Opłaty za przedszkole?

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
Sun Tzu
VIP
VIP
Posty: 6277
Rejestracja: 11 października 2011, 22:55

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: Sun Tzu »

asia77 pisze:Do królik. Za przedszkole na Kochanowskiego płaci się nie 600 a 500 zł tak samo jak za przedszkole bajkowe na Kotlinie. Czemu w smyku 350 zł a w bajkowym 500 zł? Odpowiedź prosta. Bo smyk to przechowalnia a bajkowe to jednak najlepsze przedszkole w naszym mieście. Jest tam najwięcej zajęć dodatkowych na odpowiednim poziomie i to kosztuje. Poza tym grupy są mniejsze bo w smyku jest 40 dzieci a w bajkowym 18. Dochodzi jeszcze do tego kadra. Panie w bajkowym mają przygotowanie pedagogiczne a panie w smyku są z biura pracy bez przygotowania do pracy z dziećmi. I dlatego w bajkowym jest drożej. Ale oczywiście zarówno jedno jak i drugie przedszkole korzysta z dotacji z urzędu miasta.
Jakbym był na miejscu właściciela przedszkola "Smyk" to bym jednak chciał poznać imię i nazwisko osoby, która publicznie oskarża mnie o łamanie prawa...
asia77
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 248
Rejestracja: 2 września 2011, 14:38

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: asia77 »

Do dragones. To nie jest antyreklama. W smyku jest dokładnie 38 dzieci w 3 grupach. Panie z biura pracy bo poprzednia dyrektora je ściągnęła, żeby mieć pracowników za półdarmo a obecna nie zwolniła. Każdy daje dziecko gdzie uważa i większość wybiera smyka bo 38 rodziców a bajkowe na kotlinie "tylko" 18 rodziców wybrało. To o jakiej tu reklamie czy antyreklamie mówić.
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: krolik »

Po pierwsze ja mówiłam o przedszkolu Chatka Puchatka płacą tam 300 zł wszystko. Jest naprawde fajnie. Po drugie nie mogą być z dziećmi osoby bez wykształcenia pedagogicznego i nikt mi nie wciśnięciu kitow że tak jest. Pani do Pomocy oczywiście ale nie opiekunka.ds
gosica502
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 16 marca 2009, 17:57

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: gosica502 »

Jak ktoś niedoinformowany to niedoinformowany :D
W smyku są 3 grupy, podzielone wiekowo, w każdej grupie jest ok 13-15 dzieciaków. Zajęć dodatkowych dzieciaki mają sporo, panie mają kwalifikacje i są naprawdę rewelacyjne, ciepłe i mają świetne podejście do dzieci. :) Koszt 150 opłaty podstawowej plus wyżywienie 9 zł dziennie. Maksymalnie może wiec przedszkole miesięcznie kosztować max 330-350 zł, w zależności od ilości dni roboczych w miesiącu. Mam córeczkę w tym przedszkolu i jestem naprawdę zadowolona.
amithia
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 lipca 2010, 16:43

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: amithia »

Gosica ja własnie czesto słyszałam pozytywne opinie na temat Smyka dlatego podałam przykład własnie tego przedszkola na tle Bajkowego. Nie rozumiem wogóle dlaczego asia77 od razu tak strasznie go skrytykowala i dodatkowo nazwała "przechowalnia" :wstyd: Nie majac tam dziecka jak mozna dac taka opinie ....no i do tego oskarzenie o kadre z "przypadku" .....bez kitu :szok:

A nawiasem wracajac do tematu uchwały ....nadal wisi i nikt nie wie jak sie nagle oswiadczenie pisze ;x :mur:
Magawika
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 14 października 2014, 14:47

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: Magawika »

asia77 pisze:Do królik. Za przedszkole na Kochanowskiego płaci się nie 600 a 500 zł tak samo jak za przedszkole bajkowe na Kotlinie. Czemu w smyku 350 zł a w bajkowym 500 zł? Odpowiedź prosta. Bo smyk to przechowalnia a bajkowe to jednak najlepsze przedszkole w naszym mieście. Jest tam najwięcej zajęć dodatkowych na odpowiednim poziomie i to kosztuje. Poza tym grupy są mniejsze bo w smyku jest 40 dzieci a w bajkowym 18. Dochodzi jeszcze do tego kadra. Panie w bajkowym mają przygotowanie pedagogiczne a panie w smyku są z biura pracy bez przygotowania do pracy z dziećmi. I dlatego w bajkowym jest drożej. Ale oczywiście zarówno jedno jak i drugie przedszkole korzysta z dotacji z urzędu miasta.
Droga asiu77 to już nie pierwsza Twoja negatywna opinia o przedszkolu Smyk. Na jakiej podstawie sądzisz, że Smyk to przechowalnia dzieci? Mimo, że istnieje na rynku drugi to ma prawie pełny stan w przedszkolu. Ma również taką samą ofertę zajęć dodatkowych co inne prywatne przedszkola. Czy sadzisz ,że gdyby rodzice nie mieli dobrej opinii o Smyku to powierzyli by swoje dzieci pod opiekę. Gdybyś znała prawo oświatowe to wiedziałabyś ,że w przedszkolu nie można zatrudniać osób bez kwalifikacji i muszą one mieć przygotowanie pedagogiczne . Z tego co mi wiadomo to Bajkowe przedszkole zatrudnia również pracowników przez Urząd Pracy. Tak więc Asiu 77 zapraszamy Cię do Smyka na kawę poznasz wychowawców chętnie również pokażemy Ci kwalifikacje jakie posiadają. Najłatwiej się wystawia opinie anonimowo nie znając faktów. :) Więcej życzliwości dla inych.
qswzea
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 18 października 2011, 21:48

