Media Expert - opinie

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
Marcinek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 364
Rejestracja: 1 lipca 2010, 10:19

Media Expert - opinie

Post autor: Marcinek »

Witam, co sądzicie o sklepach astrala - Media Expert w naszym mieście? Bo wg. mnie jeżeli przychodzi tam klient, kupić drogi telewizor, to latają koło niego jak koło królewicza, natomiast jeżeli idziesz kupić coś tańszego, to obsługują z wielką łaską i pretensjami. Bylem kiedyś świadkiem, jak klient kupowal duzy, drogi telewizor, obsługiwał go jeden sprzedawca, drugi sprzedawca obsługiwal inną osobę, która kupowała nic bardzo wartościowego. Sposób w jaki sprzedawca obsługiwał tą osobę był karygodny, podnosił głos itd. A po chwili powiedział "proszę chwilę poczekać" i poszedł do tego gościa który kupował telewizor i obsługiwali go we dwoje niczym jakiegoś królewicza, a tamta biedna osoba, czekala dobre kilkanaście minut zanim ktoś raczy podejść. Dziwna sytuacja. Jakie Wy macie doświadczenia z tym sklepem?
Nie wspominam już o cenach.......
Awatar użytkownika
myosotis
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 312
Rejestracja: 10 listopada 2009, 16:50

Re: Media Expert - opinie

Post autor: myosotis »

ostatnio kupowałam tam laptopa i Pan, który mi pomagał w wyborze rzeczywiście był bardzo uprzejmy
kaPsel
Weteran
Weteran
Posty: 77
Rejestracja: 1 listopada 2008, 19:26
Lokalizacja: Jasło

Re: Media Expert - opinie

Post autor: kaPsel »

Ja mogę wypowiedzieć się co do obsługi w sklepie znajdującym się na ul. Jana Pawła. W tym koło Lidla zakupy robiłem wielokrotnie i robię je nadal. Raz większe , raz mniejsze. I mogę powiedzieć, że sprzedawcy są mili i dużo wiedzą o towarach, nie zdarzyło mi się żeby nie pomogli w doborze produktu, gdy tego potrzebowałem. Nie zauważyłem również by klient kupujący tanie produkty był gorzej obsługiwany. Jeśli chodzi o sklep w naszej galerii to wole się nie wypowiedzieć co do jego pracowników, gdyż nie przypadł mi on do gustu i rzadko robię w nim zakupy.
Ostatnio zmieniony 3 stycznia 2011, 15:52 przez kaPsel, łącznie zmieniany 1 raz.
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: Media Expert - opinie

Post autor: kasiuńcia »

Ja o cenach wypowiadać się nie będę, bo wchodząc do niego zdaję sobie sprawę, że to nie spożywczy. Co do obsługi-wydaje mi się, że paru panom pozostaje wiele do życzenia. Cóż, niektórzy robią łaskę, że pracują...
123dj
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 29 stycznia 2008, 17:41
Lokalizacja: jasło

Re: Media Expert - opinie

Post autor: 123dj »

Nie lubię sklepów media expert, nigdy tam nic nie kupiłem bo zawsze denerwują mnie tam sprzedawcy, bo strasznie wciskają towary inne niż chcesz kupić, a nie będę się wykłucał z nimi o to co chce kupić, i np.
1. Chciałem kupić laptopa i miałem określony dokładnie jaki potrzebuję.. sprzedawca chciał mi zrobić "wode z mózgu" i wcisnąć inny o innych parametrach, większy, cięższy.... porażka ze strony sprzedawcy, nie kupiłem u nich, kupiłem w mix electronics taki jak chciałem i jestem zadowolony
2.Chciałem kupić mały telewizor lcd do pokoju, sprzedwca chciał mi wcisnąć monitor do komputera z tunerem..... ja mu mówie, że chce kur..a telwizor, to mi zaczął wciskać dużo większy i wyśmiał mnie z mojego pomysłu, wyszedłem, kupiłem w mix electronics taki jak chciałem i jestem zadowolony
3. Podobno do trzech razy sztuka... poszedłem po odtwarzacz dvd.. to jak mi koleś zaczął wciskać kino domowe to już wyszedłem i tylko wchodzę tam "krajoznawczo" od czasu do czasu. I to latanie sprzedawców po sklepie do komputera z symbolami towarów czy 17lx czy 17 kx i sprawdzanie cen.. śmiech na sali jak dla mnie :mur:
Kolejna sprawa to naprwadę tanich towarów z gazetek to albo jeszcze nie ma, albo już nie ma, nie ze wszystkim tak jest ale często tak bywa, pewnie przywożą po 1 góra 2 sztuki taniego towaru z gazetki a gazetek wydrukują kilka tysięcy..
Anuskaaa18
VIP
VIP
Posty: 502
Rejestracja: 27 maja 2009, 19:39
Lokalizacja: Trzeci wymiar

