Poród w szpitalu jasielskim???

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
kola152
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 3 lutego 2013, 21:35

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: kola152 »

czesc mam takie pytanie jak długo mąż może zostać po porodzie rodzinnym z żoną ??? I jak to jest z opieka dziecka czy my je kąpiemy w szpitalu i czy można oddać dziecko, jak się chce odpocząć chwile ???
Awatar użytkownika
aisza1990
Guru
Guru
Posty: 108
Rejestracja: 24 stycznia 2012, 15:47

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: aisza1990 »

Nie wiem jak to jest po porodzie rodzinnym ale u mnie mąż mógł zostać na sali 15min i potem mógł do woli być na korytarzu- dziecko dostaje są zaraz po urodzeniu i od tej pory jest cały czas przy tobie jeśli czujesz się na siłach - w każdej chwili możesz oddać dziecko do opieki panią które się zajmują noworodkami- dziecka niestety nie kapia w szpitalu tylko myją chusteczkami
wiolka666
VIP
VIP
Posty: 512
Rejestracja: 8 grudnia 2010, 11:34

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: wiolka666 »

Ciuszków dla dzieciaczka bym nie dawała swoich albo jakies na których ci nie zależy do mnie nie wróciły ciuszki w ktore ubrałam swoje dziecko..
nowa123
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 67
Rejestracja: 11 października 2010, 14:00

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: nowa123 »

Do dziewczyn które ostatnio rodziły. Czy w dalszym ciągu jest wymagane zaświadczenie do porodu rodzinnego?
kola152
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 3 lutego 2013, 21:35

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: kola152 »

Część ja mam rodzić już nie długo i robiliśmy z mężem ten kurs znaczy szkole rodzenia i dostaliśmy zaświadczenie tak ze chyba jest tak wszyscy mówią ale najlepiej zadzwonic i dopytać u źródła ☺
Awatar użytkownika
aisza1990
Guru
Guru
Posty: 108
Rejestracja: 24 stycznia 2012, 15:47

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: aisza1990 »

Hej mam pytanie do mamusiek co rodziły więcej niż 1 raz..... Jestem teraz w 2 ciąży za niedługo mam termin i jestem ciekawą jak to jest podczas 2 porodu- po podobno szybszy, mniej bolesny itd? Wiem że każdy porod postepuje inaczej ale mimo to jak możecie to podzielcie się doświadczeniami;)
larra12
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 2 stycznia 2016, 23:51

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: larra12 »

Ja rodziłam raz i nie mogę się wypowiedzieć jak by było z drugim. Ale przy pierwszym porodzie położna powiedziała, że z drugim dzieckiem mam przyjechać do szpitala od razu i nie czekać. A to z tego względu, że pierwszy poród trwał krótko, bo 4 godziny. Więc może to prawda z tymi kolejnymi porodami.
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: viktoria11 »

Ja rodzę za 1,5 miesiąca i ciekawa jestem jak drugi poród będzie wyglądał:) pierwszy 6 godzin bóle krzyżowe i ogólnie bardzo bolesne skurcze (mam lekkie tyłozgięcie to może tez przez to) córka 3800 koleżanka też pierwszą rodziła 6 godzin a drugą 3 godziny ( druga była większa bo 3500 a pierwsza 3200)bez bóli krzyżowych i mówiła że ogólnie skurcze nie takie bolesne jak przy pierwszym ja tez mam taka nadzieję że szlaki juz przetarte i będzie łatwiej:) pozdrawiam i życzę lekkiego porodu
Awatar użytkownika
aisza1990
Guru
Guru
Posty: 108
Rejestracja: 24 stycznia 2012, 15:47

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: aisza1990 »

viktoria11 pisze:Ja rodzę za 1,5 miesiąca i ciekawa jestem jak drugi poród będzie wyglądał:) pierwszy 6 godzin bóle krzyżowe i ogólnie bardzo bolesne skurcze (mam lekkie tyłozgięcie to może tez przez to) córka 3800 koleżanka też pierwszą rodziła 6 godzin a drugą 3 godziny ( druga była większa bo 3500 a pierwsza 3200)bez bóli krzyżowych i mówiła że ogólnie skurcze nie takie bolesne jak przy pierwszym ja tez mam taka nadzieję że szlaki juz przetarte i będzie łatwiej:) pozdrawiam i życzę lekkiego porodu
Mogę wiedzieć na kiedy masz termin?
viktoria11
Guru
Guru
Posty: 174
Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 12:40

