Do kogo na usg w ciąży i za ile

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
edzia.pago
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 28 maja 2014, 10:20

Do kogo na usg w ciąży i za ile

Post autor: edzia.pago »

Mam pytanie do dziewczyn, które ostatnio robiły usg w ciąży a Jaśle. Kogo polecacie i jakie są ceny bo na forum mnóstwo wątków ale starszych. Jak z przewidywaniem płci bo właśnie na tym mi zależy. Proszę Was o nazwiska lekarzy i ile który sobie liczy za samo usg. Z góry dzięki za odpowiedź.
mar7741
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 24 stycznia 2013, 09:07

Re: Do kogo na usg w ciąży i za ile

Post autor: mar7741 »

ja osobiscie chodze do dr.Żrebca za wizyte z usg bierze 80zl a plec dziecka, a bedzie synek powiedzial juz w 13 tyg nie na 100% ale przy nastepnej wizycie potwierdzil.Wszyscy sie dziwili ze tak wczesnie widzial,ale teraz jestem w 24 tyg i płec sie nie zmienila :) :)
edzia.pago
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 28 maja 2014, 10:20

Re: Do kogo na usg w ciąży i za ile

Post autor: edzia.pago »

mar7741 pisze:ja osobiscie chodze do dr.Żrebca za wizyte z usg bierze 80zl a plec dziecka, a bedzie synek powiedzial juz w 13 tyg nie na 100% ale przy nastepnej wizycie potwierdzil.Wszyscy sie dziwili ze tak wczesnie widzial,ale teraz jestem w 24 tyg i płec sie nie zmienila :) :)
Dzwoniłam do gabinetu i Pani która rejestruje powiedziała że usg 200zł, nawet nie chciała mi podac ceny tylko od razu rejestrować :-(
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Do kogo na usg w ciąży i za ile

Post autor: słoneczko »

Dr Słowiński bierze za wizytę z USG 80zł w przychodni Gemini na Baczyńskiego
Awatar użytkownika
smerfetka1718
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 22 maja 2010, 19:48

Re: Do kogo na usg w ciąży i za ile

Post autor: smerfetka1718 »

edzia.pago pisze:
mar7741 pisze:ja osobiscie chodze do dr.Żrebca za wizyte z usg bierze 80zl a plec dziecka, a bedzie synek powiedzial juz w 13 tyg nie na 100% ale przy nastepnej wizycie potwierdzil.Wszyscy sie dziwili ze tak wczesnie widzial,ale teraz jestem w 24 tyg i płec sie nie zmienila :) :)
Dzwoniłam do gabinetu i Pani która rejestruje powiedziała że usg 200zł, nawet nie chciała mi podac ceny tylko od razu rejestrować :-(
Podejrzewam, ze pani rejestrujaca podala cene za usg 3d, chociaz w poradni gemini dr Pierz i dr Słowiński maja je w cenie wizyty tj 80 zl razem ze zdjeciem :)
Anna78
Obyty
Obyty
Posty: 54
Rejestracja: 14 kwietnia 2014, 17:36

Re: Do kogo na usg w ciąży i za ile

Post autor: Anna78 »

Chodziłam do Pani Teleszyńskiej koszt wizyty z usg 3d 80 zł a i płeć bezbłednie odczytala. Slyszalam, ze rzadko sie do płci dziecka myli. ;)
Awatar użytkownika
lena
Mistrz
Mistrz
Posty: 92
Rejestracja: 22 sierpnia 2012, 18:58

Re: Do kogo na usg w ciąży i za ile

Post autor: lena »

edzia.pago pisze:
mar7741 pisze:ja osobiscie chodze do dr.Żrebca za wizyte z usg bierze 80zl a plec dziecka, a bedzie synek powiedzial juz w 13 tyg nie na 100% ale przy nastepnej wizycie potwierdzil.Wszyscy sie dziwili ze tak wczesnie widzial,ale teraz jestem w 24 tyg i płec sie nie zmienila :) :)
Dzwoniłam do gabinetu i Pani która rejestruje powiedziała że usg 200zł, nawet nie chciała mi podac ceny tylko od razu rejestrować :-(
Doktor Źrebiec jest był moim lekarzem od lat ale ostatnio bardzo się wycwanił. Tzn. nie wiem czy On czy ta jego rejestratorka (żona). Parę razy chciałam sie zarejestrowac na wizyte to Pani chciała wrecz poznać całą historię moich dolegliwości nim mnie zapisała. Ale dobra , przemilczałam to. Przęgięciem dla mnie było dopiero to że gdy dzwoniąc zapytałam się czy dzisiaj lekarz przyjmuje to oczywiście po pytaniach co -gdzie i kiedy powiedziałam ze ja tylko po receptę to po prostu nakrzyczała na mnie ŻE PO RECEPTĘ TEŻ SIĘ TRZEBA REJESTROWAĆ I WIZYTA KOSZTUJE 20zł. Nienormalne dla mnie to jest bo dlaczego nie przepisze mi np. od razu dwóch opakowań leku tylko co m-c biegaj do niego rejestruj się i jeszcze płac dodatkowo 20 zł. T o jest zdzierstwo pod czysta postacią :mur:
katrina_pi
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:39

