Kredyt hipoteczny - w jakim banku w jaśle

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
powiatowy-1981
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 22 stycznia 2011, 19:51

Kredyt hipoteczny - w jakim banku w jaśle

Post autor: powiatowy-1981 »

Witam mamy zamiar zaciągnąć kredyt na budowę domu, czy ktoś przerabiał już ten temat? Chodzi mi szczególnie o opinie osób które już dostały kredyt ,jaki bank w Jaśle polecacie, czy wysokość rat jest faktycznie taka jak "obiecują" w banku, jakie wymagania, oprocentowanie,marża,prowizja itp.???? Jeśli kogoś zainteresuje ten temat, mogę podać moje dwa typy na zaciągnięcie takiego kredytu. Z góry dziękujemy :)
Mańka18
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 5 września 2009, 20:47

Re: KREDYT HIPOTECZNY - w jakim banku w jaśle

Post autor: Mańka18 »

Tak, ja przerabiam....najlepszym wyjsciem jest przejscie sie po bankach-zastanowienie sie co mi odpowiada, jaką ratę moge placic (zawsze liczyc siły na zamiary-bo rata moze wzrosnac o 200-300 zł i czy bedzie nas na nią stac?),czy kredyt w Euro czy w PLN...Duzo tych wszystkich warunków...Nie ma tak, ze jeden bank ma wszytskie produkty najlepsze--bo ten bedzie mial korzystniejsza oferte w Euro, a tamten bedzie mial w PLN..
Napisz co bierzesz pod uwagę..., jaką walutę, ...Jakby co-pisz na priv...postaram sie pomóc..
Powodzenia!
dpd
Weteran
Weteran
Posty: 73
Rejestracja: 3 listopada 2008, 15:44

Re: Kredyt hipoteczny - w jakim banku w jaśle

Post autor: dpd »

Witam, w kwestii kredytu hipotecznego skontaktuj się ze mną: 609 764 689, wspomnij, że rozmawialiśmy na forum... Zajmuję się tym mogę Ci pomóc :) Pozdrawiam!
medvedik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 201
Rejestracja: 17 grudnia 2010, 08:13

Re: Kredyt hipoteczny - w jakim banku w jaśle

Post autor: medvedik »

Ja proponowałbym przejść się po bankach. Bank powinien Ci przedstawić Harmonogram zaciągniętego kredytu (Kwota kredytu która Cię interesuje, okres zaciągniętego kredytu, raty (stałe, rosnące, malejące)) i inne informacje. Z tego co się orientuję na przykładzie dwóch banków PEKAO Sa (ten koło parku)i PEKAO BP to korzystniejsze warunki ma PEKAO SA, w którym polecam pana Wojtek Zbiegień (przyjmuje na parterze)
jurek1115
Obyty
Obyty
Posty: 55
Rejestracja: 5 sierpnia 2013, 13:36

Re: Kredyt hipoteczny - w jakim banku w jaśle

Post autor: jurek1115 »

Polecam PKO BP kolo dworca PKS , bralem tam kredyt pare lat temu i jak narazie spoko . Do tego kredytu polecono mi ubezpieczenie domu w PZU za posrednictwem banku z ktorego korzystam do dzis na dogodnych warunkach
ewa.c3891
Bywalec
Bywalec
Posty: 32
Rejestracja: 26 października 2010, 09:53

Re: Kredyt hipoteczny - w jakim banku w jaśle

Post autor: ewa.c3891 »

medvedik pisze:Ja proponowałbym przejść się po bankach. Bank powinien Ci przedstawić Harmonogram zaciągniętego kredytu (Kwota kredytu która Cię interesuje, okres zaciągniętego kredytu, raty (stałe, rosnące, malejące)) i inne informacje. Z tego co się orientuję na przykładzie dwóch banków PEKAO Sa (ten koło parku)i PEKAO BP to korzystniejsze warunki ma PEKAO SA, w którym polecam pana Wojtek Zbiegień (przyjmuje na parterze)
Tez polecam PEKAO SA i pana Wojtka wytumaczy i doradzi co i jak braliśmy kredy 3 lata temu
michas
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 19 lutego 2014, 13:24

Re: Kredyt hipoteczny - w jakim banku w jaśle

Post autor: michas »

polecam PKO BP warunki dostałem bardzo dobre, na początku było trochę schodów, bo trzeba było donieść parę kwitów, potem miałem jakieś nie takie zaświadczenie o zatrudnieniu, ale od momentu ogarnięcia tego do podpisania umowy poszło dosyć szybko. Tak naprawdę wszystko zależy, jaką masz sytuację i na kogo trafisz w banku.
fascynatka
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 1 czerwca 2013, 11:24

Re: Kredyt hipoteczny - w jakim banku w jaśle

Post autor: fascynatka »

