czterolatka nie dostała się do przedszkola

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
Awatar użytkownika
monisia4you
Guru
Guru
Posty: 188
Rejestracja: 17 listopada 2011, 12:10

czterolatka nie dostała się do przedszkola

Post autor: monisia4you »

Dziewczyny pomóżcie...moja czteroletnia córka nie dostała się do przedszkola . Dowiedziałam się tego końcem sierpnia. Szkoła w żaden sposób nie poinformowała mnie że moje dziecko się nie dostało. Czy mogę teraz coś jeszcze z tym zrobić ? Odwołać się ? Czy nie jest już na to za późno? Zaczął się wrzesień :( dodam tylko ze oboje z męzem pracujemy . Pani z przedszkola poinformowała nas że jak tylko zwolni się miejsce to da znać ale bądźmy szczerzy szanse na to są nikłe :(
Ortolann
Debiutant
Debiutant
Posty: 6
Rejestracja: 5 sierpnia 2014, 18:36

Re: czterolatka nie dostała się do przedszkola

Post autor: Ortolann »

Nie wiem jak to dokładnie jest z terminem powiadomienia, bo nie mam dzieci w przedszkolu, ale ja bym zaczęła od sprawdzenia do kiedy przedszkole powinno było Was powiadomić. Koniec sierpnia to stanowczo za późno jak na powiadomienie, że dziecko nie dostało się do przedszkola. Należy sprawdzić jaki termin miała dyrekcja przedszkola na dostarczenie takiej wiadomości. Myślę, że istnieją związane z tym jakieś procedury administracyjne. A potem zapytałabym przedszkole czym podyktowane jest takie opóźnienie i co w związku z tym mam zrobić z dzieckiem. Czy przedszkole da Ci dodatkowy urlop? A może ojciec dostanie taki bonus? No chyba raczej nie.
Następnie sprawdziłabym które dzieci dostawały się i w jakim terminie i co się takiego stało, że nagle, w ostatnim dniu sierpnia, okazało się, że moje dziecko nie ma miejsca w przedszkolu.
A tak z drugiej strony, starając się o przedszkole, czy nie tknęło Was, rodzice wcześniej, że trzeba sprawdzić czy dziecko ma przedszkole na następny rok?
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: czterolatka nie dostała się do przedszkola

Post autor: krolik »

Kolezanki corka dostala sie na Ducala. Wiedziala juz o tym na poczatku lutego. Kartka byla wywieszona kto sie dostal. Duzo dzieci dostaje sie po znajomosci. Dlatego tak trudno dostać sie do panstwowego przedszkola a szczegolnie na 8 godz. Zostaje pani prywatne przedszkole, ktore jeat niestery drogie.
adesia
Debiutant
Debiutant
Posty: 4
Rejestracja: 20 grudnia 2008, 13:35

Re: czterolatka nie dostała się do przedszkola

Post autor: adesia »

Zasady przyjmowania do przedszkoli reguluje ustawa o systemie oświaty oraz dodatkowo jakiś wewnętrzny regulamin przedszkola. Jasielskie przedszkola mają swoje strony internetowe, a tam opisane są zasady przyjmowania, odwołań na pewno też. W razie czego polecam popytać w prywatnych przedszkolach, może są jeszcze miejsca.
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: czterolatka nie dostała się do przedszkola

Post autor: mija »

Podania do przedszkola składa się gdzieś w marcu góra początek kwietnia do czerwca zawsze we wszystkich przedszkolach wiszą listy dzieci przyjętych jak również tych które się nie dostały więć jest czas jeszcze na znalezienie innego miejsca ale pod koniec sierpnia żeby się dopiero dowiedzieć to coś tu nie pasuje coś nie gra :szok:
andrzej_ar
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 251
Rejestracja: 7 października 2011, 20:41

Re: czterolatka nie dostała się do przedszkola

Post autor: andrzej_ar »

Nie ma czegoś takiego jak specjalne powiadamianie - listy przyjętych i nie przyjętych są wywieszane w przedszkolu - toż przecież logiczne powinno być żeby się od marca zainteresować co będzie się działo z dzieckiem....
Nie pozostaje nic innego jak na szybko szukać albo w prywatnym przedszkolu albo opiekunkę załatwiać. A w przyszłym roku zainteresować się choć troszeczkę....
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: czterolatka nie dostała się do przedszkola

Post autor: Tenshi »

Jak to możliwe? :O Ktoś się pomylił?
a.ma
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 13 listopada 2012, 19:14

Re: czterolatka nie dostała się do przedszkola

Post autor: a.ma »

andrzej_ar pisze:Nie ma czegoś takiego jak specjalne powiadamianie - listy przyjętych i nie przyjętych są wywieszane w przedszkolu - toż przecież logiczne powinno być żeby się od marca zainteresować co będzie się działo z dzieckiem....
Nie pozostaje nic innego jak na szybko szukać albo w prywatnym przedszkolu albo opiekunkę załatwiać. A w przyszłym roku zainteresować się choć troszeczkę....

