Kupno samochodu z silnikiem diesla, za i przeciw

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
witek74
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 9 lipca 2017, 19:14

Kupno samochodu z silnikiem diesla, za i przeciw

Post autor: witek74 »

Witam wszystkich.
Zamierzam kupić auto w roczniku 2009- 2014- na celowniku suzuki grand vitara , seat altea xl, toyota corolla verso-dystans robiony dzienny to 15 km do pracy .
Czy pchać się w diesla( nieszczęsny Dpf- czy się będzie wypalał- różne opnie, że tak i nie, kosztowna dwu masa). Czy kupić benzynę?, czy nieszczęsny dpf- jest tak problematyczny dla użytkownika- czy to plotki wyssane z palca. Do tej pory jeździłem samymi benzyniakami.
Proszę wszystkich o pomoc w wyborze.
km_1981
Guru
Guru
Posty: 129
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 17:22

Re: Kupno samochodu z silnikiem diesla, za i przeciw

Post autor: km_1981 »

na tak krótką trasę benzyna z gazem. radzi wieloletni posiadacz diesla.
witek74
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 9 lipca 2017, 19:14

Re: Kupno samochodu z silnikiem diesla, za i przeciw

Post autor: witek74 »

No właśnie, to co mnie interesuje to to 90% samochodów z silnikami diesla, sztuka znaleźć " benzynę".
Dzięki za podpowiedz.
Mecenas
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 219
Rejestracja: 10 czerwca 2013, 19:11

Re: Kupno samochodu z silnikiem diesla, za i przeciw

Post autor: Mecenas »

Też zdecydowanie polecam mocnego benzyniaka w gazie. Będziesz bardzo zadowolony i dodatkowo tanio jeździł.
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Kupno samochodu z silnikiem diesla, za i przeciw

Post autor: człowiek z lasu »

Z suchym filtrem, na tak krótkich dystansach, na trasach, w których połowa dystansu to miasto i wioska, po pewnym czasie pojawią się problemy. Z drugiej strony, auto na ramie i reduktorze, w benzynie, nawet z gazem trochę będzie kosztowało w eksploatacji. Za przyjemność 4*4 trzeba płacić.
witek74
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 9 lipca 2017, 19:14

Re: Kupno samochodu z silnikiem diesla, za i przeciw

Post autor: witek74 »

A może ktoś ma doświadczenie z silnikami Tsi montowane miedzy innymi w seacie altea.?Byłbym wdzięczny za opinie.
Awatar użytkownika
Tulix
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 295
Rejestracja: 15 lipca 2011, 23:07

Re: Kupno samochodu z silnikiem diesla, za i przeciw

Post autor: Tulix »

Prawdopodobnie nic nie wniosę do tej rozmowy bo nigdy nie miałem TSI (które jest benzynowe), ale powiem o common railu jedna rzecz. Po latach jazdy na benzyniakach nabyłem Zafirkę Z19DT. Common rail. Chodziło to jak marzenie, na autostradzie ciupiesz 150 na 6 biegu, obroty około 2000 i leci to jak samolot (koszt na 100km to bodaj 15zl, serio) do tego pod butem nastepne 100Kmh\h na zawolanie. Wszystko pięknie dopóki coś się nie spierdzieli. Niestety inżynieria jaka stoi za tym oznacza bardzo wysokie koszta serwisowania, wiec stoi mi teraz pod domem i czeka na dzień w którym zachce mi się wymienić temu ECU (za srogie pieniązki swoją drogą).
Teraz mam drugie bardzo podobne, benzyniak 1.6. Nie ma tej mocy, ale odpali zeby nawet w baku brakowało. Zupełnie inny świat. Jak ktoś chce poznać wszystkie podstawy fizyki i mechaniki - to polecam common rail diesla. Inaczej bierz benzyniaka i śpisz spokojnie, nic więcej Cię nie obchodzi.
km_1981
Guru
Guru
Posty: 129
Rejestracja: 28 kwietnia 2011, 17:22

Re: Kupno samochodu z silnikiem diesla, za i przeciw

Post autor: km_1981 »

najprościej to chyba powiedzieć - -jak jeździsz dużo zwłaszcza po autostradach to bierz diesla - przyjemność z jazdy spora, oszczędnośc też fajna.
jak jeździsz głównie na miejscu, 20-30 km dziennie to benzynka tylko przynajmniej z 2.0 pojemności żeby było czym jechać (plus gaz oczywiście)
8 lat jeżdżę dieslem, następny będzie benzyniak, bez dwóch zdań
witek74
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 9 lipca 2017, 19:14

Re: Kupno samochodu z silnikiem diesla, za i przeciw

Post autor: witek74 »

Dzięki za zainteresowanie.
Nigdy nie miałem diesla, a bazowałem na opinii znajomych którzy je zachwalali.
Dziś jest tręd na silniki diesla, 8 na 10 samochodów zamieszczanych w np. otomoto to samoch. z tymiż silnikami. Jednak kupie benzynę pomimo ze droższa i nie tak popularna. Dzięki za zainteresowanie tematem.
szmitu3
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 227
Rejestracja: 26 maja 2010, 20:43

Re: Kupno samochodu z silnikiem diesla, za i przeciw

Post autor: szmitu3 »

witek74 pisze: Nigdy nie miałem diesla, a bazowałem na opinii znajomych którzy je zachwalali.
Dziś jest tręd na silniki diesla, 8 na 10 samochodów zamieszczanych w np. otomoto to samoch. z tymiż silnikami.
W Anglii ludzie zaczynaja tracic zainteresowanie dieslami ( wg. informacji podawanych w wiadomosciach w tv) na rzecz aut hybrydowych .
W niektorych europejskich miastach nie mozna juz wjezdzac do centrum miasta starymi dieslami , i dlatego w Polsce jest tak duzo sprowadzonych diesli na sprzedaz. Bogatsze kraje pozbywaja sie takich aut.

Jesli chcesz kupic benzyniaka , popytaj ludzi ktorzy zakladaja gaz do samochodow , ktore silniki sa dobre do gazu , a ktore sie nie nadaja.
Bedziesz mial wieksze rozeznanie i byc moze łatwiejszy wybor.

A jesli ktos ci umiejetnie zalozy gaz do auta , to nie bedzie zadnych problemow z uzytkowaniem (wiem to z wlasnego doswiadczenia ) .
ODPOWIEDZ