Pralka

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
Anka7
Guru
Guru
Posty: 145
Rejestracja: 20 grudnia 2013, 19:20

Pralka

Post autor: Anka7 »

Muszę kupić nową pralkę.Wybór jest tak duży,ze mam mętlik w głowie. Poradźcie mi czym mam się kierować i na co zwracać uwagę przy wyborze pralki. Gdzie są tanie i dobre?
Mars1024
Guru
Guru
Posty: 193
Rejestracja: 20 czerwca 2013, 19:43

Re: Pralka

Post autor: Mars1024 »

Rada taka jak najmniej BAJERÓW prosta w obsłudze i I NIE PRZEPŁACAJ :cisza: .
A I TAK JAK DOBIEGNIE GWARANCIA TO BEDZIE SIĘ PSUĆ >>>.TAK TO DZIAŁA (SAM PRODUCENT O tym pisze. :ok:
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18361
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Pralka

Post autor: dragoness »

Anka7 pisze:Muszę kupić nową pralkę.Wybór jest tak duży,ze mam mętlik w głowie. Poradźcie mi czym mam się kierować i na co zwracać uwagę przy wyborze pralki. Gdzie są tanie i dobre?
Tanie i dobre są w małym sklepiku przy rondzie Solidarności. Nawet 200, 300 zł różnicy. Dowoz bez dyskusji i wniesienie za parę zlotych. Kupowalam tam lodowkę, pralkę i parę innych AGD. Polecam.
wieśniak
VIP
VIP
Posty: 691
Rejestracja: 13 marca 2012, 10:52

Re: Pralka

Post autor: wieśniak »

Wybor jest ogromny. Ja przetestowalem amike ,zanussi i beko.
Amika naprawiana trzy razy ,zanussi nie oplacalna naprawa.
Beko -15 lat bez awarii.
Kieruj sie cena ,bo to co teraz produkuja to gowno, roznica tylko w cenie , drogie gowno albo tanie gowno.
Ja w wyborze zawsze zwracalem uwage na programy, porrzebuje szybki ,30 min pranie ,idealne do znoszonych lecz nie brudnych ciuchow.
Polecam beko , z czystym sumieniem.
Słonecznik7
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 18 marca 2018, 11:56

Re: Pralka

Post autor: Słonecznik7 »

Pojemność bębna, to zależy jak dużo masz bielizny do prania. Klasa oszczędności, ile prądu i wody zużywa. Programy które będziesz używał.
Anka7
Guru
Guru
Posty: 145
Rejestracja: 20 grudnia 2013, 19:20

Re: Pralka

Post autor: Anka7 »

Waham się między Samsungiem z funkcją Eco bubble, Boschem a Electroluxem.
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: Pralka

Post autor: viktoria11 »

posiadam bosh classixx 5 od 8 lat działa bez zarzutu. kosztowała 950 zł i teraz też jest w promocji. mi zależało żeby była wąska bo mam mało miejsca w łazience, program krótki, regulacja temp, obrotów prawie w każdym programie i oczywiście na każdym etapie prania można zatrzymać i wypompować wodę. koleżanka miała electrolux taką nowszą dostali na nowe mieszkanie i 2 latach już naprawa....... o eco bubble oglądałam program i to jest trochę przereklamowane że w 30 st. można prac i wszystko ładnie puszcza tylko co w takiej temp prać ani pościel ręczniki bieliznę czy ubranka dziecięce nie bo żeby pozbyć się bakterii min 60 st musi być.... aha i do naszego bosha części w miarę są tanie i dostępne, siostra tez taką ma i po 10 latach zepsuła się i naprawił ją jej mąż filmik był na internecie koszt części niecałe 50 zł (łożyska i szczotki)także ja polecam bosha
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: Pralka

Post autor: viktoria11 »

a jeśli chodzi o pytanie gdzie kupić to zobacz sobie w małych sklepach i porównaj z media expertem zobaczysz różnice. i tak koło ronda jak ktos wyżej wspomniał a my kupowaliśmy tez w małym sklepiku (było prawie 200 zł taniej) tylko jak ta ulica się nazywała..... od placu żwirki w dół i zaraz po lewej stronie za tym sklepem jest też komputerowy.jak sobie przypomnę napisze.....
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: Pralka

Post autor: viktoria11 »

ul. bednarska 5 zaraz za szkołą podstawowa a dalej jest zamex
Awatar użytkownika
JaślaninOn
VIP
VIP
Posty: 871
Rejestracja: 13 lutego 2017, 00:10

Re: Pralka

Post autor: JaślaninOn »

Ja również polecam bosh-a i odnośnie cen to na prawdę czasem warto lepiej odwiedzić te małe sklepy ja w/w na Bednarskiej i zaoszczędzić nawet 200 zł.
Julia28
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 9 marca 2017, 17:02

Re: Pralka

Post autor: Julia28 »

Jeśli chodzi o pralki nie wiem, ale ja przejrzałam ostatnio cały dostępny asortyment, jeśli chodzi o piekarniki.
I faktycznie, wybrałam Candy, bo mają naprawdę nowoczesne modele, jak choćby Watch&Touch, który wybiega nieco ponad standardy.
Przypuszczam, że tak samo jest z pozostałym asortymentem tej firmy - można liczyć na to, że sprzęt będzie nowoczesny i trwały.
Awatar użytkownika
olek.kowal
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 10 listopada 2017, 15:21

Re: Pralka

Post autor: olek.kowal »

Co ile lat musicie wymieniać pralkę na nowszą? U mnie dosyć niedawno zepsuła się pralka, a nie była jeszcze bardzo stara.
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: Pralka

Post autor: viktoria11 »

moja mama miała zaraz po frani pralkę polar 12 lat potem zepsuł się programator i cos jeszcze że naprawa wynosiła ponad połowę wartości także kupili wtedy nową my mamy bosha 8 lat i jeszcze mam nadzieje parę lat z nami zostanie:)
ziamka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 20
Rejestracja: 8 stycznia 2016, 09:56

Re: Pralka

Post autor: ziamka »

u mnie w domu też długo witała frania, w sumie lubiłam to jak mam prała :) głównie na podwórku :P teraz mamy pralkę Candy, co prawda nową, bo kupioną rok temu ale jest całkiem fajna i nie byłą droga , a ta marka raczej dobrze się kojarzy. Sprzęty myślę że nie wymienia się wcześniej jak 6-10 lat , wiadomo trzeba dbać.
Awatar użytkownika
baranowski
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 28 stycznia 2015, 09:11

Re: Pralka

Post autor: baranowski »

Mam pralkę Boscha i mogę śmiało polecić. Bardzo fajny stosunek jakości do ceny, chodzi bez zarzutu, nic tylko kupować. Często można ich sprzęt znaleźć za niedużą kwotę, więc trzeba poszukać ;)
ODPOWIEDZ