Zespol weselny, opinie

Kultura w każdej formie, porozmawiaj o niej, pokaż swoje prace, zaproś na wydarzenie kulturalne
Saxofon
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 9 stycznia 2010, 20:43

Re: Zespol weselny

Post autor: Saxofon »

Ludwig pisze:Kolego darkonel, powtarzam jeszcze raz,
nie jest błazenadą kogoś polecać tylko używać nietrafnie wzniosłych okresleń...[...]
W naszym kraju 99% zespołów weselnych to z pewnością zespoły amatorskie.

[...]na szczególną uwagę na pewno zasługuje saxofonista z zespołu HIT.
Jego jedynego w tym gronie można nazwać muzykiem ... ktokolwiek kto ma choć 10% talentu i wiedzy muzycznej co ten chłopak.
Ludwig troche pojechałeś po bandzie ........
jak się domyślasz gram na dęciaku i faktycznie facet jest dobry w tym co robi nawet b.dobry , ale bez przesady !!!
nie ubliżaj wszystkim rurkarzą z okolicy Jasła że mu do pięt nie dorastają...
Sam nie używaj wzniosłych określeń by innych móc krytykować , a dużo krytykujesz...
sory za ortografie ale troche się w.......łem....
mati85061
Guru
Guru
Posty: 136
Rejestracja: 15 marca 2009, 22:18

Re: Zespol weselny

Post autor: mati85061 »

Kim wogole ten Ludwig jest bogiem czy co ze jest wszechwiedzący i wszystkich moze krytykowac :krzeslem:
Lukrecja
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 17:46

Re: Zespol weselny

Post autor: Lukrecja »

Eee, tam Bogiem... raczej po prostu debeściakiem ;)
gos
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 14 grudnia 2010, 19:57

Re: Zespol weselny

Post autor: gos »

taaa Ludwig nie słyszal chyba dobrego saxofonisty .Niech sobie posłucha jak gdzie może jak gra gościu ze zespołu Remix z Cieklina :D
Endriu997
Weteran
Weteran
Posty: 70
Rejestracja: 5 lipca 2010, 07:19

Re: Zespol weselny

Post autor: Endriu997 »

Ludzie, jakie to ma znaczenie czy ktoś jest wypi....laczem na saxie czy nie? W chałturze nie o to chodzi. To nie koncert! Możesz znać na klawiszach cztery funkcje a w zespole weselnym być prze ch...m. Do chałtury trzeba dorosnąć, a nie podniecać się co ja to nie potrafię. To jest po prostu zarabianie kasy, nie ma znaczenia jak grasz, ważne żeby ludzie byli zadowoleni. Trzeba umieć poprowadzić imprezę, dobrać repertuar... Oni nie patrzą na to jakie solówki wywijasz tylko czy im zagrasz to czego chcą. Trzeba grać tak żeby po imprezie powiedzieli... "żaj....ście grali" a jak to kto zrobi to jego sprawa... Pozdrawiam wszystkich początkujących grajków :)
natalijka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 351
Rejestracja: 8 maja 2006, 15:27

Re: Zespol weselny

Post autor: natalijka »

A ja polecam zespół Metrum, to oni zagrają na moim weselu :)
Zespół wychwalany przez wielu, grają bardzo oryginalnie, porywają do tańca nawet tych, którzy tańczyć nie lubią, no i ten saksofon ;)!
Ludwig
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 11 stycznia 2010, 09:17

Re: Zespol weselny

Post autor: Ludwig »

Kim jest ten Ludwig? hmm... fajnym gościem, który interesuje się różnymi dziedzinami m.in. muzyką :P
Wiem, że kilka zespołów weselnych mnie nie lubi mnie, bo piszę coś innego niż chcielby o sobie przeczytać. Trudno.. :kwasny:
Ludzie to jest forum, a nie tablica ogłoszeń. Jesli ktoś zamieści tu swoją reklamę lub rekomenduje kogoś, to nie ma się co dziwić, że zaraz ktoś inny napisze swoje zdanie na ten temat.
Saxofonie drogi ;) ja nie obrażam wszystkich okolicznych rurkarzy. Moja wypowiedź odnosiła się do pięciu wymienionych przez darkonela zespołów. To właśnie wśród nich próbowałem znaleźć jakiegoś zawodowca. Wymieniłem moim zdaniem najlepszego gościa z tych zespołów (trafił się saxofonista;), co nie oznacza, że pozostali są do bani. Jak grasz w którymś z tych zespołów to się nie gniewaj, a jeśli w zupełnie innym to Ciebie w takim razie nie dotyczyło :P Jesli kogoś obraziłem, to tylko panów z zespołu Kajman, którym bez przesłuchania dałem niską notę (bo to tylko ich dotyczyło wspomniane 10%). Przepraszam ale z całym szacunkiem nie uważam żeby akurat w tym zespole trafili się sami zawodowcy, choć to niczemu nie przeszkadza, bo chłopaki mogą fajnie grać po weselach.
Zawodowiec moim zdaniem dostaje kwity, staje za pulpitem i gra bez przygotowania to, co w tych czarnych kropeczkach jest napisane. I nie mam na myśli nutek ściągniętych z internetu do piosenki "Jest już ciemno", tylko poważne kwity.
Zgadzam się z endriu997, że nie trzeba być mega wymiataczem żeby grać po weselach i dawać radość ludziom. Najważniejsze jest żeby podchodzić poważnie do swojej pracy. Nie wszyscy mogą być jak wielkie światowe gwiazdy, choć z tego co można usłyszeć i wyczytać wielu niestety myśli, że nimi są.
Saxofon, skoro się tak zbulwersowałeś moją wypowiedzią, to wymień mi zawodowych muzyków z okolicy, którzy grają obecnie po weselach? Od razu się wytłumaczę, żeby nie było potem awantury- nie piszę tego złośliwie, po prostu jestem ciekaw Twojego zdania (które szanuję) ;)
darkonel
Guru
Guru
Posty: 150
Rejestracja: 18 lipca 2010, 19:58