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: qswzea »

asia77 pisze:Do królik. Za przedszkole na Kochanowskiego płaci się nie 600 a 500 zł tak samo jak za przedszkole bajkowe na Kotlinie. Czemu w smyku 350 zł a w bajkowym 500 zł? Odpowiedź prosta. Bo smyk to przechowalnia a bajkowe to jednak najlepsze przedszkole w naszym mieście. Jest tam najwięcej zajęć dodatkowych na odpowiednim poziomie i to kosztuje. Poza tym grupy są mniejsze bo w smyku jest 40 dzieci a w bajkowym 18. Dochodzi jeszcze do tego kadra. Panie w bajkowym mają przygotowanie pedagogiczne a panie w smyku są z biura pracy bez przygotowania do pracy z dziećmi. I dlatego w bajkowym jest drożej. Ale oczywiście zarówno jedno jak i drugie przedszkole korzysta z dotacji z urzędu miasta.
No nie wierze. Czyżby się odezwała Pani Dyrektor Bajkowego? W życiu większych głupot nie czytałam.A akurat tak się składa, że znam Właścicielkę SMYKA. I doskonale wiem, dlaczego nie kosztuje 600zł tylko 300. Ponieważ tam Dyrektorka jest osoba niezwykle przedsiębiorczą. Wydarła dofinansowanie od miasta, od unii, z urzędu pracy, jakieś tam jeszcze dopłaty z różnych projektów, więc może sobie pozwolić na niższe ceny przy zachowaniu najwyższych możliwych standardów. To nie sztuka siedzieć na tyłku i sobie krzyknąć 600zł od dziecka.
Poza tym nie widzę nic złego w zatrudnianiu Przedszkolanek poprzez PUP. To już nie są czasy ,że w urzędzie pracy są nieuki po podstawówce. Większość zarejestrowanych tam osób ma wyższe wykształcenie, często 2 kierunki studiów. Nie mam pojęcia na jakiej podstawie asia77 wysnuła takie dziwne teorie. W każdym polecam Pani zaparzyć sobie meliskę na nerwy (tudzież kupić maść na ból d..).
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: krolik »

Bardzo spodobał mi się artykuł pani qswzea. Super. Tak samo jest z opłata w Chatka Puchatka.
gigluś
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 10 października 2014, 10:04

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: gigluś »

Fajna informacja
http://www.jaslo4u.pl/wolne-miejsca-w-p ... aslo-17720
i u dołu strony informacja o zniżkach a w przedszkolach cisza - nikt nie wie.
Coś z tymi informacjami z UM nie w porządku
beti
Guru
Guru
Posty: 177
Rejestracja: 1 marca 2012, 17:06

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: beti »

witam wszystkie mamy ktore maja dzieciaki w przesdszkolu,otoz gdzie moge znalezc przedszkole bez wiekszych zobowiazan?mam 3 letnie dziecko,chcialabym go dac na pare godzin miedzy dzieci,ale bez twardych regol,ze na jedna godzine ma byc dostarczone i o jednakowej godzinie wybierane,chcialbym go dawac,ale na luzie,bo moze zajsc potrzeba ze zostaje w domu bo mi tak pasuje a nie chcialabym wysluchiwac pretensji,ze jak zapisalam to ma byc i juz ,najwazniejsze to prawidlowa opieka dla dziecka,zeby pomoc dziecku jesli zajdzie potrzeba,jedzenie i odzywki tez sa wazne,rozumiem ,ze to kosztuje,ale dziecko jest najwazniejsze,moze ktoras mama korzystalaz takiego przedszkola,wiec bede wdzieczna za informacje i tel jesli ktos ma,pozdr
Magawika
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 14 października 2014, 14:47

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: Magawika »

Możesz spróbować w Smyku Na Kotlinę 3 tel. 723 589 728.
amithia
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 lipca 2010, 16:43

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: amithia »

Gigluś są juz dostepne druki które trzeba uzupełnic starajac sie o znizki ;) I oczywiscie sa opcje gdzie dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawnosci otrzymuje znizke 100 % tak samo jak dzieciaki które pobieraja zasiłek rodzinny. Z 30 % znizki moga skorzystac dzieciaki które maja w tej samej placówce rodzeństwo (i kazde dzieciątko dostaje te 30 %) natomiast 50 % maja ludzie dotknięci nieszczęsliwym wypadkiem.
Druki sa u dyrektorów placówek ;)


A co do przedszkola Beti to polecam zajecia w MDK -u . Dla 3latków sa dwie godzinki dla rodzinki ;)
gigluś
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 10 października 2014, 10:04

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: gigluś »

Dzięki za info. Dzwoniłem dzisiaj do UM i dowiedziałem się dlaczego dopiero teraz te zniżki. Jest ok. Powodzenia przy "wypełnianiu druczków"
amithia
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 lipca 2010, 16:43

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: amithia »

Taka przyjemnosc dopiero w nastepnym tygodniu bo Pani Dyrektor nie wie ile druków mam uzupełnic :D :D :D Ale dzieki i nawzajem :super:
beti
Guru
Guru
Posty: 177
Rejestracja: 1 marca 2012, 17:06

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: beti »

dzieki dziewczyny za info i pozdr
ODPOWIEDZ