Opłaty za przedszkole?

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
walentyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 204
Rejestracja: 5 grudnia 2013, 21:21

Opłaty za przedszkole?

Post autor: walentyna »

Mam pytanie o opłaty za przedszkole, w sierpniu na stronach UM Jasło na Jaśle 4u tez ukazała sie informacja o opłatach za przedszkole że od września 2014 ...że dzieci niepełnoprawne nie płaca , za dwoje dzieci zniżka itp....i mam pytanie CZY TA INFORMACJA JAK KAŻDA "DOBRA" DLA MIESZKAŃCÓW JASŁA umarła ....bo opłaty jakie były takie są jak ? Czy ktoś coś wie?
lalaking
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 11 marca 2012, 09:32

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: lalaking »

ustawa jeszcze nie weszła poszła do poprawki trzeba czekać
lalaking
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 11 marca 2012, 09:32

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: lalaking »

a tak w ogóle to ile płacicie w przedszkolach na komitet rodzicielski?
cup
Mistrz
Mistrz
Posty: 94
Rejestracja: 24 września 2012, 11:39

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: cup »

Na komitet 60 zł.
walentyna
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 204
Rejestracja: 5 grudnia 2013, 21:21

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: walentyna »

ok dziękuję, tylko po co informują ludzi jak coś nie jest pewne- a może przed wyborami obietnice się zaczynają.
amithia
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 lipca 2010, 16:43

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: amithia »

U nas w przedszkolu dzisiaj wywiesili pismo dotyczace skladania oświadczen na temat zniżek. Czyli pażdziernik placimy normalnie plus 60 zl komitetu (1 rata). Jestem ciekawa jak to wyjdzie z tymi ulgami....
pm9pm9
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 26 sierpnia 2011, 08:19

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: pm9pm9 »

A przynajmniej powiedzieli że wypłaty na komitet są dobrowolne?
amithia
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 lipca 2010, 16:43

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: amithia »

Tego akurat nie powiedzieli :dobani: Jedyne co wspomniane zostalo ze z drugiej ratu mozna byc zwolnionym po wczesniejszym złozeniu odpowiedniego pisma ;)
Co do znizek jedno mnie zastanawia - Pani dyrektor w rozmowie poinformowala mnie ze znizka dotyczy tylko rodzin gdzie jest 3 dzieciaczków badz wiecej (ten podpunkt odnosnie rodzenstwa w placówce ) i teraz sie zastanawiam czy to ja zle interpretuje czy faktycznie dotyczy to tylko tych rodzin z Karta ?
gigluś
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 10 października 2014, 10:04

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: gigluś »

Witam. Tak to szumnie było zapowiedziane http://www.jaslo4u.pl/zwolnienia-z-opla ... aslo-17319 a tu w przedszkolu kicha. Nikt nic nie wie płacimy po staremu.
Szukając informacji o tych zniżkach nalazłem w sieci coś takiego: http://www2.um.jaslo.pl/Rada/projekty_u ... %20628.pdf. Więc coś się działo, tylko nie skończyło. Ciekawe co będzie dalej.....
amithia
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 lipca 2010, 16:43

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: amithia »

Giglus bardzo ci dziekuje za linka ;) Wlasnie to pismo mamy wywieszone na drzwiach wejsciowych.
Nie wiem czy dobrze to rozumiem (w razie co prosze mnie poprawic) ale wynika z tego ze 30 % znizki na kazde dziecko maja ci co poslali rodzenstwo do przedszkola (i nie ma wzmianki o rodzinie wielodzietnej tak jak mnie inf Pani dyrektor )a dodatkowo z całosci zwolnione beda osoby które pobieraja zasiłek rodzinny badz maja orzeczenie .
Dzisiaj płacilam za przedszkole (560 zł ) i mam nadzieje ze w nastepnym miesiacu bede juz mogla korzystac ze znizki ;)
gigluś
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 10 października 2014, 10:04

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: gigluś »

No ja właśnie tak to rozumiem - min 2 dzieci w tym samym przedszkolu bez względu na dochód i dzietność (chodzi mi o więcej niż dwoje dzieci w rodzinie). Przeczytałem 2 razy ten wniosek bo czasem można coś "przeoczyć" ale dochód i trudna sytuacja rodzinna jest traktowana "osobno". Nie wiem czy u mnie coś wisi w przedszkolu, będę dzisiaj płacił to zobaczę. A jeszcze ciekawostka - moje przedszkole działa wg statutu którego za żadne skarby nie mogę odszukać ....
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: krolik »

A moze mi ktos powiedziec dlaczego za przedszkole prywatne to na ul Kochanowskiego Bajkowe placi sie 600 zl a prywatne mieszczace sie w Gimn nr 2 placi sie 300 zl? Obydwa są prywatne.
amithia
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 26 lipca 2010, 16:43

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: amithia »

Królik bo taka jest polityka :p Panie z Bajkowego narzucily taka opłate i dodatkowo za kazde dziecko dostaja dotacje z Urzedu Miesta a przypuszczalnie w prywatnym na kotlinie "Smyk" płacisz o 200 zł mniej. Chcesz miec klienta to opuszczasz cene ;)
No i jaka to sprawiedliwosc .....ja mam dziecko w panstwowym a płace zaledwie 70 zł mniej niz za prywatne (chociaz ciekawi mnie jakim cudem tam 300 sie płaci)
asia77
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 248
Rejestracja: 2 września 2011, 14:38

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: asia77 »

Do królik. Za przedszkole na Kochanowskiego płaci się nie 600 a 500 zł tak samo jak za przedszkole bajkowe na Kotlinie. Czemu w smyku 350 zł a w bajkowym 500 zł? Odpowiedź prosta. Bo smyk to przechowalnia a bajkowe to jednak najlepsze przedszkole w naszym mieście. Jest tam najwięcej zajęć dodatkowych na odpowiednim poziomie i to kosztuje. Poza tym grupy są mniejsze bo w smyku jest 40 dzieci a w bajkowym 18. Dochodzi jeszcze do tego kadra. Panie w bajkowym mają przygotowanie pedagogiczne a panie w smyku są z biura pracy bez przygotowania do pracy z dziećmi. I dlatego w bajkowym jest drożej. Ale oczywiście zarówno jedno jak i drugie przedszkole korzysta z dotacji z urzędu miasta.
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18363
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Opłaty za przedszkole?

Post autor: dragoness »

asia77 pisze:Do królik. Za przedszkole na Kochanowskiego płaci się nie 600 a 500 zł tak samo jak za przedszkole bajkowe na Kotlinie. Czemu w smyku 350 zł a w bajkowym 500 zł? Odpowiedź prosta. Bo smyk to przechowalnia a bajkowe to jednak najlepsze przedszkole w naszym mieście. Jest tam najwięcej zajęć dodatkowych na odpowiednim poziomie i to kosztuje. Poza tym grupy są mniejsze bo w smyku jest 40 dzieci a w bajkowym 18. Dochodzi jeszcze do tego kadra. Panie w bajkowym mają przygotowanie pedagogiczne a panie w smyku są z biura pracy bez przygotowania do pracy z dziećmi. I dlatego w bajkowym jest drożej. Ale oczywiście zarówno jedno jak i drugie przedszkole korzysta z dotacji z urzędu miasta.
Oj jakąś antyreklamę tu czytam. 40 dzieci w "Smyku"? to nawet fizyczni niemożliwe. Panie z biura pracy? Bez kwalifikacji? Nikt by nie pozwolił czegoś takiego otworzyć. Nieładnie.
ODPOWIEDZ