okna dachowe

Dział służy do zamieszczania opinii i ocen. Tutaj znajdują się tematy zawierające opinie o restauracjach, pizzeriach, lekarzach, fryzjerach itp.

Moderator: paul_proteus

jaslanka86
Weteran
Weteran

okna dachowe

Post autor: jaslanka86 » 26 lipca 2013, 20:23

chcialam sie dowiedziec czy ma ktos okna dachowe w swoich domach i czy jestescie zadowoleni czy nie, bo ponoc przeciekaja w zimie i sa nie praktyczne ....

rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Re: okna dachowe

Post autor: rkoh » 26 lipca 2013, 20:34

co to znaczy, że okno jest niepraktyczne? ja mam dwa takie okna w domu, nic nie przecieka, okno jak okno, tyle, że sobie przez nie nie popatrzysz jak przez normalne ;) za to jak jest łóżko pod tymi oknami to można oglądać gwiazdy przed zaśnięciem ;)

Awatar użytkownika
jędza
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: jędza » 26 lipca 2013, 20:42

owszem moze Ci przeciekać jeżeli kupujesz tą tanią tandetę, z niektórych schodzi farba i niszczą się wówczas też uszczelki i w takim wypadku okno może zacząć przeciekać,
jeżeli już kupować to jakieś lepsze, wiadomo że tych okien nie kupujesz 15 (no chyba że budujesz jakiś mega wypasiony dom ;) ) więc warto zainwestować parę groszy więcej niż za chwilę wymieniać.
Poczytaj sobie na forach związanych z budowlanką

jaslanka86
Weteran
Weteran

Post autor: jaslanka86 » 26 lipca 2013, 20:54

a no wlasnie to te za 400zl to pewnie szkoda kasy wydawac

Awatar użytkownika
dado
VIP
VIP

Post autor: dado » 27 lipca 2013, 00:17

No bez jaj...za 400 zeta to chyba one z folii są.Masz dwie marki- Fakro i Velux-z tego coś wybieraj.
No i polecam roletę zewnętrzną,jak nie lubisz dźwięku deszczu nawalajcego po szybie

wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: wścieklica » 27 lipca 2013, 08:10

Okno dachowe to FANTASTYCZNA rzecz. Ale(!) dobrej firmy i z długą gwarancją. A takiego za 400 zł nie kupisz. Chyba że jest to wyłaz dachowy.
Okno dachowe - żeby było praktyczne i wygodne powinno mieć te minimum 70cm szerokości światła, przynajmniej podwójną szybę z komorą wypełnioną gazem szlachetnym lub próżniową, zewnętrzną szybę hartowaną, możliwość wentylacji przy zamkniętym oknie. Długość nie mniej niż metr. Sposób otwierania - zależnie od pochylenia połaci dachu. Ale trzeba mieć świadomość że solidne i trwałe okno dachowe jest bardzo ciężkie - mimo że jest z drewna.
No i montaż - najlepiej żeby zakupić razem z montażem. Lub naprawdę bardzo dobry fachowiec. W grę wchodzi precyzja montażu i obróbki. No i miejsce montażu - jeśli jest to okno z zawiasem środkowym - to zawias powinien być na wysokości oczu najwyższego mieszkańca domu. Im bardziej płaski dach tym dłuższe okno. Przy nachyleniu dachu 40 stopni najlepsze proporcje szerokość x długość to 1 x 2.
Mam trzy duże okna dachowe. Nie ma mowy o przeciekaniu, nawet jak grad leci to aż tak strasznie nie dudni. Jedyna wada - jak leży śnieg to nie otworzysz. Ale to nie były okna za 400zł.
DOBRE okna dachowe SĄ i wygodne, i praktyczne, i NIE przeciekają, i MOŻNA przez nie popatrzeć.

rkoh
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

Post autor: rkoh » 27 lipca 2013, 09:27

jeszcze napiszę, że ja mam dwa duże okna marki Fakro i po 11 latach żadne nie przecieka i dalej wyglądają jak nowe

Awatar użytkownika
kater
Guru
Guru

Post autor: kater » 21 listopada 2013, 11:42

Warto jest sprawić sobie okna drewniane - obecne technologie sprawiają, że praktycznie nie przepuszczają ani zimna ani hałasu i z tego powodu są znacznie energooszczędne. Poza tym moim skromnym zdaniem prezentują się o wiele lepiej niż te z tworzywa pcv ...
Ja swoje okna zamawiałem w Stolbud Włoszczowa S.A. - bardzo dobra polska firma zajmująca się produkcją okien. Znają się na rzeczy.

banita
Stały bywalec
Stały bywalec

Post autor: banita » 21 listopada 2013, 13:41

Polecam Velux,mam u siebie od 1998 i są szczelne do tej pory,w tamtych latach montowałem je usługowo w domach zamieszkałych,ważne żeby ktoś miał doświadczenie, bo założenie kołnierza w dach pokryty blachą "to sztuka" nie wolno uszkodzić blachy poza kołnierzem.

ironia
Mistrz
Mistrz

Post autor: ironia » 20 lutego 2014, 08:41

my tez mamy veluxy i sa ok :)

RIKOW
Guru
Guru

Post autor: RIKOW » 20 lutego 2014, 08:46

ja mam na poddaszu fakro już 10lat i spisują się dobrze

stefan 33
Debiutant
Debiutant

Post autor: stefan 33 » 10 marca 2014, 20:59

podjedz do MAJSTRA tanio kupisz, doradzą, i od ręki, super market polecam bo sam trzy miesiące temu kupowałem.

kalix
Początkujący
Początkujący

Post autor: kalix » 24 marca 2016, 11:47

Ja mam okna dachowe, jedno w łazience, jedno w sypialni. Mnie straszyli z kolei, że w czasie deszczu takie okno będzie strasznie hałasować i nie będę mogła spać :). To się oczywiście okazało bzdurą. Okna dachowe mamy ponad 3, są to okna Roto http://specterm.pl/pl/sklep/kategoria/o ... ,33,1.html póki co nie mieliśmy żadnych problemów z przeciekaniem, skraplaniem wody itd.

chichotka
Guru
Guru

Post autor: chichotka » 24 marca 2016, 14:26

My też mamy okna dachowe Fakro już kilka lat i wszystko jest ok.

Miak
Debiutant
Debiutant

Post autor: Miak » 30 lipca 2016, 14:13

Jak szukasz dobrej jakości okien to powinnaś zajrzeć sobie tutaj http://www.stolbud.pl/okna/okna-aluminiowe.html bo mają ogromny wybór i przystępne ceny.
Wiele osób ich poleca więc może sobie zobacz u nich okna :)

ODPOWIEDZ