ekogroszek - wspólny zakup

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
gordon71
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 24 czerwca 2011, 08:13

ekogroszek - wspólny zakup

Post autor: gordon71 »

Poszukuję osoby (osób) chętnych do wspólnego zakupu pakowanego węgla - typ "ekogroszek"
- ceny u nas są powiedzmy delikatnie... dość wysokie... :zly:
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: ekogroszek - wspólny zakup

Post autor: piotrek »

jestem zainteresowany :ok:
gordon71
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 24 czerwca 2011, 08:13

Re: ekogroszek - wspólny zakup

Post autor: gordon71 »

Proszę o przesłanie kontaktu na adres: [email protected] - oddzwonię...;-)
Można naprawdę sporo zaoszczędzić, tak więc jeżeli są jeszcze ktoś zainteresowany to zapraszam - nie dajmy się!!!
jammo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 27 czerwca 2011, 14:54

Re: ekogroszek - wspólny zakup

Post autor: jammo »

witam,może bym był zainteresowany,lecz podaj parę rzeczy co to jest za węgiel ,jaka kopalnia ,moze cena,bo wiesz ja tym asortymentem palę już 7 lat i nie jedno już wiem na temat groszków bo,groszek a groszek to wielka różnica,a znaleść pewne żrudło i uczciwego dostawcę to też jest problem,pozdrawiam i czekam na odpowiedz.
gordon71
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 24 czerwca 2011, 08:13

Re: ekogroszek - wspólny zakup

Post autor: gordon71 »

Witam, dzięki za zainteresowanie... ja palę tym "paliwem" już 6 sezonów i trochę mnie irytują takie skoki cen z roku na rok, znalazłem ofertę w internecie i właśnie jestem w trakcie zbierania opinii na ten temat - w każdym razie parametry podawane na opakowaniu (bo jest to węgiel pakowany) są takie same albo lepsze niż te podawane przez naszych lokalnych "dystrybutorów" - ale zanim ustalę konkrety co do źródła pochodzenia chętnie usłyszę Twoje doświadczenia na ten temat - skąd węgiel i jakie opinie???
Ja brałem z PKS i z wróblowej i poza mniejszymi zanieczyszczeniami jakie miałem w węglu to praktycznie zachowywał się tak samo...
Proszę o opinię... Odezwę się wkrótce...;-)
Pozdrawiam
jammo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 27 czerwca 2011, 14:54

Re: ekogroszek - wspólny zakup

Post autor: jammo »

witaj obydwa te składy nają węgiel z Piasta ,ja też palę tym z PKS,ale ,no właśnie to ale ma on za dużą ilość popiołu oraz dość dużą spuiekalność,przez co twoży się żużel i takie rochacze.Z tego co słyszałem najlepszy do pieców retortowych jest węgiel z Piekar SLasich,niestety podobno nie osiągalny.Nie wiem kto to się ogłasza ale trzeba uważać bo yeraz jest prawie nimorzliwy zakup w kopalniach przez osoby prywatne ,a tzw. zakłady przeróbcze mają asortyment z różnych kopalni tak ,że ciężko wyczuć.Ceny w kopalni niewiele odbiegają od tych na składacc ze względu na upusty,uważaj też na Czeski bo sam nie paliłem nim ale dość zle o nim słyszałem,pozdrawiam
gordon71
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 24 czerwca 2011, 08:13

Re: ekogroszek - wspólny zakup

Post autor: gordon71 »

