Gdzie Na Prawo Jazdy???

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
lucyfer21
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 14 maja 2010, 21:45

Re: GDZIE NA PRAWO JAZDY???

Post autor: lucyfer21 »

Prawko tylko w Renomie a co chodzi o instruktora to p.Janusz Zabiegaj lub p.Marta Drapik zdane za 1 razem
lucyfer21
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 14 maja 2010, 21:45

Re: GDZIE NA PRAWO JAZDY???

Post autor: lucyfer21 »

NoFuckinName pisze:N2N ale bajki :mur: właśnie nie raz mi się spieszy i przez takich młodych kierowców aż się odechciewa jechać, bo czekają godzinę żeby wyjechać... no zrobili teraz drogę Jasło-Nowy Żmigród i co może w Łężynach mają jechać 50km/h jak tam wszyscy minimum 100km/h jadą, ale to jest minimum :hyhy:


nieważne ile kto i jak jedzie tylko chodzi o to żeby dojechał i nie spowodował żadych kłopotów sobie lub innym
byku89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 262
Rejestracja: 11 kwietnia 2010, 21:08

Re: GDZIE NA PRAWO JAZDY???

Post autor: byku89 »

Ośrodek nauki jazdy za kursanta egzaminu nie zda... Tak więc trudno dyskutować na tej podstawie że "ja robiłem tu i tu i zdałem za 1 razem więc ta szkoła jest lepsza od innych". Mi się wydaje że w każdej szkole uczą tych samych przepisów obowiązujących w Polsce a nie że każda ma jakieś swoje:) Tu jedynie różnica cenowa się pojawia. W wątkach tego typu wiadomo, że każdy kto zdał to będzie polecał swoją szkołę... więc trochę tu nie ma sensu:) Ja np robiłem kurs A+B (2 lata temu) w Delcie i zdałem wszystkie egz za 1 razem, ale kumpel np już nie:) Tak że każde zalecenie będzie subiektywne. Proponuję szukać tam gdzie taniej i poprostu uczyć się przepisów:)
dragon
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 202
Rejestracja: 19 lutego 2010, 22:29

Re: GDZIE NA PRAWO JAZDY???

Post autor: dragon »

byku89 pisze:Ośrodek nauki jazdy za kursanta egzaminu nie zda... Tak więc trudno dyskutować na tej podstawie że "ja robiłem tu i tu i zdałem za 1 razem więc ta szkoła jest lepsza od innych". Mi się wydaje że w każdej szkole uczą tych samych przepisów obowiązujących w Polsce a nie że każda ma jakieś swoje:) Tu jedynie różnica cenowa się pojawia. W wątkach tego typu wiadomo, że każdy kto zdał to będzie polecał swoją szkołę... więc trochę tu nie ma sensu:) Ja np robiłem kurs A+B (2 lata temu) w Delcie i zdałem wszystkie egz za 1 razem, ale kumpel np już nie:) Tak że każde zalecenie będzie subiektywne. Proponuję szukać tam gdzie taniej i poprostu uczyć się przepisów:)
Nie zgadzam się z Tobą. Tu nie chodzi o najniższą cenę. Mam w tym temacie swoje doświadczenie i żałuję, że cena zadecydowała w moim przypadku o wyborze ośrodka. Co tanie, to drogie - niestety. Jeśli właściciel szkoły "olewa" swoich instruktorów w sprawach kasy, to im na swojej pracy nie zależy. Bardziej doświadczeni odchodzą, a szef zatrudnia coraz to młodszych świeżo po kursach na instruktorów. Nie ma wątpliwości, że nowi potrafią jeździć, ale zwykle nie potrafią swojej wiedzy przekazać i nie mają doświadczenia. Mój instruktor nie potrafił odpowiedzieć mi na wiele stawianych przeze mnie pytań, albo nie był pewien czy mówi dobrze. Instruktor notorycznie spóźniał się i miał w czterech literach to, że kursant od 10 minut czeka obok samochodu. Do tego najczęściej kończył jazdę ok. 5 minut wcześniej. Na karcie do podpisu bezczelnie podsuwał wpis 60 minutowej jazdy. Co druga jazda, to kręcenie się po Jaśle. Do tego totalnie zaniedbany autodrom. Samochody w nie lepszym stanie, w każdym coś zepsute i nie działające. Wyobraź sobie, że wsiadasz na egzaminie do auta i nie wiesz gdzie regulacja fotela, bo w ośrodkowym samochodzie była zepsuta i nikt nie pokazał gdzie powinno się w normalnie funkcjonującym pojeździe to zrobić. Podobna sprawa z lusterkami. Zero wykładów, tylko filmiki w małym, dusznym pomieszczeniu - często brakowało krzeseł dla kursantów. A wykłady wciąż były zastępowane filmikami z powodu rzekomych chorób szefa. Instruktorzy zainteresowani bardziej czubkiem własnego nosa i laskami/ciachami przechodzącymi obok. Szkoda gadać, bo można by tak bez końca. Wiesz ile kasy trzeba dołożyć po skończeniu takiego "taniego" kursu, żeby nauczyć się jeździć i zdać egzamin? Proszę Cię więc, nie pisz od rzeczy, jak nie znasz zasad działania tanich ośrodków nauki jazdy. Oczywiście trudno oceniać tak wszystkich po cenie - ja mam doświadczenie z jednym z najtańszych i ciśnienie podnosi mi się na samo wspomnienie tych koszmarnych kilku przedłużających się miesięcy (bo kurs trał dwa miesiące dłużej niż deklarowano przy zapisie).
gabikk
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 5 maja 2010, 21:22

Re: GDZIE NA PRAWO JAZDY???

