Poród w szpitalu jasielskim???

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
otoja
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 17 marca 2011, 19:44

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: otoja »

Rita pisze:
otoja pisze:czy to był twój pierwszy poród? no i czy długo to trwało? bo mimo że mi zostało jeszcze ponad dwa miesiące to już się powoli zaczynam bać :/
To był mój pierwszy poród i tak jak Ty bałam się tego momentu, ale w dziewiątym miesiącu (w lecie) zaczęło mi być troszkę ciężko i mój Niuniu tak słodko uciskał mi wieczorami główką na pęcherz, że chciałam jak najszybciej urodzić :D . Poza tym nie mogłam się już doczekać tego mojego szkraba...

Przed porodem jakiś 1,5 tygodnia zaczął boleć mnie kręgosłup i brzuszek trochę się obiżył. Powinnaś poczuć, że łatwiej Ci się oddycha.

Poród moim zdaniem i personelu nie trwał długo "jak na pierwszy raz" - 5,5 godz od momentu rozpoczęcia w domu do urodzenia w szpitalu. Byli zdziwnieni, że to już ( w sali obok dziewczyna też rodziła) i tak biegali troszkę między salami :)

Nie sugeruj się tym co opowiadają Ci inni, przecież każdy organizm jest inny, inaczej reaguje na ból. Takie straszliwe opowiadania sprawiają tylko, że człowiek jeszcze bardziej się boi... Owszem boli, ale jest to ból do wytrzymania, a później jak położą Ci dzidziusia na piersiach zapomnisz o wszystkim i najważniejszy będzie już on dla Ciebie. To co Ty czujesz będzie na drugim planie.

Powodzenia!!!
no wiele kobiet mówi że na końcówce wręcz już chce się urodzić:) więc pewnie ze mną będzie podobnie , na razie jestem w 31 tyg. więc póki co mimo że ciągle pracuje wydaje mi się że ta ciąża nigdy się nie skończy i nawet nie pamiętam jak to było przed ciążą ;) no ale jak to mówią już bliżej finiszy niż dalej :) na razie się martwię podświadomie aby mój synuś siedział jeszcze w tym moim brzuszku jeszcze te kilka tygodni aby nie był wcześniakiem więc rośniemy oboje a Tobie dziękuje że nie wyolbrzymiasz aż tak tego bólu no i zazdroszcze tego 5,5 godzinnego pierwszego porodu :)
Awatar użytkownika
pocachontas84
Guru
Guru
Posty: 133
Rejestracja: 8 października 2010, 15:56

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: pocachontas84 »

Dziewczyny nie bójcie się porodu bo czy to w Jaśle czy w Krośnie to każda z Nas może mieć odmienne zdanie.Tak naprawdę nie ma idealnych szpitali i personelu.Jedna ucieka przed Jasłem do Krosna i okazujem się ze spada "z deszczu pod rynne".Wszystko jest zależne od wszystkiego moze to co mówie to masło maślane ale jak się tak każdy zastanowi to nie mozna tego lepiej okreslic :D Jeśli poród będzie w miare normalny bez większych komplikacji to i położne będą miłe położne bo nie będą się stresowały ,że coś idzie nie tak a wiadomo dla dziecka kazda minuta jest cenna w razie jkaiejkolwiek pomocy.Natomiast jesli pojawia sie jakies komplikacje i dodatkowo położne czy lekarze będą zdenerwowani,bo przecież kazdemu zależy na dobru dziecka kobiety rodzącej aby wszystko poszło dobrze,a wiadomo,że pod wpływem stresu to człowiek od razu inaczej sie zachowuje to i kazda moze miec pretensje o wszystko.Wtedy wszystko będzie na NIE: a to ze położna powiedziała dosadnie ,zeby przec a nie krzyczec,ze była niemiła itd.Dziewczyny sama rodziłam i uwierzcie mi ,że tez mogłabym róźnie powiedzieć,ale w końcu nie mam złego słowa na personel czy szpital.A też słysząłam róźne rzeczy.Poród mój był już 6 lat temu,a teraz to podobno w Jaśle FULL WYPAS :rotfl: (oczywiscie żart) Żaden szpital choćby był idealnie wyposażony nie zastąpi odpowiednio wyszkolonego perslonelu.Trzymam kciuki za kazdą z Was 2w1 i życzę szcześliwego rozwiązania :)
nowa123
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 67
Rejestracja: 11 października 2010, 14:00

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: nowa123 »

Cześć, ma ktoś z Was informację czy może otwierają jutro jasielską porodówkę???
zuzaa
Mistrz
Mistrz
Posty: 92
Rejestracja: 14 lutego 2011, 12:34

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: zuzaa »

