Gdzie tanie pustaki na budowę

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
pawel@@
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 25 czerwca 2010, 12:31

Gdzie tanie pustaki na budowę

Post autor: pawel@@ »

Gdzie można kupić tanio pustaki na budowe? Prosze o opinie.
mario1562
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 15 października 2010, 15:40

Re: Gdzie tanie pustaki na budowę

Post autor: mario1562 »

kolego zalezy jakie pustaki cie interesuja zuzlowe?? betonowe? pianowe? maxy??
Awatar użytkownika
mironrak
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 305
Rejestracja: 18 maja 2009, 17:02
Lokalizacja: Okolice Jasła

Re: Gdzie tanie pustaki na budowę

Post autor: mironrak »

Mam pytanie ile około kosztuje pustaka połówka, żużel?
mario1562
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 486
Rejestracja: 15 października 2010, 15:40

Re: Gdzie tanie pustaki na budowę

Post autor: mario1562 »

kolego mas ztutaj strone firmy sima2 z tarnowca z biurem w jasle http://www.sima-stropy.com/index.php/sprzedaz zadzwon i zapytaj po ile pustaki tam produkuja pustaki zuzlowe i betonowe.[pozdr
Awatar użytkownika
antek_nie_emigrant
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 2 kwietnia 2011, 19:04
Lokalizacja: UE

Re: Gdzie tanie pustaki na budowę

Post autor: antek_nie_emigrant »

proponuję zapytać się ludzi pracujących w sejmie, wielu z nich to wykształceni ludzie i na pewno któryś z nich udzieli fachowej porady . :)
wścieklica
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 397
Rejestracja: 12 marca 2010, 12:57

Re: Gdzie tanie pustaki na budowę

Post autor: wścieklica »

Szukaj u producenta. jeśli chcesz budować jakiś mały grajdołek - to szkoda zachodu. Jeśli dom - to nawet doliczając koszty transportu - wyjdziesz na plus.
A zanim zdecydujesz się na konkretny rodzaj - w pierwszej kolejności weź pod uwagę CO będziesz budował, jaka jest potrzebna wytrzymałość i izolacyjność cieplna.
kasiak
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 22 stycznia 2011, 16:30

Re: Gdzie tanie pustaki na budowę

Post autor: kasiak »

My pustaki na cały dom kupowaliśmy w Nowym Żmigrodzie. Obecnie cena za pustak ciemny pianowy to 6,20 więc chyba naprawdę taniej juz nigdzie nie dostaniecie.
tommi301
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 3 kwietnia 2011, 09:42

Re: Gdzie tanie pustaki na budowę

Post autor: tommi301 »

Ja kupowałem w junie na Hankówce po 7,10 za sztuke białego pianowego
marchewka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 29
Rejestracja: 13 września 2011, 12:40

Re: Gdzie tanie pustaki na budowę

Post autor: marchewka »

Proponuję się przejechać do Frysztaka tuż przy rondzie najtaniej tam jest i transport gratis
jammo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 27 czerwca 2011, 14:54

Re: Gdzie tanie pustaki na budowę

Post autor: jammo »

koleś a gdzie ty we Frysztaku masz rondo,ostatnie jakie mijam zawsze na trasie Jasło -Strzyżów to jest ale w Twierdzy
damcio
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 17 lipca 2011, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Gdzie tanie pustaki na budowę

Post autor: damcio »

chyba mu chodzilo o Twierdze:) bo tam sa tanie pustaki
damcio
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 17 lipca 2011, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Gdzie tanie pustaki na budowę

Post autor: damcio »

a moze wie ktos kto ma dostep do zalatwienia starych slupow energetycznych?
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: Gdzie tanie pustaki na budowę

Post autor: Wojtq »

Moi drodzy, akurat jestem na bieżąco w temacie gdyż sam przewalam sterty stron z firmami produkującymi materiały budowlane a także dystrybutorami tych materiałów. I owszem w Twierdzy koło ronda jest tanio, BUD MAX na towarowej również ma dobre ceny. Ale najlepiej jak napiszę jakie ceny udało mi się wynegocjować jakieś 3 miesiące temu u poszczególnych dostawców.

