Cyrk w Jasle

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
jarek83
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 19 sierpnia 2015, 09:16

Cyrk w Jasle

Post autor: jarek83 »

Jaki cyrk jutro występuję jutro w Jasle? I co to za kupon z dziekiem? nie zrozumiałem.
NiedlaNiego
Początkujący
Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 31 sierpnia 2014, 16:54
Lokalizacja: Jasło

Re: Cyrk w Jasle

Post autor: NiedlaNiego »

Jasło jest tak zacofane i pozwala na cyrk ze zwierzętami,... Wstyd... Przyjdą tam tylko ludzie bez wyobraźni, lubiący cierpienia zwierząt. Nikt inteligentny do cyrku nie pójdzie... Nigdy nie zrozumiem jak można być takim ograniczonym człowiekiem i chodzić do cyrków..
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Cyrk w Jasle

Post autor: Mosznicki »

Bez zwierząt nie może obyć się ogród zoologiczny, ale cyrk na pewno tak. Dlatego "dobrą zmianą" byłby zakaz wjazdu dla cyrków ze zwierzętami. Zakazało tego już parę miast w Polsce i na pewno będzie ich więcej. Czy Jasło dołączy? Proponuję, aby każdy z Was, kto jest za takim zakazem (wierzę, że w 21. wieku naprawdę nie trzeba już tłumaczyć dlaczego) podbił wątek krótkim "jestem za" (zakazem). Może to jakoś trafi do świadomości włodarzy i zechcą zaprowadzić zmiany? W końcu burmistrzyni los zwierząt nie jest obojętny (oby nie tylko deklaratywnie), a decyzja w tej sprawie i tak nie wymaga zdania mieszkańców miasta. A więc podbijajcie!
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Cyrk w Jasle

Post autor: człowiek z lasu »

W Jaśle jest też rzeźnia że zwierzętami. Jakoś nikogo z Was ten temat nie porusza. Może określcie definicję zwierzęcia, a później piszcie petycje
Mosznicki
VIP
VIP
Posty: 9458
Rejestracja: 16 maja 2015, 17:58

Re: Cyrk w Jasle

Post autor: Mosznicki »

A co Ty robisz, żeby tej rzeźni nie było?

Jak się wierzy, że bez mięsa nie można, to się przynajmniej stara ograniczać (choćby teoretycznie, bo wiemy, że nie zawsze w praktyce)cierpienie ofiar lądujących potem na naszym talerzu. Ale jakie jest uzasadnienie dla istnienia zwierząt w cyrku? Uciecha dziatwy? Jak nie zobaczą niedźwiedzia albo lwa, to stanie im się fizyczna wręcz krzywda? Nie sądzę. A więc nie "filozofujmy", bo to naprawdę zbyteczne. Mniejsze zło czy jednak większe?

Podbijajcie krótko i tyle!
człowiek z lasu
VIP
VIP
Posty: 1851
Rejestracja: 28 września 2013, 10:56

Re: Cyrk w Jasle

Post autor: człowiek z lasu »

Po prostu nieporównywalnie jest cierpienie zwierząt tzw rzeźnych do zwierząt występujących w cyrku. Nie ma w tym żadnej filozofii.
borsuk 1.8
VIP
VIP
Posty: 606
Rejestracja: 5 listopada 2011, 17:19

Re: Cyrk w Jasle

Post autor: borsuk 1.8 »

Byłem jednym słowem kicha
Awatar użytkownika
dragoness
VIP
VIP
Posty: 18365
Rejestracja: 26 lutego 2009, 18:56

Re: Cyrk w Jasle

Post autor: dragoness »

Mosznicki pisze:Bez zwierząt nie może obyć się ogród zoologiczny, ale cyrk na pewno tak. Dlatego "dobrą zmianą" byłby zakaz wjazdu dla cyrków ze zwierzętami. Zakazało tego już parę miast w Polsce i na pewno będzie ich więcej. Czy Jasło dołączy? Proponuję, aby każdy z Was, kto jest za takim zakazem (wierzę, że w 21. wieku naprawdę nie trzeba już tłumaczyć dlaczego) podbił wątek krótkim "jestem za" (zakazem). Może to jakoś trafi do świadomości włodarzy i zechcą zaprowadzić zmiany? W końcu burmistrzyni los zwierząt nie jest obojętny (oby nie tylko deklaratywnie), a decyzja w tej sprawie i tak nie wymaga zdania mieszkańców miasta. A więc podbijajcie!
Jak najbardziej, podbijam. Jestem za zakazem.
czarni-fan 1910
VIP
VIP
Posty: 1446
Rejestracja: 30 października 2011, 20:13

Re: Cyrk w Jasle

Post autor: czarni-fan 1910 »

takie zwierzeta w ciasnych klatkach przebywajace 24h potem choruja na chorobe psychiczna stereotypie gdzie kiwaja sie na boki.Jal mozna trzymac dzikie zwierzeta bez odpowiedniego wybiegu w takich warunkach przez tyle czasu.Ja bym takiego wlasciciela czy tresera zwierzat tam w klatce o pow.2m sam zamknal zeby wiedzial jakie to uczucie.Potem dziwic sie ze takie zwierzeta atakuja samych treserow czy ludzi jak oni ich tak traktuja czy bija .Zakaz dla cyrkow ze zwierzetami !!!.
Joziiiin
VIP
VIP
Posty: 1963
Rejestracja: 27 października 2015, 10:45

Re: Cyrk w Jasle

Post autor: Joziiiin »

borsuk 1.8 pisze:Byłem jednym słowem kicha
Czyli dołożyłeś się do cierpienia tych zwierząt. Brawo, mam nadzieję, że jesteś z tego dumny....
ODPOWIEDZ