HiP HoP !!!!!!

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Awatar użytkownika
sasza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 359
Rejestracja: 16 maja 2006, 15:12
Lokalizacja: Jasło

Re: HiP HoP !!!!!!

Post autor: sasza »

HH to spoko rodzaj muzyki moze niekoniecznie kazdy zespol ale niektore sa naprawde spoko!
bitelz
Guru
Guru
Posty: 119
Rejestracja: 6 maja 2006, 19:38
Lokalizacja: zza rogu

Re: HiP HoP !!!!!!

Post autor: bitelz »

ciekawie czy ktos sie bedzie brechtał z HH ?????????
Piekny przyklad pytania retorycznego. :P
Awatar użytkownika
Miś
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 402
Rejestracja: 8 maja 2006, 21:53
Lokalizacja: z zakrystyji...

Re: HiP HoP !!!!!!

Post autor: Miś »

Eh i znow nie wiem czy to ja zle mysle czy wiekszosc spoleczenstwa... Jak mozna powiedziec czy sluchasz hip hopu ? przeciez hip hop to kultura jest czyz nie ? No chyba ze to chodzi o sluchanie hip hopu.. czyli sluchac dzwiek obijajacyach sie zlotych lancuchow na szyi raperow.. i dźwięk palonego cracku i jęki dziwek :rotfl: :rotfl: Nie no z calym szacunkiem ale jak sie myle.. to czym rozni sie rap od hip hopu ? :rotfl: :chytry:
Mentos
Guru
Guru
Posty: 141
Rejestracja: 7 maja 2006, 16:41

Re: HiP HoP !!!!!!

Post autor: Mentos »

jezyu hh jak kazda inna muza...
ja ja toleruje
a powiem wiecej
niektóry artysci hh są lepsi od nawet punkowych(którzy sa notabene czasem mocno przygłupawi na pewne tematy)
a na pewno od wielu np. popowych
choc tak popularne ostatnio hiphopolo to padake 1005towa :rotfl:


a ja polecam wam O.S.T.R i Paktofonike K44 oraz i Łone i Fisza i POE
to to jest dobre! a w sumie to hip hop:D
bitelz
Guru
Guru
Posty: 119
Rejestracja: 6 maja 2006, 19:38
Lokalizacja: zza rogu

Re: HiP HoP !!!!!!

Post autor: bitelz »

a powiem wiecej
niektóry artysci hh są lepsi od nawet punkowych
Na jakiej postawie ty to wogole czlowieku mozesz porownywac... 2 rozne rodzaje muzyki, zastanow sie.
Awatar użytkownika
Ferr
Guru
Guru
Posty: 102
Rejestracja: 8 maja 2006, 19:18
Lokalizacja: Jasło

Re: HiP HoP !!!!!!

Post autor: Ferr »

Mentos pisze:a ja polecam wam O.S.T.R i Paktofonike K44 oraz i Łone i Fisza i POE
to to jest dobre! a w sumie to hip hop:D
A czym się różnią te zespoły/wykonawcy pomiędzy sobą? Pytam, bo od zawsze wszystkich wrzucałem do jednego wora jako coś kompletnie jednakowego, mało odkrywczego i przeraźliwie nudnego.
Awatar użytkownika
Miś
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 402
Rejestracja: 8 maja 2006, 21:53
Lokalizacja: z zakrystyji...

Re: HiP HoP !!!!!!

Post autor: Miś »

Jest ktos w stanie odpowiedziec mi na pytanie czym jest hip hop ?
Nobek
Guru
Guru
Posty: 108
Rejestracja: 9 maja 2006, 15:54
Lokalizacja: Jasło

Re: HiP HoP !!!!!!

Post autor: Nobek »

hrhr
Ostatnio zmieniony 21 listopada 2007, 18:50 przez Nobek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sasza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 359
Rejestracja: 16 maja 2006, 15:12
Lokalizacja: Jasło

Re: HiP HoP !!!!!!

Post autor: sasza »

No niewiem posluchaj sobie amerykanskiego hh i porownaj czy to jest podobne do tego ziomka z osiedla.... niepowiedzialbym
Awatar użytkownika
Miś
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 402
Rejestracja: 8 maja 2006, 21:53
Lokalizacja: z zakrystyji...

Re: HiP HoP !!!!!!

Post autor: Miś »

aha czyli hip hop to jest muzyka... jednak... to teraz co to jest rap ? i jak nazywa sie (sub?)kulutra a wkorej nosi sie szerokie spodnie i slucha sie "hip hopu" ?
Limona
Weteran
Weteran
Posty: 75
Rejestracja: 10 maja 2006, 20:49
Lokalizacja: Jasło

Re: HiP HoP !!!!!!

