Poród w szpitalu jasielskim???

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
kasiona
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 20 października 2010, 08:35

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: kasiona »

Wiktoria, jak trafisz na dobra zmianę to Ci Panie z noworodków pokażą jak dziecko przystawić gdybyś miała kłopot. Poza tym one mają tam mleczka którymi są karmione dzieci gdy mama nie ma pokarmu.

Ciuszki można mieć ze sobą albo ktoś może przynieść jak już będzie wypis bo w sumie szkoda sobie zagracać jeszcze rzeczami na wyjście. Jak masz wypis to pani z noworodków ubiera dzidziusia na wyjście.
wiktoria1988
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 19 stycznia 2011, 11:08

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: wiktoria1988 »

Aha rozumie czyli nie ma sie co obawiac za bardzo wszystko mysle ze bedzie dobrze a co do tych ciuszkow to tez slyszalam ze lepiej jak przed wyjsciem ze szpitala ktos je dowiezie;)noi mysle ze ten pobyt w szpitalu leci szybko ;)Czyli tak czyta to wszystko jeszce raz i wrazie zlego poczucia sie po porodzie pielegniarki biora dzidziusia na noc do siebie tak ...??
kasiona
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 20 października 2010, 08:35

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: kasiona »

duzo nowych rzeczy wiec pobyt faktycznie szybko leci.
Co do zabierania na noc to wszystko zalezy od zmiany, ale jesli matka zle sie czuje maja obowiazek zaopiekowac sie dzieckiem. .
Ale wszystko do przezycia w koncu to tylko pare dni :)
wiktoria1988
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 19 stycznia 2011, 11:08

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: wiktoria1988 »

Czyli mysle ze juz wszystko wiem chyba;/ a teraz zostalo tylko czekac...A jeszce jedno a ile tak mniej wiecej trwa to wszystko ??
kasiona
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 20 października 2010, 08:35

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: kasiona »

Wszystko, tzn? Samo cc ok pól godziny + wczesniejsze przygotowania. A cały pobyt po cc to min. 3 dni a max zalezeć bedzie od samopoczucia Twojego i dziecka .
majeczka62
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 19 stycznia 2011, 11:29

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: majeczka62 »

do wiktorii1988
Moje cc miało miejsce 22 stycznia 2010roku. Myślałam, że urodzę siłami naytury ale stało się inaczej, więc przygotowali mnie do cc. Sama operacja trwała ok 25 minut. Po wykonaniu tych wszystkich zabiegów przewieżli mnie na sale i za jakieś 10 minut przywiezli córcie. Położyli ją obok mnie i patrzyłyśmy na siebie. Potem w nocy przyszła pielęgniarka i dała mi dożylnie jakiś lek przeciwbólowy bo chyba przez sen jęczałam...Rano przyszły pielęgniarki i powiedziały, że pora wstać. No i wstawałam tak do 12. Uważaj bo po cc gdy już wstajesz kręci się w głowie można się przewrócić. Wobec tego cały czas podpieraj się. Zanim wstaniesz to wykonuj ruchy stopami aby je pobudzić do chodzenia:) Ogólnie nie jest żle. Wydaje mi się że to też indywidualna sprawa dla każdej kobiety. Dziewczyna miała cc godzinę przede mną i wstała już o 9 rano. Ja dopiero póżnym popołudniem.
Co do dzidziusia weż sobie pampersy, ciuszki też ale gdy będą zabierać dzidzie to zaznacz, że ma na sobie własne ciuszki.Panie Ci odniosą. Ogólnie ja nie mam żadnych zarzutów.Pozdrawiam i życzę powodzenia
wiktoria1988
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 19 stycznia 2011, 11:08

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: wiktoria1988 »

Dziekuje wam dziewczyny bardzo za te wszystki informacje ;)Jezeli sobie cos jeszce przypomniecie to mozecie napisac z checia pocvzytam bo ja juz nie wiem co pytac;/
kasiak
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 22 stycznia 2011, 16:30

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: kasiak »

