Internet światłowodowy Telgam opinie

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
tymbarko
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 13 czerwca 2015, 10:51

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: tymbarko »

U nas też mają to ciągnąć
Włos
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 358
Rejestracja: 12 czerwca 2015, 09:00

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: Włos »

Trzeba uważać na oszustwa radiówek Sigmy, Paskala. Próbowali mnie złapać na 3 lata taka Sigma niby daje 10 mb a chodzi 4 Mb , a jak deszcz to wogle zawiecha :mad:
Na szczeście jak operator nie dotrzymuje umowy klient ma prawo zerwać umowę. !
Ratują sie radówki jak mogą ale widac to ich kres !
Wind
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 255
Rejestracja: 5 grudnia 2014, 13:15
Lokalizacja: jasło i okolice

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: Wind »

Ja juz mam od ponad miesiąca.Niebo a ziemia jesli chodzi o radiówki.Na YT filmik ani na moment nie zatnie nawet przy 1080p...Nie chce znać radiówki xDD
Włos
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 358
Rejestracja: 12 czerwca 2015, 09:00

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: Włos »

Wind pisze:Ja juz mam od ponad miesiąca.Niebo a ziemia jesli chodzi o radiówki.Na YT filmik ani na moment nie zatnie nawet przy 1080p...Nie chce znać radiówki xDD
U mnie też jest ponad miesiąc swiatlowod z Telgam i chodzi jak rakieta. Ping 2 ms 50 MB .
w sumie najlepszy net w powiecie i nie płaci się za przyłącz bo mają dotacje z UE.
Wind
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 255
Rejestracja: 5 grudnia 2014, 13:15
Lokalizacja: jasło i okolice

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: Wind »

Nie płaciło sie zdaje sie do konca czerwca,teraz juz sie placi choc moge sie mylić.
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: krolik »

Bardzo bym chciala miec internet z swiatlowodow Le niestety ul florianska nie ma czegos takiego i jestem zdziwiona ze wszedzie robia tylko nie na tej ulicy.
ribka
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 21
Rejestracja: 13 lutego 2012, 10:30

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: ribka »

Ok, widzę że internet śmiga dobrze, ale mnie interesuje telewizja. Korzysta ktoś z ich TV i może wyrazić swoją opinię?
mokoro
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 22 stycznia 2016, 13:12

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: mokoro »

Aktualnie u mnie jest 7mb/s
dk7508
Początkujący
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 1 grudnia 2010, 11:23

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: dk7508 »

Masakra pozytywnie ujmujac u mnie teraz z telgamu download 22 Mb/s Upload 1,2 Mb/s oczywiscie z kabla nie to co pascal na radiu .Niebo a ziemia. Pozdrawiam , acha mam od miesiaca
toolpusher
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 11 grudnia 2011, 11:31

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: toolpusher »

Witam,
Ciągną koło mnie światłowód z Telgamu. Zastanawiam się żeby się nie podpiąć bo ma teraz DSL z Orange. Zerknąłem na cennik Telgamu i tu zonk. Pakiety i ceny jak w Adsl'u. Telgam nie ma konkurencji i dlatego winduje ceny. Pochodziłem trochę w necie i koszt łącza na poziomie 100/5 to około 50zł. W Telgam 2x tyle. A parametry śmieszne 15/30/60/120 dla światła to śmiech na sali a uploadzie nie wsponę bo to żenada. W większości FTTH pierwszy pakiet zaczyna się od 100/5. W Telgam tam się kończy oferta. Nie jestem pracownikiem konkurencji tylko zadaję sobie pytanie czemu tak niewiele za tak dużo przy dotacjach z UE. Chętnie bym poczytał odpowiedź pracownika firmy co jest powodem tak niskich pakietów w kontekście ceny.
Obiektywnie rzecz biorąc za tę ceną co ja płacę DSL w Orange 10/1 w Telgamie otrzymuje 60/3 przy tej samej długości umowy żeby nie było że nie jestem obiektywny.
Awatar użytkownika
Regulator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 417
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: Regulator »

Światłowody w Cieklinie to też Telgam?
toolpusher pisze:Pochodziłem trochę w necie i koszt łącza na poziomie 100/5 to około 50zł.
Zadaj sobie pytanie czy naprawdę tyle potrzebujesz. Z mojego doświadczenia wynika dla 90% abonentów 20mbps wystarcza w zupełności.
Wind pisze:Nie chce znać radiówki xDD
Są radiówki i Radiówki. Jeżeli miałeś/aś starą radiówkę na 2.4Ghz to się nie dziwię. Sprawność radiówek zależy od bardzo wielu parametrów. U mnie w domu rodzinnym rodzice mają radiówkę z AP-Media w 5Ghz i działa bardzo ładnie.
toolpusher
Obyty
Obyty
Posty: 50
Rejestracja: 11 grudnia 2011, 11:31

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: toolpusher »

Regulator pisze:Światłowody w Cieklinie to też Telgam?
toolpusher pisze:Pochodziłem trochę w necie i koszt łącza na poziomie 100/5 to około 50zł.
Zadaj sobie pytanie czy naprawdę tyle potrzebujesz. Z mojego doświadczenia wynika dla 90% abonentów 20mbps wystarcza w zupełności.



Wpisałem w google FTTH cennik i pierwsze co mi wyskoczyło:
http://www.nettelekom.pl/oferta-dla-dom ... owodowych/
Tak że po prostu tam się zaczynają oferty przy porządnych firmach od 100Mbps. W końcu to światłowód.
Jak w Telgamie widze fiber i 10Mbps to wybaczcie :mur:
Awatar użytkownika
Regulator
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 417
Rejestracja: 24 stycznia 2011, 11:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: Regulator »

@toolpusher
Może to wynikać z różnych czynników. Mniejsza odległość centrala-klient to mniejszy koszt. Wszystko kosztuje- kabel, przełącznice, splittery , końcówki klienckie, OLTy... Masz trochę racji, bo zapewnienie prędkości po GPONie (technologia najczęściej używana do podłączeń FTTH) to dla dostawcy najmniejszy problem. Z drugiej strony kupowanie łącza powyżej 100Mbps do domu nie ma najmniejszego sensu. Widziałem na stronie Telgamu cenę 50zł za 35Mbps, jak na jasielskie warunki oferta jak najbardziej akceptowalna. Dodam, że prędkość internetu nie wpływa na działanie telewizji, śmiga ona na innej długości fal i zazwyczaj pochłania jakieś 25Mbps ale nie z łącza internetowego, które działa sobie osobno.
Awatar użytkownika
baflo
Guru
Guru
Posty: 189
Rejestracja: 13 grudnia 2009, 16:06
Lokalizacja: Jasło

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: baflo »

krolik pisze:Bardzo bym chciala miec internet z swiatlowodow Le niestety ul florianska nie ma czegos takiego i jestem zdziwiona ze wszedzie robia tylko nie na tej ulicy.

spróbuj zadzwonić do ap-media z tego co wiem na floriańskiej mają światłowod
Włos
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 358
Rejestracja: 12 czerwca 2015, 09:00

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: Włos »

Mam od roku Telgam i polecam każdemu dobrałem TV i komórkę przeniosłem z T-Mobile do Telgam wszystko ok. POLECAM LOKALNĄ FIRMĘ.
ODPOWIEDZ