Post autor: Limona »

Miś pisze:aha czyli hip hop to jest muzyka... jednak... to teraz co to jest rap ?
Rap jest to muzyczna część kultury hip-hopu. Powstał w latach siedemdziesiątych XX wieku w Nowym Jorku w południowej części dzielnicy Bronx, zamieszkanej głównie przez Afroamerykanów. Rap wywodzi się z muzyki rhythm and blues oraz jazzu, jego podstawową cechą jednak jest beat, rytm wybijany na bębnach, obecnie najczęściej
elektronicznych.

Hip-hop to zjawisko, bądź też ruch kulturowy, rozpoczęty przez Afroamerykanów i Latynosów we wczesnych latach 70-tych XX wieku w nowojorskim Bronxie. Hip-hop zaczął powoli przenikać do świata kultury masowej na początku lat 80-tych, by w następnej dekadzie rozprzestrzenić się na każdy zakątek globu. Za początek ruchu hiphopowego uważa się zwykle wczesne dokonania DJ Kool Herca (ok. 1969-1971), a DJ Afrika Bambaataa jest uznawany za pierwszego, który określił kulturę mianem "hip-hopu".

Cztery główne aspekty, bądź "elementy", kultury hip-hop to MCing (rapowanie), DJing, graffiti, i b-boying (znany też jako breakdance). Piąty, dodatkowy element to beatbox; niektórzy dodają też aktywizm polityczny, modę hiphopową, slang, przemysł filmowy, teatr, czy nawet architekturę. Do podstawowych elementów hip-hopu ciagle dołącza wiele innych, tworząc z niego osobną, zamkniętą i wysoko rozwiniętą kulturę w kulturze. Hip-hop poczuwa się do pokrewieństwa z muzyką reggae w jej różnych postaciach, z którym to ruchem łączą go społecznie postępowa i antyestablishmentowa ideologia oraz element sztuki ulicznej, tańca / folkloru miejskiego. Rap jako gatunek muzyczny tworzony jest zwykle za pomocą rapowania i produkcji beatów (albo też DJingu).
Pochodząc ze zmarginalizowanych społecznie środowisk, kultura hip-hopu jest spontanicznie niekonformistyczna w odniesieniu do zachodniego systemu wartości i estetyki.

źródło : http://pl.wikipedia.org/wiki/Hip-hop
Nobek
Guru
Guru
Posty: 108
Rejestracja: 9 maja 2006, 15:54
Lokalizacja: Jasło

Re: HiP HoP !!!!!!

Post autor: Nobek »

to teraz wytlumaczcie mi czego kazdy kto ubierze spodnie co maja krok ponizej kostek uwaza sie za skejta albo hiphopowca :suchy:
Awatar użytkownika
Miś
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 402
Rejestracja: 8 maja 2006, 21:53
Lokalizacja: z zakrystyji...

Re: HiP HoP !!!!!!

Post autor: Miś »

No to wlasnie .. jednak to ja dobrze myslalem... ze hip hop to kultura a rap to muzyka... i troche mnie to smieszy teraz bo 90% tych co rpau sluchaj mowi ze sluchaj hip hopu... ale "cush" :rotfl: niech go sluchaja dalej :)
Awatar użytkownika
mLoDa
Mistrz
Mistrz
Posty: 99
Rejestracja: 8 maja 2006, 17:15
Lokalizacja: ]:->

Re: HiP HoP !!!!!!

Post autor: mLoDa »

Nobek pisze:to teraz wytlumaczcie mi czego kazdy kto ubierze spodnie co maja krok ponizej kostek uwaza sie za skejta albo hiphopowca :suchy:
to teraz ty mi wytłumacz dlaczego każdy kto nosi spodnie z korkiem w kolanach dostaje etykietke pozer/hiphopolowiec/małpa z łańcuchem na szyji i kg w spodniach ? :hyhy: :P ci co się "lansuja" hmm... szkoda gadać, ale nie rozumie dlaczego wszystkich wrzycać do jednego worka. może noszą, bo lubia takie a nie inne? ;)
a co do hh, nie zajrzałam na ani jedną stronke z podanych linków. kiedyś, przyznaje kiedy była na to "moda" dużo słuchałam hh. teraz sporadycznie, najczęściej stare dobre kawałki paktofoniki :) te same i niezmienne :D
by the way
niedawno w mandali był koncert zespołu chyba podlatującego pod hh, ale nie do końca :) całkiem ciekawe to było: połaczenie rymów z basem, perkusją, adapterem, elektyczną wiolonczelą :hyhy: sami zobaczcie
Nobek
Guru
Guru
Posty: 108
Rejestracja: 9 maja 2006, 15:54
Lokalizacja: Jasło

Re: HiP HoP !!!!!!

Post autor: Nobek »

mLoDa pisze: to teraz ty mi wytłumacz dlaczego każdy kto nosi spodnie z korkiem w kolanach dostaje etykietke pozer/hiphopolowiec/małpa z łańcuchem na szyji i kg w spodniach ? [/URL]
przeciez z powietrza sie to nie wzielo ;)
ODPOWIEDZ