Do wiktoria1988
Ja również rodziłam poprzez cc, ale miałam to szczęście, że tatuś dziecka, za zgodą ordynatora, został wpuszczony do mnie na salę tuż po naszym powrocie z zabiegu i to własnie on jako pierwszy trzymał maleństwo na rękach. Co do wyboru znieczulenia ja wolałam ogólne. tak naprawdę doradzały mi to również położne. Okazało się to w moim przypadku trafnym wyborem bo byłam tak zdenerwowana, że pewnie nie bardzo wytrzymałabym będąc przytomną. Przebudziłam się zaraz w windzie i czułam się naprawdę dobrze - nie chciałam nawet żadnych środków przeciwbólowych. A maleństwo trafiło na początek do inkubatora - żeby się ogrzać, ale potem cały czas było ze mną i problemów z pokarmem nie miałam żadnych. I muszę jeszcze oddać głos w obronie położnych, które zajmowały się mną naprawdę z oddaniem proponując nawet podanie mi dziecka gdybym nie mogła wstaw. Również pielęgniarki z noworodków wielokrotnie oferował pomoc mówiąc, że matka też ma prawo odpocząć. Byc może akurat miałam szczęście ale cały pobyt wspominam naprawdę miło.
wiktoria1988
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 19 stycznia 2011, 11:08

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: wiktoria1988 »

A moge wiedziec kiedy mialas to cc??czy tp teraz gdzies nie dawno bylo bo slyszalam ze wogule nie wpuszczaja na sale teraz nikogo
kasiak
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 22 stycznia 2011, 16:30

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: kasiak »

No niestety było to za czasów ordynatora Pietrusa. Ciężko mi powiedzieć jak jest w tej chwili. Ale wtedy też był całkowity zakaz odwiedzin - środek zimy. Nie było jednak najmniejszych problemów z uzyskaniem zgody na krótką wizytę u kobiet po C - przecież wiadomo, ze musisz wtedy leżeć, a obecność bliskiej osoby jest ważna. nawet jeśli pobyt w szpitalu trwa tylko 6 dni. I pozwolenie to nie było odosobnionym przypadkiem. Każdą dziewczynę po cc mógł na chwilkę odwiedzić mąż. Mąż musiał oczywiście przebrać się w fartuszek szpitalny ale do dziś ma przed oczami jego trzymającego nasze maleństwo w jakieś 10 min po narodzinach.
nowa123
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 67
Rejestracja: 11 października 2010, 14:00

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: nowa123 »

Czy któraś z Was rodziła siłami natury w ostatnim czasie? Jeśli tak to podzielcie się spostrzeżeniami:)
kasiona
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 20 października 2010, 08:35

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: kasiona »

Teraz tez za zgoda w fartuchu ktos bliski moze wejsc na sale podac jakies rzeczy itp. (tzn w listopadzie tak było wiec chyba sie to nie zmieniło)
wiktoria1988
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 19 stycznia 2011, 11:08

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: wiktoria1988 »

aha no o super mysle ze tym razem tez bedzie mogł ktos bliski wejsc przynjmiej na chwilke;)zawsze to inaczej jest dla mamusi;)
wiktoria1988
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 19 stycznia 2011, 11:08

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: wiktoria1988 »

a jezeli rodzilas w listopadzie to nie dawno temu powiedz ile trwal twoj pobyt w szpitalu...??i jakie znieczulenie jest lepsze...??
kasiak
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 22 stycznia 2011, 16:30

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: kasiak »

Pozwólcie, że się wtrącę. Pobyt w szpitalu się nie zmienił tzn.dzień wcześniej przed umówioną cesarką musisz stawić się w szpitalu na badania i rozmowę z anestezjologiem. Kolejny dzień to cc, z reguły rano i ten dzień traktowany jest jak doba zerowa. Wcześniej wychodziło się na 5 dobę po zabiegu, po wyciągnięciu szwów. Teraz jest to doba 4, a na szwy wracasz później. W sumie wychodzi 6-7 dni. A co do znieczulenia musisz sama chyba wybrać. Przy podpajęczynówkowym widzisz maleństwo od razu ale musisz później plackiem leżeć 12 godzin bo czucie wraca powoli ale z drugiej strony przy ogólnym często przytrafiają się wymioty jako reakcja na narkozę.
ODPOWIEDZ