Internet światłowodowy Telgam opinie

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
rpg3d
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 23 listopada 2011, 15:59

Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: rpg3d »

Potrzebuje informacji czy to na pw czy na forum, czy ma ktoś z was internet światłowodowy z telgamu?
W umowach jest internet do 10,20, 30 mb/s itd moje 1 pytanie czy te prędkości są zbliżone temu co podpisaliście np macie internet do 20mb/s a otrzymujecie załóżmy 19mb/s czy też jest zupełnie na odwrót i zamiast 20mb/s dają załóżmy 10mb/s tłumacząc się, że niestety nic więcej na waszych kablach nie pójdzie?
Drugie pytanie jakie macie pingi w grach ? (na ip wewnętrznym)
Czy jesteście zadowoleni z ich usług ?
Ostatnio w Kołaczycach został zamontowany światłowód więc liczę również na opinie świeżych użytkowników.
Z góry dzięki za odpowiedzi. :)
Awatar użytkownika
ser_dziurawiec
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 18:29

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: ser_dziurawiec »

Akurat światłowody u nich działają bardo sprawnie. Sam mam do bloku podprowadzony światłowód do switcha, a od niego skrętka. Mam 30mb/s wykupione i z takiego Steam leci 3,7MB/s. Czyli pełnym łączem.
Wind
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 255
Rejestracja: 5 grudnia 2014, 13:15
Lokalizacja: jasło i okolice

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: Wind »

Sam czekam na swiatłowód,znajomi mają to jak jest 20mb na umowie to i tak jest cos 24 mb.
Awatar użytkownika
ser_dziurawiec
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 18:29

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: ser_dziurawiec »

IP zewnętrzne od 12 lat. Lagów nie stwierdziłem. Do LoL-a mam średnio 20-30ms.
Hackenbush
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 67
Rejestracja: 1 kwietnia 2012, 20:57

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: Hackenbush »

Ja mam 10 mb/s i przed chwilą zrobiłam test



Obrazek
Zubrówka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 274
Rejestracja: 2 lutego 2014, 18:33

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: Zubrówka »

Trzcinica umowa na 30 Mb/s światłowód mam od niedawna. Ale w porównaniu z radiówką to niebo , a ziemia. Wcześniej miałem od innego operatora.
test zrobiony przed chwilką
Obrazek

Wiem ze robią teraz w Niegłowicach i Skołyszynie, Kołaczycach i winnych miejscowościach w koło Jasła. Cena Ok jest na stronie Telgam.
Wind
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 255
Rejestracja: 5 grudnia 2014, 13:15
Lokalizacja: jasło i okolice

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: Wind »

6 mb na swiatłowodzie bedzie o niebo lepsze niż 26mb na radiowce.

Radiówka chodzi tak:/\___/\__/\_/\____/\_/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\_____
Swiątłowód tak:-------------------------------------------------------------------------
NoFuckinName
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 20:10

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: NoFuckinName »

Wind pisze:6 mb na swiatłowodzie bedzie o niebo lepsze niż 26mb na radiowce.

Radiówka chodzi tak:/\___/\__/\_/\____/\_/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\_____
Swiątłowód tak:-------------------------------------------------------------------------
po czym to stwierdziłeś ekspercie? ;)
Włos
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 358
Rejestracja: 12 czerwca 2015, 09:00

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: Włos »

NoFuckinName pisze:
Wind pisze:6 mb na swiatłowodzie bedzie o niebo lepsze niż 26mb na radiowce.

Radiówka chodzi tak:/\___/\__/\_/\____/\_/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\_____
Swiątłowód tak:-------------------------------------------------------------------------
po czym to stwierdziłeś ekspercie? ;)
Może np na tym ?
http://www.tweaks.pl/roznice-pomiedzy-i ... -radiowym/

Różnice pomiędzy internetem światłowodowym, a radiowym
Panuje obiegowy pogląd, że rozwój sieci światłowodów jest szansą na przyspieszenie prędkości internetu u polskich użytkowników. Jak jest naprawdę? Jakie różnice w prędkościach występują pomiędzy internetem światłowodowym, a radiowym?

Światłowód czy radiówka

Główne różnice pomiędzy internetem światłowodowym, a radiowym dotyczą prędkości uzyskiwanego transferu danych. Światłowody są bardziej stabilne w transferze informacji w sieci internetowej, mają w praktyce nieograniczony transfer danych i nie jest on zależny od warunków atmosferycznych, czego nie można powiedzieć w odniesieniu do internetu radiowego. W czasie złych warunków atmosferycznych – silnego wiatru, ulewnego deszczu czy śnieżycy, sygnał internetowy jest bardzo podatny na zakłócenia. Dodatkowo, internet tego typu ma ograniczoną prędkość. ( na ulotkach radiówek 10 Mb/s w 90% przypadków to max 6 Mb, zazwyczaj 4 Mb )

Zaletą światłowodów jest również to, że można za ich pomocą dostarczać klientom nie tylko usługę internetową, ale i telefon czy nowoczesną telewizję cyfrową.

Co dają światłowody?

