Najlepsza Apteka

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
mefick
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 14 marca 2012, 19:19

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: mefick »

oth pisze: nie dość że apteki zdzierają szalone marże, to jeszcze nie znaja sie czesto i wciskają najdroższe. Nicdziwnegoże aptek full na każdym rogu, to świetny interes.
Na hurtowni lek kosztujący 10 zł, a w aptece 12 zł to jest szalona marża?? Wyobraź sobie, że idziesz do knajpy i zamawiasz pizze za 15 zł, gdzie produkty na nią po przeliczeniu nawet piątki nie kosztują.

Do Ananasek: Akurat orientuję się w tym temacie, więc myślę, że nie przegadasz ;)
jupppa
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, 22:53

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: jupppa »

niestey tak jest ze nasza watroba filtruje wszystko i jak zazywa sie leki garsciami,to wczasniej czy pozniej da znac o sobie,dlatego czasami nalezy ja wspomoc ...
Co do marz w aptekach -to te czasy juz sie skonczyly ,gdzie aptekarze zdzierali z ludzi.od stycznie marze sa naprawde male na lekach(wiem,poniewaz moja kuzynka ma apteke w Krosnie-niestey dla mnie!).Zreszta aptekarze nie moga pozwolic sobie na wysokie marze przy tak duzej konkurencji,poniewaz chcac utrzymac sie na rynku musza miec naprawde dobra oferte !
Widze,ze malo osob uczeszcza do aptek w rejonie pektowinu,czy wszyscy znaja tylko albe???
a szkoda,poniewaz jest pare innych fajnych aptek w Jasle ,

asia
jestem z Jasła
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 21 kwietnia 2012, 21:49

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: jestem z Jasła »

do mefick
...a co lepsze - w knajpie nikt aż tak nie porównuje cen - np. 1zł w tę czy drugą stronę to jakby żadna różnica...
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: oth »

Niektóre leki w jednej aptece są prawie dwa razy droższe niż w innej, np ten sam syrop bywa po 5.9zł i po 9.5zł, stąd można sobie wydedukować jakie są marże. Zresztą na każdym rogu jest apteka i jakoś żadna nie bankrutuje, nie ma drugiego takiego biznesu w Jaśle.
Ale tak to jest, apteki są zwłaszcza dla starszych ludzi, którzy zwykle idą po receptę i płacą tak jak leci, ceny ciężko porównać, chyba że taki człowiek postoi w kolejce w kliku aptekach zapiszą mu ceny i wróci do tej gdzie kupi najtaniej. Wątpie czy ktoś tak robi.
paulina123
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 18 lutego 2012, 17:15

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: paulina123 »

Ja polecam Alba na szkolnej
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: oth »

Apteka W Okrąglaku koło Rynku, kupiłem krem dla dziecka za 13,5zł a w czterech poprzednich aptekach ceny: 28, 26, 22 i 20.
Kilka innych leków też w dobrej cenie, dużo promocji na te popularniejsze, omega3 etc.
wojasxxx
Guru
Guru
Posty: 130
Rejestracja: 14 stycznia 2012, 09:42
Lokalizacja: Jasło

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: wojasxxx »

W Albie może i kiedyś było tanio,ale to historia,a Panie są takie miłe jak ich wynagrodzenie,no i te wieczne kolejki :zly: Osobiście ostatni kupuje co prawda sporadycznie ale na ul.Kościuszki apteka Centrum-nowo otwarta,obsługa w miarę miła,choć wydaje się nie zawsze kompetentna,ale ogólnie ok no i ceny raczej też.
pietro8
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 22 lutego 2012, 20:42

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: pietro8 »

Moim zdaniem w Albie jest bardzo niemila obsluga jak sie tam wchodzi i patrzy na te niezadowolne mlode gemby to odrazu sie wszystkiego odechciewa dlatego juz teraz tam nie chodze. Od 3 miesiecy zaopatruje sie juz tylko w tej nowej aptece na ulicy lwowskiej apteka nazywa sie Lubelska i znajduje sie ponizej szpitala w jasle zawsze kiedy tam nie zajde to sa ludzie a to chyba o czyms swiadczy nie tak jak ta cala reszta pustych aptek, ceny moim zdaniem sa nizsze panie bardzo mile no i ladne przedewszystkim oglonie jest ok polecam .
Super jest to ze mozna podjechac autem i zaparkowac przed sama apteka i to ze jest czynna cala dobe jedyna taka w jasle.
Inflorescentia
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 9 marca 2012, 13:03
Lokalizacja: RJS

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: Inflorescentia »

pietro8 pisze:niezadowolne mlode gemby
Po drodze do Lubelskiej proponuję wstąpić do księgarni zakupić słownik poprawnej polszczyzny.
pietro8 pisze:panie bardzo mile no i ladne przedewszystkim
Od kiedy do aptek chodzi się oglądać "gemby"? :/
jupppa
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, 22:53