Ja podpinam się pod ten temat. :)
My też jesteśmy z mężem zainteresowani zaciągnięciem kredytu hipotecznego na na dokończenie naszego domku, który obecnie jest w stanie surowym zamkniętym. Popytaliśmy w BGŻ, ING , PKO SA i PKO BP i powiem Wam szczerze że dużo tego jest. W jednym banku wymagają kosztorysu podpisanego przez kogoś z uprawnieniami a w innym można przedłożyć kosztorys napisany samodzielnie bez żadnych pieczątek. W jednym jest prowizja w drugim nie ma. :hyhy:
Minimum godzinna rozmowa z pracownikiem banku, stos wydrukowanych harmonogramów spłat- symulacje, tabelka rozpisanych kosztów kredytu.
Jak na razie naszym zdaniem najlepiej wypada bank PKO BP :ok: Może warto tam się przejść i podpytać o Ofertę Pakietową :)
Zubrówka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 274
Rejestracja: 2 lutego 2014, 18:33

Re: Kredyt hipoteczny - w jakim banku w jaśle

Post autor: Zubrówka »

Nie bierzcie ludzie kredytów hipotecznych ! to jak założenie sobie powrozu na szyje i oranie przez 30 lat!
Awatar użytkownika
ananasek
VIP
VIP
Posty: 630
Rejestracja: 15 marca 2010, 20:40

Re: Kredyt hipoteczny - w jakim banku w jaśle

Post autor: ananasek »

Zubrówka pisze:Nie bierzcie ludzie kredytów hipotecznych ! to jak założenie sobie powrozu na szyje i oranie przez 30 lat!
Lepiej płacić komuś za wynajem i całe życie nie mieć nawet mieszkania?
ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 459
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:03

Re: Kredyt hipoteczny - w jakim banku w jaśle

Post autor: ajaks1 »

Jak kupiłeś mieszkanie za kredyt to tak naprawdę nic nie kupiłeś. Nie jesteś właścicielem mieszkania tylko nadal je wynajmujesz tyle, że pieniądze za wynajem oddajesz bankowi. Właścicielem mieszkania staniesz się z chwilą całkowitej spłaty kredytu. Dopóki tego nie zrobisz mieszkanie nie jest twoje tylko banku. Raty kredytu potrafią być zdecydowanie wyższe niż czynsz, który płaciłbyś komuś za wynajem.
Awatar użytkownika
ananasek
VIP
VIP
Posty: 630
Rejestracja: 15 marca 2010, 20:40

Re: Kredyt hipoteczny - w jakim banku w jaśle

Post autor: ananasek »

ajaks1 pisze:Jak kupiłeś mieszkanie za kredyt to tak naprawdę nic nie kupiłeś. Nie jesteś właścicielem mieszkania tylko nadal je wynajmujesz tyle, że pieniądze za wynajem oddajesz bankowi. Właścicielem mieszkania staniesz się z chwilą całkowitej spłaty kredytu. Dopóki tego nie zrobisz mieszkanie nie jest twoje tylko banku. Raty kredytu potrafią być zdecydowanie wyższe niż czynsz, który płaciłbyś komuś za wynajem.
Widzisz tę subtelną różnicę, że gdy spłacisz kredyt - masz mieszkanie. Spadek, który możesz zostawić np. dzieciom. A jeżeli całe życie wynajmujesz - nie masz nic.
ajaks1
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 459
Rejestracja: 6 marca 2012, 15:03

Re: Kredyt hipoteczny - w jakim banku w jaśle

Post autor: ajaks1 »

Masz rację, tylko że najpierw trzeba kredyt spłacić a przez 30 lat może się dużo wydarzyć, jak nie spłacisz bank zabierze mieszkanie, więc lepiej wynajmować i jednocześnie odkładać kasę, jeśli nie dasz rady sam uzbierać na mieszkanie niezbędną kwotę to możesz przekazać to co uzbierałeś dzieciom.
Awatar użytkownika
lolorobert
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 30 lipca 2012, 13:09
Lokalizacja: Jasło

Re: Kredyt hipoteczny - w jakim banku w jaśle

Post autor: lolorobert »

Kredyt hipoteczny na 30 lat bierze się wtedy kiedy mieszkanie jest jedynym marzeniem i nic już do szczęścia nie potrzeba. 30 lat to 30 lat i zdarzy się wszystko poza zniknięciem długu. Nikt zdrowy nie może zakładać, że przez 30 lat dokładnie tak samo będzie albo lepiej.
Jeśli nasz kredyt hipoteczny przestanie być spłacany i potrwa to powyżej 90 dni to możemy być już w 100% pewni, że mieszkanie zajmie i zlicytuje bank. Oczywiście zostanie pewnie parę groszy ze sprzedarzy po opłaceniu sądów, komorników i innych ludzi zarabiających na bankructwach. Generalnie jest tak, że jeśli przestajesz spłacać tracisz wszystko.
http://www.portalsamorzadowy.pl/opolski ... 58520.html
tab-y będą tańsze - to dobra wiadomość
http://www.strikingly.com/mlodzi
kredyt dla młodych
Maksymalna rata kredytu dla rozsądnego człowieka nie powinna przekraczać 30% jego dochodów, w każdym innym przypadku będzie prędzej czy później problem.
Awatar użytkownika
Public Enemy
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 311
Rejestracja: 17 grudnia 2012, 18:58

Re: Kredyt hipoteczny - w jakim banku w jaśle

Post autor: Public Enemy »

Ponoc warto ubezpieczac kredyt bo w przypadku smierci rodzica,dzieci już tego nie spłacają..
ODPOWIEDZ