Re: Zespol weselny

Post autor: darkonel »

Jesli kogoś obraziłem, to tylko panów z zespołu Kajman, którym bez przesłuchania dałem niską notę
I co, czujesz się przez to lepiej? Najłatwiej jest dać komuś "kopa", ot tak, profilaktycznie. Ja natomiast ich przesłuchałem (piszę o zespole Kayman oczywiście) i daję im wysoka notę. Ot, taka drobna różnica.
Kolego, przed ocenianiem proponuję najpierw posłuchać jak, i na jakim sprzęcie gra zespół Kayman - wtedy możemy wymienić poglądy na ich temat.

Wiele razy spotykam się z sytuacją na polskich forach, że jeśli ktoś coś sprawdził i pisze z całym przekonaniem, że "to jest dobre i sprawdzone", to zaraz znajdują się przeciwnicy, którzy w ogóle nie znają tematu, a piszą "nieprawda, to nie może być dobre!".
Oczywiscie, można wyrażać swoje zdanie, ba, nawet powinno się to robić, ale niech to robią ludzie, którzy mają chociaż minimum wiedzy w opiniowanym temacie.
Ludwig
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 11 stycznia 2010, 09:17

Re: Zespol weselny

Post autor: Ludwig »

darkonel, a Ty z uporem maniaka swoje. Nie mam nic do zespołu Kajman, którego nawet nie słyszałem.
Chodziło mi tylko o to, żeby nie nazywać ich zawodowcami, bo nimi nie są. Zadałem Ci pytanie na które nie odpowiedziałeś, więc tym samym potwierdziłeś moje przypuszczenia. Przypomnę: podaj jakiś tytuł płyty przy której tworzeniu brali udział zawodowcy z Kajman'u, może nazwę jakiegoś projektu, podaj choćby nazwę bandu, cyrku lub statku na którym grali? Może przynajmniej jakieś ich nazwiska? Zaraz będziemy wiedzieć czy miałeś rację, bo zawodowcy w różnych dziedzinach na ogół są bardzo znani, bo nie ma ich wśród społeczenstwa za dużo (chyba że w piciu) :P
Wytłumaczyłeś, że dla Ciebie każda zdolna osoba = zawodowiec, a ja Cię uświadomiłem, że tak nie jest. Nie wiem po co się dalej rzucasz.
Jakbyś reklamował ich jako młody, zdolny zespół to nawet bym się nie odezwał, ale z "zawodowcami" przesadziłeś i tyle.
Jeśli się nadal upierasz, że tak jest, to pokaż światu tych zawodowców, wrzuć jakieś ich nagrania, a muzykujący forumowicze (których tu na pęczki) potwierdzą wtedy czy Ty masz rację czy ja. Jestem przekanany, że okaże się, że wielu chłopaków, którzy nazywają siebie chałturnikami, grajkami lub muzykantami są równie dobrzy lub o kilka klas lepsi od tych Twoich zawodowców.
darkonel pisze:
Wiele razy spotykam się z sytuacją na polskich forach, że jeśli ktoś coś sprawdził i pisze z całym przekonaniem, że "to jest dobre i sprawdzone", to zaraz znajdują się przeciwnicy, którzy w ogóle nie znają tematu, a piszą "nieprawda, to nie może być dobre!".
Oczywiscie, można wyrażać swoje zdanie, ba, nawet powinno się to robić, ale niech to robią ludzie, którzy mają chociaż minimum wiedzy w opiniowanym temacie.