Jest cos takiego jak specjalne powiadomienie, my je dostaliśmy już w czerwcu.
mija
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 460
Rejestracja: 3 października 2011, 13:34

Re: czterolatka nie dostała się do przedszkola

Post autor: mija »

Jak się składa podania do przedszkoli to oczywiste jest chyba , że każdy dowiaduje się kiedy będą listy i czy dziecko zostało przyjęte może powiadomienia są wysyłane lub telefonicznie powiadamiają ale zawsze listy wiszą w maju lub najpóżniej początkiem czerwca więc chyba ktoś sobie zaniedbał sprawe :(
Awatar użytkownika
monisia4you
Guru
Guru
Posty: 188
Rejestracja: 17 listopada 2011, 12:10

Re: czterolatka nie dostała się do przedszkola

Post autor: monisia4you »

Już wyjaśniam. Córkę był zapisywać mąż w marcu . Został poinformowany że córka została zapisana na liste. Poinformowano go że w klasie bedzie 15 dzieci w tym 4 czterolatków i żeby czekać na telefon bo bedą dzwonić żeby umówić się na spotkanie z rodzicami. Wniosek - córka została przyjęta. Daję po raz pierwszy dziecko do przedszkola i nie wiedziałam ze sa jakies kwestionariusze przy zapisie mąż nic takiego nie wypełniał i nie został o niczym takim poinformowany. Człowiek głupi nie pomyślał tylko czekał na ten tel :zalamany: ale byłam przekonana że córka została zapisana :zalamany: Jak nikt nie zadzwonił to w końcu sama zadzwoniłam żeby się dopytać :zalamany: i się okazało że szkoła musiała przyjąć 5 i 6 latki nie tylko z miejscowości w której mieszkam ale i z miejscowości obok i dla 4 latków zabrakło miejsca :zalamany: I macie rację - zaniedbałam to - ale tylko i wyłącznie dlatego że byłam przeświadczona że się dostała :zalamany: Wielkiej tragedii nie ma bo istnieje instytucja babci tylko jak wytłumaczyć to dziecku które się tak cieszyło że pójdzie :zalamany: Pytanie - czy teraz mogę cokolwiek zrobić
Tenshi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 337
Rejestracja: 9 lutego 2012, 13:37

Re: czterolatka nie dostała się do przedszkola

Post autor: Tenshi »

Możesz- iść i porozmawiać z Panią Dyrektor, spróbować zawsze warto :) trzymam kciuki!
monia
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 16 lutego 2011, 16:25

Re: czterolatka nie dostała się do przedszkola

Post autor: monia »

monisia4you pisze:Dziewczyny pomóżcie...moja czteroletnia córka nie dostała się do przedszkola . Dowiedziałam się tego końcem sierpnia. Szkoła w żaden sposób nie poinformowała mnie że moje dziecko się nie dostało. Czy mogę teraz coś jeszcze z tym zrobić ? Odwołać się ? Czy nie jest już na to za późno? Zaczął się wrzesień :( dodam tylko ze oboje z męzem pracujemy . Pani z przedszkola poinformowała nas że jak tylko zwolni się miejsce to da znać ale bądźmy szczerzy szanse na to są nikłe :(
To w końcu gdzie to przedszkole? Bo wynika z tego, że w szkole.....
Awatar użytkownika
monisia4you
Guru
Guru
Posty: 188
Rejestracja: 17 listopada 2011, 12:10

Re: czterolatka nie dostała się do przedszkola

Post autor: monisia4you »

monia pisze:
monisia4you pisze:Dziewczyny pomóżcie...moja czteroletnia córka nie dostała się do przedszkola . Dowiedziałam się tego końcem sierpnia. Szkoła w żaden sposób nie poinformowała mnie że moje dziecko się nie dostało. Czy mogę teraz coś jeszcze z tym zrobić ? Odwołać się ? Czy nie jest już na to za późno? Zaczął się wrzesień :( dodam tylko ze oboje z męzem pracujemy . Pani z przedszkola poinformowała nas że jak tylko zwolni się miejsce to da znać ale bądźmy szczerzy szanse na to są nikłe :(
To w końcu gdzie to przedszkole? Bo wynika z tego, że w szkole.....
Szkoła publiczna w której jest oddział przedszkolny
asia77
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 248
Rejestracja: 2 września 2011, 14:38

Re: czterolatka nie dostała się do przedszkola

Post autor: asia77 »

Najlepiej to daj córkę do prywatnego przedszkola. Wszędzie ci ją przyjmą i nie robią łaski. Mogę ci polecić Kotlinę, na Jagiełły, na Szkolnej i Kochanowskiego. Idź, zapisz dziecko i po problemie.
Awatar użytkownika
monisia4you
Guru
Guru
Posty: 188
Rejestracja: 17 listopada 2011, 12:10

Re: czterolatka nie dostała się do przedszkola

Post autor: monisia4you »

asia77 pisze:Najlepiej to daj córkę do prywatnego przedszkola. Wszędzie ci ją przyjmą i nie robią łaski. Mogę ci polecić Kotlinę, na Jagiełły, na Szkolnej i Kochanowskiego. Idź, zapisz dziecko i po problemie.
Tylko nie każdego stać na prywatne przedszkole :zalamany:
ODPOWIEDZ