Jaki dobry samochód na codzień do 10 tyś zł.

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
Awatar użytkownika
poker_net
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 18:26

Jaki dobry samochód na codzień do 10 tyś zł.

Post autor: poker_net »

Zamierzam kupić dobry samochód do pracy na co dzień do kwot 10 tyś zł. Słyszałem że reno jest dobrą marką.
Nie chodzi mi o jakiś adres kogoś kto sprzedaje tylko ogólnie marka - silni benzyna czy diesel itp. jakie są wasze typy?



Nie pisz postów jeden pod drugim!Mod.
N2N
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 442
Rejestracja: 2 marca 2010, 10:09

Re: Jaki dobry samochód na codzień do 10 tyś zł.

Post autor: N2N »

to może powiedz jeszcze ile zamierzasz jeździć dużo czy mało i ile jesteś w stanie miesięcznie na eksploatacje wydawać i czy wolisz samochód sportowy czy bardziej masywny, rodzinny.
Awatar użytkownika
poker_net
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 18:26

Re: Jaki dobry samochód na codzień do 10 tyś zł.

Post autor: poker_net »

Dziennie około 25 km i z całą pewnością rodzinny.
Awatar użytkownika
dawideqq
Guru
Guru
Posty: 182
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:48
Lokalizacja: ŚRÓ

Re: Jaki dobry samochód na codzień do 10 tyś zł.

Post autor: dawideqq »

A ja słyszałem że aut z kraju na F i tych których nazwa sie zaczyna na F sie nie kupuje :P

Szukaj japońca.
Awatar użytkownika
sieno
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 432
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 19:37
Lokalizacja: Jasełko

Re: Jaki dobry samochód na codzień do 10 tyś zł.

Post autor: sieno »

Bardzo dobrym autem w twojej cenie, rodzinnym, oszczędnym i praktycznie bezawaryjnym jest Audi 80 b4 1.9 tdi.
Awatar użytkownika
slawko1987
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 2 czerwca 2009, 14:26

Re: Jaki dobry samochód na codzień do 10 tyś zł.

Post autor: slawko1987 »

Witam

Mimo wszystko polecił bym ci taniego w utrzymaniu i w miare ekonomicznego Opelka najlepiej Astre F (troche słabo zabezpieczony antykorozyjnie ale ideałów nie ma :] ) do tej kwoty na pewno znajdziesz coś dobrego. zdecydowanie odradził bym wszystkie auta na F (z wyłączeniem foldzwagenów ;) ) żabojady mają pryszcze na mózgu :mur:
slawek8422
Obyty
Obyty
Posty: 58
Rejestracja: 22 sierpnia 2010, 15:26

Re: Jaki dobry samochód na codzień do 10 tyś zł.

Post autor: slawek8422 »

Witam, nie wierz w jakieś brednie że auta na F są złe. Do 10 tys jak dobrze poszukasz to znajdziesz zadbaną Megan-kę (moze nawet kombii) lub Fiata Punto - części tanie, koszty użytkowania niskie a chyba o to Co w głównej mierze chodzi...
Mastah
Guru
Guru
Posty: 104
Rejestracja: 25 grudnia 2009, 14:21
Lokalizacja: Jasełko

Re: Jaki dobry samochód na codzień do 10 tyś zł.

Post autor: Mastah »

Volkswagen, Volkswagen i jeszcze raz Volkswagen.

Kup sobie golfa 3 kombi, passata b4 kombi, najlepiej z silnikiem 1.9 Tdi.
Oszczędne kombi z tanimi kosztami napraw/części.
Grunwald
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 461
Rejestracja: 10 stycznia 2010, 12:54

Re: Jaki dobry samochód na codzień do 10 tyś zł.

Post autor: Grunwald »

Ja bym polecał tak


Ford Focus , Audi 80 , BMW e36 coupe w M pakiecie silnik 1,8 is <bardzo niskie spalanie przy dobry kopie, oczywiscie nie zajechana wiadome to najwazniejsze w BMW> czasem nawet udałoby sie juz kupic A3 AUDI , Opla Astra 2 za te pieniązki... Sam mam renault i powiem Ci ze jezeli chcesz jezdzic oszczednie do pracy to srednio ... najlepiej jakiegos w miare dogodnym stadnie diselka lub benzynka z gazem :)
Awatar użytkownika
PERSPEKTYWA...
Guru
Guru
Posty: 137
Rejestracja: 26 listopada 2009, 08:38

Re: Jaki dobry samochód na codzień do 10 tyś zł.

Post autor: PERSPEKTYWA... »

Wejdź sobie na allegro, wpisz do jakiej sumy chcesz znaleźć samochód a wyskoczy Ci ich tyle że Ci się szukanie znudzi :hyhy:
Awatar użytkownika
poker_net
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 18:26

Re: Jaki dobry samochód na codzień do 10 tyś zł.

Post autor: poker_net »

Jestem raczej zwolennikiem silnika diesla - tylko z własnej praktyki zauważyłem że w renówkach jest słabe zawieszenie zwłaszcza przód.
reggaemuffin
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 14 kwietnia 2009, 09:06

Re: Jaki dobry samochód na codzień do 10 tyś zł.

Post autor: reggaemuffin »

Grzesiu tir ci nie wystarcza? :P
A tak na serio to polecam np. Scenica (do 10 tys. znajdziesz juz dobrego), Audi 80, golfa 3, ewentualnie punto. :)
Awatar użytkownika
black_coffee
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 9 września 2010, 16:13
Lokalizacja: Polska:)

Re: Jaki dobry samochód na codzień do 10 tyś zł.

Post autor: black_coffee »

Również polecam Scenica, jeździłem nim parę lat i naprawdę świetne autko, za 10 tys można znaleźć w bardzo dobrym stanie. Ja miałem z silnikiem 1.9DTI 100KM pod maską, naprawdę dawał sobie rade noi bardzo oszczędny, bo w trasie spalał 5,5 a w mieście 6-6,5L także jak na takie autko to niewiele. A eksploatacja wcale nie jest droga, jak mogłoby się wydawać. Zawieszenie bardzo dobre, w aucie cichutko, dużo miejsca z przodu jak i z tyłu, dobra widoczność, no i świetnie nadaje się na samochód rodzinny, bo nawet przypomina VAN-a :D A za kierownicą czujesz, że siedzisz wyżej niż w zwykłym sedanie.
Jezdziłem też dużo Audi 80 1.9TD jak ktoś wyżej polecił, i rzeczywiście też super autko jak za taką cenę, fajnie się jezdzi, najlepiej kombi. Ale ciężko teraz znaleźć w dobrym stanie taką audiczke, i z jakimś MOŻLIWYM przebiegiem, bo większość z nich ma grubo ponad 300 tys przejechane, nie daj się nabrać jeżeli na liczniku będzie 190 tys bo jest to mało prawdopodobne :D Może mieć 3 x więcej.

Polecam Scenica
Awatar użytkownika
demon666
Guru
Guru
Posty: 120
Rejestracja: 14 sierpnia 2010, 12:07

Re: Jaki dobry samochód na codzień do 10 tyś zł.

Post autor: demon666 »

W tych pieniądzach to bezapelacyjnie japoniec.
Awatar użytkownika
dawideqq
Guru
Guru
Posty: 182
Rejestracja: 31 maja 2010, 15:48
Lokalizacja: ŚRÓ

Re: Jaki dobry samochód na codzień do 10 tyś zł.

Post autor: dawideqq »

Najlepeij jak byś napisał kilka konkretnych modeli które Ci się podobają i wtedy byś poznał po kilka opinii od każdego :)
ODPOWIEDZ