wyprawka dla noworodka, gdzie kupić?

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
mama
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 30 lipca 2011, 14:36

wyprawka dla noworodka, gdzie kupić?

Post autor: mama »

Potrzebuję wyprawki dla noworodka. Chciałam się dowiedzieć gdzie i jakiej najlepiej firmy można kupić butelki, kosmetyki itp dla niemowlaków w jaśle. W jakich sklepach. Wszystko dla niemowląt
Awatar użytkownika
Laura Diaz
VIP
VIP
Posty: 500
Rejestracja: 10 października 2007, 11:45
Lokalizacja: Jasło

Re: wyprawka dla noworodka, gdzie kupić?

Post autor: Laura Diaz »

No więc tak: zależy jakim budżetem dysponujesz;) Ale np jeśli chodzi o ciuszki, ja kupowałam różnie: w pepco, w Textil Markecie, oraz używane (głównie Fabryka Mody i outlet nad Asem), kilka rzeczy w 5-10-15 (promocja była) oraz na necie. Rzeczy typu wanienka, szczotki, termometry i inne bajery kupiłam w Pilznie - jest tam taka wielka hutrownia, dzie mają dosłownie wszystko dla dziecka, i niedrogo. A łóżeczko, materacyk, ręczniki, prześcieradła (pościeli do łóżeczka nie kupowałam), kocyki, wózek - na allegro i jestem zadowolona :) Co jeszcze.... jakieś tam rzeczy dla siebie - koszule nocne, biustonosze do karmienia, wkładki, elektroniczna niania - też na allegro, przy okazji innych, większych rzeczy, to wyszło taniej.

Generalnie moja młoda ma ciuchów więcej niż ja, bo kupowałam wszelakie rozmiary, żeby mieć już zapas, bo później może być różnie z chodzeniem po sklepach :P Majątku nie wydałam, a wydaje mi się, że mam wszystko ;)
kasiona
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 20 października 2010, 08:35

Re: wyprawka dla noworodka, gdzie kupić?

Post autor: kasiona »

Ze sklepów dzieciecych to najtanszy jest chyba ten na Czackiego nad Terenią albo Juniorek.
ABA ma duzy wybór ale i ceny tez niestety.
Pepca ja osobiscie nie polecam bo jakos tak gatunkowo nie bardzo mi np sie udały, po kilku praniach zrobiła sie "szmatka"
Duzo ciuszków mam tez kupionych uzywanych bo nowych sie poprostu nie opłacało za duzo a te uzywane były w bardzo dobrym stanie.... poza tym ciężko później sie ich pozbyc bo jest sie bardzo stratnym, ja własnie próbuje i cięzko idzie.
Tak jak pisze kolezanka powyzej allegro tez jest dobrym miejscem, mozna czasem okazyjnie kupic zwłaszcza sie opłaca przy wiekszych zakupach.
Wózek jeśli nowy to polecam BoboWózki.pl fajne i niedrogie ... tzn zalezy jaki sie jeszcze chce
Ostatnio zmieniony 30 lipca 2011, 20:48 przez kasiona, łącznie zmieniany 2 razy.
Rita
Guru
Guru
Posty: 122
Rejestracja: 6 marca 2011, 11:50

Re: wyprawka dla noworodka, gdzie kupić?

Post autor: Rita »

My wyprawkę zrobiliśmy głównie w Machowej - w hurtowni koło Pilzna (łóżeczko, materac, koce, pieluszki, ciuszki, akcesoria do karmienia, wanienka itd.). Wózek kupiliśmy w Krośnie na targowicy (2w1) taki tylko na spacery niedaleko domu z pompowanymi kołami, aby było wygodnie ponieważ mieszkam na wsi. Drugi kupiliśmy jak mały miał pół roku na allegro.

Radzę Ci, abyś pochodziła sobie po sklepach i zdecydowała co kupić, a następnie zamówiła na Allegro - naprawdę się opłaca. Ja za laktator Avent zapłaciłam 96zł i miałam jeszcze gratis butelkę 125ml, choć w zestawie była już butelka ( tego nigdy za dużo :))

Bądź jedź do Machowej i zrób tam całą wyprawkę.

Aha co do bodów, koszulek itd dobra firma to Zodiak z Gorlic. Mają też swój sklep internetowy. Dobrej jakości rzeczy. Resztę odzieży wierzchniej możesz kupić używane na sznateksach.

Co do sklepów to najtaniej w Jaśle jest chyba w Dudusiu na Igielnej.

pozdrawiam
elektryk31
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 7 maja 2011, 15:08

Re: wyprawka dla noworodka, gdzie kupić?

Post autor: elektryk31 »

Jeszcze chcieliśmy zapytać jakiej firmy najlepsze są kosmetyki dla niemowlaków tzn emulsje, płyny i mydełka do kąpieli i smarowania itp bo tego jest strasznie duzo
kasiona
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 25
Rejestracja: 20 października 2010, 08:35

Re: wyprawka dla noworodka, gdzie kupić?

