pytanie o laptop

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
michalr607
Guru
Guru
Posty: 105
Rejestracja: 11 maja 2012, 22:07

pytanie o laptop

Post autor: michalr607 »

Witam wszystkich.Może mi ktoś doradzić jaki kupić laptop tak za około 1500 zł?
Doradźcie mi czy szukać z procesorem Intel czy Amd?Na co jeszcze zwrócić uwagę przy kupnie.
Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.
DanielR625
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 3 listopada 2011, 09:42

Re: pytanie o laptop

Post autor: DanielR625 »

Najlepiej na intelu. Za te pieniądze z i3. Chyba że chcesz używkę to znajdziesz coś na i5. Ram to z 4GB jak do normalnego użytku to wystarczy. No i dysk tutaj to obojętnie. Dobrze by było coś znaleźć z SSD 240 GB. Ale to nie za te pieniądze. Można ewentualnie dysk później wymienić na SSD. Cena dysku to około 400 zł.
President
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 353
Rejestracja: 4 listopada 2012, 17:39

Re: pytanie o laptop

Post autor: President »

Jeśli chodzi o procek to zdecydowanie proponował bym tutaj coś z Intela, ramu tak jak wyżej ktoś pisał 4gb wystarczy do codziennego używania w zupełności.
łodyniec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 228
Rejestracja: 3 listopada 2014, 10:34

Re: pytanie o laptop

Post autor: łodyniec »

Awatar użytkownika
luc
VIP
VIP
Posty: 1019
Rejestracja: 8 sierpnia 2014, 18:11

Re: pytanie o laptop

Post autor: luc »

Bardzo mały budżet jak na nowego lapka - no chyba,że chodzi o używany. Intel czy AMD ? :D W sumie pytanie powinno być raczej ile:
1.Gigaherców (najważniejsze)
2.Rdzeni (też ważne)
3.Pamięci procesora (Cache) - istotne w ocenie klasy procesora 1mb,2, 4 czy 8 i policzyć ile pamięci przypada na 1 rdzeń też warto.
Co do marki niby Intele czasem wyprzedzają AMD ale przecież wszystko zależy od modelu !

Co do ramu - jak najwięcej,co do dysku SSD - niby nowoczesność ale przesada.Poza tym wydaje mi się,że SSD to raczej w biznesowych za ładne kilka tysięcy. Większość z lapków w okolicach do 2000 lub trochę więcej ma kartę graficzną Intela,ale to w takim razie maszyny do pisania - jeśli tylko o to ci chodzi i skąpisz - proszę bardzo.Ja bez karty Nvidia albo GeForce nie uważam dziś tego rodzaju zakupu za dobrą inwestycję. Przy wszelkiej grafice komp będzie słaby.Filmy pójdą i takie tam może płynnie ale ani gier ani programów graficznych czy bazujących na grafice 3d nie warto na czymś takim próbować uruchamiać. SSD nie jest takim priorytetem jak karta (o znacznie lepszy procek jest trudno) jeśli chodzi o wydajność,zresztą SSD do lapka chyba tanio nie dostaniesz.

Przy takich cenach można rozważyć również netbooka zamiast dużego lapka jak się uprzeć. Ale przy takiej sumie to na rewelację bym nie liczył.Kupić okazyjnie i liczyć na to że będzie dobrze to szczyt możliwości przy takich funduszach.

@Łodyniec - coś tanio i zastanawiam się na czym zarabiają - może to coś z gwarancją ? Gdzie haczyk ? (To Polska) Transakcje na allegro mają w sumie z dobrymi opiniami. Problem zaczynać się może jednak tutaj: http://www.forum.x-kom.pl/viewtopic.php ... 3&start=15 - i nie wiem jak jest z gwarancją faktycznie jest.Sam byłem zadowolonym klientem X-COMu kiedyś (gwarancja już wygasła,ale komp reanimowany chodzi dalej),ale również X-COM może mieć ostatnio jakieś problemy - np. z reklamacją Lenovo (choć to raczej wina serwisu Lenovo). Zakup na własną odpowiedzialność zatem. Ja wychodzę z założenia,że przy takich sumach jak się już kasę ma to lepiej nawet przepłacić byle sprzęt był pewny.Tu ceny są okazyjne ale wolałbym wiedzieć z jakiej okazji jest taka okazja. Normalnie cena różni się o 100-200 (5-10%) tu o 500-600 (25-30%). To może być dobry interes,albo dobry problem.
łodyniec
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 228
Rejestracja: 3 listopada 2014, 10:34

Re: pytanie o laptop

Post autor: łodyniec »

Z satysfakcji zamawiałem już dwa lapki ,bo po co przepłacać w Jaśle :D jeden nie spełnił moich wymogów ,więc go zwróciłem. Bez problemowo oddano mi kasę . Drugi działa bez szwanku już kilka lat. Wiadomo ,że wszytko zależy od modelu , bo są takie których nie chcę widzieć na oczy ,psujące się , przegrzewające itp..
polecam Lenovo ,jak do tej pory wszytko OK ,ważne ,że wogóle się nie grzeje :D
cqma
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 listopada 2014, 09:00

Re: pytanie o laptop

Post autor: cqma »

No i żeby w modelu procesora nie było na końcu literki "U". Są to bardzo słabe procesory niskonapięciowe. I żeby nie był to procesor typu "Atom" przeznaczony do urządzeń mobilnych
Adam2
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 19 maja 2015, 22:30

Re: pytanie o laptop

Post autor: Adam2 »

może zamiast kiepskiego laptopa lepiej lepszy tablet? do czego chcesz używać?
cqma
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 18 listopada 2014, 09:00

Re: pytanie o laptop

Post autor: cqma »

Adam2 pisze:może zamiast kiepskiego laptopa lepiej lepszy tablet? do czego chcesz używać?
Generalnie to dobry tablet nie jest zły. Przykładowo xperia Z2 można podłączyć myszkę oraz bezprzewodową klawiaturę. Office za darmo z Google Play. Obsługa maila jak najbardziej. Więc niezła myśl. Byle nie tablety z biedronki po 300zł. Xperia Z2 motorola xoom.
ODPOWIEDZ