Jaki warto zrobić kurs?

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Awatar użytkownika
PERSPEKTYWA...
Guru
Guru
Posty: 137
Rejestracja: 26 listopada 2009, 08:38

Jaki warto zrobić kurs?

Post autor: PERSPEKTYWA... »

Hej! :)
Jak myślicie jakie teraz kursy jest warto zrobić? :hyhy: Takie które były by pomocne w znalezieniu pracy w kraju jak i za granicą, i jakie są przybliżone koszty takich kursów?
gumis138
Guru
Guru
Posty: 151
Rejestracja: 9 września 2011, 11:23

Re: Jaki warto zrobić kurs?

Post autor: gumis138 »

To zależy co cie interesuje dobrze jest mieć uprawnienia na wózek widłowy albo koparkę. No chyba że zainwestujesz trochę więcej kasy i zrobić prawko kat. C+E i kwalifikacje wstępną no ale to trzeba lubić :ok:
Awatar użytkownika
avicularia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 17 sierpnia 2011, 18:02
Lokalizacja: Dżasło

Re: Jaki warto zrobić kurs?

Post autor: avicularia »

Przede wszystkim JĘZYK OBCY to podstawa. Nie tylko angielski,ale i niemiecki. Niestety Polacy nie potrafią rozmawiać w obcym języku. A co do kursu to na pewno wózek widłowy i kierowca autobusów,który w Anglii jest zawsze poszukiwany.
Awatar użytkownika
PERSPEKTYWA...
Guru
Guru
Posty: 137
Rejestracja: 26 listopada 2009, 08:38

Re: Jaki warto zrobić kurs?

Post autor: PERSPEKTYWA... »

Co mnie interesuje? Raczej się niczego nie boję i nic nie sprawia mi problemu większego... Prawko kat.C posiadam i mi się na zachodzie przydaje myślałem właśnie o tych wózkach widłowych, ile taki kurs kosztuje? Koparką bez problemu mogę zacząć trenować nawet od zaraz :D Jeżeli chodzi o języki obce to posługuje się Niemiecki na co dzień, :zawstydzony: lecz nie wiem w jakim stopniu mógł bym go ocenić... :D jeżeli chodzi o prawko na autobusy, to słyszałem wiele plusów i wiele minusów i również wydaje się to być całkiem interesujące :cwaniak:
szmitu3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 227
Rejestracja: 26 maja 2010, 20:43

Re: Jaki warto zrobić kurs?

Post autor: szmitu3 »

Moim zdaniem dobry bylby kurs na obrabiarki CNC , programowanie i obsluga , mozna taki kurs zrobic w Krosnie w szkole obok WORDu .
Zarobki : od 10 do 18 funtow na godzine w Anglii , w Norwegii okolo 150 koron norweskich na godzine.
Wiem co pisze , poniewaz pracuje w tym zawodzie , i caly czas dostaje oferty pracy , wiec i zapotrzebowanie na takich ludzi jest spore....
oth
VIP
VIP
Posty: 980
Rejestracja: 14 lipca 2011, 12:36

Re: Jaki warto zrobić kurs?

Post autor: oth »

Tak z ciekawości, w Norwegii w pełni uznają taki kurs zrobiony w Polsce?
Awatar użytkownika
PERSPEKTYWA...
Guru
Guru
Posty: 137
Rejestracja: 26 listopada 2009, 08:38

Re: Jaki warto zrobić kurs?

Post autor: PERSPEKTYWA... »

szmitu3 pisze:Moim zdaniem dobry bylby kurs na obrabiarki CNC , programowanie i obsluga , mozna taki kurs zrobic w Krosnie w szkole obok WORDu .
Zarobki : od 10 do 18 funtow na godzine w Anglii , w Norwegii okolo 150 koron norweskich na godzine.
Wiem co pisze , poniewaz pracuje w tym zawodzie , i caly czas dostaje oferty pracy , wiec i zapotrzebowanie na takich ludzi jest spore....
A napiszesz ile taki kurs na obrabiarki CNC kosztuje? I czy te papiery z Polski są honorowane gdzieś na Zachodzie?
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: Jaki warto zrobić kurs?

Post autor: nitro »

Pewnie koło 2 tyś zł... prawko D też ok 2 tyś plus kwalifikacja 3-5 :) wózek zrobisz za ok 500-600zł ze wszystkim (te za 300 to pic)
szmitu3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 227
Rejestracja: 26 maja 2010, 20:43

Re: Jaki warto zrobić kurs?

Post autor: szmitu3 »

Nie wiem ile kosztuje taki kurs , mozna podjechac do Krosna i zapytac , lub zadzwonic .
W ogloszeniach zazwyczaj jest napisane , ze trzeba miec kilkuletnie doswiadczenie , ale moze komus sie uda prosto po kursie taka prace dorwac...
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Jaki warto zrobić kurs?

Post autor: clashtorny »

A kurs na którą metodę spawania byście polecili MIG czy TIG czy może inną?
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: Jaki warto zrobić kurs?

Post autor: nitro »

Tig..... chociaż pewnie łatwiej o prace na Mig/Mag-metoda wiele prostsza, Tig-bardziej precyzyjna
Awatar użytkownika
clashtorny
VIP
VIP
Posty: 597
Rejestracja: 30 sierpnia 2009, 14:17
Lokalizacja: Jasło

Re: Jaki warto zrobić kurs?

Post autor: clashtorny »

A gdzie można i za ile zrobić kurs SEP?
gelo441
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 6 września 2010, 16:23

Re: Jaki warto zrobić kurs?

Post autor: gelo441 »

Gdzie najlepiej robić w Jaśle kurs spawacza MAG/MIG lub TIG. Przede wszystkim mi zależy na dobrym sprzęcie i skali "1 kursant = 1 stanowisko pracy".
valspaw87
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 24 lutego 2020, 16:43

Re: Jaki warto zrobić kurs?

Post autor: valspaw87 »

Kurs spawacza to tylko w SOLGAM MICKIEWICZA 108 robiłem jedna metoda 1300 europejski certyfikowany instruktor stanowisko dla kursanta 6 godzin dziennie spawałem przez 3 tygodnie
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

Re: Jaki warto zrobić kurs?

Post autor: asterka »

kurs pilarza ,obecnie dużo roboty w mieście .
ODPOWIEDZ