Klasyczne kable internetowe nie dają możliwości wypracowania wysokich prędkości przesyłu danych. Prędkość internetu w przypadku światłowodów jest kilkukrotnie wyższa. Dzięki nim możemy otrzymać taki transfer internetu, jaki rzeczywiście oferuje dostawca usług. W umowie zwykle nie pojawia się określenie „do 20 Mb/s” tylko „prędkość gwarantowana 20 Mb/s”, a może być jeszcze większa. Spowodowane jest to zwiększoną przepustowością światłowodów. Prędkość internetu w wysokości 100 Mb/s jest już standardem w przypadku usługi internetowej dostarczanej za ich pośrednictwem.

Gwarantowana, wysoka prędkość internetu to nie jedyna zaleta korzystania ze światłowodów. Pozwalają one na pobieranie filmów wideo i oglądanie ich w trybie online z najwyższą jakością obrazu.

Światłowód kontra technologia mobilna

Coraz częściej Polacy korzystają z internetu z wykorzystaniem urządzeń mobilnych2. Jak wykazały badania Mindreader1 ponad 5 proc. polskich internautów najczęściej do surfowania po internecie wybiera smartfony i tablety. Na świecie średnia wynosi 12 proc. Wciąż łączymy się najczęściej z internetem przy użyciu laptopów i komputerów stacjonarnych – w domu lub w miejscu pracy. To pokazuje, że światłowody dostarczające usługi internetowe mają rację bytu, a ich wysokie parametry przesyłu danych powodują, że na pewno będą one współistnieć z internetem mobilnym przez kolejne dziesięciolecia. Prędkość internetu mobilnego nie może równać się prędkości uzyskiwanej z internetu światłowodowego. Smartfony służą nam do rozrywki – laptopy wykorzystujemy do pracy, nauki i odnajdywania pożądanych informacji w sieci internetowej.

Dalsza wirtualizacja życia społecznego, handlu i sfery usług wymaga równoległego rozwoju zarówno internetu mobilnego, jak i kablowego – za pośrednictwem światłowodów. Pomimo rosnącej prędkości internetu, usługi w tym zakresie nie powinny w przyszłości gwałtownie drożeć.

1 http://www.radiopik.pl/76,107,polacy-co ... rnetem-prz

2 http://tech.money.pl/speedtest/



Krótko pisząc internet radiowy to już powoli przeszłość.

Pozdro
Wind
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 255
Rejestracja: 5 grudnia 2014, 13:15
Lokalizacja: jasło i okolice

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: Wind »

NoFuckinName pisze:
Wind pisze:6 mb na swiatłowodzie bedzie o niebo lepsze niż 26mb na radiowce.

Radiówka chodzi tak:/\___/\__/\_/\____/\_/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\_____
Swiątłowód tak:-------------------------------------------------------------------------
po czym to stwierdziłeś ekspercie? ;)

To samo życie,jestem zmuszony do radiówek od paru lat.I powiem że już wymiotuje radiówkami.Po południu zamuła jak gimby wrócą ze szkół,jak burza to nadajniki są wyłączane,i czasem nie ma neta przez kilkanascie nawet godzin jak delikwent zapomni właczyc go po burzy.Często awaria płytek w nadajnikach(chyba zwie sie to APek).Zablokowane torrenty,przez cały dzionek,ponoć działaja po 22 -giej(nie wiem bo nie ssam z torrentow).Czasem tak muli że nie można nawet mp3 zassać.Rozne rzeczy są poblokowane w radiówkach żeby ta zamuła była jak najmniejsza. Zazwyczaj jest tak, ze jest jakas jedna rura do Internetu i X klientow, od/do ktorych ruch trzeba przez nia przepuscic. Szefowie takich firm zazwyczaj robia wszystko, zeby jak najmniej placic za te rure i jak najwiecej klientow tam upchac = jak najwiecej zarobic. I w tym momencie pojawiaja sie administratorzy, ktorzy kombinuja jak to zrobic. Idealna sytuacja jest gdy administrator zna sie na ksztaltowaniu ruchu na bramie do Internetu (zazwyczaj linux) oraz jeszcze jest specem od radia (802.11b/g w tym wypadku). Jednak takich jest niewielu i tu pojawia sie problem.Radiówka jednym słowem to(rzeźba w g.ó.w.n.i.e).
NoFuckinName
Doświadczony
Doświadczony
Posty: 65
Rejestracja: 12 stycznia 2010, 20:10

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: NoFuckinName »

Posiadam radiówkę i te rzeczy które opisujesz u mnie nie występują, wygląda na to, że Twój usługodawca wcześniej prowadził firmę budowlaną i zmienił biznes.. :)
W dzień 15mb/s w nocy 50-70mb/s, pingi rzędu 30-50ms w grach, porty odblokowane, więc z torrentami nie ma problemu, cały czas stała prędkość i żadnych zamuł nie ma jak gimby wrócą ze szkoły, kwestia konfiguracji usługodawcy i dobrego sprzętu na nadajnikach, mówię tutaj o internecie radiowym 5GHz, bo 2.4GHz to rzeczywiście porażka :) I masz racje, że radiówka dostaje baty od neta światłowodowego, nie ma co tutaj porównywać, ale śmiem twierdzić, że radiówka jest lepsza od pseudo neostrady, netii, multimedii i innych wynalazków, mówię o dobrej "radiówce", a nie o takiej od Pana Henia co się nie zna, niestety większość taką ma i stąd tyle krytyki na forum.. Nie będę wymieniał usługodawców oferujących tandetę ani nikogo zachwalał, bo nie o to w tym chodzi, tylko nie dajcie się robić w ciula :)