Re: Media Expert - opinie

Post autor: Anuskaaa18 »

Ja w tym roku planuję zakupic nowy telewizor, w związku z tym znajomi radzą mi, żebym wybrała się po niego do Rzeszowa. Nie wiem na ile w tym prawdy, ale ponoć bardziej opłaci się jechac i kupic w Rzeszowie niz tutaj na miejscu.
Media Expert w zasadzie jest jedynym sklepem z RTV/AGD w Jaśle gdzie mamy jaki taki wybór, (nie licząc sklepiku w Zgodzie i innych pomniejszych o których istnieniu wiedzą nieliczni, nawet Mix Electronics na K.Wielkiego chyba upadł, bo widziałam tam kwiaciarnię). W związku z tym dyktują ceny i niezbyt dbają o jakość usługi, nie kupi taki jeden z drugim w Galerii to pójdzie do Victorii koło US, a nie tam to w dawnym Leader Price'ie i koło się praktycznie zamyka, a kasa wpada do tej samej kieszeni. :/
NoFuckinName
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 20:10

Re: Media Expert - opinie

Post autor: NoFuckinName »

moim zdaniem najbardziej trafne określenie ;)
Media expert = "media drogo" :hyhy: wszystkie czyszczenia magazynów itd. to pic na wodę, jeden z najdroższych sklepów RTV. Jedyny pozytyw tego sklepu, jeśli chcemy coś zakupić to możemy tam iść i pooglądać daną rzecz, np TV i zamówić w sklepie internetowym nawet do 500zł taniej ;) Obsługa też pozostawia wiele do życzenia, coś tam poczytali o sprzęcie, który sprzedają ale dalej mało wiedzą:) A śledząc ceny z Saturn, Neonet, Media Markt itd radzę wejść na ceneo i wpisać daną nazwę rzeczy, która nas interesuje, zobaczymy co najmniej 200zł taniej:)

jeszcze taka cenna uwaga, jeśli kupujemy TV w jakimś małym sklepie internetowym dużo taniej i będzie np marki samsung to pamiętajmy, żeby gwarancja była Samsung Polska, prosto u producenta.
N2N
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 442
Rejestracja: 2 marca 2010, 10:09

Re: Media Expert - opinie

Post autor: N2N »

nie wiem jak w innych, ale obsługa w media expert w galerii jest fatalna, nie mają pojęcia o tym, co sprzedają, jest tam dwóch gości na dole, którzy znają się na sprzęcie, ale Ci z góry to porażka, zwłaszcza taka ruda Pani, nie ma o niczym zielonego pojęcia, a próbuje coś wcisnąć, a jak przyjdzie co do czego, nie potrafi nawet ustawić godziny w kupowanym aparacie czy telefonie. Niekompetentna obsługa. a te "czyszczenia magazynów" to pic na wode, np telefon przeceniony z 800 na 600, ok niby dużo, ale taki sam telefon, nowy oczywiście, w innym sklepie kupię za 450:)
agnieszka27
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 3 stycznia 2011, 16:43

Re: Media Expert - opinie

Post autor: agnieszka27 »

Witam
Ostatnio robiłam zakupy w MEX na Staszica koło US. Kupowałam laptopa i zostałam bardzo dobrze obsłużona, kupiłam to co szukałam. I uważam że sprzedawcy to profesjonalni ludzie. Bardzo mili Panowie. A jakie wy macie opinie o tym sklepie?? Jak dla mnie to rewelacja. Napewno tam będę kupowała i polecała moim znajomym.
Marcinek
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 364
Rejestracja: 1 lipca 2010, 10:19

Re: Media Expert - opinie

Post autor: Marcinek »

z tym się zgodze, że na staszica, to jedyny media expert w Jaśle gdzie faceci znają się na rzeczy, galeria to porażka wg mnie, ludzie którzy niewiele wiedzą, troche poczytali katologów, bo muszą i tyle.
edaa10
Guru
Guru
Posty: 178
Rejestracja: 31 grudnia 2009, 15:20
Lokalizacja: Jasło

Re: Media Expert - opinie

Post autor: edaa10 »

kaPsel pisze:Ja mogę wypowiedzieć się co do obsługi w sklepie znajdującym się na ul. Jana Pawła. W tym koło Lidla zakupy robiłem wielokrotnie i robię je nadal. Raz większe , raz mniejsze. I mogę powiedzieć, że sprzedawcy są mili i dużo wiedzą o towarach, nie zdarzyło mi się żeby nie pomogli w doborze produktu, gdy tego potrzebowałem. Nie zauważyłem również by klient kupujący tanie produkty był gorzej obsługiwany.
Jeśli chodzi o ten sklep to też uważam , że sprzedawcy mili, uśmiechnięci i pożartują :) Kupiłam kiedyś przez pomyłkę złe słuchawki, które mi nie podeszły do mp4, na drugi dzień przyniosłam odpakowany produkt i bez problemu dostałam zwrot pieniędzy, a później razem z panem wybraliśmy już prawidłowe :P
kasiuńcia
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 721
Rejestracja: 17 listopada 2008, 08:21

