Nauka jazdy - automatyczna skrzynia biegów

Szukasz jakiejś konkretnej informacji, usługi, przedmiotu itp? Ale nie wiesz gdzie można coś takiego uzyskać?
nitro
VIP
VIP
Posty: 822
Rejestracja: 28 lutego 2012, 11:46

Re: Nauka jazdy - automatyczna skrzynia biegów

Post autor: nitro »

Wojtq taka osoba czasem bardzo potrzebuję samochodu a Twoja "rodzina" może chodzić pieszo, skoro się tak boisz :P 150 na zabudowanym to zagrożenie.
Awatar użytkownika
Wojtq
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 491
Rejestracja: 14 grudnia 2009, 23:54

Re: Nauka jazdy - automatyczna skrzynia biegów

Post autor: Wojtq »

Co do pana od Juve to sprawdziłem i owszem można jeździć bez kończyny, lecz samochód musi być przystosowany w 100% tj. jak brak lewej ręki to wszystkie przełączniki kierunkowskazów itp na prawą stronę, analogicznie gdy brak lewej ręki. Jeżeli jest zatem taki wymóg to jednak nie jest to chyba obojętne dla ruchu drogowego czy zwykłym samochodem jedzie osoba bez 100% sprawności ruchowej.
No i automat tylko i wyłącznie.

Co do wypowiedzi p. Nitro to niejeden już widziałem wypadek bo ktoś sobie radio ustawiał, albo szukał okularów w schowku. Mój kuzyn rozwalił auto na zakręcie bo...kichnął. Gdyby zewnętrznym pasem jechał wtedy inny samochód to czołówka murowana. Tak to skończyło się na rowie, rozwalonej głowie i obitym łokciu z paroma siniakami gratis.

Często tak patrzę jak ludzie ujadają bo się im wydaje że za duży rygor na drodze, że policja się czepia, że fotoradarów tyle. Jedź jeden z drugim do Anglii i sprawdź jak tam policja potrafi się czepiać. Za jedzenie kanapki w czasie jazdy można parę stówek zapłacić jak się trafi na nadgorliwego. I tam policja wyjątkowo przygląda się temu co się dzieje w samochodzie który mija. Gdyby u nas tak było to hejterzy polskiej drogówki by się pochlastali. W Norwegii jak jest 30km/h w mieście i jedzie traktor to Norweg go nie wyprzedzi choćby miał za nim jechać do sąsiedniego miasta. Jak ktoś tam wyprzedza w takich warunkach to na bank nad wyraz odważny Polak któremu jeszcze się udaje. Do czasu jak zapłaci parę tyś. koron. Znam gościa co nowym X3 przekroczył tam sobie o +50. Błagał policję żeby mu auta nie zabierali bo nie miał przy sobie ~8tyś zł na mandacik. A prawo zatrzymać samochód mieli jeśli był niewypłacalny.
Ale dobra bo z tematu ciut zjechałem. Chceta to się żryjta dalej :)
sq9mev
Początkujący
Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 6 grudnia 2013, 07:37
Lokalizacja: Jasło, Kraków

Re: Nauka jazdy - automatyczna skrzynia biegów

Post autor: sq9mev »

wieśniak pisze:Nie słyszałem aby któraś szkoła jazdy w Jaśle miała automat ,nawet na motor jest manualna skrzynia ,ale warto popytać :ok:
Dzięki, to chyba jedyna odpowiedź na temat ;). Jeśli znajdę to dla potomności zamieszczę w tym wątku informację.

PS. Nie jestem inwalidą, jeżdżę i manualem i automatem, pytanie było pod kątem takim, że chcę bezstresowo uaktywnić małżonkę na automacie. Bezstresowo dla niej i dla mnie ;).

Z mojej strony EOT.
krolik
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 398
Rejestracja: 14 września 2011, 21:54

Re: Nauka jazdy - automatyczna skrzynia biegów

Post autor: krolik »

Chyba nie ma zadna szkola jazdy automatycznej skrzyni biegow. Ale ja jezdze takim autem z taka skrzynia i duzo lepiej sie jezdzi niz manualna.
ODPOWIEDZ