Dofinansowanie z biura pracy

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
rpd8
Ekspert
Ekspert
Posty: 84
Rejestracja: 12 października 2008, 23:33

Dofinansowanie z biura pracy

Post autor: rpd8 »

Witam.Jeśli chce otrzymać dofinansowanie z biura pracy to trzeba jakieś kursy wcześniej zdać??
Jeśli tak to jakie??
scols11
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 28 czerwca 2010, 17:46

Re: Dofinansowanie z biura pracy

Post autor: scols11 »

Nie trzeba żadnych kursów przechodzić , musisz mieć status bezrobotnego, ale tak na marginesie to jak złożysz podanie o dofinansowanie teraz to jednak o jego przyznaniu musisz zapomnieć- niestety nie ma już funduszów na ten rok. Zawitaj do PUP i się sam wszystkiego dowiedz.
rpd8
Ekspert
Ekspert
Posty: 84
Rejestracja: 12 października 2008, 23:33

Re: Dofinansowanie z biura pracy

Post autor: rpd8 »

Ja złożyłem jakiś miesiac temu!
Dlatego nie ma ze kradną bandyci
Kudłaty
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 3 grudnia 2011, 15:02

Re: Dofinansowanie z biura pracy

Post autor: Kudłaty »

mam takie małę pytanko.
Jeśli mam jedną firmę to jeśli założę drugą to mogę dofinansowanie uzyskać?
kasiek0011
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 69
Rejestracja: 28 października 2011, 08:20

Re: Dofinansowanie z biura pracy

Post autor: kasiek0011 »

Kudłaty pisze:mam takie małę pytanko.
Jeśli mam jedną firmę to jeśli założę drugą to mogę dofinansowanie uzyskać?
Na pewno nie, bo dofinansowanie przyznają jedynie przy zakładaniu pierwszej działalności gospodarczej.
Kudłaty
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 3 grudnia 2011, 15:02

Re: Dofinansowanie z biura pracy

Post autor: Kudłaty »

a dofinansowanie na drugą firmę mogę dostać jeśli będe miał założoną?? np na auto
Kudłaty
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 3 grudnia 2011, 15:02

Re: Dofinansowanie z biura pracy

Post autor: Kudłaty »

a jest może ktos tu na forum co się na tym dobrze zna bo w urzędzie to na pewno mi nie wytłumaczą dobrze tylko tak żeby mnie spławić
PrezenterBS
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 13 marca 2012, 15:49

Re: Dofinansowanie z biura pracy

Post autor: PrezenterBS »

O przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej może ubiegać się osoba pozostająca w rejestrze bezrobotnych przez okres co najmniej 3 miesięcy przed złożeniem wniosku i aktywnie poszukująca pracy. Wyjątkiem mogą być osoby zarejestrowane z powodu zwolnień grupowych.Wniosek może dotyczyć wyłącznie działalności nowo rozpoczynanej, a nie na przejęcie lub stanie się wspólnikiem lub współwłaścicielem już istniejącej firmy.
Maksymalna kwota dotacji nie może przekroczyć 15.000 zł. Nie udziela się dotacji na podjęcie działalności gospodarczej na handel obwoźny, sprzedaż bazarową i internetową oraz na działalność przedstawicieli handlowych, ubezpieczeniowych i finansowych. Wnioskowanie o zakup środka transportu możliwe będzie tylko w uzasadnionych przypadkach i niektórych branżach.
Przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej nie obejmuje:
- kosztów budowy, remontów kapitalnych, adaptacji pomieszczeń,
- nabycia udziałów w spółkach,
- kosztów reklamowo- ofertowych, folderów, reklamy,
- zakup towaru,
- opłat administracyjno-skarbowych,
- zakupów gruntów (nie dotyczy rolników zwalnianych z pracy – art. 62 ustawy),
- zakupów samochodów osobowych,
- zakupu kas fiskalnych.
wiolka666
VIP
VIP
Posty: 512
Rejestracja: 8 grudnia 2010, 11:34

Re: Dofinansowanie z biura pracy

Post autor: wiolka666 »

PrezenterBS pisze:O przyznanie jednorazowych środków na podjęcie działalności gospodarczej może ubiegać się osoba pozostająca w rejestrze bezrobotnych przez okres co najmniej 3 miesięcy przed złożeniem wniosku i aktywnie poszukująca pracy. Wyjątkiem mogą być osoby zarejestrowane z powodu zwolnień grupowych.Wniosek może dotyczyć wyłącznie działalności nowo rozpoczynanej, a nie na przejęcie lub stanie się wspólnikiem lub współwłaścicielem już istniejącej firmy.
Maksymalna kwota dotacji nie może przekroczyć 15.000 zł. Nie udziela się dotacji na podjęcie działalności gospodarczej na handel obwoźny, sprzedaż bazarową i internetową oraz na działalność przedstawicieli handlowych, ubezpieczeniowych i finansowych. Wnioskowanie o zakup środka transportu możliwe będzie tylko w uzasadnionych przypadkach i niektórych branżach.
Przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej nie obejmuje:
- kosztów budowy, remontów kapitalnych, adaptacji pomieszczeń,
- nabycia udziałów w spółkach,
- kosztów reklamowo- ofertowych, folderów, reklamy,
- zakup towaru,
- opłat administracyjno-skarbowych,
- zakupów gruntów (nie dotyczy rolników zwalnianych z pracy – art. 62 ustawy),
- zakupów samochodów osobowych,
- zakupu kas fiskalnych.
heh szybciej byłoby wymienic na co mozna wydac a jestem ciekawa własnie na co można?
Kudłaty
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 464
Rejestracja: 3 grudnia 2011, 15:02

Re: Dofinansowanie z biura pracy

Post autor: Kudłaty »

a więc chodzi mi o tą refundacje i chciałbym kupić jakieś auto dostawcze i jakiś komputer i program.
muszę mieć zatrudnionego pracownika??
ODPOWIEDZ