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: viktoria11 »

z ostatniego usg na 24 luty. córka tez sie urodzila wg terminu na usg (czyli tydzien wcześniej niz termin z okresu) a wg okresu mam na 03.03. ale podejrzewam że sprawdzi sie znów termin z usg :) poczekamy zobaczymy:) to może spotkamy się na oddziale:)
Awatar użytkownika
aisza1990
Guru
Guru
Posty: 108
Rejestracja: 24 stycznia 2012, 15:47

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: aisza1990 »

To może się spotkamy ja mam na 29 lutego - pierwszego synka ur tydzień wcześniej to może i teraz tak bedzie!;)
ewelina20-l
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 7 stycznia 2016, 21:47

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: ewelina20-l »

witam czy ktoś z was chodzi do doktora zamorskiego w ciąży?
beciaw22
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 26
Rejestracja: 13 sierpnia 2010, 21:06

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: beciaw22 »

Hmmmm czy drugi łatwiejszy???nie nastawiałabym się . Każdy poród jest bolesny sory no nie ma inaczej. W moim przypadku było podobnie jak za pierwszym razem. A że pierwszy raz był nawet nie taki straszny to drugi podobnie. Skurcze bolą poród też. Ale tak to już jest. Najważniejsze żeby było wszystko dobrze. A co do opieki na porodówce spoko a na oddziale nie źle.
Awatar użytkownika
Jagoda Fioletowa
VIP
VIP
Posty: 635
Rejestracja: 10 lutego 2009, 13:06
Lokalizacja: RJS/RZE

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: Jagoda Fioletowa »

Ja akurat miałam dwie cesarki, więc na temat porodu naturalnego się nie wypowiem. Ale zasadniczo drugi poród bywa łatwiejszy, więc najlepiej być dobrej myśli i pozytywnego nastawienia. Psychika dużo daje. Wiele słyszałam, że po drugiej cesarce trudno się pozbierać i dłużej dochodzi się do siebie, a u mnie było zupełnie odwrotnie. Lekarka z noworodków dziwiła się, że tak szybko chodzę po cc :D Ale nastawiłam się, że muszę szybko wrócić do sprawności, bo w domu czekał na mnie starszy synek, którym też trzeba się zająć.
A co do ciuszków, to sprawa jest prosta. Albo nie bierzcie swoich. Te 3 dni szybko mija i dziecko spokojnie wytrzyma w tych szpitalnych, które nie są takie tragiczne, chociaż wiadomo, to nie to co swoje. Jeśli jednak ubierzecie dzidziusia w swoje rzeczy i wróci w innych, to zapytajcie pielęgniarek, albo same zaglądnijcie do żółtego kosza na bieliznę, który stoi po drodze do noworodków pod ścianą po prawej stronie. Jeśli tam ich nie będzie, a pielęgniarki wzruszą ramionami, dopiero wtedy mówcie, że ciuszki giną w szpitalu. Ja przy pierwszym synu miałam parę swoich ubranek, ale nic nie zginęło. Teraz przy córce nie miałam nic swojego.
jarkor2013
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 201
Rejestracja: 17 sierpnia 2009, 15:39

Re: Poród w szpitalu jasielskim???

Post autor: jarkor2013 »

Witam,
Czeka mnie pierwszy poród za 4 tygodnie, czy któraś z was rodziła ze znieczuleniem? Macie jakieś zdanie na temat rodzenia ze znieczuleniem w Jaśle w szpitalu, albo w ogóle. Mój lekarz do którego chodzę powiedział, że w Jaśle na znieczulenie nie ma co liczyć, bo nie ma na tyle anestezjologów.
ODPOWIEDZ