może się boss rozmyśli jeszcze :> Jesteś chyba pioerwszym fanem Arsenalu który się ujawnił na forum. oglądasz na C+ czy w internecie?
A oglądam na necie ale mam nadzieje że w tym nowym Sport's Barze koło II LO będzie transmitowana Premier League
rrthc82
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 lutego 2012, 13:49

Re: Premier League

Post autor: rrthc82 »

No to jazda :)
kolejka wlasnie rusza
Mysle ze The Blues i United dadza rady :)
mooseq
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 18 stycznia 2012, 13:08

Re: Premier League

Post autor: mooseq »

fajnie by było się ustawić na ktrąś kolejke P L i na żywo dyskutować :>
Żużel
Guru
Guru
Posty: 163
Rejestracja: 8 marca 2012, 18:43
Lokalizacja: Szczecin/Zaragoza- na emigracji :)

Re: Premier League

Post autor: Żużel »

Czemu nie, chętnie :)

My do połowy niestety tylko 1-1 z QPR. Sensacja za to w Manchesterze! Citizens którzy na własnym stadionie jak narazie nie przegrali przegrywa po 45 minutach 1-2 z Sunderlandem!
carlo07
VIP
VIP
Posty: 1154
Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 19:24
Lokalizacja: Jasło

Re: Premier League

Post autor: carlo07 »

Go go Black Cats!! :D
rrthc82
Guru
Guru
Posty: 109
Rejestracja: 22 lutego 2012, 13:49

Re: Premier League

Post autor: rrthc82 »

I obywatele zgubili punkty hehe
Ale i tak pewnie tytul zostanie w Manchesterze bo watpie zeby United zaprzepascilo szanse
carlo07
VIP
VIP
Posty: 1154
Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 19:24
Lokalizacja: Jasło

Re: Premier League

Post autor: carlo07 »

Piękny wynik :D Szkoda że stracili te 2 bramki ale dobry i 1 punkt, 20 majster coraz bliżej :)
Żużel
Guru
Guru
Posty: 163
Rejestracja: 8 marca 2012, 18:43
Lokalizacja: Szczecin/Zaragoza- na emigracji :)

Re: Premier League

Post autor: Żużel »

Wyniki meczów rozgrywanych w sobotę:

Aston Villa 2-4 Chelsea
Everton 2-0 WBA
Fulham 2-1 Norwich
Man. City 3-3 Sunderland :super:
QPR 2-1 Arsenal
Wigan 2-0 Stoke
Wolves 2-3 Bolton

Obszerne podsumowanie będe pisał po zakończeniu kolejki.

A tak osobiście. Mecz Arsenalu chociaż 3 bramki to bez historii. Miejmy nadzieje że to tylko wypadek przy pracy. No Obywatele pokazali charakter odrabiając z 1-3. Mecz musiał być świetny!
carlo07
VIP
VIP
Posty: 1154
Rejestracja: 30 sierpnia 2007, 19:24
Lokalizacja: Jasło

Re: Premier League

Post autor: carlo07 »

A z Premier League chyba już na 95% żegna się Wolves, które przegrało w meczu o 6pkt z Boltonem, na dodatek Wigan wygrało i tylko cud ich uratuje.
Żużel
Guru
Guru
Posty: 163
Rejestracja: 8 marca 2012, 18:43
Lokalizacja: Szczecin/Zaragoza- na emigracji :)

Re: Premier League

Post autor: Żużel »

Szkoda mi Wilków. Bardzo lubię tą drużynę. Ale mam nadzieję, że na ich miejsce wskoczą Młoty czyli West Ham! :)

Ciekawostka: W meczu Champioship pomiędzy Nottm. Forest a Crystal Palace Radosław Majewski zdobył hat-tricka dla drużyny z Notthingam.
Żużel
Guru
Guru
Posty: 163
Rejestracja: 8 marca 2012, 18:43
Lokalizacja: Szczecin/Zaragoza- na emigracji :)

Re: Premier League

Post autor: Żużel »

A dzisiaj dwa kolejne spotkania. Na St. James Park Newcastle podejmuje The Reds. W Północnym Londynie zaś Tottenham mierzy się popołudniu z walijskim Swansea. Dwa bardzo ciekawe pojedynki. Szczególnie jestem ciekaw meczu na White Hart Lane.
ODPOWIEDZ