Naleśnikarnia w Jaśle

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen restauracji, pizzerii, pubów, lekarzy, fryzjerów, mechaników...
Szeherezada
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 220
Rejestracja: 15 lipca 2011, 15:05

Re: Naleśnikarnia w Jaśle

Post autor: Szeherezada »

Ostatnio byłam tam spróbować naleśników. Wybrałam na słono i powiem szczerze, że za 9 zł za jednego naleśnika to tam cudów nie było. Dobre, ale farszu mało i wg mnie powinny być dużo tańsze. Raczej już tam nie wrócę.
asia77
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 248
Rejestracja: 2 września 2011, 14:38

Re: Naleśnikarnia w Jaśle

Post autor: asia77 »

Mi się też nie podobało, że panienka smarowała nutellą bardzo cienko i tylko połowę naleśnika. Ja lubię cały posmarowany. Ale jestem w szoku, że jeden naleśnik kosztuje 9 zł. Bar mleczny jest niedaleko naleśnikarni. Trzeba przejść obok tej apteki na rogu i podejść w stronę szmateksu po tej samej ulicy. Koło tego szmateksu jest bar. Dawniej tam była jasielska. Tam dwa naleśniki z serem kosztują 2,5 zł. Moim zdaniem są dobre bez rewelacji. Mi marzy się w Jaśle naleśnikarnia ale taka z prawdziwego zdarzenia z bitą śmietanką, kremem czekoladowym i klimatyzacją. Ale to chyba za małe miasto na coś takiego.
amivisage
Guru
Guru
Posty: 125
Rejestracja: 26 maja 2011, 00:03

Re: Naleśnikarnia w Jaśle

Post autor: amivisage »

Akasha pisze:Ostatnio zauważyłam, że otwarła się NALEŚNIKARNIA w Jaśle...
sebastiano19 pisze: :cisza: "otwarła" się i ma się dobrze :rotfl: RYnce opadają :cwaniak:
Magladenka pisze:Hej, masz jakiś problem ze słowem "otwarła"?
Akasha pisze:ja wiem że mam rację, Ty wiesz, a inni niech myślą że ją mają :D
Mistrzynią ortografii nie pomógł nawet słownik pwn, gdyż nie odróżniają podstawowej zasady używania tego słowa.

Wersja polska:
Pani nauczycielka w 2 klasie szkoły podstawowej na lekcji języka polskiego spragniona upałem otwarła (ona) zimną puszkę coca-coli.

Wersja mistrzyń ortografii:
Zimna puszka coca-coli otwarła się (sama) widząc spragnioną upałem nauczycielkę na lekcji języka polskiego w 2 klasie szkoły podstawowej.

Jeśli dalej nie widzicie różnicy to nie chodziłyście do 2 klasy podstawówki tylko od razu do 3 a tylko w 2 uczyli, że:
Babcia i dziadek otwarli oborę na wsi a ciocia i wujek otworzyli naleśnikarnię w Jaśle (oni lub ktoś).
To by było na tyle. "Zamkłam się" już.
jasmin
Obyty
Obyty
Posty: 57
Rejestracja: 15 kwietnia 2011, 09:24

Re: Naleśnikarnia w Jaśle

Post autor: jasmin »

A mają tam takie amerykańskie naleśniki, pancake'i ???
Roel_1910
Guru
Guru
Posty: 187
Rejestracja: 1 sierpnia 2007, 19:53
Lokalizacja: Jasełko

Re: Naleśnikarnia w Jaśle

Post autor: Roel_1910 »

Szału nie ma, byłem raz wystarczy.
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: Naleśnikarnia w Jaśle

Post autor: krolik »

Ceny z kosmosu. za 9 zl to ja w domu zrobie duzo wiecej. W barze tez jest taniej.
sebastiano19
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 203
Rejestracja: 29 lipca 2010, 15:25

Re: Naleśnikarnia w Jaśle

Post autor: sebastiano19 »

amivisage pisze:
Akasha pisze:Ostatnio zauważyłam, że otwarła się NALEŚNIKARNIA w Jaśle...
sebastiano19 pisze: :cisza: "otwarła" się i ma się dobrze :rotfl: RYnce opadają :cwaniak:
Magladenka pisze:Hej, masz jakiś problem ze słowem "otwarła"?
Akasha pisze:ja wiem że mam rację, Ty wiesz, a inni niech myślą że ją mają :D
Mistrzynią ortografii nie pomógł nawet słownik pwn, gdyż nie odróżniają podstawowej zasady używania tego słowa.

Wersja polska:
Pani nauczycielka w 2 klasie szkoły podstawowej na lekcji języka polskiego spragniona upałem otwarła (ona) zimną puszkę coca-coli.

Wersja mistrzyń ortografii:
Zimna puszka coca-coli otwarła się (sama) widząc spragnioną upałem nauczycielkę na lekcji języka polskiego w 2 klasie szkoły podstawowej.

Jeśli dalej nie widzicie różnicy to nie chodziłyście do 2 klasy podstawówki tylko od razu do 3 a tylko w 2 uczyli, że:
Babcia i dziadek otwarli oborę na wsi a ciocia i wujek otworzyli naleśnikarnię w Jaśle (oni lub ktoś).
To by było na tyle. "Zamkłam się" już.

