Czy uwzględnią gwarancję butów?

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Awatar użytkownika
Jaślanin77
Guru
Guru
Posty: 112
Rejestracja: 15 stycznia 2010, 20:44
Lokalizacja: Jasło

Czy uwzględnią gwarancję butów?

Post autor: Jaślanin77 »

Witam. Czy mieliście może jakieś doświadczenia z gwarancją na buty Nike? W Air maxach po 3 miesiącach użytkowania przeciera się siatka w środku buta. Zastanawiam się czy uwzględnią mi to w ramach gwarancji, czy też orzekną, że niewłaściwe użytkowanie etc. Buty kupione w sklepie Nike.
Gianis_Visits_Taiwan
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 31 maja 2015, 13:17

Re: Czy uwzględnią gwarancję butów?

Post autor: Gianis_Visits_Taiwan »

Ciężko stwierdzić po tak małej ilości danych ale na 90% powołają się na niewłaściwie dobrany rozmiar lub ewentualnie złe sznurowanie i ruch stopy wewnątrz obuwia.
Awatar użytkownika
Jaślanin77
Guru
Guru
Posty: 112
Rejestracja: 15 stycznia 2010, 20:44
Lokalizacja: Jasło

Re: Czy uwzględnią gwarancję butów?

Post autor: Jaślanin77 »

Wypadła dziurka w siatce w jednym i symetrycznie w drugim bucie. Zastanawiam się czy opłaca się bawić w te gwarancje, bo musiałbym wysłać pocztą lub zawieźć do Rzeszowa. :zdegustowany:
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Czy uwzględnią gwarancję butów?

Post autor: T135 »

Reklamowałem podobny problem i uwzględniono gwarancję. Dostałem nowe buty. Warto pamiętać, że gdy dostajesz nowe buciki to należy Ci sie na nie gwarancja na.kolejne dwa lata, trzeba jednak taką adnotacje ze sklepu "po reklamacji wydano nowe buty dnia xx-xx-xxxx, nr paragonu...." i pieczatka sklepu, jest to obowiązek sprzedawcy przy wydawaniunowych butów jednak prawie nikt tego nie robi, gdy nie będą chcieli wydać, wystarczy tel do rzecznika spraw konsumenta. Druga istotna rzecz. Jesli zaniesiesz buty do sklep pa 14 dni na rozpatrzenie reklamacji, jezeli w ciagu 14 dni nie otrzymasz zadnej odpowiedzi, jest to równiznaczne z uznaniem gwarancji, wtedy najlepuej wyslac list polecony do sklepu o tresci mniej wiecej "W związku z faktem, iż od czasu rozpoczęcia reklamacji minęło 14 dni, a nie uzyskałem żadnej odpowiedzi, zgodnie z obowiązującymi przepisami art. 8 pkt 3 ustawy z dnia 27 lipca 2002r. o szczególnych warunkach sprzedaży gwarancja została uznana. Proszę o wyznaczenie terminu odbioru nowych/naprawionych butów."

14 dni to dni włącznie z sobotą i niedzielą 14 dni kalenarzowych a nie roboczych. Wysyłając pocztą,liczy się 14 dni od daty na stemplu, a oddając do sklepu - data oddania,koniecznie trzeba wziąć pokwitowanie i zrobić sobie kopię paragonu.
Parasol
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 303
Rejestracja: 2 lutego 2007, 19:51
Lokalizacja: Jasło

Re: Czy uwzględnią gwarancję butów?

Post autor: Parasol »

Cytowana przez T135 ustawa z 2002 roku już nie obowiązuje.
Obecnie obowiązuje ustawa z czerwca (chyba) 2014 roku.
Reklamować zawsze warto, nawet jak buty kosztują 40zł! Problemem może być negatywne rozpatrzenie reklamacji.
T135
VIP
VIP
Posty: 1176
Rejestracja: 7 czerwca 2010, 17:33

Re: Czy uwzględnią gwarancję butów?

Post autor: T135 »

Fakt, dzieki za poprawienie, jednakże w tej kwesti zmian nie ma.
Awatar użytkownika
Jaślanin77
Guru
Guru
Posty: 112
Rejestracja: 15 stycznia 2010, 20:44
Lokalizacja: Jasło

Re: Czy uwzględnią gwarancję butów?

Post autor: Jaślanin77 »

Więc jednak spróbuje zareklamować buciki :)
Wielkie dzięki za pomoc. :ok:
pomarynka
Początkujący
Początkujący
Posty: 12
Rejestracja: 22 czerwca 2015, 10:27

Re: Czy uwzględnią gwarancję butów?

Post autor: pomarynka »

Śmiało próbuj! ja nigdy ale to nigdy nie miałam problemów z gwarancją Nike czy Adidas. Zawsze mi uwzglądniali i jako rekompensate mogłam sobie wybrać zupełnie nowe buty jakie chciałam, czasem nawet droższe. To sie są firmy, które bu się migały od reklamowania, bo one mają przewagę na rynku i dbają o klientów, bo ich na to po prostu stać.
Gianis_Visits_Taiwan
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 23
Rejestracja: 31 maja 2015, 13:17

Re: Czy uwzględnią gwarancję butów?

Post autor: Gianis_Visits_Taiwan »

pomarynka pisze:Śmiało próbuj! ja nigdy ale to nigdy nie miałam problemów z gwarancją Nike czy Adidas. Zawsze mi uwzglądniali i jako rekompensate mogłam sobie wybrać zupełnie nowe buty jakie chciałam, czasem nawet droższe. To sie są firmy, które bu się migały od reklamowania, bo one mają przewagę na rynku i dbają o klientów, bo ich na to po prostu stać.
Tak, bo reklamacje rozpatruje producent... w Chinach, Indonezji lub Pakistanie.
Nic tylko czekać jak następnym razem w ramach zadośćuczynienia za wadliwe buty, zaproponują Ci samochód bądź budowę domu.
ODPOWIEDZ