Najlepsza Apteka

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
Jaślanka_1234
Debiutant
Debiutant
Posty: 8
Rejestracja: 16 września 2011, 22:30

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: Jaślanka_1234 »

Sprawdź sobie na jakim związku jest ten magnez, bo za taką cenę to pewnie tlenek, w najlepszym razie węglan - a tu niestety przyswajalność kiepska, więc żeby pokryć zapotrzebowanie to trzeba zażywać naprawdę dużo tabletek dziennie. Pytałaś o żelazo - no tu podobnie - można znaleźć tanio, ale po co zażywać coś tylko dla zasady...chyba lepiej zrobić sobie droższą kurację powiedzmy przez miesiąc i naprawdę poprawić sobie stan zdrowia niż zażywać pół roku coś taniego i dalej oczekiwać na efekty. W przypadku leków często co tanie to drogie... Zresztą nie tylko w przypadku leków.
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: Jagoda Fioletowa »

No faktycznie tanio ten magnez kupujesz, ale czy wiesz, jak się przyswaja? Może to pieniądze wyrzucone w błoto?
Obecnie jestem w ciąży i dla złagodzenia skurczów przepowiadających macicy lub łydek, moja ginekolog zaleciła mi Magne B6 i czuję, że działa, czyli przyswaja się. A chyba to jest najważniejsze.
Tutaj jest napisane co nie co na temat magnezu http://www.aptekipelnezdrowia.pl/Jak-wy ... m--60.html
Awatar użytkownika
buła
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 14 maja 2009, 07:32

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: buła »

Jagoda Fioletowa pisze: Tutaj jest napisane co nie co na temat magnezu http://www.aptekipelnezdrowia.pl/Jak-wy ... m--60.html

ciekawy artykuł, dzięki :ok:
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: Jagoda Fioletowa »

Podaję jeszcze link do wątku na temat żelaza viewtopic.php?f=4&t=7189
Powyższy artykuł zawiera ogólne info na temat magnezu, tak dla zorientowania się. Jeśli temat Cie zainteresuje zawsze można poszukać w fachowej literaturze ;)
Awatar użytkownika
buła
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 14 maja 2009, 07:32

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: buła »

Jagoda Fioletowa pisze:Podaję jeszcze link do wątku na temat żelaza viewtopic.php?f=4&t=7189
Powyższy artykuł zawiera ogólne info na temat magnezu, tak dla zorientowania się. Jeśli temat Cie zainteresuje zawsze można poszukać w fachowej literaturze ;)

no jasne, dzięki :) a swoją drogą to ten z kauflanda magnez zawiera węglan magnezu, czyli wg tego artykułu do którego linka podałaś, gorzej wchłanialny. swoją drogą ciekawe jaki procent z niego przyswaja organizm :/
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: Jagoda Fioletowa »

Hmmm... No pewnie % wchłanialności nie jest zbyt wysoki, patrząc na ilość tabletek i cenę. Ciekawe ile kosztuje produkcja pojedynczej tabletki, skoro całe opakowanie dostępne już w sklepie kosztuje 5,50 zł.
Tak dla porównania Magne B6 kupowałam ostatnio za 15,90 zł w Okrąglaku. Nie wiem, czy to tanio, czy drogo. Po prostu miałam po drodze. Sama muszę się zorientować, czy dostanę go taniej. W opakowaniu jest 50 tabletek, jony magnezu w formie mleczanu (czyli dobrze przyswajalne). Dodatkowo zawarta jest wit. B6, która również wpływa na wzrost przyswajalności. Poza tym substancje pomocnicze nie mają negatywnego wpływu na zdrowie, skoro poleca się go kobietom w ciąży.
A dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że kawa wypłukuje magnez z organizmu...
Awatar użytkownika
buła
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 14 maja 2009, 07:32

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: buła »

Jagoda Fioletowa pisze: A dodatkowo trzeba pamiętać o tym, że kawa wypłukuje magnez z organizmu...
no niestety tak, ale od kawy jestem uzależniony także dlatego konsumuje po 4 tabletki tego magnezu z kaufa. czyli niby 4 razy 125mg Mg powinno dac 500mg, ale ile z tego faktycznie spożytkuje organizm to nie wiem :/
niunia2
Weteran
Weteran
Posty: 75
Rejestracja: 6 marca 2013, 08:23

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: niunia2 »

alba najlepsza i najtansza
zuzanna9
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwietnia 2013, 11:41

Apteka ELIXIR

Post autor: zuzanna9 »

Apteka ELIXIR Staszica 22.....Polecam bardzo Kompetentna i Fachowa obsługa....LEKI RECEPTUROWE najszybciej!!!! w Jaśle... :)
Freddy
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 17 kwietnia 2012, 10:39

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: Freddy »

Lubelska 24H
dracula666
Mistrz
Mistrz
Posty: 94
Rejestracja: 23 stycznia 2012, 20:31

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: dracula666 »

jak dla mnie to bodajże lubelska ona jest tam niedaleko szpitala a największy jej plus to że 24h czynna i nie trzeba szukać co jest otwarte
zuzanna9
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwietnia 2013, 11:41

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: zuzanna9 »

APTEKA ELIXIR

Bezpieczne i Zrdowe podejście do LATA.......KREMY z FILTREM największy wybór.....
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: mija »

Najlepsza Elixir bo można proszki robione kupić od razu nigdy nie ma kolejek i jest bardzo drogo :)
dado
VIP
VIP
Posty: 656
Rejestracja: 5 lipca 2006, 09:26
Lokalizacja: Jasło

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: dado »

Ta,lubelska...w święta zabrakło mi pieluch dla dziecka i chciałem jakiekolwiek kupić,nawet na sztuki.Jak zapytałem o pieluchy w tej wspaniałej,całodobowej aptece,to pani zrobiła oczy jakbym o wibrator pytał...i tak się zastanawiam,czy pieluchy w aptece to taka rzadzkość?
nev
Guru
Guru
Posty: 107
Rejestracja: 21 stycznia 2013, 22:19

Re: Najlepsza Apteka

Post autor: nev »

dado pisze:Ta,lubelska...w święta zabrakło mi pieluch dla dziecka i chciałem jakiekolwiek kupić,nawet na sztuki.Jak zapytałem o pieluchy w tej wspaniałej,całodobowej aptece,to pani zrobiła oczy jakbym o wibrator pytał...i tak się zastanawiam,czy pieluchy w aptece to taka rzadzkość?
a ktora to taka Pani? :)
ODPOWIEDZ