:super: co racja to racja;) szkoda, że naleśniki nie idą a ktoś z "bliskiego otoczenia" zakłada post dyskredytując się poprzez rażące błędy a Ty @magdalenko nie hejtuj bo sama masz małe braki z polskiego :zakrecony:
mila
Guru
Guru
Posty: 183
Rejestracja: 14 sierpnia 2011, 14:54

Re: Naleśnikarnia w Jaśle

Post autor: mila »

Niestety, nazwać "naleśnikarnią" miejsce, w którym rarytasem zdaje się być naleśnik z... nutellą, a nie nadzieniem własnym, jest dużym nadużyciem... Gdzie naleśniki z maki gryczanej, razowej, z orzechami czy fasolą? etc. etc... Takie, których nie zrobimy w minutę sami w domu...
Magladenka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 286
Rejestracja: 21 maja 2013, 19:21

Re: Naleśnikarnia w Jaśle

Post autor: Magladenka »

Mistrzynią ortografii nie pomógł nawet słownik pwn, gdyż nie odróżniają podstawowej zasady używania tego słowa.
Sebastiano19 - Ty za to masz język polski opanowany do perfekcji - gratuluję. Hejta, kolego tam nie było - polecam doszlifować czytanie ze zrozumieniem - a to, zapewne, już we wrześniu, kiedy wrócisz do gimnazjum.
A co do meritum: to jaki masz problem, kolego, ze stosowaniem czasownika w takiej jego formie, która wyraża, fakt, że jakaś czynność się wydarzyła, a nie jest ważne jaki podmiot tę czynność wykonał - tak jak w tym przypadku (restauracja się otworzyła/ otwarła, okno się zamknęło, mleko się wylało). To się nazywa strona zwrotna czasownika (tu pewnie szczególny jej przypadek).
Awatar użytkownika
Akasha
Guru
Guru
Posty: 106
Rejestracja: 3 listopada 2009, 10:12

Re: Naleśnikarnia w Jaśle

Post autor: Akasha »

sebastiano19 pisze: :super: co racja to racja;) szkoda, że naleśniki nie idą a ktoś z "bliskiego otoczenia" zakłada post dyskredytując się poprzez rażące błędy a Ty @magdalenko nie hejtuj bo sama masz małe braki z polskiego :zakrecony:
Sebastiano19 - zadałam proste pytanie dotyczące jedzenia w naleśnikarni, chciałam poznać opinie ludzi, którzy już tam byli, zanim sama tam pójdę i zjem.
Jeśli tam nie byłeś, nie potrafisz odpowiedzieć na moje pytanie, to proszę nie wypowiadaj się w tym temacie. :mur: Nie interesują mnie Twoje przemyślenia na temat czasownika otwarła, który jest jak najbardziej poprawną lecz rzadziej używaną formą. I absolutnie nie jestem osobą z bliskiego otoczenia. Na forum zawsze znajdą sie osoby, doszukujące się drugiego dna, którego na Twoje nieszczęście w tym wypadku nie ma! :dobani:
niebieski listek
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 30 marca 2012, 14:31

Re: Naleśnikarnia w Jaśle

Post autor: niebieski listek »

Wg mnie ta nalesnikarnia to porazka. Ciasto dobre, ale reszta nie bardzo. Jesli w menu sa swieze owoce, to powinny byc tez w nadzieniu, a nie jakas papka truskawkowa z kompotu. W dodatku w niewielkiej ilosci. Za cene jednego nalesnika z tego lokalu w domu zrobilam ok. 20 i to z rzeczywiscie swiezymi owocami i prawdziwa bita smietana. Nie wroce tam.
Awatar użytkownika
smerfetka1718
Guru
Guru
Posty: 192
Rejestracja: 22 maja 2010, 19:48

Re: Naleśnikarnia w Jaśle

Post autor: smerfetka1718 »

Widzę, że opinię ma nie za ciekawą ... A ja właśnie złożyłam tam cv ...
sebastiano19
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 203
Rejestracja: 29 lipca 2010, 15:25

Re: Naleśnikarnia w Jaśle

Post autor: sebastiano19 »

to smaruj gruuubiej nutellą jak dostaniesz tę pracę rating wśród skromnej grupy stałych bywalców podskoczy :szok:
lyn
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 16 lipca 2013, 14:06

Re: Naleśnikarnia w Jaśle

Post autor: lyn »

Fajny pomysł, ale brak ogarnięcia;p Najpierw obsługiwała mnie młoda dziewczyna, ale nie była zbyt poinformowana, potem przyszła starsza pani i jeszcze raz składałam zamówienie;p co więcej zamówiłam pierogi na wynos i choć chciałam je odebrać przed wyjściem, pani dwa razy krzyczała przez salę, że są do odebrania;p na koniec do owych pierogów nie dostałam reklamówki, bo się skończyły:/ tak więc z dwoma pudełkami pierogów w rękach szłam przez miasto modląc się, by pojemniki nie przeciekały. Co do naleśników dostał mi się smaczny, nie mogę narzekać, więc może się jakoś rozkręcą:P
JohnnyD.
Guru
Guru
Posty: 107
Rejestracja: 21 stycznia 2012, 23:02

Re: Naleśnikarnia w Jaśle

Post autor: JohnnyD. »

bar mleczny jest na Kościuszki, prawie nasprzeciw policji, pierogi ruskie 4zł! często tam jadamy z żoną
ODPOWIEDZ