ogrzewanie kominkiem domu

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
gelo441
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 6 września 2010, 16:23

ogrzewanie kominkiem domu

Post autor: gelo441 »

Witam! czy przerabialiście kominek, żeby grzał dom i wodę? ile to może kosztować razem z robocizną? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam!
toolpusher
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 11 grudnia 2011, 11:31

Re: ogrzewanie kominkiem domu

Post autor: toolpusher »

Nie wiem jaki masz dom duży i ile osób mieszka dla cwu. Ale przygotuj sobie taczki a w salonie gdzie masz kominek nie kładź parkietu tylko gres. Oczywiście drewno do kominka musisz sezonowac minimum 2 lata.
Przerabianie kominka czyli nowy wkład, przeróbka instalacji nowy zbiornik cwu. Wg mnie zapomij. Lekko licząc 10tysięcy.
Hermann
Guru
Guru
Posty: 118
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 12:59

Re: ogrzewanie kominkiem domu

Post autor: Hermann »

Przerabianie/ projektowanie salonu ( pokoju) na kotłownię uważam za bezsensowne. Jeżeli kominek to rekreacyjny, kotłownia ( ogrzewanie co i cwu ) i skład opału w oddzielnych pomieszczeniach ( najlepiej w piwnicy). Moje subiektywne zdanie z doświadczenia...../
caraciola
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 24
Rejestracja: 9 grudnia 2012, 16:11

Re: ogrzewanie kominkiem domu

Post autor: caraciola »

Kominek kupiłem za bodajże 3200(25KW) plus wymiennik(musi być do kominka z płaszczem bo gwarancji nie uznają) naczynie wyrównawcze i reszta rury,zawory razem z 5000(robota nie wiem bo sam robiłem).Musi być podpięcie do wody i odpływ do kanalizacji i komin niby min Fi 180 ale to mało jest,w praktyce ściany i firanki ciemnieją z każdym sezonem,kurz wiadomo,dobrze też mieć jakieś wyjście na pole(dwór :)) blisko bo chodzenie przez pół chałpy z opałem to nie porozumienie.Fajnie też zrobić osobne doprowadzenie powietrza do kominka z pola/dworu bo ciąg wysysa wszystkimi szparami.Ogólnie fajny bajer ale w praktyce uciążliwy,ogrzać tym chałpę ~200m ciężko zwłaszcza na saunę.
asterka
VIP
VIP
Posty: 878
Rejestracja: 6 grudnia 2012, 22:26

ogrzewanie kominkiem domu

Post autor: asterka »

zgadzam się ,ogrzewanie domku kominkiem jest kiepskim wyjściem,spalisz tyle samo opału co w CO . a ciepło raczej tylko w salonie
kluczowa1
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 63
Rejestracja: 20 sierpnia 2009, 05:55

Re: ogrzewanie kominkiem domu

Post autor: kluczowa1 »

a ja mam ogrzewanie nadmuchem i jest tanio i przyjemnie ,drzewa spalam ok 8m na sezon,szkoda że nie założyłem z płaszczem wodnym,wode grzeje bojlerem,i nie drogo to wychodzi
xinka500
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 6 stycznia 2014, 17:23

Re: ogrzewanie kominkiem domu

Post autor: xinka500 »

Dom zdumiony?
ODPOWIEDZ