:zawstydzony:
Obrazek
Włos
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 358
Rejestracja: 12 czerwca 2015, 09:00

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: Włos »

NoFuckinName pisze:Posiadam radiówkę i te rzeczy które opisujesz u mnie nie występują, wygląda na to, że Twój usługodawca wcześniej prowadził firmę budowlaną i zmienił biznes.. :)
W dzień 15mb/s w nocy 50-70mb/s, pingi rzędu 30-50ms w grach, porty odblokowane, więc z torrentami nie ma problemu, cały czas stała prędkość i żadnych zamuł nie ma jak gimby wrócą ze szkoły, kwestia konfiguracji usługodawcy i dobrego sprzętu na nadajnikach, mówię tutaj o internecie radiowym 5GHz, bo 2.4GHz to rzeczywiście porażka :) I masz racje, że radiówka dostaje baty od neta światłowodowego, nie ma co tutaj porównywać, ale śmiem twierdzić, że radiówka jest lepsza od pseudo neostrady, netii, multimedii i innych wynalazków, mówię o dobrej "radiówce", a nie o takiej od Pana Henia co się nie zna, niestety większość taką ma i stąd tyle krytyki na forum.. Nie będę wymieniał usługodawców oferujących tandetę ani nikogo zachwalał, bo nie o to w tym chodzi, tylko nie dajcie się robić w ciula :)

:zawstydzony:
Obrazek

Szkoda że zamazałeś co to za firma radiówkowa w tym teście :mad:

Właśnie to jest to że mają takie radiówki sporo do ukrycia, do tego test zrobiony miesiąc temu :kwasny:
Wiadomo, że wszędzie światłowodem nie dojdą, ja czekam aż dojdą do kiedyś do Nowego Żmigrodu , bo tu jest totalna porażka z tymi radiówkami. :mad:
Wind
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 255
Rejestracja: 5 grudnia 2014, 13:15
Lokalizacja: jasło i okolice

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: Wind »

NoFuckinName pisze:Posiadam radiówkę i te rzeczy które opisujesz u mnie nie występują, wygląda na to, że Twój usługodawca wcześniej prowadził firmę budowlaną i zmienił biznes.. :)
W dzień 15mb/s w nocy 50-70mb/s, pingi rzędu 30-50ms w grach, porty odblokowane, więc z torrentami nie ma problemu, cały czas stała prędkość i żadnych zamuł nie ma jak gimby wrócą ze szkoły, kwestia konfiguracji usługodawcy i dobrego sprzętu na nadajnikach, mówię tutaj o internecie radiowym 5GHz, bo 2.4GHz to rzeczywiście porażka :) I masz racje, że radiówka dostaje baty od neta światłowodowego, nie ma co tutaj porównywać, ale śmiem twierdzić, że radiówka jest lepsza od pseudo neostrady, netii, multimedii i innych wynalazków, mówię o dobrej "radiówce", a nie o takiej od Pana Henia co się nie zna, niestety większość taką ma i stąd tyle krytyki na forum.. Nie będę wymieniał usługodawców oferujących tandetę ani nikogo zachwalał, bo nie o to w tym chodzi, tylko nie dajcie się robić w ciula :)

:zawstydzony:
Obrazek

No to ja faktycznie mam neta od druciarza,bo jeśli ta fota jest z testu na radiówce to bardzo dobrze to chodzi.Niestety mój admin kiedyś mi powiedział że nawet 20mb downloadu jest na radiowce nieosiagalne,więc nie dyskutowałem z nim bo słabo sie na tym znam.Najbardziej wkurzają mnie przerwy w necie dlatego uciekam od niego jak najszybciej i czekam na Telgam.
Obrazek
Zubrówka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 274
Rejestracja: 2 lutego 2014, 18:33

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: Zubrówka »

Sprawa jest prosta. Ten kto nie inwestuje powinien myśleć o zmianie zajęcia albo jak było ze stacjami benzynowymi. Kiedyś tysiące budek z jednym dystrybutorem. Dziś ?

To samo tu, ci co mają te radiówki powinni póki mają paru klientów połączyć się abo sprzedać.
Bo za chwile to co robią więksi zmiecie ich z rynku, bo jak widac 6 czy 10 Mb to powoli staje się śmieszne .

A pamiętacie 32k/s po modemie ??? :rotfl: swoją drogą ładny postęp w tym internecie :szok:
rpg3d
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 23 listopada 2011, 15:59

Re: Internet światłowodowy Telgam opinie

Post autor: rpg3d »

no dawniej to był net :)
Ostatnio zmieniony 13 czerwca 2015, 10:56 przez rpg3d, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