Dzięki za informacje - co do zachowania węgla mam to samo doświadczenie (najbardziej się spieka w niskich temperaturach na zewnątrz - powiedzmy jak temperatura spada poniżej 15 stopni w minusie), z tym, że z PKS jest mniej zanieczyszczony jakimiś dziwnymi odpadkami typu: kawałki opon, kamienie, itp. … - szczególnie niebezpieczne z uwagi na zablokowanie ślimaka - co mi się niestety kilkakrotnie zdarzyło wcześniej!!!
Dzwoniłem do tego dostawcy - rzeczywiście jest to węgiel z Czech, ale w odróżnieniu od najczęściej spotykanego węgla z kopalni Komorany, ten jest z kopalni Bilina - podobno mają wyłączność na terenie Polski i co miesiąc odnawiany certyfikat wystawiany na podstawie Polskich norm - mają na to wszystkie świadectwa!!!
Jest to węgiel brunatny a nie kamienny, czyli jest bardziej kruchy i przez to wg. mnie bardziej przyjazny do podajników - spala się na popiół nie ma skłonności do tworzenia zgorzelin...?!?!?!?
Zaopatrują m.in. sieci handlowe w Polsce i oczywiście sporo składów lokalnych - oczywiście nie ma stuprocentowej pewności, ale czemu nie spróbować - gdyby zebrała się powiedzmy 5-ci osobowa grupa chętnych to moglibyśmy wziąć po ok. 5ton każdy i sprawdzić w tym sezonie.
Węgiel jest sortowany, workowany i było by mniej pracy w zimę przy tym - poza tym dużo czyściej w piwnicy...;-)
Cena to 555zł za tonę - w tym oczywiście jest już transport!!!
Daj znać czy cię to interesuje i czy miałbyś może jeszcze kogoś do "spółki"!!!
Pozdrawiam
jammo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 27 czerwca 2011, 14:54

Re: ekogroszek - wspólny zakup

Post autor: jammo »

witaj,tak też myślałem ,że jest to napewno wegiel z Czech,ale ja nie bardzo mam na niego ochotę, bo dość dużo sie o nim oczytałem złych recenzji ,pierwsze to takie że ma dużo składników smolnych które osadzają się w kominie tak że komin co chwile trzeba czyścic,ale zasadnicza sprawa to taka bracie ,że ten wegiel z Czech nawet z tej najlepszej kopalni ma około 19000 KJ,natomiast z tych dwóch innych tylko około15000-16000 więc jak widać jest dość spora różnica z naszym ,który średnio ma od 25000-do 26000 KJ a co za tym idzie ,tego Czeskiego będziesz musiał dużo więcej spalić, tak że chyba niewiele, o ile wogóle można będzie coś na tym zarobić ,więc przemyśl to.Poza tym , nie masz gwarancji że on dostarczy węgiel z tej najlepszej kopalni,bo jak wiem każdy chce jak najwiecej zarobić.Samo workowanie nic nie znaczy ,bo to chyba nie workuje kopalnia tak jak w Polsce tylko tzw.zakłady przeróbcze a one mają różne asortymenty co daje możliwość mieszania lepszego z gorszym .Ja dwa sezony temu paliłem węglem ze Sosnowca chyba kopalnia Juliusz-Kazimierz i był o niebo lepszy niż Piast,popiół jak z papierośa tylko ,że praez te ostatnie sezony nie udało mi się go kupić choć dzwoniłem nawet do kopalni,ale nie mają teraz sprzedaży dla indywidualnych odbiorców,a tylko dla dużych składów z którymi wiążą ich umowy,a u pośredników ceny są już takie jak wiesz.Pozdrawiam a jeżeli uważasz że jest inaczej możesz mnie spróbować przekonać.
bombelnik
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 1 grudnia 2011, 20:22

Re: ekogroszek - wspólny zakup

Post autor: bombelnik »