Re: Media Expert - opinie

Post autor: kasiuńcia »

eda10-W sklepie takim jak ten nikt nie może Ci robić łaski, że nie wymieni Ci towaru, za który zapłaciłaś dzień wcześniej, a do tego okazałaś rachunek.
W sklepach na zachodzie miesiąc możesz pochodzić np w kurtce, lub spodniach, a następnie oddać je do sklepu bez podania przyczyny, lub skłamać. Pieniądze bez problemu zostaną Ci oddane.
Dlatego nie dziwi mnie, że obsługa przyjęła słuchawki.
Noissy
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 12 sierpnia 2010, 10:14

Re: Media Expert - opinie

Post autor: Noissy »

oj niekoniecznie, w avansie w carrefourze nie chcieli mi kiedys przyjac/wymienic towaru kupionego dzien wczesniej mowiac, ze nie mam prawa do jego zwrotu/wymiany na inny
Parasol
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 303
Rejestracja: 2 lutego 2007, 19:51
Lokalizacja: Jasło

Re: Media Expert - opinie

Post autor: Parasol »

kasiuńcia pisze:eda10-W sklepie takim jak ten nikt nie może Ci robić łaski, że nie wymieni Ci towaru, za który zapłaciłaś dzień wcześniej, a do tego okazałaś rachunek.
W sklepach na zachodzie miesiąc możesz pochodzić np w kurtce, lub spodniach, a następnie oddać je do sklepu bez podania przyczyny, lub skłamać. Pieniądze bez problemu zostaną Ci oddane.
Dlatego nie dziwi mnie, że obsługa przyjęła słuchawki.

Jasne, że w sklepach szanujących klientów towar można oddawać. Ale nie jest to obowiązek sprzedawcy (no chyba, że taka była umowa), tylko jego dobra wola i należy mu się za to szacunek..
Ale z tą kurtką czy spodniami używanymi przez miesiąc chyba kasiuńcia lekko przesadziła! :rotfl:
Jedynym wytłumaczeniem faktu przyjmowania używanych ciuchów mogłaby być marża sprzedawcy na poziomie 500% - co obserwując ceny chińszczyzny na rynku angielskim lub amerykańskim wcale nie jest dużą marżą. No i można robić wyprzedaże -70%. Ale i tak wyjdzie drożej niż u nas. (Chodzi oczywiście o ciuchy a nie o elektronikę - bo z tym jest trochę inaczej).

Co do tematu - nie mam nic przeciw MediaExpertom w Jaśle. Fakt, że to czego szukałem z gazetki w sklepie w galerii - nie było i już.
W innych sklepach raczej spotkałem reklamowany towar.
A ceny w Jaśle i poza - podobne. Myślę, że lepiej kupować w Jaśle - łatwiej reklamować (jakby co).
Zresztą w innych sklepach wcale nie jest drożej. Po prostu warto szukać lepszej oferty (jeśli komuś się chce).
Jeśli się dobrze orientuję, sklep obok Lidla i Victoria to ta sama firma, a w galerii - zupełnie inna.
julia1978
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 259
Rejestracja: 12 listopada 2009, 21:40

Re: Media Expert - opinie

Post autor: julia1978 »

Ja wolę media Expert w galerii, ale to tez może dlatego, że jakiś czas byłam pracownikiem galerii (choć innego sklepu), i zawsze świetnie doradzili mi tam to, co chciałam kupić. Kupiłam tam 2 prostownice, jedna dla siebie a drugą na prezent i obie rewelacja. Inne drobiazgi też trafione i w dobrych cenach. Obok lidla nie kupowałam wiec się nie wypowiem.
kasiuńcia pisze:eda10-W sklepie takim jak ten nikt nie może Ci robić łaski, że nie wymieni Ci towaru, za który zapłaciłaś dzień wcześniej, a do tego okazałaś rachunek.
W sklepach na zachodzie miesiąc możesz pochodzić np w kurtce, lub spodniach, a następnie oddać je do sklepu bez podania przyczyny, lub skłamać. Pieniądze bez problemu zostaną Ci oddane.
Dlatego nie dziwi mnie, że obsługa przyjęła słuchawki.
.

Oj kasiuńcia, widać,że nie znasz przepisów. Nie wiem, jak jest na zachodzie, ale w polskich sklepach zwrot czy wymiana towaru zależą niestety tylko od dobrej woli właściciela sklepu. I niestety często jest tak, że w sklepach nie przyjmują zwrotów towaru.
ODPOWIEDZ