Post autor: kasiona »

Ja od poczatku uzywam wszystkiego z Nivea i nie było problemów.
Na samym poczatku do kapieli dawałam Emolium a teraz tez płyn z Nivea.
989monia989
Początkujący
Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 28 czerwca 2011, 23:33

Re: wyprawka dla noworodka, gdzie kupić?

Post autor: 989monia989 »

a w jasle jest jakas hurtownia?
Rita
Guru
Guru
Posty: 122
Rejestracja: 6 marca 2011, 11:50

Re: wyprawka dla noworodka, gdzie kupić?

Post autor: Rita »

elektryk31 pisze:Jeszcze chcieliśmy zapytać jakiej firmy najlepsze są kosmetyki dla niemowlaków tzn emulsje, płyny i mydełka do kąpieli i smarowania itp bo tego jest strasznie duzo
My również stosujemy kosmetyki z firmy Nivea - są bardzo dobre (płyn do kąpieli, puder, krem do twarzy i ciała, oliwka). Natomiast pierwsze 3 miesiące używaliśmy do kąpieli Oilatum emulsję do kąpieli i mydełko Bambino. Poza tym od czasu do czasu dodawałam do wody rumianek lub tzw. różowy proszek czyli nadmanganian potasu w celu odkażającym skórę. Na pupkę i te okolice miałam sudocrem.

Pozdrawiam młode mamy i młosych tatusiów Powodzenia :)
mała111
VIP
VIP
Posty: 532
Rejestracja: 24 sierpnia 2009, 22:23

Re: wyprawka dla noworodka, gdzie kupić?

Post autor: mała111 »

Wyprawke najlepiej skompletowac na allegro ceny są najniższe a kupując u jednego sprzedawcy płacisz za przesyłke mniej,co do kosmetyków bambino u nas się sprawdziło najlepiej ,nivea uczulała moje dzieci :/ ,na pupe linomag masć lub krem,w sezamie jest wszystko w jednym miejscu ale ceny są dość wysokie wiem bo byłam tam ogladać wózek który później zamówiłam na allegro 200zł taniej.Pozdrawiam
Rita
Guru
Guru
Posty: 122
Rejestracja: 6 marca 2011, 11:50

Re: wyprawka dla noworodka, gdzie kupić?

Post autor: Rita »

No właśnie... I każdy rodzic sam - metodą prób i błędów - dojdzie do tego co dla jego dziecka jest najlepsze (np. kosmetyki, mleko itd.) :hyhy:
Na zajęciach w szkole rodzenia położne przestrzegały przed stosowaniem kosmetyków zawierających ekstrakt rumianku - ponoć może uczulać oraz kosmetykami johnson&johnson - również z tego samego powodu.
slonko20
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 12:57

Re: wyprawka dla noworodka, gdzie kupić?

Post autor: slonko20 »

mam pytanie na jak długo wystarczy gondola o szer 30cm i dł 70cm?
Rita
Guru
Guru
Posty: 122
Rejestracja: 6 marca 2011, 11:50

Re: wyprawka dla noworodka, gdzie kupić?

Post autor: Rita »

slonko20 pisze:mam pytanie na jak długo wystarczy gondola o szer 30cm i dł 70cm?
To zależy jak duże dziecko urodzisz :) Długość 70 cm to nie dużo, biorąc pod uwagę położenie, np. poduszeczki w wózku czy grubszego ubrania dziecka. Ja dość długo używałam gondolę (rodziłam na jesień).
slonko20
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 12:57

Re: wyprawka dla noworodka, gdzie kupić?

Post autor: slonko20 »

a większa masz gondolę? ja własnie kupiłam taka i boje sie czy nie jest za wąska. a termin mam na początek stycznia, mam nadzieje ze pół roku pojezdzi moje dziecko w tej gondoli:)
Rita
Guru
Guru
Posty: 122
Rejestracja: 6 marca 2011, 11:50

Re: wyprawka dla noworodka, gdzie kupić?

Post autor: Rita »

slonko20 pisze:a większa masz gondolę? ja własnie kupiłam taka i boje sie czy nie jest za wąska. a termin mam na początek stycznia, mam nadzieje ze pół roku pojezdzi moje dziecko w tej gondoli:)

Właśnie mierzyłam (specjalnie dla Ciebie :) ) dł. 73cm, szer. 32cm. A czy tą gondole możesz wyjąć i jeżdzić wózkiem bez niej? Ja miałam właśnie taki wózek i wtedy on się poszerzył (spacerowo-głęboki).
slonko20
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 12:57

Re: wyprawka dla noworodka, gdzie kupić?

Post autor: slonko20 »

ja mam wózek 2 w 1 gondole moge ściągnąc i zakladam spacerowke, a to widze że mamy prawie taka sama gondole :)
ODPOWIEDZ