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: jupppa »

widze,ze myslicie,ze skoro rozbieznosc cenowa jest tak duza,to według niektorych aptekarze zarabiaja miliony ????
a pomyslal ktos,ze ten towar w nizszej cenie jest na marzy 2-5 % ?a w innej aptece na normalnej (ok 20 %)czy prowadził ktos swoj interes ?sa przeciez akcje promocyjne i programy rozne ,wtedy wychodzi gazetka tak jak widzimy w mediqu i w innych aptekach gdzie wisza Informatory z lekami,zas towar ten jest na niskiej marzy !!!wiec duzo sie na takich lekach nie zarobi,a slyszal ktos o ustawie refundacyjnej(tyle przeciez o tym sie mowi od stycznia!)tam jest przeciez zaznaczone,ze leki z wykazu maja niska marze i stała,czyli kazda apteka ma te leki na paru %.
Dlaczego nikt nie zwroci uwagi ,ze w sklepie z butami lub odziezowym placicie w sezonie po 200-300 zl ,a potem jest przecena z 200 zl na np,70 -100zl (np.sklep z butami w carffurze i inne),to jest interes dochodowy ,tam sa dopiero marze,nie pisze tutaj tylko o drozszych sklepach,pisze drozszych,poniewaz skoro za syropek 9 zl jest Wam drogo,to za butki lub torebke wydac 200-1000 zl to nie szkoda ? a co jest wazniejsze???? :zalamany:
Apteka Lubelska -tam sa kolejki,poniewaz jest to pierwsza apteka od opieki calodobowej,wiec Wszyscy tam jada,kolejka sie robi np.w Albie czy Rodzinnej,poniewaz panie sie tam bardzo wolno ruszaja i zanim zostalm obsluzona minelo 20 min,a mialam 2 leki na rp.!!!! :dobani:
Ja to wspolczuje,tym ,ktorzy pracuja w systemie calodobowym,poniewaz wiekszosc ludzi,ktorzy odwiedzaj takie miejsc,to osoby,ktorym nic powaznego sie nie dzieje a jada za chusteczkami czy prezerwatywami !!!Ludzie nie zapominajcie,ze taka apteka ma sluzyc tym,ktorzy potrzebuja lekow ratujacych zycie a drobiazki mozna kupic wczesniej lub poradzic sobie do rana!
jupppa
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, 22:53

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: jupppa »

A w Jasle zawsze sa czynne dwie apteki calodobowe !!!jedna to Lubelska ,a druga to aktualnie dyzurujaca apteka z pozostalych w Jasle!
I po co nam zawsze dwie otwarte apteki skoro w Jasle zycie zamiera ok.18 ?i nikogo nie widac na Jasle ???
Teraz,skoro Lubelska jest otwarta 24 h,to sciagnelabym obowiazek dyzurowania przez pozostale apteki,poniewaz to sa koszty ,ktore sie nie wracaja-tak mysle,poniewaz,tak jak pisalam wczesniej ,moja kuzynka ma apteke w Krosnie i mam zarys tego jak to wszystko funkcjonuje ;)
jupppa
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 24 kwietnia 2012, 22:53

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: jupppa »

sorki za literowki (drobiazgi mialo byc),
raz jeszcze wielkie przepraszam!
(Małgorzata)
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 3 sierpnia 2011, 18:23

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: (Małgorzata) »

Do której apteki udać się po dobrą poradę? Chodzi mi nie o to, żeby dostać lek na odczep się po promocyjnej cenie, tylko o napotkanie farmaceutów, którzy znają się na rzeczy...
nev
Guru
Guru
Posty: 107
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 22:19

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: nev »

(Małgorzata) pisze:Do której apteki udać się po dobrą poradę? Chodzi mi nie o to, żeby dostać lek na odczep się po promocyjnej cenie, tylko o napotkanie farmaceutów, którzy znają się na rzeczy...
no to ciężko bedzie...wszystko zależny od tego na jakiego farmaceute trafisz...
(Małgorzata)
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 3 sierpnia 2011, 18:23

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: (Małgorzata) »

nev pisze:
(Małgorzata) pisze:Do której apteki udać się po dobrą poradę? Chodzi mi nie o to, żeby dostać lek na odczep się po promocyjnej cenie, tylko o napotkanie farmaceutów, którzy znają się na rzeczy...
no to ciężko bedzie...wszystko zależny od tego na jakiego farmaceute trafisz...
No właśnie - czy wiecie gdzie można trafić na kogoś sympatycznego i kompetentnego?
ODPOWIEDZ