Na porodówce trwala dezynfekcja, ale miała trwac ok 2-3 dni więc powinna być już czynna.
nowa123
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 67
Rejestracja: 11 października 2010, 14:00

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: nowa123 »

Dzisiaj jeszcze była zamknięta:(
nowa123
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 67
Rejestracja: 11 października 2010, 14:00

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: nowa123 »

Porodówka w Jaśle już czynna:)
Eli67
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 24 marca 2011, 09:03

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: Eli67 »

Witam
Ja rodziłam trzy tygodnie temu i jestem bardzo mile zaskoczona. To był mój drugi poród. Pierwszy był z komplikacjami, więc bardzo się bałam żeby sytuacja się nie powtórzyła.
Miałam cięcie cesarskie ze znieczuleniem w kręgosłup. Już na trzecią dobę była w domu. Bardzo chciałam podziękować dr J. Źrebiec za okazaną mi pomoc. Szczerze polecam Pana doktora. Tylko tak trzymać. Jednak jasielska porodówka jest OK.
P.s. Spotkałam dziewczynę, która przyszła rodzić do Jasła bo w Krośnie nie jest dobrze.
wiolago
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 2 stycznia 2011, 14:02

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: wiolago »

Do Eli.
Mam pytanie czy płaciłaś za to znieczulenie w kręgosłup?
wiktoria1988
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 19 stycznia 2011, 11:08

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: wiktoria1988 »

nic sie nie placi za znieczulenie bo tez mialam cesarke miesiac temu i bylam zdziwiona tym wszystkim ze wszyscy opowiadaja jak to zle jest w jasle a wcale tak nie jest;)i rowniez dziekuje dr.Źrebcowi i polecam jego jak i dr.Pierza.
zuzaa
Mistrz
Mistrz
Posty: 92
Rejestracja: 14 lutego 2011, 12:34

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: zuzaa »

jeżeli sa przeciwskazania do porodu naturalnego to wtedy jest cesarka i jest ona bezplatna. natomiast jezeli ktos chce cesarke mimo, ze ma mozliwosci urodzenia w sposob naturalny to wtedy sie płaci i to chyba pare dobrych stów.

Do dziewczyn, które rodziły w ostatnim czasie:
Czy remonty na porodowce są juz skonczone ? Są nowe- pojedyncze pokoje dla Pań po porodzie ? Jak to teraz wygląda.
Awatar użytkownika
pocachontas84
Guru
Guru
Posty: 133
Rejestracja: 8 października 2010, 15:56

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: pocachontas84 »

MOja znajoma też rodziła ze 2 tyg temu i sobie bardzo chwaliła.Co prawda była umówiona juz na cesarskie cięcie jednakże musiała w szpitalu być dzień przed jak i dwa dni po porodzie i mowila ,że opieka "przed" jak i "po" była bardzo dobra. :)
kasia23
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 24 marca 2011, 11:17

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: kasia23 »

porodówka jest juz czynna ja rodzilam 27 lutego ..... no sale sa osobne kazda sala ma prysznic i lazienke do tego sprzet jest nowy na kazdej sali jest ktg oraz nowe lozka specjalne do rodzenia tak ze intymnosc jest juz nie rodzi sie z innymi w ogole super jest cala porodowka odremontowana .... a propo tego gdzie rodzic ja nie widze lepszego szpitala do porodu niz jaslo polozne sa bardzo mile lekarze rowniez polecam dr szpaka i dr pietrusa
niezapominajka
Guru
Guru
Posty: 126
Rejestracja: 17 grudnia 2008, 12:12

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: niezapominajka »

czekaj czekaj, sale są pojedyncze z łazienką do rodzenia, a po porodzie też? ja rodziłam w 2009 i wydawało mi się że te sale po porodzie są całkiem przyjemne..dwójki lub trójki..a poród miałam z męzem wiec tez byłam w osobnej sali:)
vonka
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 10 września 2009, 11:57

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: vonka »

sale są dwuosobowe, każda z własnym węzłem sanitarnym,
dodatkowo łazienka na korytarzu i taki niby pokój socjalny do zjedzenia czegoś jeśli nie chcecie na sali
wszystko wymalowane w kolorze delikatnej lilii i oliwki :)
chichotka
Guru
Guru
Posty: 190
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 12:52

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: chichotka »

Czesc Dziewczyny ! Ja tez za kilka dni rodze i czeka mnie cc.Napiszcie mi czy mial ktos to znieczulenbie w kregoslup i czy to bolalo czy faktycznie nic nie czuć???
A jak wkłucie ta długą igłą?
A jezeli znieczulenie ogólne to na jaki czas usypiają? i kiedy zganiają z łóżka? Bo dzidzia to chyba daja dopiero na drugi dzień?
ODPOWIEDZ