Diesel

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Kudłaty
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 3 grudnia 2011, 15:02

Diesel

Post autor: Kudłaty »

Witam.
Jak można w Dieslu zwiększyć obroty silnika?
Awatar użytkownika
Jacek1986
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 415
Rejestracja: 5 sierpnia 2008, 20:46
Lokalizacja: Jasło

Re: Diesel

Post autor: Jacek1986 »

Wciskając pedał gazu- wtedy obroty silnika wzrastają :P chyba chodzi ci o zwiększenie mocy w dieslu- sprecyzuj się ;)
Kudłaty
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 3 grudnia 2011, 15:02

Re: Diesel

Post autor: Kudłaty »

Można prosić o konkretną odpowiedż bo nie znam się na mechanice a widzę ze cwaniacy internetowi ruszyli :) :P
Endriu997
Weteran
Weteran
Posty: 70
Rejestracja: 5 lipca 2010, 07:19

Re: Diesel

Post autor: Endriu997 »

Dlaczego cwaniacy? :) Przecież odpowiedź była na temat, konkretna i bez kłamstwa... Wciśnij pedał gazu, zwiększą się obroty! :)
Awatar użytkownika
Jacek1986
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 415
Rejestracja: 5 sierpnia 2008, 20:46
Lokalizacja: Jasło

Re: Diesel

Post autor: Jacek1986 »

Jak napisałem- sprecyzuj się bo moc, obroty to dwie różne rzeczy, lecz idą ze sobą w parze. Napisz jakie auto, silnik z turbo czy bez. To podstawa. Napiszesz to, to będzie łatwiej cię pokierować. A moja odpowiedź była na temat- zadałeś pytanie to odpowiedziałem na nie.
sanki20
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 28 września 2011, 13:31

Re: Diesel

Post autor: sanki20 »

No chyba jasno Ci napisał że OBROTY a nie MOC.!!! Chyba masz sam problem z odróżnieniem tych dwóch rzeczy!! Również mechanikiem nie jestem ale za pewno nie takie zwiększenie obrotów mu chodziło tylko o "wolne obroty" na postoju bez wciskania gazu..
Awatar użytkownika
Papuga
Weteran
Weteran
Posty: 74
Rejestracja: 18 lipca 2011, 20:53

Re: Diesel

Post autor: Papuga »

Ale k***a dialog..... :D :super:
Awatar użytkownika
Jacek1986
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 415
Rejestracja: 5 sierpnia 2008, 20:46
Lokalizacja: Jasło

Re: Diesel

Post autor: Jacek1986 »

sanki20 chyba jasno również napisał, że nie zna się na mechanice (dlatego wg. mnie zadał złe pytanie) i dlatego powinien zadać pytanie jak zwiększyć MOC w dieslu. Co do tych obrotów- powiedz mi po co zwiększać obroty na jałowym?- żeby mieć większe spalanie?- bo korzyści w ogóle nie widzę. Jeśli są za "niskie" i np. "falują" na jałowym, silnik się dławi to przyczyną jest niedomagający silnik. W takim przypadku nie zwiększa się obrotów tylko jedzie się do mechanika.
Jeśli chce zwiększyć moc- i przypuszczam, że o to mu chodzi- i ma silnik diesla z turbo- to jest do dość proste (dla fachowca).
marpit
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 66
Rejestracja: 11 sierpnia 2011, 22:00

Re: Diesel

Post autor: marpit »

A może chce po prostu zwiększyć tzw wolne obroty?
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: Diesel

Post autor: nitro »

Najpewniej chce żeby osiągał 7tyś obr. :rotfl:
Awatar użytkownika
krzysi1991ek
Guru
Guru
Posty: 178
Rejestracja: 9 stycznia 2010, 20:12

Re: Diesel

Post autor: krzysi1991ek »

Polecam wizytę u mechanika. Zwłaszcza jeśli ktoś ma taką wiedzę...
kociamberek
VIP
VIP
Posty: 737
Rejestracja: 8 sierpnia 2010, 18:48

Re: Diesel

Post autor: kociamberek »

co to za silnik, obroty bez problemu można podnieść, jeżeli starszej generacji silnik to na pompie wtryskowej, jeżeli nowszy to po podłączeniu do komputera :)
Kudłaty
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 3 grudnia 2011, 15:02

Re: Diesel

Post autor: Kudłaty »

Jacek1986 pisze:Jak napisałem- sprecyzuj się bo moc, obroty to dwie różne rzeczy, lecz idą ze sobą w parze. Napisz jakie auto, silnik z turbo czy bez. To podstawa. Napiszesz to, to będzie łatwiej cię pokierować. A moja odpowiedź była na temat- zadałeś pytanie to odpowiedziałem na nie.
Ok wole jechać do mechanika kolego niż twojej rady tu słuchać bo jutro auta nie od pale:)
a teraz mi odpowiedz.
Czy pisałem coś o mocy??
O MOCY??????
NIEEEEEE!!!!!!!!!

Pytałem jak zwiększyć obroty silnika!!!!!
Niskie obroty wysokie Obroty!!!!!

Oglądaj Auta na allegro to na pewno bd udzielał dobrych rad:)


I w moim Pytaniu nie było mowy o mocy!!!!!!
Awatar użytkownika
Jacek1986
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 415
Rejestracja: 5 sierpnia 2008, 20:46
Lokalizacja: Jasło

Re: Diesel

Post autor: Jacek1986 »

Po pierwsze nie życzę sobie wyzywania na forum- bo ja ciebie nie obrażałem. Po drugie kłania się czytanie ze zrozumieniem bo żadnej rady tobie nie napisałem więc twoje auto spokojnie zapali. Po trzecie trzeba było opisać problem a nie rzucić hasłem jak zwiększyć obroty. A jeśli już takie pytanie zadałeś to trzeba było napisać czego chcesz te obroty zwiększyć. Jeśli zadałeś banalne pytanie, które można interpretować na 2 sposoby, to ja odpowiedziałem banalnie prostą odpowiedzią ( niestety nie trafiłem odpowiedzią w twoje oczekiwania i strasznie nad tym ubolewam). A co do udzielania rad- po to jest forum, lecz jeśli ktoś nawet nie napisze jakie auto to forumowicze mogą myśleć, że jeździsz Ursusem tudzież innym ciągnikopodobnym pojazdem- w końcu też na ON.
Bez odbioru.
Awatar użytkownika
sieno
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 432
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 19:37
Lokalizacja: Jasełko

Re: Diesel

Post autor: sieno »

Kolego, mogę ci opisać jak zwiększyć obroty np. gofa II. Tylko, że jak masz inne auto to mój opis nic ci nie da. Tak więc zadawaj konkretne pytania, bo nikt z użytkowników kryształowej kuli nie posiada i nie wywróży jakie masz auto, z jakim silnikiem itp.

Po drugie. Takich informacji jakich szukasz - dokładnych i szczegółowo opisanych, szybciej znajdziesz na forach motoryzacyjnych.

Na koniec: jeśli zadajesz takie pytania to wiedz, że sam sobie obrotów nie ustawisz bo to nie jest wbrew pozorom prosta czynność.
ODPOWIEDZ