Post autor: gabikk »

No właśnie, ale trudno jest porównywać wszystkie tańsze szkoły do tej jednej w której Ty robiłeś. Nowe szkoły raczej muszą spuścić cenę, żeby wejść na rynek. I nie koniecznie jest to związane z niską jakością szkolenia. Są szkoły tanie, które dobrze uczą, a są takie które olewają kursanta. Zresztą to i tak prędzej czy później wyjdzie i nawet nie tyle chodzi o zdawalność co o zadowolenie kursantów i opnie jaka pójdzie dalej. A, że nasze Jasło jest małe to wystarczy tylko popytać i już wiesz wszystko :)
no a teraz przecież wszystkie szkoły są "tanie" w porównaniu do cen sprzed roku czy dwóch lat.
Zresztą gdybym miała teraz robić kurs to zapisałabym się nie do tej szkoły, którą chwalą, tylko do tej, na którą nikt nie narzeka. ;)
lilijka
Weteran
Weteran
Posty: 77
Rejestracja: 3 maja 2010, 14:27

Re: GDZIE NA PRAWO JAZDY???

Post autor: lilijka »

lucyfer21 pisze:Prawko tylko w Renomie a co chodzi o instruktora to p.Janusz Zabiegaj lub p.Marta Drapik zdane za 1 razem
też tam robiłam prawko i też zdane za 1 :) ale to było 3 lata temu, nie wiem jak teraz ale wtedy długo trzeba było czekać na wszystko, najpierw teoria, później oczekiwanie na wolne terminy u instruktorów no i egzamin
mafia37
Guru
Guru
Posty: 127
Rejestracja: 30 grudnia 2009, 21:35

Re: GDZIE NA PRAWO JAZDY???

Post autor: mafia37 »

Polecam osrodek renoma instruktor Jacek Makara :ok:
maverik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 241
Rejestracja: 9 lutego 2010, 19:50

Re: GDZIE NA PRAWO JAZDY???

Post autor: maverik »

ja polecam LOK
jackisback
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 287
Rejestracja: 18 lutego 2010, 11:07

Re: GDZIE NA PRAWO JAZDY???

Post autor: jackisback »

Osobiście polecam ASPOL. Bardzo dobrzy instruktorzy, mają też wysoki stopień zdawalności, a to chyba też mówi dużo o podejściu do kursanta.
street144
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 6 kwietnia 2010, 12:44

Re: GDZIE NA PRAWO JAZDY???

Post autor: street144 »

A co sądzicie o firmie eLka???
Awatar użytkownika
LookingForAngels
Guru
Guru
Posty: 114
Rejestracja: 2 kwietnia 2010, 15:01

Re: GDZIE NA PRAWO JAZDY???

Post autor: LookingForAngels »

Ja mogę polecić Pana Kielara z Trzcinicy :) Naprawdę, bardzo miło wspominam jazdy z P. Kielarem i dwa charakterystyczne hasełka : "Myk Myk" na przejazdach i " o Święty Jacku" jak człowiek już coś totalnie skopał ;P Z tego, co słyszałam, to obecnie ma najwyższą zdawalność w naszym powiecie ;). Nie czeka się długo na terminy itp, jest naprawdę w porządku!:)
jozek z bagien
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 207
Rejestracja: 10 września 2008, 16:30

Re: GDZIE NA PRAWO JAZDY???

Post autor: jozek z bagien »

a mogłby mi ktos powiedziec gdzie zapisac sie na kategorie A ?? gdzie jest najlepiej najtaniej i najszybciej? :niepewny:
Paula87
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 1 marca 2010, 20:08

Re: GDZIE NA PRAWO JAZDY???

Post autor: Paula87 »

W jakim ośrodku można zrobić C+E ??? W jakiej cenie są te kursy???
Czy prawo jazdy na te dwie kategorie wystarcza żeby jeździć cieżarówką czy potrzebne są jakieś kursy na przewóz towarów i świadectwa kwalifikacji???
N2N
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 442
Rejestracja: 2 marca 2010, 10:09

Re: GDZIE NA PRAWO JAZDY???

Post autor: N2N »

pierwsze trzeba przejść kwalifikacje wstępne, w renomie to koszt 4000zł (wszędzie tyle kosztuje), potem możesz zacząć robić kurs. Kurs na C to koszt ok 1800zł. Dawniej wystarczyło zrobić sam kurs, zdać egzamin i już. A teraz te kwaliikacje 4 tys. także prawko na zwykłe C, wychodzi bardzo drogo. Bardzo dobry sposób to robić prawko przez biuro pracy. Zapisujesz się jako bezrobotny, i możesz wybrać sobie jakiś kurs, wybierasz na prawko i robią za darmo, płacisz za same egzaminy i badania. Jedyny warunek to właśnie to że musisz w urzędzie być zapisany jaki bezrobotny, nie możesz się w tym czasie uczyć, pracować itd.
Bo jak chcesz normalnie robić na własny koszt, to musisz się liczyć z kosztami min w granicach 6 tys. na kat C.
siwy35
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 24 maja 2010, 22:35

prawko w moto-as

Post autor: siwy35 »

ludzie uważajcie na tego oszusta, kłamca i wyzyskiwacz zmienia ciągle instruktorów obcina godziny a i jest niesłowny. Ta szkoła jest najgorsza byle tylko kasę od ciebie wyciągnąć, zdawalność jest fatalna. Omijajcie tego gościa z daleka jeśli chcecie sie nauczyć i zdać pewnie idzie do renomowanej firmy a nie do tego oszusta liczy tylko na dokształty. najgorsza szkoła w mieście
ODPOWIEDZ