Re: Do kogo na usg w ciąży i za ile

Post autor: katrina_pi »

Ja chodze do dr Źrebca od lat prowadziloja pierwsza ciaze i druga.Nigdy nie mialam problemu z zarejestrowaniem za wizyte bierze od 80 do 100 z cytologia w tym zawsze mialam usg. Jezeli cjodzi o leki to przepisuje mi po 3 opakowania i co jakis czas nie bierze za to kasy. Ale nie jestem zaskoczona jak trzeba zaplacic za recepte bo wszedzie prywatnie tak jest. Jest rewelacykny jezeli chodzi o usg naprawde swietnie widzi wszystko. Nie polecam natomiast Pani Teleszynskej chodzilam do niej zanim trafilam do Pana Zrebca. Uwazam ze wiecej to roobi nazwisko, zawsze trzeba czekac w kolejkach i po jednym przejsciu z nia od razu zmienilam lekarza a powinnam jeszcze zglosic pewnie to co mi poradziła
Okropna lekarka. Slyszalam od znajomych dobre opinie o Slowinskim i Pierzu ale prywatnie
Awatar użytkownika
smerfetka1718
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 22 maja 2010, 19:48

Re: Do kogo na usg w ciąży i za ile

Post autor: smerfetka1718 »

katrina_pi pisze:Ja chodze do dr Źrebca od lat prowadziloja pierwsza ciaze i druga.Nigdy nie mialam problemu z zarejestrowaniem za wizyte bierze od 80 do 100 z cytologia w tym zawsze mialam usg. Jezeli cjodzi o leki to przepisuje mi po 3 opakowania i co jakis czas nie bierze za to kasy. Ale nie jestem zaskoczona jak trzeba zaplacic za recepte bo wszedzie prywatnie tak jest. Jest rewelacykny jezeli chodzi o usg naprawde swietnie widzi wszystko. Nie polecam natomiast Pani Teleszynskej chodzilam do niej zanim trafilam do Pana Zrebca. Uwazam ze wiecej to roobi nazwisko, zawsze trzeba czekac w kolejkach i po jednym przejsciu z nia od razu zmienilam lekarza a powinnam jeszcze zglosic pewnie to co mi poradziła
Okropna lekarka. Slyszalam od znajomych dobre opinie o Slowinskim i Pierzu ale prywatnie
Ja chodziłam do dr Pierza na fundusz, ale kiedyś wybrałam się do niego prywatnie, zeby zrobic USG 3d, wcale nie widzialam roznicy w podejsciu z jego strony, a nawet pozytywnie mnie zaskoczyl, trzeba bylo powtorzyc badania, mogl mnie kierowac prywatnie, ale stwierdzil ze skoro chodze na fundusz to nie bedzie mnie narazal na koszty i robil balaganu i skieruje mnie jak przyjde na wizyte na fundusz. :)
Awatar użytkownika
smerfetka1718
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 22 maja 2010, 19:48

Re: Do kogo na usg w ciąży i za ile

Post autor: smerfetka1718 »

katrina_pi pisze:Ja chodze do dr Źrebca od lat prowadziloja pierwsza ciaze i druga.Nigdy nie mialam problemu z zarejestrowaniem za wizyte bierze od 80 do 100 z cytologia w tym zawsze mialam usg. Jezeli cjodzi o leki to przepisuje mi po 3 opakowania i co jakis czas nie bierze za to kasy. Ale nie jestem zaskoczona jak trzeba zaplacic za recepte bo wszedzie prywatnie tak jest. Jest rewelacykny jezeli chodzi o usg naprawde swietnie widzi wszystko. Nie polecam natomiast Pani Teleszynskej chodzilam do niej zanim trafilam do Pana Zrebca. Uwazam ze wiecej to roobi nazwisko, zawsze trzeba czekac w kolejkach i po jednym przejsciu z nia od razu zmienilam lekarza a powinnam jeszcze zglosic pewnie to co mi poradziła
Okropna lekarka. Slyszalam od znajomych dobre opinie o Slowinskim i Pierzu ale prywatnie
a co do tego ze Zrebiec tak cudownie odczytuje wszystko sie nie zgadzam, 5 godzin przed porodem robil mi usg i powiedzial ze dziecko ma 3500g a po urodzeniu okazalo sie ze wazy 2620 ...wiec jednak sie myli :) za to dr Pierz tydzien przed porodem jak mialam wizyte powiedzial ze ma 2500 i ze przy porodzie bedzie wazyc ok 2700 :)
beti
Guru
Guru
Posty: 177
Rejestracja: 1 marca 2012, 17:06

