poszukuję, Sklep dla diabetyków

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
jar190
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 23 listopada 2008, 14:21

poszukuję, Sklep dla diabetyków

Post autor: jar190 »

Witam.Czy w Jaśle jest sklep dla diabetyków? Jeżeli tak to gdzie?
Grunwald
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 461
Rejestracja: 10 stycznia 2010, 12:54

Re: Sklep dla diabetyków

Post autor: Grunwald »

Sklepu jako takiego niema chociaż w zielarskim na igielnej jest dożo produktów dla Diabetyków ....

Ja z własnego doświadczenia wiem ze taka żywność to nic dobrego a diabetykiem jestem już prawie 10 lat
jar190
Debiutant
Debiutant
Posty: 5
Rejestracja: 23 listopada 2008, 14:21

Re: Sklep dla diabetyków

Post autor: jar190 »

Dlaczego nic dobrego?
Grunwald
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 461
Rejestracja: 10 stycznia 2010, 12:54

Re: Sklep dla diabetyków

Post autor: Grunwald »

a dla tego Kolego ze wszystkie produkty Typu LIGHT czy prościej mówiąc "lajt" sa słodzone aspartamem czyli cudownym wynalazkiem słodzikiem niestety większość społeczeństwa myśli ze słodzenie słodzikiem a nie cukrem jest zdrowe tutaj gruba pomyłka słodzik jest bardziej rakotwórczy niż nikotyna do tego jest bardzo kaloryczny.... około 6 lat temu juz odbyłem szkolenie w tym zakresie wiem ze miedzy Jasłem a Rzeszowem jest Przepaść w temacie cukrzycy no ale powinno i to tutaj powoli docierać !
johny3050
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 241
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 05:24

Re: Sklep dla diabetyków

Post autor: johny3050 »

Moze odbiegne od tematu, ale jelsi juz mowa o cukrzycy... Bede pisal prace na temat wysilku fizycznego i jego znaczenia w cukrzycy. Moze polecilibyscie jakies ksiazki ? Czy ktos z was laczy cwiczenia fizyczne z dieta ? Jesli ktos chcialby sie spotkac, porozmawiac, pocwiczyc, to chetnie. Wy zyskalibyscie na zdrowiu, a ja zdobylbym cenne informacje i wnioski do mojej pracy :) Oczywiscie pytania te kieruje do cukrzykow :) Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Czarny Lotos
VIP
VIP
Posty: 1100
Rejestracja: 13 października 2006, 18:12
Lokalizacja: Jasło

Re: Sklep dla diabetyków

Post autor: Czarny Lotos »

Grunwald pisze: cudownym wynalazkiem słodzikiem niestety większość społeczeństwa myśli ze słodzenie słodzikiem a nie cukrem jest zdrowe tutaj gruba pomyłka
Z tym się muszę zgodzić - coraz więcej zakładów produkcji żywności zaczyna używać słodzików zamiast cukru co nie jest dla nas konsumentów dobre :( -powód CENA :!: :!:
Grunwald
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 461
Rejestracja: 10 stycznia 2010, 12:54

Re: Sklep dla diabetyków

Post autor: Grunwald »

johny3050 pisze:Moze odbiegne od tematu, ale jelsi juz mowa o cukrzycy... Bede pisal prace na temat wysilku fizycznego i jego znaczenia w cukrzycy. Moze polecilibyscie jakies ksiazki ? Czy ktos z was laczy cwiczenia fizyczne z dieta ? Jesli ktos chcialby sie spotkac, porozmawiac, pocwiczyc, to chetnie. Wy zyskalibyscie na zdrowiu, a ja zdobylbym cenne informacje i wnioski do mojej pracy :) Oczywiscie pytania te kieruje do cukrzykow :) Pozdrawiam.

Ja jestem cukrzykiem moze z krótki stazem ale do tego uprawiam duzo sportu od paru dobrych lat i nawet dosc oczytany jestem w temacie cukrzyca a sport wiec jezeli mogbym Ci pomóc to pisz !


Co do tematu to owszem moze i taka zywnosc pomaga lecz nie do konca w cukrzycy typu 1 !
kibic0010
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 359
Rejestracja: 7 czerwca 2009, 16:26

Re: Sklep dla diabetyków

Post autor: kibic0010 »

mam córkę z cukrzycą typu 1.wiem ze szkoleń z rzeszowa o cukrzycy bardzo dużo.. oczywiście jest leczona też wysiłkiem ale wszystko z umiarem i w okreslonych porach..ale to jest duzo do opisywania..w każdym razie dieta insulinoterapia i kontrolowany wysiłek to podstawa..co do rzeczy typu light to z umiarem.. bo np. cola light też potrafi podnieść cukier...
Grunwald
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 461
Rejestracja: 10 stycznia 2010, 12:54

Re: Sklep dla diabetyków

Post autor: Grunwald »

Ja to szkolenie miałem 10 lat temu a od tego czasu wiele innych wszystko kreci sie w okół jednego chociaż trzymaj córke jak najdłużej w Rzeszowie bo zobaczysz sam jaka przepaść miedzy tymi miastami ...... poza tym sam odkryjesz jak w Jasle jest stosunkowo mało ludzi z cukrzyca typu 1 na insulinoterapii
johny3050
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 241
Rejestracja: 19 czerwca 2009, 05:24

Re: Sklep dla diabetyków

Post autor: johny3050 »

Grunwald pisze:
johny3050 pisze:Moze odbiegne od tematu, ale jelsi juz mowa o cukrzycy... Bede pisal prace na temat wysilku fizycznego i jego znaczenia w cukrzycy. Moze polecilibyscie jakies ksiazki ? Czy ktos z was laczy cwiczenia fizyczne z dieta ? Jesli ktos chcialby sie spotkac, porozmawiac, pocwiczyc, to chetnie. Wy zyskalibyscie na zdrowiu, a ja zdobylbym cenne informacje i wnioski do mojej pracy :) Oczywiscie pytania te kieruje do cukrzykow :) Pozdrawiam.

Ja jestem cukrzykiem moze z krótki stazem ale do tego uprawiam duzo sportu od paru dobrych lat i nawet dosc oczytany jestem w temacie cukrzyca a sport wiec jezeli mogbym Ci pomóc to pisz !


Co do tematu to owszem moze i taka zywnosc pomaga lecz nie do konca w cukrzycy typu 1 !
Za wszelka pomoc bylbym wdzieczny :) i to nawet bardzo. A moglbys mi polecic jakies ksiazki na temat sportu w cukrzycy ? Bede wdzieczny za kazda pozycje , ob kilka juz mam , ale to i tka za malo :)
Grunwald
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 461
Rejestracja: 10 stycznia 2010, 12:54

Re: Sklep dla diabetyków

Post autor: Grunwald »

"Wysiłek fizyczny w cukrzycy "

książka z firmy Novo Nordisk

Opr.
Prof. dr hab. n. med. Anna Jegier
dr n. med. Barbara Kopft
dr n . med. Katarzyna Szmigielska

Tutaj masz bardzo dokładnie wyjaśniony temat po co? dlaczego?jak wazne?...jak potezne rezultaty pozytywnie daje sport ruch zdrowy tryb zycia u DIABETYKÓW

Prace masz wyjątkowo przyjemna bo temat jednostronny sport w cukrzycy to jak Cysterna wody na pustyni stojaca i czekajaca na Nas w oazie!
ODPOWIEDZ