Witam trafiłem na to forum przypadkowo jednak złożę ofertę :). Jestem jednym z importerów węgla z: Rosji Kazachstanu Czech oraz Polski. Co do tematu węgla z Czech owszem dużo lepszy jest węgiel z kopalni Bilina lub jak kto woli Ledvice. Węgiel ma większą kaloryczność mniejszą spiekalność mniejszą zawartość popiołu oraz siarki jedynie ma o 0,2% większą wilgotność. Węgiel sprowadzamy już od 5lat i rozwozimy go na terenie całej polski w hurcie jak i w detalu. Jeżeli ktoś by był zainteresowany jakimś "eko" lub innym rodzajem paliwa proszę pisać na e-mail [email protected] . Paliwo to dostarczamy do osób prywatnych jak i do hoteli pensjonatów biur spółdzielni itp. Przez 5 lat importu nie mieliśmy ANI JEDNEGO ZWROTU. Co mogę państwu zagwarantować to to iż węgiel będzie "czysty" czyli bez żadnych dodatków typu żwir muł itp będzie przywieziony bezpośrednio z kopalni łącznie z certyfikatem i "Vaźnym listkem".
bombelnik
Debiutant
Debiutant
Posty: 2
Rejestracja: 1 grudnia 2011, 20:22

Re: ekogroszek - wspólny zakup

Post autor: bombelnik »

Możliwość zakupu węgla "na próbę" i gwarantuję że kolejne zamówienia nie będą sie różniły jakością od próbnego :) gdyż to nie sztuka oszukać klienta sztuką jest zatrzymać klienta przy sobie. Pozdrawiam
G-man
Mistrz
Mistrz
Posty: 91
Rejestracja: 18 kwietnia 2010, 21:09

Re: ekogroszek - wspólny zakup

Post autor: G-man »

A jak z jego cena ?
Awatar użytkownika
luki666
VIP
VIP
Posty: 697
Rejestracja: 5 czerwca 2010, 23:49
Lokalizacja: okolice Jasla

Re: ekogroszek - wspólny zakup

Post autor: luki666 »

najwazniejsze nie podal :( cena kolego?
piotrek
VIP
VIP
Posty: 1458
Rejestracja: 30 września 2010, 10:54

Re: ekogroszek - wspólny zakup

Post autor: piotrek »

Uwierz że spalanie tego w domowym piecu nie ma sensu, ewentualnie połam parę gałęzi i spróbuj tym się ogrzać. Z powodu pobytu kilku debili w Brukseli Białoruś mieli lasy do wielkości połówki palca i polskie elektrownie to spalają otrzymując dotacje. Gdyby ich nie było nikt tego by nie robił.
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: ekogroszek - wspólny zakup

Post autor: Wojtq »

Wiecie dlaczego ceny węgla skaczą jak głupie co roku? Bo "góra" opierając się na aktualnych trendach i sytuacji "ekologicznej" na świecie może robić z nami co chce i dyktować ceny jakie im pasują a to pod pretekstem że opalanie węglem zanieczyszcza środowisko :) a prawda jest taka że paliwa kopalne trzeba sprzedawać żeby nabijać skarbonkę państwową akcyzami i przeróżnymi opłatami na ochronę środowiska.
A teraz ciekawostka - 95% zanieczyszczeń atmosfery produkuje...Ziemia :) ludzie mają tylko 5% udziału w zanieczyszczaniu atmosfery i w efekcie cieplarnianym również. Najwięcej CO2 tworzy się nad oceanami, a nie jak nam wmawiają w naszych samochodach w wyniku spalania paliwa. Najwięcej siarki i innych dymiących świństw dzięki erupcjom wulkanów.
Ja od jakiegoś czasu nie daję już sobą manipulować i mam koło tyłka ten ich węgiel. Jak jeszcze UE wprowadzi obowiązek montażu filtrów kominowych w domach opalanych węglem to już całkiem będziemy szczęśliwi :) (koszt filtra dla przeciętnego domu to ok 6tyś zł a wymiany wymagają co 2-5 lat w zależności jak intensywnie się opala węglem - kalkulacja jak dla mnie prosta)
Sebastian_36
Debiutant
Debiutant
Posty: 3
Rejestracja: 29 września 2012, 16:10

Re: ekogroszek - wspólny zakup

Post autor: Sebastian_36 »

Witam,
ostatnio natknąłem się na stronę taniopal.pl mają ekogroszek po 600 zł za tonę. Opinie są dość dobre.
Czy ktoś od nich zamawiał ? Zastanawiam się nad zakupem palety na próbę.
ODPOWIEDZ