Re: Do kogo na usg w ciąży i za ile

Post autor: beti »

hej dziewczyny,moje pytanko troche odbiega,ale chodzi mi o dni plodne,czy np,3 dni po okresie mozna zajsc w ciaze?roznie to slysze,ze od cykli,ze od dlugosci zycia plemnikow itp,moze macie pewniejsza podpowiedz?
katrina_pi
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 14 stycznia 2010, 11:39

Re: Do kogo na usg w ciąży i za ile

Post autor: katrina_pi »

smerfetka1718 pisze:
katrina_pi pisze:Ja chodze do dr Źrebca od lat prowadziloja pierwsza ciaze i druga.Nigdy nie mialam problemu z zarejestrowaniem za wizyte bierze od 80 do 100 z cytologia w tym zawsze mialam usg. Jezeli cjodzi o leki to przepisuje mi po 3 opakowania i co jakis czas nie bierze za to kasy. Ale nie jestem zaskoczona jak trzeba zaplacic za recepte bo wszedzie prywatnie tak jest. Jest rewelacykny jezeli chodzi o usg naprawde swietnie widzi wszystko. Nie polecam natomiast Pani Teleszynskej chodzilam do niej zanim trafilam do Pana Zrebca. Uwazam ze wiecej to roobi nazwisko, zawsze trzeba czekac w kolejkach i po jednym przejsciu z nia od razu zmienilam lekarza a powinnam jeszcze zglosic pewnie to co mi poradziła
Okropna lekarka. Slyszalam od znajomych dobre opinie o Slowinskim i Pierzu ale prywatnie
a co do tego ze Zrebiec tak cudownie odczytuje wszystko sie nie zgadzam, 5 godzin przed porodem robil mi usg i powiedzial ze dziecko ma 3500g a po urodzeniu okazalo sie ze wazy 2620 ...wiec jednak sie myli :) za to dr Pierz tydzien przed porodem jak mialam wizyte powiedzial ze ma 2500 i ze przy porodzie bedzie wazyc ok 2700 :)

Jezeli chodzi o wage to jest tylko maszyna nie kladziesz dziecka na wadze wiec nie uwazam to za wielki blad. Mi powiedzial ze do porodu bedzie ok 3500 a bylo 3650. Ale od razu mi mowil ze nie doczekam do 40 tyg a juz napewno nie przenosze i urodzilam w 38. Co do lek to kazda ma swojego i skoro chodzi do niego tzn ze jej odpowiada pomimo wad ktore widza inni. Teseba znalezc takiego ktory nam pasuje pojsc i sprawdzic.
Awatar użytkownika
smerfetka1718
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 22 maja 2010, 19:48

Re: Do kogo na usg w ciąży i za ile

Post autor: smerfetka1718 »

beti pisze:hej dziewczyny,moje pytanko troche odbiega,ale chodzi mi o dni plodne,czy np,3 dni po okresie mozna zajsc w ciaze?roznie to slysze,ze od cykli,ze od dlugosci zycia plemnikow itp,moze macie pewniejsza podpowiedz?

Mozna, tak samo jak mozna w trakcie okresu o czym przekonalam sie na wlasnej skorze :)
słoneczko
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 269
Rejestracja: 10 czerwca 2011, 17:03

Re: Do kogo na usg w ciąży i za ile

Post autor: słoneczko »

Dziewczyny jak to jest z tą szkołą rodzenia? Opłaca się zapisywać i chodzić? Bo właśnie zastanawiam się nad tym. Czy naucze się tam jak opiekować się dzieckiem i innych przydatnych rzeczy?
only me
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 42
Rejestracja: 12 lipca 2013, 12:04

Re: Do kogo na usg w ciąży i za ile

Post autor: only me »

słoneczko pisze:Dziewczyny jak to jest z tą szkołą rodzenia? Opłaca się zapisywać i chodzić? Bo właśnie zastanawiam się nad tym. Czy naucze się tam jak opiekować się dzieckiem i innych przydatnych rzeczy?
Moim zdaniem tak, warto się tam zapisać. Dowiesz się wielu istotnych rzeczy na temat pielęgnacji, kąpieli, karmienia noworodka. Jest też mowa o porodzie, połogu ;)
Super sprawą jest to, że organizowane jest wyjście do szpitala na porodówkę, gdzie można wszystko pooglądać - świetna sprawa. Ja jadąc rodzić nie bałam się niczego, dosłownie niczego. To w dużej mierze zasługa właśnie szkoły rodzenia.
Inny fajny aspekt jest taki, że otrzymujesz dwa pakieciki, reklamóweczki z różnymi próbkami, broszurkami, ale nie tylko - jest tam też butelka z serii Avent Natural, buteleczka i smoczek od firmy Lovi, próbki proszków, balsamów do prania, maści, kremów, mały Sudocrem itp.
Co do ćwiczeń na szkole rodzenia, to nie mogę się wypowiedzieć, bo niestety nie mogłam w nich brać udziału.
ODPOWIEDZ