Gdzie kupić (tanio) produkty bezglutenowe?

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
magda84
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 13 lutego 2015, 12:44

Gdzie kupić (tanio) produkty bezglutenowe?

Post autor: magda84 »

jw.
Gdzie kupić (tanio) produkty bezglutenowe?

U mojej 12 letniej córki zdiagnozowano celiakię, będzie musiała jeść produkty bezglutenowe do końca życia...
Awatar użytkownika
dax
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 292
Rejestracja: 25 listopada 2010, 07:24

Re: Gdzie kupić (tanio) produkty bezglutenowe?

Post autor: dax »

Jeżeli chodzi o celiakię to proponuję poszukać odpowiednich blogów z przepisami w tej chorobie. Większość jedzenia radzę robić samemu. Niestety produkty bezglutenowe dostępne w sklepach ze zdrową żywnością może i nie zawierają glutenu ale za to całą masę chemii. No i oczywiście w tradycyjnych sklepach też radzę sprawdzać etykiety bo w większości produktów jest dodawana pszenica.
magda84
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 13 lutego 2015, 12:44

Re: Gdzie kupić (tanio) produkty bezglutenowe?

Post autor: magda84 »

Dziękuję za odpowiedź. To wiem, że gluten może być wszędzie, np. w szynkach.
Byłyśmy już w jednym sklepie ze zdrową żywnością, chleb niestety jest 5 razy droższy niż normalny, wiesz może gdzie są najbardziej przystępne ceny?
magda84
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 13 lutego 2015, 12:44

Re: Gdzie kupić (tanio) produkty bezglutenowe?

Post autor: magda84 »

Czytałam, że chleb to najlepiej piec samemu. Z której mąki, koncentratu najlepiej wychodzi chleb?
magda84
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 13 lutego 2015, 12:44

Re: Gdzie kupić (tanio) produkty bezglutenowe?

Post autor: magda84 »

Halo, nikt z Jasła nie jest na diecie bezglutenowej?
Limona
Weteran
Weteran
Posty: 75
Rejestracja: 10 maja 2006, 20:49
Lokalizacja: Jasło

Re: Gdzie kupić (tanio) produkty bezglutenowe?

Post autor: Limona »

Oj a nie możesz sama trochę się wysilić. Musisz sama pochodzić po sklepach, czytać etykiety, w internecie jest pełno informacji. Chleba bezglutenowego ze sklepu nie polecam sama chemia.
Tu masz w miarę prosty i tani przepis =>http://przepisybezglutenowe.pl/przepisy ... na-szybko/
Poza tym ja w ogóle zrezygnowałam z chleba i żyję.
Dzieciak może wcinać wafle ryżowe (tylko takie naturalne ze znakiem przekreślonego kłosa), w sklepach dostępne są płatki ryżowe, płatki gryczane (np. kaufland) tylko musisz czytać skład żeby nie było słodu jęczmiennego, wrzucasz na mleko dodajesz rodzynki czy jakiś inny owoc i jest śniadanie. Poza tym kasza jaglana (można jeść na słodko i na słono), kasza gryczana (ostatnio widziałam niepaloną czyli białą ma łagodniejszy smak niż palona). Niektórzy chorzy dobrze reagują na płatki owsiane (tak, owies jest zanieczyszczony glutenem ale w niewielkim stopniu) więc tu sprawdza się metoda prób i błędów. Poza tym owoce, warzywa w różnej postaci. Zresztą wracając jeszcze do chleba to są w sklepach gotowe mieszanki mąk bezglutenowych tylko trzeba ruszyć 4 litery i się rozejrzeć. Wystarczy rozejrzeć się po większych marketach.
Zresztą nie samym chlebem człowiek żyje.
Co do wędlin to czytaj skład albo sama rób, np. piecz schab, pierś z kurczaka. No opcji jest mnóstwo.
Awatar użytkownika
juitajaslo16
Rozgrzewam się
Rozgrzewam się
Posty: 28
Rejestracja: 18 lutego 2014, 12:17

Re: Gdzie kupić (tanio) produkty bezglutenowe?

Post autor: juitajaslo16 »

jesli masz duzo czasu to polecam piec w domu:) tak naprawde gluten jest wszedzie moze tylko zmiejszyc jego zawartosc:)
magda84
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 13 lutego 2015, 12:44

Re: Gdzie kupić (tanio) produkty bezglutenowe?

Post autor: magda84 »

dużo info odnośnie celiakii , diety bezglutenowej znalazłam na stronie Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej
modelka12
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 19 października 2012, 21:57

Re: Gdzie kupić (tanio) produkty bezglutenowe?

Post autor: modelka12 »

Sklepów z takimi produktami jest w Jaśle kilka ja kupuję w mpmie na Jana Pawła lub kopernika
magda84
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 13 lutego 2015, 12:44

Re: Gdzie kupić (tanio) produkty bezglutenowe?

Post autor: magda84 »

@Iwonak
Dziękuję za info i linka. Faktycznie, spory wybór produktów bezglutenowych i tania dostawa :) Takich cen szukałam :)
Iwonak
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 21 lutego 2015, 07:42

Re: Gdzie kupić (tanio) produkty bezglutenowe?

Post autor: Iwonak »

Nie ma za co, trzeba sobie pomagać w tym "bezglutenowym" świecie :)
magda84
Debiutant
Debiutant
Posty: 7
Rejestracja: 13 lutego 2015, 12:44

Re: Gdzie kupić (tanio) produkty bezglutenowe?

Post autor: magda84 »

W Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu można otrzymać komunię niskoglutenową.
incola
Debiutant
Debiutant
Posty: 1
Rejestracja: 15 lutego 2016, 09:25

Re: Gdzie kupić (tanio) produkty bezglutenowe?

Post autor: incola »

Polecamy spróbować chleba firmy Incola. Chleb jest wysokiej jakości, można wybrać wiele rodzajów przy zakupie, a poza tym smakuje świetnie.
mointuterka
Początkujący
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: 2 sierpnia 2016, 07:54

Re: Gdzie kupić (tanio) produkty bezglutenowe?

Post autor: mointuterka »

magda84 pisze:W Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu można otrzymać komunię niskoglutenową.
Ty na poważnie??
modelka12
Początkujący
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 19 października 2012, 21:57

Re: Gdzie kupić (tanio) produkty bezglutenowe?

Post autor: modelka12 »

Ja kupuje w MPMie na Jana Pawła mają o wiele taniej niż w sklepach z tego typu żywnością
ODPOWIEDZ