Oczywiście aby mieć się do czego odwołać muszę napisać że jedyny pustak jaki mnie interesuje to Termalica o grubości 40 cm i gęstości 400kg/m3. Zorientowani w temacie znają podejrzewam parametry takiego pustaka. (ze względu na wysoką izolacyjność takiego pustaka się nie dociepla!!! więc wyższy koszt pustaka rekompensuje brak kosztów przy docieplaniu - ja takie rozwiązanie wybrałem i uważam że każdy ma prawo do swojego - również innego zdania - ale nie chciałbym tu rozgryzania słuszności mojego wyboru, lecz by informacja o cenach coś forumowiczom zobrazowała i dała pogląd na poszczególne przedsiębiorstwa)

I tak na miejscu:

1. Skat-Pol - 12,95zł / sztuka
2. BUD MAX - 13,10zł / sztuka
3. Skład w twierdzy - nie wiem jak się nazywa ;p 13,65zł / sztuka (ale właściciel niechętnie poddaje się negocjacjom i z trudem udało mi się cokolwiek z jego wyjściowej ceny zjechać)
4. JAMIX - 13,80zł / sztuka

Mrówki i Majstry etc możecie sobie odpuścić gdyż te ich hasła reklamowe tylko zwodzą człowieka. Dla porównania w Mrówce za ten sam pustak krzyknęli mi 17,80zł / sztuka :) nie do wiary a jednak aż taka różnica.

Noi oczywiście nie uzyskałem tych cen od razu. Trochę musiałem pomęczyć sprzedawców i po parę razy się u nich pojawić.

Ilości jakie potrzebowałem i dla jakich negocjowałem cenę są ilościami potrzebnymi na postawienie domu jednorodzinnego z poddaszem użytkowym o wymiarach ścian zewnętrznych 13 x 9 metrów.
Mowa oczywiście o ilościach pustaków na te właśnie ściany zewnętrzne, bo nikt chyba nie będzie wznosił ścian wewnętrznych z tak grubego pustaka :)

Na koniec jedna uwaga odnośnie postu forumowicza(czki) "wścieklica". Z całym szacunkiem dla woli i chęci udzielenia rady, ale Twoja teoria odnośnie tańszych pustaków nie sprawdzi się w przypadku firmy Bruk Bet (pustaki Termalica).
Tak jest dlatego że producent daje maksymalnie 20% zniżki od cen katalogowych dla klientów indywidualnych, a negocjując z sprzedawcami którzy obracają ich towarem od pewnego czasu na rynku można ceny uzyskać dużo lepsze, gdyż zazwyczaj sprzedawcy mają ok. 30% rabatu w Termalice a marże narzucane nie są wysokie co w ostatecznej kalkulacji daje docelowemu klientowi około 27-28% niższą cenę zakupu niż była by w przypadku zakupu u producenta.
Dodam że transport z Bruk Betu trzeba załatwić samemu i mimo niewielkiej ilości kilometrów (fabryka znajduje się pod Tarnowem) to koszt transportu oscyluje wokół 1500-2000zł. A ceny pustaków które podałem powyżej wliczają ich transport z poszczególnych firm do miejscowości w której ma powstać mój dom (8km od Jasła) razem z rozładunkiem obok budowy. Więc wydaje mi się że jednak korzystniej kupować u dystrybutorów którzy z racji większej skali zamówień u producenta posiadają również większe rabaty.

Mam nadzieję że komuś uda mi się pomóc tym postem.
damcio
Początkujący
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 17 lipca 2011, 14:43
Lokalizacja: Jasło

Re: Gdzie tanie pustawki na budowę

Post autor: damcio »

witam czy kupowal ktos ostatnio pustaczki na budowe i drut jesli tak jakie ceny i gdzie dokladnie
Bibendoo
Guru
Guru
Posty: 100
Rejestracja: 20 grudnia 2011, 18:30

Re: Gdzie tanie pustaki na budowę

Post autor: Bibendoo »

Lepiej nie kupujcie tanich pustaków bo to grozi katastrofą budowlana , może lepiej dolozyc i spać spokojnie że sufit nie spadnie na glowe, w końcu zycie najważniejsze.
ODPOWIEDZ