Masz całkowitą rację. Staram się kierować takimi właśnie zasadami. Są jednak pewne rzeczy, których człowiek może być pewien, pomimo tego, że nie przekonał się o tym organoleptycznie. W tym przypadku tak samo jestem pewien że w tym zespole nie znajdziemy ani jednego zawodowca, jak jestem pewien, że w okolicznych lasach nie znajdziesz ani jednego żyjącego żubra. :P
Saxofon
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 9 stycznia 2010, 20:43

Re: Zespol weselny

Post autor: Saxofon »

Ludwig pisze:Wiem, że kilka zespołów weselnych mnie nie lubi mnie, bo piszę coś innego niż chcieliby o sobie przeczytać. Trudno.. Ludzie to jest forum, a nie tablica ogłoszeń.
I bardzo dobrze że to robisz tylko staraj się pisać naprawdę obiektywnie.
Zawodowiec moim zdaniem dostaje kwity, staje za pulpitem i gra bez przygotowania to, co w tych czarnych kropeczkach jest napisane. Saxofon, wymień mi zawodowych muzyków z okolicy, którzy grają obecnie po weselach?
- nie piszę tego złośliwie, po prostu jestem ciekaw Twojego zdania
Ludwig ”w tym gronie” to w tym gronie ja odebrałem jako w gronie saksofonistów weselnych, a zbulwersowałem się tylko tymi „10%” bo wygląda to tak że w tych zespołach goście umieją tylko trzymać rure a wypromować chcesz zespół hit,
a mamy przecież w okolicy naprawdę dobrych trębaczy jest pare zespołów grających na dwie rury aż robią się ciary. :szok:
Gdybyś chociaż dał 40-50% to by mnie to .....! no ale 10% .
Odnośnie zawodowstwa ja stety lub niestety mam odmienne zdanie
bo prawdziwy zawodowiec czy to na instrumencie dętym czy innym nie weźmie kwitów na pulpit
i zagra te czarne kropki na odpie......, :cisza: tak jak tam namalowane tylko przez jakiś tam czas wpatruje się w ten czarny pejzaż by przekazać odbiorcy to z sercem z tzw. duszą. Pytasz o zespoły - nie będę robił nikomu reklamy ale są chyba 4-zespoły w których grają Twoi zawodowcy (czyli perfekcyjnie czytają zapis nutowy) są w nich nauczyciele muzyki oraz osoby po akademii muzycznej, lecz Ty przecież to wiesz ! :hyhy: Moje zdanie jest tu nieistotne bo jestem tylko ogniskowym grajkiem(bez znaczenia czy piecze się kiełbasa),byle tylko browar był :piwo: Podałeś świetny tytuł kawałka napisz tylko drugą część pierwszego wersu zwrotki,
tym samym otrzymasz odpowiedz co myślą naprawdę zawodowi weselni muzykanci. :ok:
ORLANDO
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 24 maja 2010, 12:44

Re: Zespol weselny

Post autor: ORLANDO »

SAKSOFON z zespołu REMIX
http://www.vimeo.com/20614513
Ludwig
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 11 stycznia 2010, 09:17

Re: Zespol weselny

Post autor: Ludwig »

ORLANDO pisze:SAKSOFON z zespołu REMIX
http://www.vimeo.com/20614513
ten link doskonale potwierdza moje wcześniejsze wypowiedzi...
Awatar użytkownika
Vr6
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 15 lutego 2010, 20:25

Re: Zespol weselny

Post autor: Vr6 »

The Brox!!!
http://www.thebrox.com/
Polecam ten zespół jest Miazga!!! :hurra:
jest mnóstwo filmików z ich występami, na weselu każdy znajdzie ktoś dla siebie młodzi jak i starsi..
konklama
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 16 listopada 2010, 16:36

Re: Zespol weselny

Post autor: konklama »

może odbiegnę trochę od tematu reklamowo-opiniotwórczego, który przewija się przez wszystkie 29 stron i przejdę do kwestii treści stron zespołów. Po przeglądnięciu kilkunastu stron różnych kapel powiem wprost, że śmieszą mnie zakładki pt. "Nasz sprzęt", gdzie zespoły z dumą eksponują swoje mikrofony, kable, przedłużacze oraz sznurki do ich wiązania. ZESPOŁY!! Bardzo fajnie, że używacie czegoś co wam chodzi i można to kupić na allegro drożej bądź taniej. Jeśli jednak nie jest to przedłużenie zespołowego ego a WASZ SPRZĘT rzeczywiście jest wyjątkowy to chociaż zadbajcie o to, żeby ich zdjęcia były dobrej jakości i bez wyraźnej obwódki, która przypomina pracę w paincie.
Lukrecja
Początkujący
Początkujący
Posty: 14
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 17:46

Re: Zespol weselny

Post autor: Lukrecja »

I z tym należy się wyraźnie nie zgodzić. OK - sprzęt to nie wszystko, bo sam sprzęt nie gra (haha! chyba że bierzemy pod uwagę dyskietkowców ;)) ), ale w każdej dziedzinie życia jest tak, że samochód za 2 tys. to nie samochód za 20 tys., telewizor, sprzęt fotograficzny, kino domowe, czy nawet pasta do zębów...
Chociaż teoretycznie zęby czyści się tak samo nakładając na szczotkę pastę za 1,50 zł i tą za 8,50 zł :)) Ale efekt?
Zablokowany