Kiedy Polska dogodni kraje wysoko rozwinięte?

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Kiedy Polska dogodni kraje wysoko rozwinięte?

Post autor: Sun Tzu »

Jesteś nie na bieżąco! Przecież sama Ewa Kopacz, gdy jeszcze była premierem, powiedziała, że już wyprzedziliśmy Francję i Szwajcarię! Komu jak komu, ale przywódcy partii, która rządziła Polską przez ostatnich 8 lat to chyba należy wierzyć?
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: Kiedy Polska dogodni kraje wysoko rozwinięte?

Post autor: Joziiiin »

Jasne, że nastąpi jak tylko pogonimy wszystkich związkowych nierobów i weźmiemy się do roboty...
Awatar użytkownika
JURT
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 462
Rejestracja: 28 stycznia 2010, 15:20
Lokalizacja: CENTRUM EUROPY

Re: Kiedy Polska dogodni kraje wysoko rozwinięte?

Post autor: JURT »

Oby nigdy bo wtedy cała "terrorystyczna śmietanka z bliskiego wschodu" znajdzie się u nas zamiast we Francji,Belgii, itd. Więc pod tym względem to dla nas lepiej jak nie dogonimy. :cwaniak: A tak poważnie to chyba nigdy się nie uda.
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: Kiedy Polska dogodni kraje wysoko rozwinięte?

Post autor: Tulix »

To znaczy w jakiej dziedzinie mamy dogonić kraje wysoko rozwinięte?
Mamy 100 razy lepszą służbę zdrowia niż wielka brytania. Mamy ziemię i przestrzeń której oni nie mają - wiem o czym mówię.
Wystarczyłoby żeby złoty dogonił euro albo funta (nie rozumiem dlaczego Polacy muszą za te same produkty płacić 5x więcej niż ludzie z zachodu - jakby waluta sała tak samo to nie byłoby problemu)
Ale w innych kwestiach lepiej niech nie dogania.
Awatar użytkownika
kleszczkleszcz
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 290
Rejestracja: 13 grudnia 2009, 21:56
Lokalizacja: Jasło

Re: Kiedy Polska dogodni kraje wysoko rozwinięte?

Post autor: kleszczkleszcz »

przecież pani Kopacz mówiła ze jesteśmy bardziej rozwinięci niż Szwajcaria!
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: Kiedy Polska dogodni kraje wysoko rozwinięte?

Post autor: piotrek »

... i Francja! 3 minuta kabaretu:
http://www.wykop.pl/link/2853203/skanda ... francje-d/ Czasem fajnie idiotkę POoglądać
Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: Kiedy Polska dogodni kraje wysoko rozwinięte?

Post autor: luc »

x_n pisze:No właśnie kiedy? Pisząc kraje wysoko rozwinięte mam tutaj na myśli Niemcy, Francję, UK, Japonię czy USA. Jak długo zajmie nam osiągnięcie ich poziomu rozwoju ekonomicznego i czy w ogóle to nastąpi?
Mam poważne wątpliwości.Nie przy obecnych ludziach. Trzeba by chyba pół miliona albo milion czy dwa samych tylko rządzących elit rozstrzelać albo zesłać na Syberię/do obozów pracy i wprowadzić jakąś dyktaturę na 5 pokoleń co najmniej, żeby uprzątnąć choć trochę obecny w Polsce bajzel, korupcję, kumoterstwo,nepotyzm,cwaniactwo itd.
Z demokracją czy obecnymi "elitami" to Polska pójdzie na dno i to nieuniknione.PiS nie jest lepszy niż PO,już zaczynają się wydurniać jak PO i kombinować jak tu jednocześnie nie wkurzyć UE i narodu z "uchodźcami" (których przecież po prostu trzeba nie wpuścić)

A to co napisałem nie tylko jest niedemokratyczne ale i raczej nierealne na dziś.
Tulix pisze: To znaczy w jakiej dziedzinie mamy dogonić kraje wysoko rozwinięte?
Brawo za precyzyjne pytanie :ok: Jak sądzę poziom życia i poziom (szczególnie techniczny: mechanizacja i automatyzacja) gospodarki. Z poziomem życia jest fatalnie choćby przez to jacy jesteśmy i jakie są urzędy (jeszcze gorsze) + koszty życia, poziom techniczny zaś wynika z tego,że u nas w Polsce uwielbia się "jak najtańsze" dziadowanie. Z uporem maniaka niektórzy "przedsiębiorcy" chcą konkurować cenowo z Bangladeszem w przysłowiowym szyciu ciuszków do szmateksów,a przeciętny Polak przyzwyczajony jest do jednego kryterium wyboru produktu: ceny.
Tulix pisze:Mamy 100 razy lepszą służbę zdrowia niż wielka brytania. Mamy ziemię i przestrzeń której oni nie mają - wiem o czym mówię.
Wystarczyłoby żeby złoty dogonił euro albo funta (nie rozumiem dlaczego Polacy muszą za te same produkty płacić 5x więcej niż ludzie z zachodu - jakby waluta sała tak samo to nie byłoby problemu)
Ale w innych kwestiach lepiej niech nie dogania.
To nie kwestia kursów walut lecz siły nabywczej.Polak w Polsce jest w praktyce niewolnikiem. Tak są prowadzone u nas w dużej części "biznesy" i tak działa system podatkowy - no ale ponieważ "z niewolnika nie ma pracownika" to oczywiście wszystko działa wg zasady: "oni udają że mi płacą ja udaję że pracuję".Nie żebym to popierał czy tak pracował osobiście - ale widziałem wiele razy, co ludzie robią.

Do tego mechanizacja i automatyzacja u nas leży,a zamiast wprowadzenia maszyn co chwila jest jazgot pewnej mega-roszczeniowej grupy o "obniżenie kosztów pracy" (w praktyce niemal zawsze: płacy pracownika). Zyski są transferowane za granicę (korwinistom wyjaśniam: nie kasa tylko produkty się liczą w bilansie,więc bzdurne teoryjki o walutach i przewadze komparatywnej - do kosza) Pieniądze są masowo marnotrawione i rozkradane. Stąd jest problem.

Zresztą popatrzmy w praktyce:
W urzędzie w UK nie chcą cię za wszelką cenę uwalić jak prowadzisz firmę. Ale jak ktoś tam jest cwaniakiem i oszustem łamiącym prawo, to nie ma tak dobrze jak w Polsce - tacy tam dostaną prędzej po łapach i tyle.
tatar pisze:Bo czy przywileje emerytalne górników
Górników akurat są może w miarę zasłużone (oczywiście o ile chodzi o tych pracujących pod ziemią - niestety nie tylko tacy je mają),warunki szkodliwe powinno się uznawać nie tylko górnikom zresztą - bo inaczej jak tacy ludzie emerytury dożyją ? Inhalacje pyłem węglowym na pewno jakieś "zdrowotne" nie są. Jednak cała reszta,szczególnie przywileje wojskowe i Policyjne to dziś olbrzymia patologia i tyle.
tatar pisze:Że ciśnienie społeczne przywileje socjalne różnych grup społecznych są zbyt duże i władza im ulegnie.
Ulega niestety od lat.Na tym polega ochlokracja zwana dla niepoznaki demokracją.Kto głośno drze japę ten ma.Tak P.osły chcą kupić sobie głosy.A ciemny lud to rozdawnictwo kupi,bo wydaje mu się,że prezenty dostaje - gdy idzie to ze wspólnej kieszeni. Demokracja w Polsce to faktycznie wielka KLEPTOKRACJA i tyle.
Jelonek
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 28 listopada 2015, 12:29

Re: Kiedy Polska dogodni kraje wysoko rozwinięte?

Post autor: Jelonek »

nie dogoni :(
Awatar użytkownika
ropucha
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 69
Rejestracja: 3 stycznia 2010, 22:04
Lokalizacja: Jasło

Re: Kiedy Polska dogodni kraje wysoko rozwinięte?

Post autor: ropucha »

Nigdy...
Resight
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 29 listopada 2015, 19:29

Re: Kiedy Polska dogodni kraje wysoko rozwinięte?

Post autor: Resight »

Wydaje mi sie ze nigdy niesety
ODPOWIEDZ